#1 2009-06-23 22:40:08

admin
Администратор
Registered: 2008-06-15
Posts: 770

Re: ЧРД, Капризен!

Здравейте, скъпи приятели!

Незнайно как, неусетно, мина 1 годинка. 1 годинка от създаването на Капризен! А сякаш беше вчера, когато този сайт видя бял свят ..

Честно казано и в най-смелите си мечти не съм предполагал, че сайта ще има такъв успех, и че ще пиша подобна тема след 1 година, но ето на - всичко това се случи, и продължава да се случва, благодарение на всички вас!

През главата ми минават спомени за първия дизайн, с който Капризен се сдоби. И, повярвайте ми, не беше най-хубавото нещо, което съм сътворявал chuckle, но въпреки това ми беше скъп. Мина се време, сайта припечели някаква скромна посещаемост - предимно от минаващи-и-заминаващи потребители, озовали се незнайно как в сайта - беше време за нов външнен вид. Мдамм, това беше втората "кожа" на сайта. Много от вас може би си я спомнят - и тя, както и първата, не беше първа хубост, но все пак вършеше работа.

И така, един слънчев ден (или нощ, не помня :p), ровейки се из сайтовете за видео споделяне, се натъкнах на едно от онези любителски клипчета, съдържащи, сменящи се на фона на някаква музика, снимки, сещате се. За мое голямо учудване снимките бяха от .. не можете да се сетите откъде wasntme .. точно така - Капризен. Тогава си дадох сметка, че може би първоначалната идея, за "скромно сайтче със снимчици", би могла да има и по-голям успех, но за това бе нужно .. какво? Мдамммм - нов дизайн, трети по ред! Но този път исках да е нещо грандиозно, нещо, което да радва окото всеки ден, когато посетиш сайта. Не помня в колко фирми за уеб дизайн пратих запитване за изготвяне на оферта за редизайн на сайта, но бяха доста. В крайна сметка нито едно от тях не ми бе по джоба (да бъдем честни, все пак - не съм милионер smile) и така, реших отново да тествам дизайнерските си умения. Резултатът .. резултатът виждате в момента! Вече в продължение на близо половин година. Не съм по хвалбите, повярвайте ми, но когато пуснах новия дизайн, бях на седмото небе - наистина бях доволен от себе си и свършената работа.

Сайта имаше както хубави(висока посещаемост), така и лоши(липса на средства за заплащане на сървъра), а също и критични моменти (z1p0, kingsize_ofanziva и редовните потребители(съжалявам, че не изброявам - много сте) може би си спомнят периода, в който сайта зареждаше по цели минути). В един момент дори сървъра стана толкова скъп (колкото е и в момента), че нещата отиваха към спиране на сайта. Като отчаян ход добавих функция за гласуване със SMS за снимките в сайта, като приходите щяха да отидат за сървъра, разбира се, но всичко това бе посрещнато с доста негативни изказвания и неволи и в крайна сметка премахнах тази "екстра". Не помня как, но закрепих някак нещата след това.

Но както казах добрите моменти не отстъпваха на лошите и тенденцията се запазва! smile

Бил искал да направя обзор на изминалите и предстоящи събития за сайта(точно така - ще има още).

За период от 1 година сайта:

  • - смени 3 дизайна
    - смени 2 водни знака (щампи с логото Капризен на всяка снимка)
    - смени 3 хостинг плана и 2 сървъра
    - се сдоби със 180 000 снимки, 48 580 мнения във форума и 13 878 коментара
    - се сдоби със стотици редове код на ядрото и дизайните
    - привлече над 4000 посещения на ден, ежедневно!
    - стана един от популярните източници на снимки, картинки и аватари
    - привлече десетки хиляди потребители (към момента са близо 40 000)!

Какво предстои:

  • - подобряване на функционалността
    - повече екстри и функции
    - обогатяване на снимковия и форумния архив
    - игри с награди (и то до седмица)
    - 2-ри рожден ден chuckle

За тази 1 година успяхме да създадем едно малко общество, споделящо снимки, мнения, новини, лично творчество, свои разкази, признания и истории, музикални предпочитания и още какво ли не. И се надявам това общество да продължава да расте със същите темпове, с които и до сега (ежедневно се регистрират над 100 нови потребителя)! С други думи - Капризен е скромен проект, обединяващ идеите на няколко добре известни, големи български сайта, като perfekten.com, teenproblem.net, slava.bg, vbox7.com и още и още, като, разбира се, не се опитва по никакъв начин да се мери с тях по популярност (за сега)(nod)!

През цялото това време нищо нямаше да е това, което е в момента, без подкрепата на Поли, неуморната работа на Мими и, разбира се, на вас! Защото в крайна сметка всичко е за вас!
Вълнуват ме вашите препоръки, критики, въпроси, предложения - всичко, стига да е полезно за останалите потребители и за доброто на сайта. Правете това, за което е предвиден Капризен - споделяйте!

Поздрави
Искрено ваш, Администратор


Пиша дълги и трудноразбираеми изречения!
Извинявам се! blushchuckle

Offline

#2 2009-06-23 22:58:40

mimety_1
Member
From: in y0ur DrEaMs
Registered: 2008-10-26
Posts: 54

Re: ЧРД, Капризен!

Честит Рожден Ден на най-якия саит за картинки аватари КАПРИЗЕН  party  да продължава да се развива и всичко най най kiss  (^)  sun


[img]http://www.cosmopolitan.bg/lines/tickers/72421_14351.png[/img]   ..... Аз сЪм едн0 так0ва .. хем д0бричк0,хем зличк0 .. хем сери0зничк0,хем лудичк0.. хем реалничк0,хем виртуалничк0.. 0ргиналничк0 и мн0г0 специалничк0 ! .... wasntme ..

Offline

#3 2009-06-24 05:30:39

Tigarcheto
Member
Registered: 2009-01-24
Posts: 468

Re: ЧРД, Капризен!

4РД kiss:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:* тва е най - якия саит!!!!

Offline

#4 2009-06-24 06:32:19

ge64eto_92
Предупреден(а) за изгонване
Registered: 2008-12-13
Posts: 808

Re: ЧРД, Капризен!

Честит Рожден Ден на най-якия саит за картинки аватари КАПРИЗЕН  party  да продължава да се развива и всичко най най kiss  (^)  sun

(y)  bow   (^)  star


Зелена магия
[img]http://i42.tinypic.com/wb2lv8.gif[/img]

Offline

#5 2009-06-24 08:09:30

p3pi
Member
From: Верджински острови
Registered: 2009-04-03
Posts: 146
Website

Re: ЧРД, Капризен!

Честит рожден ден. hug Това е най якия сайт! sun Да продължава да се развива все така  sun  hug     sun


[img]http://prikachi.com/images/782/2619782N.gif[/img]
[img]http://img.userbarz.com/162/32292.png[/img]

Offline

#6 2009-06-24 08:14:23

didencetooooo
Member
Registered: 2009-05-25
Posts: 378

Re: ЧРД, Капризен!

(^)  (^)  (^)  (^)  (^) ЧРД  (^)  (^)  (^)  (^)  (^)  party  party  party  party  всичко най-добро  (^)  (^)


[img]http://prikachi.com/images/813/2262813R.jpg[/img]

Offline

#7 2009-06-24 08:53:47

lovely1
Member
Registered: 2009-03-17
Posts: 1,159

Re: ЧРД, Капризен!

Честит Рожден Ден на най-якия саит за картинки аватари КАПРИЗЕН  party  да продължава да се развива и всичко най най kiss  (^)  sun

(y)  bow   (^)  star

(^)  music  kiss  (y)

Offline

#8 2009-06-24 09:07:51

gboy
Member
From: София
Registered: 2008-07-08
Posts: 69

Re: ЧРД, Капризен!

ем Чрд тогавааа  party  party  party  party  party


[img]http://i39.tinypic.com/acei4o.jpg[/img]

Offline

#9 2009-06-24 09:15:16

Black Berry
Изгонен(а)
Registered: 2009-01-02
Posts: 7,266

Re: ЧРД, Капризен!

O, да само z1p0 и kingsize_ofanziva пф. |-(

Offline

#10 2009-06-24 09:37:52

anity_kiss
Member
Registered: 2009-02-07
Posts: 8,960

Re: ЧРД, Капризен!

(^)  (^)  (^)  (^)  (^) ЧРД  (^)  (^)  (^)  (^)  (^)  party  party  party  party  всичко най-добро  (^)  (^)


sun  sun  smile  hug

Offline

#11 2009-06-24 11:20:41

vikatavili12
Member
Registered: 2009-03-30
Posts: 628

Re: ЧРД, Капризен!

Честит рожден ден. hug Това е най якия сайт! sun Да продължава да се развива все така  sun  hug     sun

ЧРД и от мен  heart  hug  kiss

Offline

#12 2009-06-24 11:37:33

PoLLy
Member
From: Шоколандия
Registered: 2008-06-24
Posts: 514

Re: ЧРД, Капризен!

003698096.jpg
... и както винаги му пожелавам на мъжа ми - повече уникални посещения chuckle  party

Offline

#13 2009-06-24 12:14:17

krisinkka
Member
Registered: 2009-04-24
Posts: 43

Re: ЧРД, Капризен!

Здравейте, скъпи приятели!

Незнайно как, неусетно, мина 1 годинка. 1 годинка от създаването на Капризен! А сякаш беше вчера, когато този сайт видя бял свят ..

Честно казано и в най-смелите си мечти не съм предполагал, че сайта ще има такъв успех, и че ще пиша подобна тема след 1 година, но ето на - всичко това се случи, и продължава да се случва, благодарение на всички вас!

През главата ми минават спомени за първия дизайн, с който Капризен се сдоби. И, повярвайте ми, не беше най-хубавото нещо, което съм сътворявал chuckle, но въпреки това ми беше скъп. Мина се време, сайта припечели някаква скромна посещаемост - предимно от минаващи-и-заминаващи потребители, озовали се незнайно как в сайта - беше време за нов външнен вид. Мдамм, това беше втората "кожа" на сайта. Много от вас може би си я спомнят - и тя, както и първата, не беше първа хубост, но все пак вършеше работа.

И така, един слънчев ден (или нощ, не помня :p), ровейки се из сайтовете за видео споделяне, се натъкнах на едно от онези любителски клипчета, съдържащи, сменящи се на фона на някаква музика, снимки, сещате се. За мое голямо учудване снимките бяха от .. не можете да се сетите откъде wasntme .. точно така - Капризен. Тогава си дадох сметка, че може би първоначалната идея, за "скромно сайтче със снимчици", би могла да има и по-голям успех, но за това бе нужно .. какво? Мдамммм - нов дизайн, трети по ред! Но този път исках да е нещо грандиозно, нещо, което да радва окото всеки ден, когато посетиш сайта. Не помня в колко фирми за уеб дизайн пратих запитване за изготвяне на оферта за редизайн на сайта, но бяха доста. В крайна сметка нито едно от тях не ми бе по джоба (да бъдем честни, все пак - не съм милионер smile) и така, реших отново да тествам дизайнерските си умения. Резултатът .. резултатът виждате в момента! Вече в продължение на близо половин година. Не съм по хвалбите, повярвайте ми, но когато пуснах новия дизайн, бях на седмото небе - наистина бях доволен от себе си и свършената работа.

Сайта имаше както хубави(висока посещаемост), така и лоши(липса на средства за заплащане на сървъра), а също и критични моменти (z1p0, kingsize_ofanziva и редовните потребители(съжалявам, че не изброявам - много сте) може би си спомнят периода, в който сайта зареждаше по цели минути). В един момент дори сървъра стана толкова скъп (колкото е и в момента), че нещата отиваха към спиране на сайта. Като отчаян ход добавих функция за гласуване със SMS за снимките в сайта, като приходите щяха да отидат за сървъра, разбира се, но всичко това бе посрещнато с доста негативни изказвания и неволи и в крайна сметка премахнах тази "екстра". Не помня как, но закрепих някак нещата след това.

Но както казах добрите моменти не отстъпваха на лошите и тенденцията се запазва! smile

Бил искал да направя обзор на изминалите и предстоящи събития за сайта(точно така - ще има още).

За период от 1 година сайта:

  • - смени 3 дизайна
    - смени 2 водни знака (щампи с логото Капризен на всяка снимка)
    - смени 3 хостинг плана и 2 сървъра
    - се сдоби със 180 000 снимки, 48 580 мнения във форума и 13 878 коментара
    - се сдоби със стотици редове код на ядрото и дизайните
    - привлече над 4000 посещения на ден, ежедневно!
    - стана един от популярните източници на снимки, картинки и аватари
    - привлече десетки хиляди потребители (към момента са близо 40 000)!

Какво предстои:

  • - подобряване на функционалността
    - повече екстри и функции
    - обогатяване на снимковия и форумния архив
    - игри с награди (и то до седмица)
    - 2-ри рожден ден chuckle

За тази 1 година успяхме да създадем едно малко общество, споделящо снимки, мнения, новини, лично творчество, свои разкази, признания и истории, музикални предпочитания и още какво ли не. И се надявам това общество да продължава да расте със същите темпове, с които и до сега (ежедневно се регистрират над 100 нови потребителя)! С други думи - Капризен е скромен проект, обединяващ идеите на няколко добре известни, големи български сайта, като perfekten.com, teenproblem.net, slava.bg, vbox7.com и още и още, като, разбира се, не се опитва по никакъв начин да се мери с тях по популярност (за сега)(nod)!

През цялото това време нищо нямаше да е това, което е в момента, без подкрепата на Поли, неуморната работа на Мими и, разбира се, на вас! Защото в крайна сметка всичко е за вас!
Вълнуват ме вашите препоръки, критики, въпроси, предложения - всичко, стига да е полезно за останалите потребители и за доброто на сайта. Правете това, за което е предвиден Капризен - споделяйте!

Поздрави
Искрено ваш, Администратор




ЕВАЛА !!!!!!!  bow И Ч.Р.Д. на сайта...честно казано мен ме кефи повече от перфектен и тия глупости! Не знам за вас ;P


I dont want another beautiful face..
i want you and your beautiful soul ..[!] [!][!]..

Offline

#14 2009-06-24 13:16:14

stiel_bg
Member
From: в ЕВРОПА
Registered: 2008-10-21
Posts: 768
Website

Offline

#15 2009-06-24 13:26:52

strang3ra
Капризен простак
From: България
Registered: 2008-10-16
Posts: 1,053

Re: ЧРД, Капризен!

Ай и от мен ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН!И да..хах... надявам се да има и 2-ри рожден ден smile

Offline

#16 2009-06-24 13:40:00

mi6e_91
Member
Registered: 2008-11-02
Posts: 3,760

Re: ЧРД, Капризен!

Честит Рожден Ден на любимият ни сайт за картинки (и не само  :p )!
Пожелавам още по-голямо и успешно развитие, разбира се и с наша помощ smile Надявам се да привлече още много потребители, които да останат доволни от сайта и страхотните админи kiss


От сила имате нужда само ако искате да нараните някого. За всичко останало ви е необходима само любов!

Offline

#17 2009-06-24 13:48:35

just_jt
Member
From: French Polynesia
Registered: 2009-01-14
Posts: 4,806

Re: ЧРД, Капризен!

Честит Рожден Ден на любимият ни сайт за картинки (и не само  :p )!
Пожелавам още по-голямо и успешно развитие, разбира се и с наша помощ smile Надявам се да привлече още много потребители, които да останат доволни от сайта и страхотните админи kiss

nod  (f)  sun  sun


Би могъл да се откажеш от живота, който си планирал, за да имаш живота, който те чака.

Offline

#18 2009-06-24 14:42:58

kaaatiiiqqq
Member
From: 64th street.
Registered: 2009-01-03
Posts: 1,326

Re: ЧРД, Капризен!

Честит Рожден Ден  party  party
Искам да пожелая на сайта и навсички ,които са часто от него дапродължават да го обновяват и да продължава да става вес по известен(nod).Дано другата година пак да си пожелаем същото даже и малко повече   (^)  party


Happy birthday to you,
Happy birthday to you,
Happy birthday dear Kaprizen
Happy birthday to you
party  party  party  (^)  sun


Yup

Offline

#19 2009-06-24 15:05:34

keminka
Summer Beauty
From: Варна~town
Registered: 2008-11-19
Posts: 3,031

Re: ЧРД, Капризен!

Честит рожден ден и от мен наистина обедена съм че това е най-якия български сайт за картинки няма втори За приятелите наши нека вдигнем тежки чаши и отпием глътка вино. Нека зло да ни збрави, да сме живи, да сме здрави и живеем сто години. ...  (d) наздараве  smile

Offline

#20 2009-06-24 15:35:48

nastinkaA
Member
Registered: 2009-01-02
Posts: 471

Re: ЧРД, Капризен!

ЧРД и 0т мен smile

Offline

#21 2009-06-24 16:22:03

vip_princesa
Member
From: ПЕРНИК
Registered: 2009-04-25
Posts: 264

Re: ЧРД, Капризен!

Честит Рожден Ден на любимият ни сайт за картинки (и не само  :p )!
Пожелавам още по-голямо и успешно развитие, разбира се и с наша помощ smile Надявам се да привлече още много потребители, които да останат доволни от сайта и страхотните админи kiss

    (^)  party  ЧРД  party  kiss


Will stay forever in my heart heart I love you kiss

Offline

#22 2009-06-24 17:50:14

_Sladka_
Member
From: Ispaniq
Registered: 2008-10-30
Posts: 61

Re: ЧРД, Капризен!

Ехее... браво бе 1 годинка, желая на сайта да продължава да се развива все повече и все повече потребители да има, да продължава да ни радва и дано има и втори рожден ден... много късмет във всичко защото гледам имало е и доста трудности и дано за напред да няма и сичко да върви гладко.

(^)  (d)  hug  kiss  Наздраве на всички !

Offline

#23 2009-06-24 18:42:55

the_mistress
Member
From: София
Registered: 2009-01-30
Posts: 502

Re: ЧРД, Капризен!

чРД на най-добрия сайт!  sun   (^)  sun


BE YouRSelF, BE YouR OwN FeeLingS, BE WilD, BE YoUnG, BE FreE ForEveR. Be FresH AnD BeaTifuL, BE SweeT AnD SenSuaL, BE YouR DreamS, JusT BE YoU!

Offline

#24 2009-06-24 19:09:59

kingsize_ofanziva
kingsize
From: Някъде там
Registered: 2009-03-09
Posts: 5,677
Website

Re: ЧРД, Капризен!

Честно да ви кажа,когато вляза в сайта се чувствам като у дома си,което много ми допада. А за това допринасят страхотния екип на сайта Ви (който винаги се справя с критичните ситуации и т.н.) , а също и готините потребители,които са готови да помогнат на всички и са супер толерантни wink
Сайта наистина постигна призванието КАПРИЗЕН,защото всяко желание на капризните потребители бива преглеждано и не остава без отговор.
Желая Ви не 2 , а 200 годинки още
laugh
party  party  party  beer  beer  beer  (^)  (^)  (^)  (d)  (d)  (d)  music  music  music  dance  dance  dance  sun  sun  sun  party  party  party

4a4279ea7a198.gif  star  star  star  star  star  star  star  star  star  star  star  star  star  star  star  star  star  star  star star  star  star  star  star  star  star  star  star  star  star  star  star  star  star  star  star  star  star  star  star  star  star  star  star


Я, едно ангелче с крилца още мърда...ПРАС и то
умря...хахаха...

  star
Да ви имам мониторно , процесорната , клавиатурно , мишкова , скайп любов !!

Offline

#25 2009-06-24 19:16:07

stiel_bg
Member
From: в ЕВРОПА
Registered: 2008-10-21
Posts: 768
Website

Re: ЧРД, Капризен!

Честно да ви кажа,когато вляза в сайта се чувствам като у дома си,което много ми допада. А за това допринасят страхотния екип на сайта Ви (който винаги се справя с критичните ситуации и т.н.) , а също и готините потребители,които са готови да помогнат на всички и са супер толерантни wink
Сайта наистина постигна призванието КАПРИЗЕН,защото всяко желание на капризните потребители бива преглеждано и не остава без отговор.
Желая Ви не 2 , а 200 годинки още
laugh
party  party  party  beer  beer  beer  (^)  (^)  (^)  (d)  (d)  (d)  music  music  music  dance  dance  dance  sun  sun  sun  party  party  party

4a4279ea7a198.gif  star  star  star  star  star  star  star  star  star  star  star  star  star  star  star  star  star  star  star

точно така и айде да са 222 годинки  chuckle  happy  star  star

Offline

Харесайте страницата ни във Facebook

Вижте най-харесваните снимки, статии и албуми директно чрез Facebook