#126 2012-02-25 17:50:11

lady_ss1
Member
From: София
Registered: 2010-09-17
Posts: 21,410

Re: От тъмната страна.

  • ХІІІ глава

Отново сънувах. Но този път не бях на поляна. Бях на някакъв самотен остров, с палми и много, много птици около мен. Пясъкът блестеше, а вълните се удряха по брега. Нещо пак ме притискаше и ме задържаше там. Сякаш неслучайно съм се озовала тук. Отново чух глас. Мелодичен. Меден. Но този път звучеше повече като песен, отколкото от обикновен говор.
- За Бога! Какво правя тук? Защо съм тук? - крещях аз.
Не получих отговор. Тогава гласът (или по-скоро гласовете) станаха по ясни. Да, отново бяха те. Но защо съм тук? Защо точно мен? Какво става? Никой не можеше да ми отговори на тези въпроси. Те бяха като птици, скитащи в небето. Те бяха неоткрити. Една сълза немощно се стече по бузата ми. Защо плачех? Не знаех. Продължавах да си задавам риторични въпроси, след което се чу отново глас. Беше мъжки:
- Сали, не ме оставяй, моля те. Обичам те. И ти го знаеш. Доведох те на този остров, за да ти покажа какво значиш за мен, и че нашата любов е необятна като всичко на този остров.
Усещах как думите му се носеха като песен, в тихото място. Но имаше нещо. Нещо, което не разбирах. Може би и не трябваше да го разбирам. Продължих да слушам.
- Виж, Лорън, разбирам те. Но минаха години, мина толкова много време. Не мога да се задържа тук с теб. Аз... трябва да тръгвам.
- Не, Сали, почакай. Не разбирам. Защо го правиш? Самоубих се, за да съм с теб, а ти бягаш. Какво има? Кажи ми? Само двамата сме. Няма никой. Никой, който да ни попречи.
Долових тревогата и самотата в гласа му. Той изричаше думите с такава сила, все едно му костваше много усилия... и една дума.
Тогава исках да си тръгна. Исках да се махна, и да не чувам нито думичка в повече от този така интимен разговор. Аз не трябваше да бъда там, но какво правех? Дори не исках да слушам, но като че ли нещо (или някого) контролираше ума и сетивата ми. Все едно не бях себе си.
- Обичам те, Сали. И винаги ще те.
Думите му заглъхнала. Беше като нож за нея, пробождащ сърцето й. Усещах, че тя нямаше отговора в себе си, както и аз.
И изведнъж, отново, цялата тази тишина, спокойствие, красота изчезнаха. Дори и напрежението. Нямаше ги думите, нито вълните. Останах сама.

Offline

#127 2012-02-25 17:58:28

djuu
Member
Registered: 2011-09-09
Posts: 1,401

Re: От тъмната страна.

Какви семейни драми.  laugh Иначе е много интересно и чакаам некст.  wasntme  heart  heart  heart

Offline

#128 2012-02-25 18:08:12

simonka_999
Member
From: Espana
Registered: 2011-03-13
Posts: 716

Re: От тъмната страна.

Все повече и,повече ме грабва историята ти.Некст!! heart  sun  smile


Жuвоmъm не е да чакаш да оmмuне буряmа,а да се научuш да mанцуваш nод дъжда!.. ; ] .. heart

_________________

Жuвоmъm nречуnва наú-сuлнumе,nосmавяúкu гu на колене,за да докажаm,че могаm да се uзnравяm.. Слабumе не гu закача - mе са на колене цял жuвоm! star


Diego Miguel heart

[img]http://27.media.tumblr.com/tumblr_m0e07jGAWC1r2a24bo1_500.gif[/img]

Offline

#129 2012-02-25 18:13:51

lady_ss1
Member
From: София
Registered: 2010-09-17
Posts: 21,410

Re: От тъмната страна.

Утре очаквайте некста.  sun

Offline

#130 2012-02-25 19:11:12

viktoriq_biserova
Member
Registered: 2010-05-14
Posts: 658

Re: От тъмната страна.

Все повече и,повече ме грабва историята ти.Некст!! heart  sun  smile


♥¤..Let us die young or let us live forever.We don`t have a power but we never say never!!..¤♥
[img]http://static.rollingstone.ru/pic/ano/3/one_direction.jpg[/img]

Offline

#131 2012-02-25 21:19:37

miss_cute_kiss
Member
From: Somewhere in the oceans
Registered: 2010-11-20
Posts: 2,890

Re: От тъмната страна.

Ощееееееееее !????? На най-интересното спря :дд heart  heart  heart


[list=*]
[*]"Love,love,love...and what is it good for!?
Absolutely nothing."
[/*]
[/list]

Offline

#132 2012-02-25 21:20:34

lady_ss1
Member
From: София
Registered: 2010-09-17
Posts: 21,410

Re: От тъмната страна.

Ощееееееееее !????? На най-интересното спря :дд heart  heart  heart

Дам. Утре пускам некста.  sun

Offline

#133 2012-02-26 07:39:33

Smile3
Unbrєakablє ♥
From: Manhattan.
Registered: 2011-09-10
Posts: 28,504

Re: От тъмната страна.

Неекст.  inlove


'Сложният проблем между нея и мен, всъщност е трагично прост:
За да й кажа, че не мога без нея, тя трябва да ми каже, че може без мен.'

Offline

#134 2012-02-27 17:38:17

debita_debs
Member
From: Габрово
Registered: 2010-11-16
Posts: 176

Re: От тъмната страна.

Хайде Некстттт!!!!!!!


[img]http://i1193.photobucket.com/albums/aa355/ohhburn/GIF/tumblr_lfc7ndtBno1qcz7tho1_500.gif[/img]

Offline

#135 2012-02-27 21:36:42

lady_ss1
Member
From: София
Registered: 2010-09-17
Posts: 21,410

Re: От тъмната страна.

Утре пускам некста.

Offline

#136 2012-02-28 11:53:30

lady_ss1
Member
From: София
Registered: 2010-09-17
Posts: 21,410

Re: От тъмната страна.

  • ХІV глава

Лежах с отворени очи. Бях се събудила. Все още беше ден. Слънцето грееше и хвърляше ярките и светлите си лъчи през прозореца на стаята. В главата ми все още имаше спомен от съня. Като малки прашинки, но ги имаше. А аз не исках. Всъщност, аз даже не знаех какво става. За миг не знаех къде съм и дали да избягам или да стоя. И пак, тази сила ме придърпваше към земята, сякаш искаше да ми покаже, че ако си тръгна, всичко ще се промени. Нямах смелост да споделя това с Алис. Тя не би ме разбрала. Никой би ме разбрал.
Станах бавно и порових в чекмеджето с картичките. Всички бяха адресирани до Сали и Лорън, от Марк Стивънс. Да, същия за който ни каза Шарлот. Ненадейно попаднах на някакъв плик, на който имаше само подпис и дата. 16 Септември, 1929г. Заинтересовах се, изкуших се, и го отворих. Може би не беше редно. Но според мен трябваше. Беше писмо.

  • Пиша това писмо, за да изразя болката си и скръбта си от смъртта на Сали. Тя беше всичко за мен, дори въздуха, който дишам. И сега, когато нея я няма, аз не намирам смисъл от целия си живот. Тази сладка болка, отминалата радост, ме мъчи. Обявих къщата за продан, защото не искам тя да ми напомня за Сали. Не искам всеки път, когато прекрачвам прага й, да си спомням за нея. Защото нея вече я няма. Тя си отиде. Пишейки това писмо, аз осъзнавам много неща. Няма смисъл да живея. Искам при нея. Искам да сме заедно завинаги. Това е последното нещо, което правя. Не ми съчувствайте. Не ме търсете.

  • Лорън Лейкър

- О, Боже мой, това е... неоткритото предсмъртно писмо. О, за Бога. Какво сторих. Но как така не е било намерено. Не разбирам. - говорех на себе си.
Оставих писмото насред стаята, и изтичах навън.
- Алис, Алис, къде си? - крещях.
Нямаше отговор.
- За Бога, Алис, къде си? Отговори! - отново изкрещях.
Но отговор не идваше.
Забелязах бележката на масата. Беше от Алис. Която гласеше, че е навън и ще си дойде скоро. Не разбирах. Нали вече пазарувахме. На вратата се изчука силно.
- Е, явно е тя. - казах си и отидох да отворя.
Но там нямаше никой. Само силен вятър развя косата ми и я разпиля на всички възможни посоки. Затворих и се върнах. Но пак се почука. Пак отидох.
- Кой е? Не си правете шега. - изкрещях силно.
Върнах се отново. Но този път чукането не идваше от вратата. Беше от стълбите. Бях уплашена. Взех нож от кухнята и бавно минах покрай стълбите. Шума идваше от мазето. Погледах пода. Навсякъде имаше стъпки от кръв. Ужасена, продължих с по-бързо темпо. Отворих леко вратата на мазето. Настръхнах. Жена, в бяла рокля, лежеше просната на пода. Около нея имаше локва от кръв. Изпищях силно, като сложих ръцете си на ушите. В този момент всичко спря. Лентата се превъртя.
- Изабела, Изабела, какво има? - викаше Алис, която беше до мен.
- Но... ти не беше ли навън?
- Да, бях. Имах малко работа да свърша. - каза ми тя. - Защо крещеше? Какво има?
- Тук... Ал... имаше... - продължавах да фъфля. - жена, цялата в кръв, просната на пода. Имаше и стъпки от кръв.
- Моля? Изабела, не си фантазирай. Прекаляваш вече. Още утре отиваме на психиатър. Ти не си добре.
- АЛИС! КАЗВАМ ТИ ТОВА, КОЕТО ВИДЯХ! НЕ СЪНУВАМ! ВИДЯХ ГО С ОЧИТЕ СИ! ЗА БОГА, НЯМАШ ЛИ МАЛКО ВЯРА?
- Да, вярвам, че ще се излекуваш от тази болест и нещата, които си си втълпила.
Не можех да повярвам. Алис не беше на моя страна. За първи път. Тя... не беше на моая страна... Разплаках се, и на бегом си отидох в стаята.

Offline

#137 2012-02-28 12:36:48

kawaii_girl
Member
Registered: 2010-10-18
Posts: 6,729

Re: От тъмната страна.

Прочетох главите на един дъх! Историята е страхотна. Некст!  heart


.....................
.....................[img]http://31.media.tumblr.com/tumblr_m3mae2RiIM1r7962co1_500.gif[/img]

Offline

#138 2012-02-28 13:53:44

lady_ss1
Member
From: София
Registered: 2010-09-17
Posts: 21,410

Re: От тъмната страна.

Прочетох главите на един дъх! Историята е страхотна. Некст!  heart

Ооо, радвам се, че ти е харесала. Благодаря ти, че си си направила труда да прочетеш цялата история. Това значи много за мен.  sun  heart  heart

Offline

#139 2012-02-28 18:05:13

DeathPrincess231
Member
Registered: 2011-09-13
Posts: 174

Re: От тъмната страна.

супер е некст heart

Offline

#140 2012-02-28 18:11:47

djuu
Member
Registered: 2011-09-09
Posts: 1,401

Re: От тъмната страна.

Некст?

Offline

#141 2012-02-28 18:14:34

lady_ss1
Member
From: София
Registered: 2010-09-17
Posts: 21,410

Re: От тъмната страна.

Дам, може би утре го пускам. Към 17:00ч. сигурно, щото преди това съм заета.  laugh

Offline

#142 2012-02-28 20:14:02

debita_debs
Member
From: Габрово
Registered: 2010-11-16
Posts: 176

Re: От тъмната страна.

Некст!!!
Само да попитам това което Изабела е видяла халюцинация ли е или какво?
smile


[img]http://i1193.photobucket.com/albums/aa355/ohhburn/GIF/tumblr_lfc7ndtBno1qcz7tho1_500.gif[/img]

Offline

#143 2012-02-28 21:31:30

djuu
Member
Registered: 2011-09-09
Posts: 1,401

Re: От тъмната страна.

Некст!!!
Само да попитам това което Изабела е видяла халюцинация ли е или какво?
smile

По-скоро е намек?

Offline

#144 2012-02-29 10:34:00

lady_ss1
Member
From: София
Registered: 2010-09-17
Posts: 21,410

Re: От тъмната страна.

Некст!!!
Само да попитам това което Изабела е видяла халюцинация ли е или какво?
smile

Не, не е. По натам ще разберете защо Изабела вижда такива неща. smile

Offline

#145 2012-02-29 10:34:08

viktoriq_biserova
Member
Registered: 2010-05-14
Posts: 658

Re: От тъмната страна.

супер е некст heart


♥¤..Let us die young or let us live forever.We don`t have a power but we never say never!!..¤♥
[img]http://static.rollingstone.ru/pic/ano/3/one_direction.jpg[/img]

Offline

#146 2012-02-29 11:23:26

lady_ss1
Member
From: София
Registered: 2010-09-17
Posts: 21,410

Re: От тъмната страна.

Ето и некста. В тази глава няма никакви диалози. Тук се разказва за мислите на Изабела и за това, което й се върти в главата. smile

  • ХV глава

Плачех неудържимо. Сълзите се стичаха като кристали по меката кожа на бузите ми. Зарових шепи в лицето си и продължих с плача си. Бях разочарована от Алис. Защо дори и малко не ме подкрепи? Не ми повярва? Защо? За Бога защоо? Погледнах се в огледалото на стената. Кафевите ми очи бяха зачервени. Опитвах се да прикривам емоциите си, но не можех. Това, което видях в мазето, беше истина. Не сънувах. Тук наистина имаше духове. Но разбира се, повечето не биха ми повярвали. Надявах се Алис да е една от малкото хора, които биха ме разбрали. Но не. Не е така.
Погледнах към пода. Навсякъде бяха пръснати картички и писма, които бях извадила от чекмеджето. Но едно от тях беше нещо, означаваше нещо повече. И, именно, нямаше начин да го покажа на Алис. Нямаше нужда да занимавам "приятелката" си с неща, които не я интересуват. Как да я накарам да ми повярва? Как да я накарам да повярва в нещо, което е истина, а не измишльотина? Явно нямаше начин. Лорън и Сали са прабаба и прадядо на Шарлот. Това явно значеше нещо. Мислите в главата ми бяха объркани. Не знаех защо сънувам такива неща. Не знаех защо сънищата ми винаги са едни и същи, само че на различни места. Не знаех защо се появявам в тях. Защо точно аз? Бях готова да разбера всичко, всичко за тази къща. Ако трябва и за миналото на Шарлот. Тя знае. Сигурна бях, че знае нещо повече, от това което ни казва. А и този Марк?
Ох, защо си мислех такива неща? Кое ме подтикваше да си ги мисля? Не исках да ходя на психиатър. Не можех да му разказвам за тези неща, а още по-малко, че не съм луда. Може би... може би някой ден Алис щеше да ми повярва и да ме подкрепи. Само че този ден едва ли някога ще дойде. Имаше нещо... нещо
от тъмната страна.

Offline

#147 2012-02-29 15:16:27

kawaii_girl
Member
Registered: 2010-10-18
Posts: 6,729

Re: От тъмната страна.

Некст. sun


.....................
.....................[img]http://31.media.tumblr.com/tumblr_m3mae2RiIM1r7962co1_500.gif[/img]

Offline

#148 2012-02-29 16:18:32

djuu
Member
Registered: 2011-09-09
Posts: 1,401

Re: От тъмната страна.

Некст!!!
Само да попитам това което Изабела е видяла халюцинация ли е или какво?
smile

Не, не е. По натам ще разберете защо Изабела вижда такива неща. smile

Врачка?  rofl  wondering

Offline

#149 2012-02-29 17:27:52

lady_ss1
Member
From: София
Registered: 2010-09-17
Posts: 21,410

Re: От тъмната страна.

Некст!!!
Само да попитам това което Изабела е видяла халюцинация ли е или какво?
smile

Не, не е. По натам ще разберете защо Изабела вижда такива неща. smile

Врачка?  rofl  wondering

Еее, не казвам. Ще разбереш.  wasntme  :p  laugh

Offline

#150 2012-02-29 19:29:37

miss_cute_kiss
Member
From: Somewhere in the oceans
Registered: 2010-11-20
Posts: 2,890

Re: От тъмната страна.

Хееееееееееееекссстт! Ще полудеяяя,давай некстаа!! heart  heart  heart  heart


[list=*]
[*]"Love,love,love...and what is it good for!?
Absolutely nothing."
[/*]
[/list]

Offline

Харесайте страницата ни във Facebook

Вижте най-харесваните снимки, статии и албуми директно чрез Facebook