Pages: 1
#1 2011-06-22 18:59:30
- PiinkAngel
- Member
- From: Sf
- Registered: 2010-11-23
- Posts: 545
Re: Как да ги накарам?
Здравейте! От малка обичам животните и израснах с такива, било то бездомни или не. Родителите ми не обичат животни, но от както се помня нося вкъщи ранени животинки или се опитвам да помагам за бездомните. Помня, че сме гледали ранен гълъб, 2 костенурки (които пуснахме на свобода после), охлюви, птички и други дребни животинки. Преди 5 години донесох бебе коте, което някак си се съгласиха да гледаме, защото милото беше в ужасно състояние и наистина се нуждаеше от помощ. Година след това се появи и още един четирикрак- куче. От близо 2 години осъзнах какво значи истинска помощ на бездомните и дори нашите да не позволяват гледам да се занимавам и да помагам. Миналата година успешно задомих кученце, тази година разбих стена на банка (заедно с още 3ма доброволци), за да измъкна зазидано коте, което за жалост не успя да оцелее, ако имаме излишна храна (наскоро спечелихме от един конкурс нисък клас гранули) я дарявам, водя за кастрация бездомни котки и кучета, сега търся дом за един бездомник и общо взето да помагам ми харесва. Проблемът е родителите ми, защото не ме подкрепят, а това ми е пречка в момента. Искам да стана доброволец в АРС (Анимал рескю софия), но те не ми дават, защото веднъж бяхме там (кастрация на кучето ни) и според тях съм щяла да се разболея от нещо, било като обор и тн... Нормално е да мирише, защото все пак там има 500 кучета и приютът се стопанисва от доброволци. Та не мога да ги убедя да подпишат, че са съгласни да ходя и да помагам. Те знаят, че няма да спра, но защо просто не ме пуснат? Много деца ходят и помагат. Доста се отклоних от темата и ще се радвам ако някой го изчете цялото. Може и да съм на 13, но вече съм се сбъскала с човешката жестокост, последиците и реалността. За повечето деца на моята възраст домашният любимец е само за гушкане, но аз съм го отгледала от малък (кучето), аз съм си го водила на вет ако ма проблем, през всичко сме преминали двамата и съм наясно какво е да се грижиш за куче. Знам и за положението на бездомниците по улиците, защото малко деца знаят ползите от кастрацията и защо трябва да се помага. Защото да помагаш значи емоция, труд, болка , сълзи , безсъние, непосилна умора,време, енергия ... Да помагаш означава да обичаш , да раздаваш любов, да даваш по една частичка от сърцето си на всяко животинче! Знам, че много ще ми се изсмеят или ще кажат, че нашите са прави и ще помоля да си спестят коментара. Просто искам да намеря начин да помагам, но не знам как да убедя нашите. Ако им кажа всичко това ще се засмеят и няма да го приемат на сериозно. А и винаги се упраждават, че било далече, преди че е трябвало да уча и тн...
П.п. Мерси за отделеното внимание!
Красиво коте търси дом!
http://forum.zoomania.org/viewtopic.php?f=224&t=15145
Offline
#2 2011-06-22 19:24:47
- SweetY =] KittY
- Stay Strong.
- From: L.A., baby
- Registered: 2010-04-08
- Posts: 11,341
Re: Как да ги накарам?
Прочетох цялото и се радвам, че има такива хора. Аз също обожавам животните, но не мога да им помагам.. Отново родители.. Но много искам да се грижа за една куче например или котка. Браво!
[list=*]
[*] Never give up on
someone you can't go a day
without thinking about.. [/*]
[/list]
[img]http://dl.glitter-graphics.net/pub/263/263171lxlble1hnk.gif[/img]
Offline
#3 2011-06-22 19:26:08
- xXx_yOur_gurL_xXx
- Member
- From: Стара Загора
- Registered: 2010-12-31
- Posts: 2,034
Re: Как да ги накарам?
Кажи и им,че това е нещо което обичаш да правиш още от малка и няма да се откажеш лесно,че вече си голяма и знаеш какво искаш наистина.И да е далече пак може да стигнеш с автобус или някой да те закара..а и това не ти преди да учиш.
http://ask.fm/JDxahax
[img]http://25.media.tumblr.com/tumblr_m7k4mjzP441rxijbio1_400.gif[/img]
Offline
#4 2011-06-22 19:27:03
- rosi15
- I want to be your obsession
- From: Somewhere only we know <3
- Registered: 2009-12-15
- Posts: 8,011
Re: Как да ги накарам?
Прочетох го цялото и с гордост ти казнам едно голямо БРАВО !
Това е толкова хубаво, че имаш желание да помагаш! Въпроса е родителите ти..Хм..Защо просто не седнеш заедно с тях и не им обясниш, че това е важно за теб?Просто им кажи, че обичаш животните.Правиш нещо ПОЛЕЗНО, а не да се скатавашш навън например..Прави са за болестите, но се съмнявам ако всички са прегледани.Имаш голяма смелост и това е много добре. (: Успех, дано се съгласят!Ще се радвам за теб!
[img]http://28.media.tumblr.com/tumblr_m0k08sFdaX1qj73e2o1_500.gif[/img]
Offline
#5 2011-06-22 19:28:32
- xnekfonikfox
- Member
- Registered: 2010-06-28
- Posts: 21,552
- Website
Re: Как да ги накарам?
Възхищавам ти се. Може би си мислят, че това е накаква прищавка. До време и ще ти мине. Родителите ми предимно заради това не ми позволяват някои неща. Но мисля, че си им доказала , че не е просто нещо до време, а е това което обичаш да правиш. Нормално е също и да не ти позволяват заради болестите. Постави се на тяхно място, би ли позволила на детето си да се занимава с нещо, което по един или друг начин е опасно? Сега е лято, няма училище и няма да се налага да учиш. Докажи им, че могат да разчитат на теб за това и, че поемаш отговорност един вид. Също и, че дори и да не ти позволят това няма да те спре да помагаш на животните по какъвто и да е начин. Много успех ти пожелавам!
"Great loves? Maybe one, if you're lucky."
Offline
#6 2011-06-22 19:33:18
- waniinkka*
- Member
- From: ** някъде извън реалноста [yea
- Registered: 2010-08-08
- Posts: 6,812
Re: Как да ги накарам?
Страшно много обичам всякакви животинки.(h) И аз мисля като теб, че НЕ трябва само да се оплакваме от бездомните животни, а ДА се опитаме да им помогнем с каквото можем. А относно родителите ти те искат най-доброто за теб за това НЕ те и пускат. Просто не знам с какво друго мога да ти помогна.ДАНО ДА УСПЕЕШ ДА ГИ УБЕДИШ! УСПЕХ!!!(sun)
П.С Мечтата ми е да си имам собствен приют за всякакви животинки.
[img]http://prikachi.com/images/154/5202154Q.gif[/img]
Offline
#7 2011-06-22 19:43:19
- summer.time
- Member
- Registered: 2009-07-17
- Posts: 1,498
Re: Как да ги накарам?
Аз също ти се възхищавам, много е хубаво това което правиш и аз много искам да помагам, ама тука никога не съм виждала бездомно животно (може да ви звучи като шега но е истина) иначе с радост бих помогнала, въпреки че родителите ми няма да ми дадат... Но аз до някаква степен подкрепям родителите ти, все пак те искат ти да си добре, не ме разбирай погрешно, не знам как е в този приют или каквото там е, но ако наистина е мръсно и мислиш че може да е заразно, по добре послушай вашите все пак това е здравето ти, ако пък мислиш че не е "заразно" то тогава просто поговори с тях кажи им това което каза на нас и кажи им че ще е по добре да помагаш в този приют от колкото да чупиш банки за да помагаш
И те ще те пуснат, не може да не те пуснат
И не се отказвай от това което правиш, явно много ти харесва да помагаш, хора като теб са на изчезване
.Tumblr.
.Снимките ми.
!!! Factory farming in 60 seconds !!!
.Instagram.
[img]http://prikachi.com/images/667/5508667N.jpg[/img]
Offline
#8 2011-06-22 19:51:25
- girlcheto
- Member
- From: New Yorkk ;pp
- Registered: 2009-01-10
- Posts: 1,999
Re: Как да ги накарам?
НЕ трябва само да се оплакваме от бездомните животни, а ДА се опитаме да им помогнем с каквото можем.
Хората закачат бездомните и ги бият, а когато кучетата го направят, хората започват да се оплакват насам и натам..
По темата: Събери ги двамата, седнете на една маса и започни да им говорип, че много обичаш животните и не можеш да ги гледаш как страдат. Състрадателен човек си. Попитай ги как ще се почувстват, ако видят някое малко котенце, което примерно е със счупено краче и търси майка си? Попитай ги дали няма да му помогнат. ( На мен ми се случи, но се оказа глухо котето и си остана вкъщи )
Кажи им, че това е като хоби. Попитай ги дали предпочитат да си доброволка там или да се разкарваш по улиците, да пушиш или да вземаш наркотици?
От друга страна радвай се, че родителите ти са загрижен за теб. Някои родители дори внимание не обръщат на децата си.
И на мен ми се е случвало да вземам улични животни вкъщи / предимно котки / ии сега двора е пълен с котки. Дори съседите ми убиха 1 , а другото го уцелиха в крака / добре, че поне то оцеля / :]
Желая ти УСПЕХ!!
Offline
#9 2011-06-22 20:05:50
- Miss_Nightmare
- Member
- From: In the hell
- Registered: 2010-05-13
- Posts: 436
Re: Как да ги накарам?
Няма такова нещо като да убедиш родителите си за нещо в което не вярват.При моите е най-добре да ги изправиш пред свършен факт така си направих,татуировката,така им казах,че пуша и така стана и с пиърсинга ми...общо взето първо го правя и после им казвам пък каквото ще да става.Ако можеш да фалшифицираш подписа им или измисли някаква алтернатива.Предложи да ти дадът пробен период примерно да те запишат за месец или два да видят те как ще се отрази на училището и т.н и дали на теб ще ти хареса.Остави ги да свикнат с идеята че ще ходиш.дръж се примерно докато трае пробния период и може и да стане.
Желая ти успех.
[img]http://27.media.tumblr.com/tumblr_ld7lbzqoiK1qb7evco1_500.gif[/img]
[img[/img][/url][/img][/url]
follow me! -> http://mephestophelles.tumblr.com/
Offline
#10 2011-06-22 20:16:57
- Breath Of Passion
- Bitchy mod
- From: In his mind..
- Registered: 2008-12-26
- Posts: 12,623
Re: Как да ги накарам?
Няма такова нещо като да убедиш родителите си за нещо в което не вярват.При моите е най-добре да ги изправиш пред свършен факт така си направих,татуировката,така им казах,че пуша и така стана и с пиърсинга ми...общо взето първо го правя и после им казвам пък каквото ще да става.Ако можеш да фалшифицираш подписа им или измисли някаква алтернатива.Предложи да ти дадът пробен период примерно да те запишат за месец или два да видят те как ще се отрази на училището и т.н и дали на теб ще ти хареса.Остави ги да свикнат с идеята че ще ходиш.дръж се примерно докато трае пробния период и може и да стане.
Желая ти успех.
Ъъъъ тя е на 13.Прекалено е малка, за да ги поставя пред свършени факти.А и ако разберат, че е фалшифицирала подписите им, ще се ядосат още повече и въобще няма да и позволят.
Според мен трябва да им обясниш, че не е просто прищявка и да им докажеш, че е наистина важно за теб.По принцип(поне при мен така беше), когато исках нещо и не ми позволяваха, започвах всеки ден да повтарям по 100пъти, че много го искам, почвах да изброявам плюсовете и в определен момент на наще им писваше и ми позволяваха.Успех ти пожелавам.И едно голямо БРАВО!
Those who talk behind your back are behind you for a reason!
Джордже Балашевич
Offline
#11 2011-06-23 08:46:16
- PiinkAngel
- Member
- From: Sf
- Registered: 2010-11-23
- Posts: 545
Re: Как да ги накарам?
Не вярвах, че толкова хора ще ме разберат.
Не искам да правя нещо, за което родителите ми не знаят, защото ще ми се карат после и изобщо няма да ме пуснат. Съюо приютът е далече (извън София) и се стига само с 1 автобус, който дори не знам от къде се хваща. Просто ако ме хванат ще ми изгубят доверие напълно.
То проблемът е, че винаги ми угаждат и ми е някак си неудобно да ги моля постоянно, защото каквото съм искала съм го получила. Ще говоря с майка ми, защото тя ще се навие по- лесно и вече сме говорили няколко пъти. То проблемът е, че само се оправдават колко далече било и че цяла събира/ неделя им отивало да ме возят.
Красиво коте търси дом!
http://forum.zoomania.org/viewtopic.php?f=224&t=15145
Offline
Pages: 1