#1 2010-12-02 17:44:21

несu-
Lısα Sımpsσn
From: Видин
Registered: 2010-08-07
Posts: 2,200
Website

Re: Разказът на Мая Слит.

Не е нищо особено smile, но реших да го споделя с вас.

Студът преминаваше през цялото ми тяло, усещах го как проникваше в мен, като че ли някой хвърляше ножове. Лутах се в страховитата гора без път и без посока, не знаех от къде да мина и на къде да вървя. Ставаше все по – студено. Дъхът ми излизаше на бяла пара. Имах странното чувство, че някой ме следи. Забързах крачка, изведнъж се озовах на една скала. Чух силен писък и пристъпих на зад, но паднах. Хванах се за ръба, но се изпуснах и продължих да падам на долу. Затворих очите си и когато ги отворих вече бях в стаята си.
Когато се изправих от леглото, алармата ми звънна. Погледнах към прозореца, който беше непосредствено до леглото ми и беше отворен. Навън времето бе мъгливо и валеше пороен дъжд.
- Мая, стана ли вече? Автобусът пристига след  малко. Побързай ако искаш да го хванеш. – каза майка ми, когато влезе в стаята ми.
- Да.. само да се облека. – усмихнах се аз и се запътих към банята.
Когато излязох от банята, майка ми вече бе излязла от стаята и се провикна от първия етаж:
- Мая искаш ли нещо за закуска?
- Не, няма нужда – и казах аз, когато вече бях на стълбите. – А и без това автобусът вече пристигна и трябва да тръгвам.
- Ами добре – каза мама и ме прегърна. – Пази се.
- Добре мамо, обичам те – казах аз и тръгнах към автобуса.

Да ви поясня, казвам се Мая. Мая Слит. Живея в Бристол, само с майка ми и по – малката ми сестра. Майка ми и баща ми са разведени от 2 години. Винаги съм знаела, че е заради мен, но не искам да повдигам въпроса пред майка ми, защото и е доста трудно да се грижи за мен и сестра ми и в същото време да работи.

Излязох навън и ми стана много студено, това ми напомни за странният сън, който сънувах и се качих в автобуса. Седнах на една от по – задните седалки и се загледах в сградите навън и в дъждът, който продължаваше да се стича по прозорците.
След половин час вече бях в училище.
- Мая, здрасти, как си? – извика Тим след мен в коридора.
Аз и Тим сме най – добри приятели още от детската градина. Той е средно висок с руса коса и искрящи сини очи.
- О, Тим. Може да се каже, че съм добре, ти как си? – попитах аз, като го прегърнах и се усмихнах.
- Ами аз съм добре. Направи ли проектът, който имахме за днес? Онова чудо за опазването на околната среда. – попита Тим и се засмя.
- Ъ да направих го, хайде да побързаме, че имаме тест по Химия, ако не си забравил глупчо.
- Добре, хайде, че не искам да вбесяваме г-н Харпър. – усмихна се Тим и ми отвори вратата на кабинета – След вас мадам.
Аз се засмях и влязох в стаята. Звънеца удари и г-н Харпър влезе. Раздаде ни листовете и каза, че имаме 45 минути.
Към средата на часа, бях привършила с по – голямата част на задачите и леко се отпуснах над листа. Господин Харпър мина покрай мен и ми дръпна листа.
- Мисля, че си готова – каза той и се усмихна мазно.
- Но, аз не.. просто си почивах – започнах да обяснявам аз. – Имам да реша още задачи.
- Не ме интересува г-це Слит. Моля напуснете моя час.
- Не, няма. Имам право да си допиша задачите – не усетих, кога гласът ми се е повишил и си поех дълбоко дъх.
- Имате право след училище да се явите в директорския кабинет – каза г-н Харпър и ме погледна през рамката на очилата си.
Изгубих нерви, станах от чина и се блъснах в учителя и се отправих към вратата, като на излизане я треснах силно.
Защо за бога не ме остави да си реша задачите. После ми вика, че съм имала слаби оценки.
Вървях бясна към тоалетните, когато се сблъсках в някого.
- Хей, внимавай къде вървиш - развиках се и тръгнах да се изправям, когато чух момчето да ми отвръща:
- По - точно, ти се блъсна в мен.. но няма нищо- каза той и ми подаде ръка.
Момчето бе високо с кестенява коса и пъстри очи. Не го бях виждала преди.
- Тук ли учиш - успях да кажа, след като го гледах в продължение на няколко минути.
- Вече да. Нов ученик съм, казвам се Ник Лоутър - усмихна се и ми подаде ръка да се здрависаме.
- Аз съм Мая Слит - усмихнах се и му подадох ръката си.
- Мая, трябва да влизам в час, по - късно ще поговорим - каза Ник и се отправи към един от кабинетите.


[img]https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/942069_497765786943234_23506927_n.jpg[/img]

Offline

#2 2010-12-02 17:45:21

smilexgirl
Member
From: Saint Denis, Centre, France
Registered: 2010-10-19
Posts: 692

Re: Разказът на Мая Слит.

НЕВЕРОЯТНО  heart  Нес  (f)


Най-щастливите хора, имат всъщност най-тъжните истории ....

Offline

#3 2010-12-02 17:52:33

moni4ka_21
Member
From: Nostalgia
Registered: 2008-12-30
Posts: 925

Re: Разказът на Мая Слит.

Искам ощеее   sun
пишеш направо уникално ..  star


Draco Dormiens Nunquam Titillandus.

Offline

#4 2010-12-02 17:52:35

karz
- Three Days Grace 4ever. <3 -
From: София.
Registered: 2009-04-05
Posts: 6,055

Re: Разказът на Мая Слит.

Хареса ми. < 33
Ще имали втора част?!?!

Offline

#5 2010-12-02 18:08:56

xnesquikx
Member
From: Bikini Bottom*
Registered: 2010-09-19
Posts: 1,062

Re: Разказът на Мая Слит.

Ти си ми любимата писателка в сайта.
Страхотно е. Втора част ?


[img]http://prikachi.com/images/602/3629602g.png[/img] heart

its not about how others look at me, its about how i look at myself ;] -beastly

Offline

#6 2010-12-02 18:13:16

несu-
Lısα Sımpsσn
From: Видин
Registered: 2010-08-07
Posts: 2,200
Website

Re: Разказът на Мая Слит.

Ами да, втора част ще имa.
Ще я пусна сигурно чак утре
sad .
Благодаря за положителните коментари  bow  hug


[img]https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/942069_497765786943234_23506927_n.jpg[/img]

Offline

#7 2010-12-02 18:18:21

denz
Member
Registered: 2010-05-07
Posts: 252

Re: Разказът на Мая Слит.

Ти си ми любимата писателка в сайта.
Страхотно е. Втора част ?

(y) определено smile

Offline

#8 2010-12-02 18:24:34

zvezdi4kata_
Member
Registered: 2009-11-30
Posts: 9,799

Re: Разказът на Мая Слит.

суперр яко  star

Offline

#9 2010-12-02 18:31:19

ivsity
x. Vampire Girl x.
Registered: 2009-04-27
Posts: 2,028

Re: Разказът на Мая Слит.

хубаво sun

Offline

#10 2010-12-02 18:31:39

™ПрАсКоФкЪ™
™®•†•?ДøСтЪп ЗåБрАнЕн?•†•®™
From: Там , където теб те няма !
Registered: 2009-09-08
Posts: 3,630

Re: Разказът на Мая Слит.

Харесва ми ! Браво !  sun

Offline

#11 2010-12-02 18:44:44

the_cool_girl_97
Member
From: Middle Earth
Registered: 2010-07-02
Posts: 1,600
Website

Re: Разказът на Мая Слит.

Оооо това е повече отт страхотнооо sun  sun  sun


[img]http://24.media.tumblr.com/029ba717573a7d8e9139644f40b50792/tumblr_mqwmeyLjNT1rx5m4to1_500.gif[/img]

Offline

#12 2010-12-02 18:51:45

isux
Member
From: Варна
Registered: 2010-09-05
Posts: 854

Re: Разказът на Мая Слит.

Супер си изуми  ме с този ти скрит талант heart

Offline

#13 2010-12-02 18:53:41

girlcheto
Member
From: New Yorkk ;pp
Registered: 2009-01-10
Posts: 1,999

Re: Разказът на Мая Слит.

И на мен ми хареса много tongueout


Реален свят .. реални хора с нереално самочувствие..

Убиецът от град Хевън <--- първата ми история

Offline

#14 2010-12-02 19:20:20

LaPe7yYy
Suнshине..
From: LA.. <33
Registered: 2009-03-07
Posts: 4,314

Re: Разказът на Мая Слит.

Много ми хареса.. nod


Damon & Elena
[img]http://prikachi.com/images/737/2554737b.gif[/img]
Don't let go, don't run away love,
I still got feelings you are my passion.
Don't let go, don't run away love
you are the one for me..
heart

Offline

#15 2010-12-02 19:42:50

несu-
Lısα Sımpsσn
From: Видин
Registered: 2010-08-07
Posts: 2,200
Website

Re: Разказът на Мая Слит.

Продължение:
След тази среща с новият ученик останах без думи. Нещо в очите му ме плени. Бяха толкова искрящи и красиви, че през остатъкът от часа, това бе единственото нещо, което ми се мяркаше в главата.
Звънецът удари и учениците започнаха да излизат от кабинетите, всеки се отправи към шкафчето си да се приготви за следващия час. Изчаках Тим пред кабината по Химия.
- Хей Мая, какво стана в час? Г-н Харпър цял час бе като домат и се бе ядосал толкова много, че се чувствах като в страшен филм. – той ме погледна и се засмя леко.
- Нищо – казах аз и направих лек опит за усмивка. – Не ми се говори за това, а и след училище трябва да оставам.
Тим се усмихна леко и тръгна към шкафчето си.
Следващите два часа се отдадох на слушане на музика и мислите ми отново бяха за Ник Лоутър. От къде ли беше той? Защо е решил да дойде в нашето училище в средата на срока. Неусетно кога бях заспала.
Отново същият кошмар. Лутам се в гората и не знам на къде да поема, имам чувството, че някой ме следи, не мога да се обърна, но не мога и да намеря вярната пътека. И отново на скалата и пак падам. Събудих се и сърцето ми подскачаше. Имаше още 5 минути до края на часа, а аз не мога да повярвам, че съм проспала целия час и никой не е забелязал.
- Мая, искам после да поговоря с теб – каза г-жа Шарлот, учителката ми по литература.
- Да разбира се – казах аз и се усмихнах небрежно.
Часът свърши и всички излязоха навън. Аз останах в кабинета и г-жа Шарлот се приближи към мен.
- Виж Мая, ти си една от най – добрите ми ученички, но напоследък си се отпуснала много и това не е в твой стил – каза госпожата, като ме хвана за ръката.
- Не, нищо подобно, просто напоследък ми е доста трудно с всички тези тестове, но обещавам, че ще се стегна – казах аз, като се усмихнах.
- Да се надяваме, че ще е така.
Излязох от кабинета и тръгнах към закусвалнята. Там вече ме чакаше Тим и ми бе взел закуска. Отправихме се към една маса до прозореца и седнахме.
- Мая, какво става с теб – попита загрижено Тим, като ме гледаше със състрадание.
- Нищо, какво да става? – попитах аз, с нотка на раздразнение в гласа си.
- Напоследък си загубена в мислите си. Нямаш време за мен. Не излизаме никъде.. виж, знам че ти е трудно след развода на вашите, но спри да се самообвиняваш, не си ти виновна. – каза той, като хвана ръката ми.
- Да, май си прав. Съжалявам Тим, няма да се повтори – му отвърнах и се усмихнах.
След обядът тръгнах към библиотеката да взема една книга. Точно на вратата отново се блъснах в някой. Когато погледнах нагоре видях не който и да е, а именно Ник Лоутър.
- Трябва да спрем да се срещаме така – каза Ник и се засмя.
- Да, може би си прав. Между другото, ти кой клас си? – не се сдържах да го попитам и се изчервих като домат.
- 11 клас съм. Ти си 10-ти нали така? – усмихна ми се нежно.
- Ъ да, от къде разбра? - засмях се и се изчервих още повече.
- На читателската ти карта го пише – след което усмивката му стана още по – голяма.
- О, да вярно, ами аз трябва да побързам, защото след малко имам Биология и имам да представям важен проект.
- Разбирам, в такъв случай и аз ще тръгвам. Беше ми приятно да се блъснем пак Мая – каза той и се засмя, очите му светнаха като две огромни слънца.
- Чао – успях да извикам след него в коридора.


[img]https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/942069_497765786943234_23506927_n.jpg[/img]

Offline

#16 2010-12-02 20:05:44

smilexgirl
Member
From: Saint Denis, Centre, France
Registered: 2010-10-19
Posts: 692

Re: Разказът на Мая Слит.

Писателката ми тя бее sun  sun  sun  sun  Браво !!! heart


Най-щастливите хора, имат всъщност най-тъжните истории ....

Offline

#17 2010-12-02 20:21:33

sladkobaby
Member
From: Някъде далеч в небесата ...
Registered: 2009-01-25
Posts: 9,740

Re: Разказът на Мая Слит.

Хубави са  :p


Някои хора преминават набързо през живота ни. Други спират за миг и оставят диря в сърцата ни. После никога не можем да бъдем същите.

Offline

#18 2010-12-03 13:54:54

sw3et_13
Member
Registered: 2010-06-24
Posts: 9

Re: Разказът на Мая Слит.

Страхотно е!!! Ще чакам продължението. Определено имаш талант. Кой знае като измислиш още може би 10 глави/части и си готова с книгата, която определено ще си купя smile kiss

Offline

#19 2010-12-03 19:16:01

girlcheto
Member
From: New Yorkk ;pp
Registered: 2009-01-10
Posts: 1,999

Re: Разказът на Мая Слит.

Много пленяващи разказчета пишете в сайта smile Направо ви завиждам laugh Айде успех със писането ии ще очаквам с нетърпение следващата част  wasntme


Реален свят .. реални хора с нереално самочувствие..

Убиецът от град Хевън <--- първата ми история

Offline

#20 2010-12-03 19:30:35

little_baby
i am lost in time.
From: Upper East Side, Manhattan
Registered: 2009-08-05
Posts: 11,633

Re: Разказът на Мая Слит.

Прекрасно е, сигурно ще има продължение ? smile

Offline

#21 2010-12-03 21:35:05

ivet955
Marshall`s girl
From: Rome
Registered: 2010-02-06
Posts: 4,731

Re: Разказът на Мая Слит.

Супер интересни са и  двете части. Чакам с нетърпение следващата част.  smile


[img]http://prikachi.com/images/239/4746239c.jpg[/img]

Offline

#22 2010-12-03 21:57:58

***StrawBerry***
Member
Registered: 2010-09-01
Posts: 105

Re: Разказът на Мая Слит.

Страхотни са  sun   искам още  smile   дано по скоро напишеш и 3-тата част  :p   нямам търпение  star

Offline

#23 2010-12-03 22:19:59

несu-
Lısα Sımpsσn
From: Видин
Registered: 2010-08-07
Posts: 2,200
Website

Re: Разказът на Мая Слит.

Продължение:
Но той така и не се обърна, а продължи да върви към края на коридора. Влязох в библиотеката и си взех книгата, след което се запътих към голямата актова зала, където аз и Тим представихме нашият проект за опазване на околната среда. Проектът представляваше кратък филм на тема „Как да рециклираме”. В края на часа г-н Стивънсън ни зададе няколко въпроса:
- Защо решихте да направите филм?
Аз му отвърнах:
- Повечето от днешните деца, включително и ние, разчитаме през по - голямата част от времето на телевизията и компютрите и идеята се породи от това, че така всели би  обърнал внимание на нашия проект – усмихнах се. Тим ме погледна с очудване, след което се усмихна и той.
- Имате отличен, свободни сте – каза той и тръгна на към вратата.
- Тим, ще останеш ли с мен? Трябва да отида до директора, нали ще ме изчакаш – погледнах Тим в сините му очи и се усмихнах леко.
- Да, разбира се. Все пак не ми се прибира сам в този проливен дъжд. – Тим се обърна към големият прозорец и се намръщи.
- Наистина не знам, какво бих правила без теб – му казах и го прегърнах.
Отправих се към кабинета на директора, където вече ме чакаше г-н Харпър.
- Мая, радвам се, че успя да дойдеш – каза той, като ми отвори вратата на директорския кабинет. – След теб.
Влязох вътре и очаквах да се случи най – лошото.
- Г-це Слит разбрах, че сте имали проблеми в часа по химия днес – каза директора, като ме погледна с един странен поглед.
- Ъ не точно, просто леко недоразумение – казах аз, като се усмихнах леко.
- В такъв случай искам да ви кажа, че вие сте поканена да се явите на една олимпиада по  химия, която ще бъде на дванадесети ноември. Олимпиадата ще бъде в нашият град, но в гимназията за изучаване на чужди езици.
- Какво? – останах изумена, не знаех какво да кажа, камо ли какво да направя. Физиономията ми бе като на Мики Маус.
- Вие и още един ученик от единадесети клас ще се явите на тази олимпиада. Господин Харпър ще ви обясни по – късно какви ще са задачите, макар да ви остава повече от месец – каза директора и ми подаде един лист – родителите ви трябва да се подпишат.
- Да, разбира се. Може ли само да попитам с кого ще бъда на олимпиадата? – попитах аз и взех листа.
- Ще бъдете с Ник Лоутър, той е нов ученик, но оценките по химия са едни, от най – добрите в цялото училище.
- Ще бъда с Ник? – не, това е невъзможно. Още малко и ще започна да вярвам на чудеса. Всяка моя среща с Ник ставаше все по – вълнуваща от предишната. Още не мога да забравя погледът му и очите.. тези очи.
- Благодаря ви много за отделеното внимание, а сега ако ме извините имам работа – каза директора и посочи вратата.
- Аз ви благодаря, беше ми приятно. - отвърнах аз и се отправих към вратата.
- Мая, утре ще ти донеса няколко задачи, над които да се упражняваш. - чух г-н Харпър след мен.
- Добре, до утре. Довиждане - и махнах с ръка.
Тим ме чакаше в коридора и се усмихваше.
- Мая, какво стана? - попита той и тръгна към изхода на училището.
- Ами, оказа се че на дванадесети ноември съм на олимпиада по химия, само аз и още едно момче, с което впрочем днес се запознах - отвърнах аз и си изкарах чадъра, точно когато вече бяхме излезли.
- Уау, радвам се за теб - каза Тим и ме прегърна. - А кое е това момче?
- Ами казва се Ник Лоутър, нов ученик от 11 клас е. След като излязох по химия се сблъсках с него. - казах и се усмихнах. Ник отново превзе мислите ми и всичко, което Тим ми казваше беше като приглушен шум.

П.С - Благодаря, ви за отделеното внимание.  hug .. продължение ще има


[img]https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/942069_497765786943234_23506927_n.jpg[/img]

Offline

#24 2010-12-04 07:39:18

S t a N
Member
From: Видин
Registered: 2010-11-10
Posts: 220
Website

Re: Разказът на Мая Слит.

Продължавай все така Нес,вече даже виждам твоето заглавие редом в класацийте до Twilight и Harry Poter   wasntme


Идеалното е измислица,която ни кара да продължим да търсим,някъде по пътя може би пропускаме нещо ценно....
[img]http://img816.imageshack.us/img816/5739/beautifulroad21.jpg[/img]

http://www.mixpod.com/playlist/72969497

Offline

#25 2010-12-04 08:09:53

little_baby
i am lost in time.
From: Upper East Side, Manhattan
Registered: 2009-08-05
Posts: 11,633

Re: Разказът на Мая Слит.

Прекрасно е, нямам търпение за продължението heart [/i]

Offline

Харесайте страницата ни във Facebook

Вижте най-харесваните снимки, статии и албуми директно чрез Facebook