#1 2013-07-18 15:07:53

Let me be your dream
Member
From: From Hell
Registered: 2012-08-13
Posts: 181

Re: Разсъждения на мрака

Не знам от къде ми дойде, но ми се приписа нещо мрачно. Май не се получи достатъчно мрачно ;д. Надявам се да ви хареса.


Вървиш, бавно и безшумно, из самотните пътеки на гробището. Чуваш собственото си дишане, усещаш собственото си сърце. Бие ли? Все още тупти. То пулсира жадно за живот. Живот, който зависи и от най – простото движение, наречено дишане. Но сърцето ти жадува и за друго, нали? То мечтае за топлота, близост и внимание, нали? Гони те копнеж за любов. Но нима тя съществува? Къде е? Щом я намериш, тя те оставя. Счупен. Наранен. Безсилен. Толкова ти е познато, нали?
Потъваш някъде в гъстата завеса на мъглата. Ослушваш се за нещо. Сякаш чакаш нещо да се случи, а всичко което чуваш е гарван. Гарван, чието грачене жално оплаква мъките на душите попаднали в бездната на ада. И ти ще попаднеш там. Всички потъваме в пръста.

Ами аз ли? Аз бродя като призрак. Светлите ми цветове са потънали, стоят някъде заключени дълбоко в мен. Сега съм черна. Нося тежък грим и тъмни дрехи. Сърце ли? Не, благодаря. Изтръгнах го. Единственото, което правеше беше да хленчи, да копнее, да мечтае, но и нищо да не получава. За какво ми е празнотата? Аз стоя тук, сама, намираща своето спокойствие. Тук няма никой, който да те безпокои. Поне не жив. Харесва ми, когато се заслушам в призрачната тишина, да чуя песента на вятъра, танцуващ между кръстовете и площите.

А ти какво правиш тук? Идваш, с надеждата, че не си загубил близък. Бродиш и броиш парцел, ред и гроб. Парцел 98, ред 7, гроб  4. Надяваш се, когато стигнеш на посочените координати на надгробната плоча да пише чуждо име. Чужда рождена дата. Да е отнет друг живот. По пътя вървиш и халюцинираш, че всичко ще бъде наред, как живота ще продължи и ще потръгне. Залъгваш се, че не си изгубил нищо и никого. Продължаваш да се ослушваш и аз знам какво чакаш. Чакаш да чуеш гласът на починалия зад себе си и щом се обърнеш да го зърнеш. Тази илюзия продължава и сега. Ето, гроб  1, гроб  2, гроб  3… И заветния гроб  4. Виждаш името на близък, негова снимка, рождена дата и няколко изгорели свещи. Свещи горели с надежда за покой. В същия миг губиш основата. Илюзиите се разбиват като стъкло. Парче по парче. Все по – малко и по – малко. Мечтата за щастлив край изгоря. Стана на пепел. Пепел открадната от вятъра. Няма да се върне пак. Никога. Сърцето започва да кърви. Отваря се рана. Стичат се сълзи…

Аз запалих цигара. Вятърът погна дима и го затри някъде в мъглата. Аз го догоних с поглед и го изгубих. Завинаги. Останах загледана в мястото на изчезване на отровния пушек. Някъде, може би 3 гроба пред мен, нетърпеливо обикаляше призракът на млада дама. Въртеше се около кръста с името `и. Чакаща да зърне своя любим…

Има вероятност да продължа да пиша. Имам идей за продължение. Но не знам дали ме бива в "мрачното", за да продължа. Има ли желаещи за продължение?   wasntme


Тя зарови своите уши в покоя на неговия пулс и само за няколко секунди се влюби безвъзвратно в начина, по който нейната самота нежно и неусетно заспива в гърдите му. <3


[img]http://prikachi.com/images/530/6073530Z.gif[/img]

Offline

#2 2013-07-18 18:26:02

ronnyy
Member
Registered: 2012-03-04
Posts: 101

Re: Разсъждения на мрака

Интересно е на мен ми хареса smile Некст smile

Offline

#3 2013-07-18 20:34:49

d0nikaaa_
Member
Registered: 2012-06-23
Posts: 10

Re: Разсъждения на мрака

Интересно е на мен ми хареса smile Некст smile

Offline

#4 2013-07-19 09:43:19

Happy face
Member
Registered: 2011-09-25
Posts: 8

Re: Разсъждения на мрака

Чакам некста с нетърпение! !!


laugh

Offline

#5 2013-07-19 11:01:43

Unstoppablє
Member
Registered: 2012-08-28
Posts: 9,514

Re: Разсъждения на мрака

Звучи интересно. Да видим продължението

Offline

#6 2013-07-20 16:24:51

isux
Member
From: Варна
Registered: 2010-09-05
Posts: 854

Re: Разсъждения на мрака

Браво , изглежда добре , некст  (y)

Offline

#7 2013-07-20 19:01:13

DamonGirl
Member
From: Новосибирск, Сибир
Registered: 2012-08-26
Posts: 604
Website

Re: Разсъждения на мрака

Звучи интересно. Да видим продължението


Понякога съм пара, понякога съм лед. И във всичките си превъплъщения съм полезна, непотребна, а понякога — отровна.Защото никога не се опитвам да съм това, което не съм.Защото приемам да съм част, не цялост.Защото съм много неща, не едно.Защото не съм повече от това, което съм.Нито по-малко.

Offline

#8 2013-08-01 08:37:43

lady_ss1
Member
From: София
Registered: 2010-09-17
Posts: 21,410

Re: Разсъждения на мрака

Продължи.

Offline

Харесайте страницата ни във Facebook

Вижте най-харесваните снимки, статии и албуми директно чрез Facebook