#1 2010-01-02 08:41:07

weschy.xD
Изгонен(а)
Registered: 2009-06-21
Posts: 9,118

Re: Акнето е наследствено?

Акнето е едно много неприятно кожно заболяване, от което страдат еднакво и мъже, и жени. Най-често  го свързваме в пубертета, но всъщност то засяга милиони хора между 12 и 40 години. Много са причините за появата на заболяването и не на последно място  роля играе наследствеността.

Акнето се развива в порите и мастните жлези на кожата.  В порите се образува кератин, който  се натрупва и запушва отворите. Мастните жлези продължават да функционират и да произвеждат мазнина. В кожата се развива бактерия /пропионибактериум акнес/, която процъфтява в условията на запушване и натрупване на мазнина. При жените акнето много често е свързано в предменструални симптоми.  Механичното дразнене на кожата също може да бъде причина за появата на заболяването.

Всеки човек е специфично   чувствителен към различните козметични продукти за лечение на акнето.  Медицинската козметика вече предлага уникални решения за мазна и склонна към акне кожа, които тинейджърите добре познават. Продават се сапуни, които съдържат  салицилова  и млечна киселина, създадени  специално за лечението на възпалението и за намаляване на омазняването. Сапунът не изсушава кожата, а я почиства в дълбочина и я оставя приятно хидратирана и чиста.

На пазара се намират и почистващи лосиони предназначени за мазна и проблемна кожа,  които съдържат специална антибактериална съставка, която унищожава бактериите и предотвратява възпалението. Лосионите са  подходящи за ежедневна употреба.
Активните лосиони пък  много бързо спират възпалението, унищожават бактерията причинител и регулират мастната секреция.
Специално за мазна кожа е  разработен  ексфолиращ тоник  с гликолова и азелаинова киселина.  Прилага се за свиване на порите, намаляване на омазняването, нежно излющване на мъртвите клетки и разкриване на нова и чиста кожа.

Всички тези  козметични продукти могат да се намерят по аптеките.

Много важно е да се знае също така, че при появата на акне  трябва да се внимава в подбора на храните, които се консумират /напр. шоколад/, затова не е зле да се отиде при специалист, който да предпише подходяща диета. 

Offline

#2 2010-01-02 11:47:44

Ispaneca
Member
From: Испания
Registered: 2009-10-10
Posts: 24

Re: Акнето е наследствено?

Много гадна болест.Горчиви спомени и белези имам тази отврат...


Сам срещу ВСИЧКИ!

Offline

#3 2010-01-02 16:45:38

polkata15
Member
From: pleven
Registered: 2009-12-27
Posts: 17

Re: Акнето е наследствено?

ами наистина е кофти и трудно се маха,но пък се надявам един ден...да стане чудо happy


вярвай в чудеса! smile

Offline

#4 2010-01-02 17:32:45

Black Diamond
Member
From: Пловдuв
Registered: 2008-11-28
Posts: 41,121

Re: Акнето е наследствено?

Акнето, при някои повече, при други не чак толкова, просто трябва да се изкара. През пубертета е напълно нормално от развитието на половите органи! Ако проблема не намалее е нужно да се посъветваме с дерматолог smile.


"Жените, които се стремят да бъдат равни с мъжете, не са достатъчно амбициозни."
Мерилин Монро

Offline

#5 2010-02-15 13:25:13

barbie5
Member
From: Стара Загора
Registered: 2009-07-25
Posts: 1,352

Re: Акнето е наследствено?

При всеки е различно smile


[img]http://store.picbg.net/pubpic/DB/46/05417bfb86c5db46.jpg[/img]
fight for this love..

Offline

#6 2010-04-04 13:48:20

Sisi7u
*-_c0oL StaR_-*
From: градът на прокълнаtиtе . !! .
Registered: 2010-03-06
Posts: 4,943

Re: Акнето е наследствено?

много е кофти, особено при мен е силно изразено! но с годините намалява, поне при мен де  wink а за това дали е наследствено, при всеки е различно... при мен е наследствено от майка ми  :p  doh  :p


[img]http://prikachi.com/images/452/3028452n.jpg[/img]

Offline

#7 2010-07-20 16:57:35

sisitoy96
Member
From: Стара Загора
Registered: 2010-04-30
Posts: 14

Re: Акнето е наследствено?

Наистина е наследствено. Сега съм на почти 14 и от горе-долу година и половина имам проблеми с кожата, наследила съм го от майка ми. Но отидох на дерматолог още в самото начало и ми предписа лечение, което наистина има страхотен ефект, но ми каза, че винаги ще имам проблеми с кожата и ще трябва да полагам грижи  smile Но човек и да няма проблеми с кожата пак трябва да я поддържа  wink


Приказва за чувствата => http://tony13.hit.bg/Archive/ChernoNaBq … tvata.html

Offline

#8 2010-07-24 13:03:37

nin4ik
Member
Registered: 2010-05-06
Posts: 91
Website

Re: Акнето е наследствено?

много е кофти, особено при мен е силно изразено! но с годините намалява, поне при мен де  wink а за това дали е наследствено, при всеки е различно... при мен е наследствено от майка ми  :p  doh  :p


и при мен май е така  |-)

Offline

#9 2010-08-20 11:45:12

pesedemetka
Member
From: My Fuckin` City :)
Registered: 2010-06-16
Posts: 176

Re: Акнето е наследствено?

наистина е наследствено майка ми е нямала и аз нямам нито една пъпка по лицето ми 8-)  laugh


В живота не е важно от къде идваш или къде отиваш, а дали успяваш да си щастлив по пътя ..  ;]]

Offline

#10 2012-03-11 13:44:37

monkata_111
Member
Registered: 2012-03-08
Posts: 524

Re: Акнето е наследствено?

ОХХХХ , ужасс


She doesnt mindd  . ; ))
[img]http://prikachi.com/images/286/4606286B.gif[/img]

Offline

#11 2012-03-11 16:17:16

miss_cute_kiss
Member
From: Somewhere in the oceans
Registered: 2010-11-20
Posts: 2,890

Re: Акнето е наследствено?

наистина е наследствено майка ми е нямала и аз нямам нито една пъпка по лицето ми 8-)  laugh

Това,че майка ти не е имала и ти нямаш,не значи,че е наследствено.Просто развитието ти е такова wink Има хора на които родителите им не са имали акне,но те имат и обратното. : )


[list=*]
[*]"Love,love,love...and what is it good for!?
Absolutely nothing."
[/*]
[/list]

Offline

Харесайте страницата ни във Facebook

Вижте най-харесваните снимки, статии и албуми директно чрез Facebook