#1 2011-02-05 06:54:34

juk_juk
Member
Registered: 2010-09-26
Posts: 57

Re: Кое ни кара да сменим дома си

Преместването в ново жилище е важна стъпка, която всеки обмисля внимателно и обстойно. Има обаче обстоятелства, които са по силни от всеки довод за оставане, намерен и предложен с надежда от онази наша част, която е привързана към дома и иска да остане. Какви са причините, които ни карат да напуснем познатия уют и обстановка и да поемем всички трудности, свързани с едно преместване?

Да живееш с родителите си е един вид удобство. Всекидневните ангажименти, които трябва да свършиш като пазаруване, чистене, подреждане не са толкова притискащи, понякога дори са сведени до минимум. Живеещите в дома на родителите си получават и един вид финансова подкрепа, която е изключително важна в първите години след приключване на образованието, когато е времето за професионално утвърждаване и кариера. И все пак, идва момент, когато начинът на живот и гледните точки се променят дотолкова, че преместване в друго жилище е наложително. Този вариант не е възможен при всички от финансова гледна точка, но всеки, който планира да се обвърже и да има деца, трябва да го обмисли и евентуално да предприеме действия за осъществяването му. Отделяйки се от родителите в ново жилище, получавате по-голяма свобода, както и правото да отгледате и възпитате детето си сами, без да има хора, които макар и неволно, биха пречили на това.

Дори и вече да живеете самостоятелно, раждането на деца често води до нуждата от преместване. Тя се обуславя от липсата на пространство, свързана с появата на нов член на семейството. Домът, който преди е бил идеален, изведнъж се оказва тесен. Освен това, идва проблемът с детските градини и училищата – не във всеки квартал има такива. Родителите още от рано трябва да изберат начално училище за детето си и да се постараят да си осигурят бърз и лесен достъп до него. Защото, макар преместването в ново жилище да е свързано с неудобства, то се доказва като по-практичен вариант в дългосрочен план.

Друга причина за преместване в нов дом може да бъде професията. Често се случва да сменим работа или да ни командироват за дългосрочен план в друг град. Това е неудобство, но много хора биха предпочели да сменят жилището си, отколкото да загубят доходоносна работа, на която вече са се утвърдили. Много по-лесно е да се закупи жилище, отколкото да се замени работа, с която сме свикнали и обичаме, с нова. Все пак, преди да преминем на вариант преместване, добре е да разгледаме какви плюсове и какви минуси ни носи новото жилище и дали не би било по добре да запазим дома си за сметка на професията.

Каквито и да са обстоятелствата, които ви карат да се замислите за преместване в ново жилище, то винаги има избор. Преди взимането на това важно решение трябва добре да прецените готови ли сте да смените дома си и познатата среда с такава, която тепърва да изграждате. От друга страна, преместването винаги има своите положителни страни – то открива непознати възможности, предлага нови приятелства, освежава и внася тръпка в живота ви. Дали ще решите да приемете това предизвикателство зависи от вас.


Петте цвята заслепяват очите,
петте тона заглушават ушите,
петте вкуса обезчувствяват езика,
препусканията и ловът подлудяват сърцето.

Лао Дзъ

Offline

#2 2011-02-05 07:04:05

krisinka_pufinka
Member
From: Dubaii ^.^
Registered: 2010-09-06
Posts: 7,240

Re: Кое ни кара да сменим дома си

не съм се местила в нов дом,но според мен е адски трудно,свикнал си на едно място,привързал си се към него и накрая трябва да се изнесеш..адски гадно!


[list=*]
[*]“Добре е да имаш пари и нещата, които можеш
да си купиш с тях, но също е добре, от
време на време да се уверяваш, че не
си загубил нещата, които не могат да се
купят с пари.”
[/*]
[/list]

Offline

#3 2011-02-05 08:31:55

h0neyLemonade
Nσt Pretty Enσugh
From: Rosewood
Registered: 2010-07-20
Posts: 5,333

Re: Кое ни кара да сменим дома си

не съм се местила в нов дом,но според мен е адски трудно,свикнал си на едно място,привързал си се към него и накрая трябва да се изнесеш..адски гадно!


Да , гадно е , но се свиква с това . Аз като бях 1-ви клас се преместихме в къща  star . Тук се чуствам, по-добре и имам приятели  (f)


[list=*]
[*]TUMBLR[/*]
[/list]
[list=*]
[*]Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ[/*]
[/list]

Offline

Харесайте страницата ни във Facebook

Вижте най-харесваните снимки, статии и албуми директно чрез Facebook