#1 2013-02-23 17:43:11

drebosy4etu
Member
Registered: 2009-08-08
Posts: 33,354

Re: Как цигарите ни загрозяват

Специално за всички пушачи  laugh

Торбички под очите -Когато на сутринта след късен купон се погледнете в огледалото,най-често забелязвате торбичките под очите,които загрозяват цялото ви лице.Пушачите са четири пъти по-предразположени към недостатъци по кожата,които го правят да изглежда така,все едно не сте си доспали.Причината за това вероятно се дължи на никотина,който през нощта се редуцира и това ви кара да се въртите повече и да не можете да релаксирате пълноценно.

Жълти зъби -Цигарите развалят ослепително бялата усмивка,тъй като повърхността на зъбите пожълтява.Тъй като никотинът оцветява зъбите,освен за цигари,трябва да давате пари за избелващи пасти за зъби и за процедури при зъболекар.Ако включите към това бръчките,които се появяват покрай устата по време на всмукването от цигарата.

Бръчки и сивкава кожа -Цигарите действат многостранно,като значително увеличават броя на бръчките,а кожата изглежда нееластична и сивкава.Основна причина за това е редукцията на кръв към повърхността на кожата,така че тя не се снабдява достатъчно с кислород.Цигареният дим съдържа въглероден оксид,който измества кислорода,а цигарите унищожават част от нутриентите,включително витамин C,който е много важен за състоянието на кожата.При това движението на всмукване образува ситни бръчици покрай устата,които състаряват визуално цялото лице.

Пожълтели пръсти и нокти на ръцете -Никотинът в цигарата прави жълти не само повърхностите на зъбите,но и тези на пръстите и ноктите на ръцете.

Изтънена коса -Експерти смятат,че токсичните съставки на цигарите могат да увредят ДНК на космените фоликули и да увредят клетъчната структура.Това изтънява космите и ги прави по-уязвими.Опасността обаче не е само за жените,тъй като има теза,че мъжете,които пушат цигари,са два пъти по-податливи на оплешивяване от мъже,които не употребяват тютюн.

По-трудно зарастване на рани -Никотинът може да стесни кръвоносните съдове,което може да влоши снабдяването на кожата с кислород.Така тя не се "храни" добре,а раните заздравяват по-бавно.Пушачите обикновено имат по-големи белези от рани,които си личат много повече,отколкото тези на непушачите,тъй като зарастването е продължило по-дълго.

Поява на стрии -Цигарите могат да увредят структурата на съединителната тъкан на кожата,която има отношение към еластичността и здравината.Стриите обикновено се получават от бързо разтягане на кожата в тази част,а увредената здравина на тъканта позволява образуване на повече стрии и по-лесното им оформяне.

Увреждане на зрението -С напредване на възрастта много хора развиват катаракта,но тези,които пушат,за по-застрашени от болестта.Цигарите повишават опасността от катаракта на очите като увеличават окислението на очната леща.Макар да уврежда многостранно здравето на зрението,изследване създава тезата,че важна е бройката на изпушените цигари,а не толкова времето,в което сте пушили.


Виждам кога мъжете обичат жените.Те им дават всичко,освен малка чaст от живота си.Но жените,когато обичат,те дават всичко

Offline

#2 2013-02-23 18:05:25

zaicheto006
Member
From: .. ^ Dubstep ^ .. - * High Liv
Registered: 2012-06-09
Posts: 1,683

Re: Как цигарите ни загрозяват

Интересно е !! Аз имам стрии , но не са от цигарите . ;д
Всеки пушач знае каква е вредата от цигарите , но много малко се отказват от тя
х.


Don't Drink and Drive ..Smoke and Fly !!

Offline

#3 2013-02-23 20:19:23

lady_ss1
Member
From: София
Registered: 2010-09-17
Posts: 21,410

Re: Как цигарите ни загрозяват

Интересно е !! Аз имам стрии , но не са от цигарите . ;д
Всеки пушач знае каква е вредата от цигарите , но много малко се отказват от тя
х.

(y)

Offline

#4 2013-04-10 14:34:27

Chicharitooo
Member
From: Narnia <3
Registered: 2012-03-04
Posts: 2,119

Re: Как цигарите ни загрозяват

Интересно е !! Аз имам стрии , но не са от цигарите . ;д
Всеки пушач знае каква е вредата от цигарите , но много малко се отказват от тя
х.


Boy: Knock knock.
Girl: Who is it?
Boy: Marry.
Girl: Marry who?
Boy: Marry me.

Offline

#5 2015-01-02 15:35:59

winter girl
Member
From: Plovdiv Balgaria
Registered: 2010-12-18
Posts: 369
Website

Re: Как цигарите ни загрозяват

Интересно е !! Аз имам стрии , но не са от цигарите . ;д
Всеки пушач знае каква е вредата от цигарите , но много малко се отказват от тя
х.


[img]http://prikachi.com/images/651/7397651y.gif[/img]

Offline

#6 2015-05-04 17:19:10

m0ooo
Member
From: Плевен. ..БГ..
Registered: 2010-05-18
Posts: 118

Re: Как цигарите ни загрозяват

Аз пък съм от тези, които разберат ли вредата от нещо, се отказват!
Страхотна тема си създала smile


Не бъди горчиж, защото ще те изплюят, не бъди сладък, защото ще те изсмучат, не бъди мек, защото ще те смачкат, не бъди твърд, защото ще те разрежат, старай се да се държиш по средата.

Offline

Харесайте страницата ни във Facebook

Вижте най-харесваните снимки, статии и албуми директно чрез Facebook