#1 2014-12-26 19:31:01

love.music
Member
Registered: 2012-05-17
Posts: 98

Re: Модерна "Коледа"

Вече е от онова време, в което навсякъде се чуват коледни песни, светлини в различни цветове заслепят съзнанието ти от реалността, навсякъде мирише на коледни дръвчета украсени с канелени пръчици, хиляди малки закътани между уличките украсени магазинчета за подаръци, в които има безброй големи и малки украсени в различни цветове подаръци, а на прозореца спи мъркайки една дебела пухкава котка. И всичко спира до тук. Всичко това се изпарява като студена вода изсипан върху горещ асфалт. Вече хората не забелязват малките неща, не се спират и пред тези магазинчета, не влагат мисъл и чувства в подаръците, креативността се е превърнала в няколко книжни банкноти събрани в плик и сложени под изкуствената елха в хола. Децата се радват на количките на таблета вместо да използват килима на земята за писта. Вече дори и пожеланията са изкуствени, намирани с един клик в телефона. И Бъдни вечер не е същата, традициите изчезват, както и снега на коледа. Няма я тръпката да седнеш с цялото семейство на масата, най-възрастният да разчупи питката, да гледаш масата обсипана с постните ястия и встрани да гори бъдника в камина. И децата едва да дочакат 12 часа, да видят Дядо Коледа, дали ще дойде. И на сутринта рано да се втурнат под елхата. Вече хората не сплотени. Всичко се е превърнало в една парадирана модерна "Коледа".


~ Когато се чувстваш изморен от светът около теб, застани пред входа на гарата в твоя град и си помечтай. Помечтай за градът, пътуването на мечтите си и го запечатай в умът си, дори за 5 минути.~

Offline

#2 2014-12-27 10:01:58

Нелии
Member
From: LA
Registered: 2011-09-09
Posts: 264

Re: Модерна "Коледа"

Много ми харесва, браво! Боравиш с думите много добре и размишленията ти са дълбоки..докосна ме. Продължавай в същия дух!  smile


I tried to find you at the bottom of a bottle,
laying down on the bathroom floor,
my loneliness was a rattle in the windows,
you said you don't want me anymore..

Offline

#3 2015-01-02 11:02:36

Extazy Baby
Member
Registered: 2011-02-23
Posts: 11,968
Website

Re: Модерна "Коледа"

Принципно не е толкова зле написано,но не ми харесва,че е толкова негативно, особено покрай тези празници песимизмът ме дразни.


"Understand me. I’m not like an ordinary world. I have my madness, I live in another dimension and I do not have time for things that have no soul."
-Charles Bukowski

Offline

Харесайте страницата ни във Facebook

Вижте най-харесваните снимки, статии и албуми директно чрез Facebook