#1 2013-06-27 18:54:31

Коди Мартин
Member
From: Russia, St, Petersburg
Registered: 2012-03-03
Posts: 10,437

Re: "Детската мечта"

" Детската мечта "
Когато видиш сълзи да се стичат по лицето на дете, това е защото детската любов е чиста и невинна. Когато едно дете се бори за това, което обича значи любовта му е по-силна от страха.
Когато бях малък аз обичах да мечтая. Стоях дълго пред прозореца и гледах луната. Чудех се, какво е да си астронавт. Мечтаех си някога да бъда в космоса. Да стъпя на луната и да почувствам, какво е да си върху нея. След като се изморявах да я гледам аз си лягах, завивах се през  глава и си казвах "Някой ден...". Правех това всяка вечер без никой да разбере.
Когато като малък бях тъжен отивах на едно красиво и тихо място. Място, където нямаше никой. Сядах до езерото и се вглеждах в собственото си отражение, а после си казвах "Аз съм по силен от тъгата". Хвърлях камъни във водата, разхождах се, а понякога дори плачех.
Когато бях малък мислех, че всичко е прекалено лесно. Мислех си, че всяка мечта става реалност стига да я искаш достатъчно силно, но дори не осъзнавах, каква сила ти трябва, за да сбъднеш мечтите си. Като всяко дете аз се забавлявах, отделях от времето си и виждах красивите неща в света. Понякога не ме разбираха. Наричаха ме "Странникът". Тогава се чувствах зле. Но тези думи не ме нараняваха истински.
Един ден получих най-красивото нещо в живота си. Получих един незаменим подарък. Той беше моето малко четирикрако приятелче, с което можех да споделя всичко. Много обичах да го разхождам. Показах му моето тайно място. Мястото с езерото. После заедно с него гледахме луната. Аз го попитах, какво си пожелава той докато я гледа, а той просто ме погледна и не каза нищо. Заедно си легнахме в леглото, аз го завих и го прегърнах.
Когато на другата сутрин се събудих не чувствах топлината му. Станах изплашен. Огледах се наоколо, а него го нямаше. С насълзени очи отидох при мама. Попитах я къде е той, а тя ме погледна с тъжен поглед и ме погали по косата. Не знаех, какво е станало. Тръгнах да го търся по улицата. Виках го, изричах името му, но той не се появяваше. Потърсих го и на нашето тайно място. С насълзени очи аз тичах и го търсих. Краката ми не искаха да спират, въпреки че съзнанието ми им казваше да спрат. Докато бягах не забелязах камъка пред мен, в който се спънах и паднах в пръстта. Когато вдигнах лице от земята то цялото беше в пръст, но сълзите продължаваха да текат от него. Те капеха на земята. Тогава аз разбрах, че не съм по-силен от тъгата. Осъзнах, какво е да ти липсва най-добрият приятел и най-вече научих, че не можеш да имаш всичко, което желаеш.
Вечерта отново бях застанал на прозореца. Луната отново осветяваше тъмната улица, а моят поглед бе насочен към голямото кълбо над мен. Още няколко сълзи закапаха по лицето ми. Тази вечер аз си пожелах да получа само едно единствено нещо - поисках да получа отново приятеля си. Въпреки че той не можеше да говори аз знаех, че ме разбира. Моят най-добър приятел никога не ме наричаше "Странникът", страдаше, когато страдах и аз, беше винаги до мен, когато имах нужда и най-вече ми беше истински приятел. След като изказах желанието си избърсах сълзите от лицето ми и облегнах глава на възглавницата. Изведнъж отвън чух лай. Това беше познатия звук. Звукът на приятелството. Но сега той изглеждаше тъжен, безпомощен и изплашен. Бързо дръпнах завивките и станах от леглото. Побързах да си обуя обувките. Завързах ги, както ме бе научила мама. Когато излязох навън видях как един чичко беше вързал моят приятел, а в ръката си държеше пръчка. Зениците ми се разшириха. Тръпки побиха цялото ми тяло. За първи път се чувствах уплашен. Страхувах се за приятел. Отидох до чичкото и го попитах, какво ще прави, а той ми отговори просто, че ще покаже на това същество с кой си има работа. Когато замахна с пръчката по лицето ми отново потекоха сълзи. Аз изтичах напред, хванах приятеля си и след миг усетих болката върху крака си. Въпреки че много ме болеше аз не извиках. Само се усмихнах, докато сълзите капеха по лицето ми, а в прегръдките ми стоеше той. Гледаше ме тъжно, сякаш чувстваше моята болка. Обърнах се и се усмихнах на човека, който ме гледаше и не разбираше. Той ме попита защо съм го направил, а аз му казах "Да обичаш значи да се жертваш, за това което те прави истински щастлив."

Автор: Илиян К.


[img]http://prikachi.com/images/652/6784652t.png[/img]

Offline

#2 2013-06-27 19:06:48

DamonGirl
Member
From: Новосибирск, Сибир
Registered: 2012-08-26
Posts: 604
Website

Re: "Детската мечта"

Прекрасно е ! heart


Понякога съм пара, понякога съм лед. И във всичките си превъплъщения съм полезна, непотребна, а понякога — отровна.Защото никога не се опитвам да съм това, което не съм.Защото приемам да съм част, не цялост.Защото съм много неща, не едно.Защото не съм повече от това, което съм.Нито по-малко.

Offline

#3 2013-06-27 19:30:56

Lligla
Member
Registered: 2012-05-28
Posts: 62

Re: "Детската мечта"

Уникално е ! lipssealed  heart(h)(h)


[img]http://i46.tinypic.com/21kgeg0.gif[/img]

Offline

#4 2013-06-27 21:03:27

galiana
Member
Registered: 2012-06-20
Posts: 342

Re: "Детската мечта"

Нямам думи. Страхотно е!!! cry   bow


El amor es como mafia,una vez que estas dentro ya no puedes salir!

Offline

#5 2013-06-27 22:40:54

marleyandme
Member
Registered: 2012-03-21
Posts: 17,286

Re: "Детската мечта"

Не знам как да го опиша... lipssealed  heart


[list=*]
[*][img]http://prikachi.com/images/705/8087705D.jpg[/img][/*]
[/list]

Offline

#6 2013-06-28 09:34:17

Unstoppablє
Member
Registered: 2012-08-28
Posts: 9,514

Re: "Детската мечта"

Очите ми се насълзиха... просто всичко, което мога да кажа, ще бъде излишно.
За пореден път ти свалям шапка!  bow

Offline

#7 2013-06-28 10:49:11

nqkfa_si_tam
Member
From: Някъде там...
Registered: 2010-09-06
Posts: 5,436

Re: "Детската мечта"

Невероятно е!! Просто каквото и да ти кажа, ще е малко и нищожно.  heart Евала!!   bow


Открих сродната си душа. Той - не!

Offline

#8 2013-06-28 12:12:34

Коди Мартин
Member
From: Russia, St, Petersburg
Registered: 2012-03-03
Posts: 10,437

Re: "Детската мечта"

Благодаря ви!  hug  heart


[img]http://prikachi.com/images/652/6784652t.png[/img]

Offline

#9 2013-06-29 11:18:57

happy_time_day
Member
Registered: 2012-03-02
Posts: 1,564

Re: "Детската мечта"

Уникално е ! lipssealed  heart(h)(h)


I'm becoming... Brundlefly.

[img]http://37.media.tumblr.com/0efe6690e2ab5b9ba55665325d7f94b3/tumblr_n4uqnoQeti1tn67w6o1_500.gif[/img]

Offline

#10 2013-06-29 17:48:00

ludoto_muniche
Member
From: София
Registered: 2010-03-28
Posts: 592

Re: "Детската мечта"

Невероятно е.. <333 [/b]


music ...По лицето ми усмивката е трайна!
Щот на сърцето ми не пише MADE IN CHINA!!!. . . music

music ...Жив пример как последния стана пръв!
Не можеш да ме видиш, но съм в тебе като кръв!... music

Страничката ми в facebook . sun :3

Tumblr . :3

Offline

#11 2013-07-04 17:39:03

petyyxbabyy
Member
From: New York, United States
Registered: 2011-03-02
Posts: 2,354
Website

Re: "Детската мечта"

Страхотно е!!  heart  bow


[list=*]
[*]Мъжете са открили огъня, но жените са открили как да си играят с него.[/*]
[/list]

[img]https://31.media.tumblr.com/946d01bba2210c230ec7fba6249a8c74/tumblr_myqwuyOj2d1to8yxyo1_500.gif[/img]

Offline

#12 2013-07-07 20:03:17

love.music
Member
Registered: 2012-05-17
Posts: 98

Re: "Детската мечта"

Прекрасно е, браво smile


~ Когато се чувстваш изморен от светът около теб, застани пред входа на гарата в твоя град и си помечтай. Помечтай за градът, пътуването на мечтите си и го запечатай в умът си, дори за 5 минути.~

Offline

Харесайте страницата ни във Facebook

Вижте най-харесваните снимки, статии и албуми директно чрез Facebook