#1 2009-05-04 21:01:57

eminemka91
Member
From: на Луната
Registered: 2009-04-02
Posts: 773

Re: Да бъдеш българин!

Знаеш ли, че България е единствената страна в Европа, запазила името си до днес?

Знаеш ли, че България няма пленено знаме, от създаването си до днес?

Знаеш ли, че цар Калоян нанася най - голямото поражение на кръстоносците?

Знаеш ли, че даваме на Европа една от официалните и азбуки - Кирилицата?

Знаеш ли за българските борци, пожертвали се за ТВОЯТА свобота?

Знаеш ли за Априлското въстание, Илинденско - Преображенското въстание, боевете на Шипка?

Знаеш ли за боевете край Дойран?

Знаеш ли за генерал Владимир Вазов?

Знаеш ли че благодарение на изключителния си стратегически интелект,България побеждава в битки, многократно превъзхождащите ни дивизий на Англия, Франция и Гърция?

Знеш ли, че благодарение на Вазов, България дава само 494 убити и 1208 ранени, пред над 60 000 жертви на атакуващите ги англичани и гърци?

А знаеш ли, че в следващата атака са изстреляни над 150 000 снаряда по българските войници? ЗАГУБИТЕ СА САМО ТРИМА РАНЕНИ....а дни по късно вземаме над 8000 жертви!

Знаеш ли, че година след това офицерите ни обличат парадните си униформи, сигурни в смъртта си, при настъпващите колосални сили на Англия, Франция и Гърция?

Знаеш ли, че в този момент никой не мисли за себе си?

А знаеш ли, че тази битка се превръща в най - великата ни победа и не само, че не даваме никакви жертви, ами и унищожаваме 47 000 войници на врага?

Знаеш ли, че дни по късно при 350 000 снаряда срещу нас, даваме само 9 убити и 40 ранени?

Знаеш ли че за тази битка генерал Милн остава смаян и пише в мемоарите си това:
" Два часа след началото на атаката две от дивизийте ми бяха изтребени"

Знаеш ли, че след това имаме възможност да обърнем развитието на цялата война, чрез зъвземането на главната база на Антантата на Балканите? Уви политиците често играят по важна роля в една война от генералите...
И всичко това благодарение на генерал Владимир Вазов, в името на когото, при посещението му в Англия, лондонските знамена биват СВАЛЕНИ...а преседателят на британския легион казва в речта си:
"Той е от малкото чужди генерали, чието име фигурира в нашата история"
Сигурно знаеш че първата въздушна бомбандировка е извършена от българи...но знаеш ли че първата жена в света участвала в боен полет се казва Райна Касабова?

Знаеш ли за Данчо Колев Данев? известен още като Дан Колов?

Знаеш ли, че изиграва повече от 1500 срещи на борба и губи само 2 от тях?

Знаеш ли че през цялата му кариера му бива предлагано да смени гражданството си с американско, но той отказва с думите:
"Чувствам се силен, защото съм българин!!!"

Знаеш ли за Асен Йорданов - една от най - допринеслите личности за авиацията в световен мащаб!

Знаете ли че за него Нийл Армстронг казва:
"От него както аз, така и вскички американски пилоти сме се учили на авиация..."

Знаеш ли, че до последно той оставя върху табелка в дома му, надписа:
"Асен Йорданов - български летец - авиатор"

Знаеш ли, че Джон Атанасов дава на света едно от най значимите му изобретения създавани някога - компютъра!

Знаеш ли за космическата песен на Валя Балканска?

А знаеш ли, че Петър Петров изобретява електронния часовник, първия в света безжичен сърдечен монитор и първата в света компютърна система за измерване на замърсявания?

Знаеш ли, че академик Георги Наджаков прави възможно създаването на фотокопирната техника?

А знаеш ли, че Асен Йорданов (да същия) изобретява и първата в света въздушна възглавница?

А знаеш ли, че пак Асен Йорданов изобретява телефонния секретар?
Знаеш ли, че д-р. инж. Иван Ночев изобретява двигателите на кацналия за пръв път на луната, модул, орел?

А знаеш ли, че шестият сърдечен тон е открит от проф. д-р. Иван Митев?
Знаеш ли, че Румен Антонов изобретява автоматичната скоростна кутия?

А знаеш ли, че възпитаникът на варненската Математическа гимназия Милен Николов е решил проблема на милиони хора по света които немогат да ползват мобилни апарати и лаптоп в морето. Спорет учените революционното изобретение се равнява на откриването на радиото от руския физик А.С. Попов.

Знаеш ли, че ефектите в "Матрицата" са дело на Георги Боршуков?

Знаеш ли, че проф. Димитър Съселов открива през 2003г. най - далечната засега планета OGLE - TR - 56b в съсвездието Стрелец?

Знаеш ли за успехите ни в спорта?
Аз съм горд с това...а ти?
А знаеш ли, че идеите развити в книгата "Звезда на съгласието" служат на американския президент Уилсън за формулирането на неговите 14 точки за омиротворяване на света и полагане основите на Обществото на народите?
Книгата е написана от Никола Димков, БЪЛГАРИН!
Той променя света...

А виждал ли си чудните красоти на България? Розовата долина, Стара планина, Рила, Пирин, Родопи, Витоша, Седемте рилски езера, пролома на р. Въча, Дяволското гърло, Предбалкана?

Знаеш ли за чудните съкровища на България? Варненското злато(най старото в Европа), Панагюрското съкровище, Русенското съкровище, Луковидското съкровище, Вълчитрънското съкровище?

И ти не си горд с всичко това?
Ти си БЪЛГАРИН!
Ти си ПРОМЯНАТА!
Направи нещо ЗНАЧИМО!
Нека България бъде горда с ТЕБ!

"Времето е с нас и ние сме с времето...
то нас обръща и ние него обръщаме"
Васил Левски


Вие горди българи ли сте?


Искам да се бориш, искам да кървиш!
Искам да падаш, но да знаеш, че вървиш!

Гласувайте, моля smile
www.nagradka.com/eminemka91
www.vzemai.de/eminemka91

Offline

#2 2009-05-05 06:37:44

niky-martin
Member
Registered: 2009-02-25
Posts: 38

Re: Да бъдеш българин!

Аз съм горд че съм българин горд съм за всички тези успехи на тези значими българи.
Когато четах си признавам че настръхнах,помисле те за всички тези успехи в спорта,за тези велики изобретения който са нужни на целият свят,за тези който са проляли толкова кръв за нас,за нашата велика армия,а колко са тези който песните им се слущат в космоса,АЗ СЪМ ГОРД ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН,но вече България не е същата всички политици гледат само себе си те не са замислят за България а гледат себе си това трябва да се промени но докато това стане И ВИЕ БЪДЕТЕ ГОРДИ ЧЕ СТЕ БЪЛГАРИ

Offline

#3 2009-05-05 10:08:43

burqta_f
Member
Registered: 2009-02-08
Posts: 356

Re: Да бъдеш българин!

Кво ни е на на нас Българите имаме си хубава д-ва,пълна е със забележителности имаме места който даже не сме чували за тях.Защо чужденците масово зопочнаха да копуват сгради,вили,осамотени къщички по-селата за да има къде да си отпочиват лятото,защото нашата д-ва им харесва.Тук жените им по-харесват наскоро в едно интервю един испанец призна,че българките са най-красиви в целия свят и то си е така nod управлението ни е лошо и за това Б-я е най-бедната д-ва в Ерп.съюз.За това и не останаха вече хора в д-вата ни след накоя друга година само бабички и старци ще има тука,но и тях вече ги няма.Живота ни тук стана мн труден нямаме никакво развитие worried


Ако някой се опитва да те засенчи,остави го да слънчаса!!!

Offline

#4 2009-05-05 17:06:23

brutalen_selqnin
Member
From: Las Gradec
Registered: 2009-05-05
Posts: 4
Website

Re: Да бъдеш българин!

ами горд съм ама ти вземи се поразрови за повече информация... а тва същото го има на клипче във вибокса

Offline

#5 2009-05-05 17:08:12

Black Diamond
Member
From: Пловдuв
Registered: 2008-11-28
Posts: 41,121

Re: Да бъдеш българин!

ами горд съм ама ти вземи се поразрови за повече информация... а тва същото го има на клипче във вибокса

Голяма работа, че го има в vbox..:D  !


"Жените, които се стремят да бъдат равни с мъжете, не са достатъчно амбициозни."
Мерилин Монро

Offline

#6 2009-11-30 17:04:40

XxXchocolatefullyxXx
Cookie Monster
From: Vampville ]:)
Registered: 2009-10-19
Posts: 5,717

Re: Да бъдеш българин!

Кво ни е на на нас Българите имаме си хубава д-ва,пълна е със забележителности имаме места който даже не сме чували за тях.Защо чужденците масово зопочнаха да копуват сгради,вили,осамотени къщички по-селата за да има къде да си отпочиват лятото,защото нашата д-ва им харесва.Тук жените им по-харесват наскоро в едно интервю един испанец призна,че българките са най-красиви в целия свят и то си е така nod управлението ни е лошо и за това Б-я е най-бедната д-ва в Ерп.съюз.За това и не останаха вече хора в д-вата ни след накоя друга година само бабички и старци ще има тука,но и тях вече ги няма.Живота ни тук стана мн труден нямаме никакво развитие worried


•What doesn't kill you make you stronger...! •

Paper Monsters
vbox7: punk_princess28
[img]http://prikachi.com/images/9/3510009P.gif[/img]

Offline

#7 2010-06-26 18:44:39

demito_didito
Member
From: Stockholm, Sweden
Registered: 2009-09-18
Posts: 2,246

Re: Да бъдеш българин!

Понякога си мисля,че трябва да се гордеем,че сме Българи!!!

Offline

#8 2010-06-27 21:36:20

pisety
Member
Registered: 2010-02-13
Posts: 561

Re: Да бъдеш българин!

Наистина доста неща не знаех и има с какво да се гордеем ние българите!Ама вече кой се замисля за тези неща ;[ а и на където върви държавата с това управление.. до никъде май няма да стигнем.А това за чужденците, че идват в България и си купуват къщи из селата за да си отпочинат е вярно, наистина им харесва моето село взе да се пълни с доста чужденци.Има с какво да се гордеем в България.. ама до кога?Вече всичко унищожават


Бъди себе си, има достатъчно други хора!]

heart ---> xXx_lority_xXx <--- heart

Offline

#9 2010-06-28 14:31:15

mim3nceto96
Member
Registered: 2009-12-06
Posts: 342

Re: Да бъдеш българин!

Понякога си мисля,че трябва да се гордеем,че сме Българи!!!

Не понякога, а винагии!!!! Българияя  heart


Тя за тебе е приятелка-
ти за нея всичко
когато сърцето ти се чувства пак самичко
когато сълзите не спират и радоста избяга
тогава до теб един човек остава
едно момиче, което много те обича
и винаги добра приятелка ще те нарича
една душа, която винаги ще е до тебе
в щастие в нещастие и във всяко време!

Offline

Харесайте страницата ни във Facebook

Вижте най-харесваните снимки, статии и албуми директно чрез Facebook