#1 2014-05-14 11:57:25

miminka333
Member
Registered: 2009-10-25
Posts: 26
Website

Re: You make me wanna die

Това, което пиша не се казва така, но тази песен беше първата, за която се сетих ;д. Не съм сигурна, че ще разберете за тези мунуси, но се опитвах да я съкратя, за да не стане банално. За първи път пиша фантастика. Не съм й голям фен, но се вдъхнових ;д. Искам да знам ще има ли читатели. Пишете коментар. И само да кажа мунус от латински е дарба.

                              1. 
                             
(Гледната точка на Астрид)

  Изминаха 153 години. Век и половина, откакто мунуси обикалят свободно на земята. Според полицията всичко е под контрол. Но ако беше така, нямаше четиринадесет годишни деца да са свободни из света. Оцеляването беше по-важно от знанието. Как се стига до тук? Исках просто да стоя у нас пред камината с родителите ми, но не. Всички хора трябваше да се крият от хората с дарби. Хора с дарби, които се водят, че нямат чувства. Хора с дарби, които убиват, без да им мигне окото. Хора с дарби, които имат собствено име- мунуси. Бях оцеляла 17 години, но едва ли щях да издържа още дълго след случилото се. този ден целият ми свят се срина. В този теорията ми, че живея в лъжа се оказа истина. 
  Всичко започна с едно позвъняване. Звънецът на вратата. Имах майка. Казваше се Джорджия. Тя развълнувано отвори вратата. Усмихна се широко на момчето.
-Астрид, това е Лесли. –Имах баща- Франк. Винаги настръхвах когато говори. Не от страх. Просто умееше да се изразява по възможно най- красивия начин.
-Той ще те гледа, докато ние отсъстваме. –Каза татко. Лесли влезе в къщата. Чак тогава успях да видя как изглежда. Беше красив. Много красив. Имаше черна коса и черни очи.
-Къде ще ходите? –Попитах. Нима ме оставят. Въпреки, че знаят какво се случва зад тези четири стени? Вярно, че много хора се нуждаят от мама и тате. Те бяха учени. Помагаха за избиването на всички мунуси.
-Съжалявам, Астрид! Най-добре ще е така. –Каза мама. Усетих съжаление в гласът й.
-И кога заминавате? –Исках да ме вземат с тях в лабораторията, както винаги правеха. Исках да съм с тях. Не с някакъв непознат.
-Тази вечер. –Не можех да повярвам. За първи път се чувствах предадена от собствените си родители. Но защо го криха от мен до сега? Нищо не разбирам.
  Колкото и да ги молих и да плаках не ме взеха. Просто взеха куфарите и затвориха вратата зад себе си. Името на детегледача ми беше Лесли. Беше на двадесет и как по дяволите ме оставят с момче у нас. Може да бъде всякакъв. 

*******************************************************************************
  Телефонът ме събуди. Някой звънеше. Преди да успея да вдигна Лесли го направи. 
-Съжалявам! –Каза той връщайки телефонът на мястото му.
-Съжаляваш за какво? –Потърках сънено очи.
-Родителите ти. Мъртви са. Мунуси. –Въздухът ми спря. Желанието ми за сън си отиде. Изведнъж се почувствах така, сякаш не съм заспивала. Бях дори по-бодра. Гняв. Единственото нещо, което почувствах. Гняв към мусуни. Очите ми се напълниха със сълзи. Какво ще правя сега? Ще  ги избия. Всичките. Само дето мотивиращите ми мисли бяха прекъснати от Лесли.
-Облечи се, събери си нещата и слез. –Започна да говори бързо той.  Какво по дяволите се случва? Нали не си мислеше, че  ще го направя, без да знам защо. 
-Какво става? –Не успях да сдържа сълзите си. Започнаха да се стичат, гъделичкайки бузата ми.
-Мунуси ще ни убият.
Астрид седна на леглото, опитвайки се да осъзнае какво се случва. С перфектното се зрение видя как Лесли й говори нещо. Вече не го слушаше. Нямаше сила. След това всичко стана черно.


Everytime I close my eyes it's like a dark paradise...

Offline

#2 2014-05-15 17:40:42

lovegackt
Member
From: My imagination *~*
Registered: 2011-09-26
Posts: 3,962

Re: You make me wanna die

Може би трябваше да започнеш с нещо по-лесно като жанр. Не мога да кажа дали идеята ми харесва или не, защото е недовършено и с доста пропуски.

На някои места имаш правописни и пунктуационни грешки, другаде смислови. По принцип, без значение какъв жанр истории пише човек, трябва да умее да пренесе другите в атмосферата на историята си. Накратко, това означава да описва с повече подробности това което се случва около героят му. Ще ти дам пример от една моя история: "...Избутах го настрани, малко по-грубо отколкото възнамерявах, и се запътих обратно към залата. Токчетата ми почукваха толкова силно, сякаш всеки момент щяха да пробият мраморният под.Изведнъж ме пронизаха студени тръпки и всичко около мен затихна. Огледах залата, която бе толкова оживена преди само миг, и едва не извиках. Бях заобиколена от безжизнените тела на мъже и жени, чиито облекла бяха загубили пъстротата си, а лицата им бяха станали черни и се сливаха с мрамора. Краката не ме държаха и се строполих на пода..." Извинявам се, ако примерът е прекалено дълъг laugh

Моят съвет е следният: Прегледай внимателно всичко, което си написала. Опитай се да събереш мислите си и да подредиш текста, така че да няма недоизяснени неща, прекалено кратки изречения и т.н. Хубаво е един автор да може сам да редактира текстовете си smile

П.С. Ще се радвам да прочета още за тези мунуси smile


Когато пред теб се изпречи стена, не се притеснявай, изрисувай я!
Нарисувай мечтите, за които не си вярвал че ще се сбъднат.
[img]http://ic.pics.livejournal.com/omgakuto/24609747/35781/35781_900.gif[/img]

Offline

#3 2014-05-15 19:21:45

miminka333
Member
Registered: 2009-10-25
Posts: 26
Website

Re: You make me wanna die

Пропуските ще се запълнят. В следващите глави ще се разяснят много неща, а в началото споменах, че го съкратих, за да не стане банално. За грешките се извинявам, но го писах късно (просто вечер ми идва музата ;д) и после забравих да го редактирам ;д. Следващите части ще са по-дълги и по-описателни и ще се постарая да са интересни smile


Everytime I close my eyes it's like a dark paradise...

Offline

#4 2014-05-20 15:57:20

selen4ito
Member
Registered: 2012-07-20
Posts: 68

Re: You make me wanna die

Хайде чакаме следващите части smile

Offline

#5 2014-05-20 18:06:47

miminka333
Member
Registered: 2009-10-25
Posts: 26
Website

Re: You make me wanna die

2.

Първото нещо, което Астрид усети, когато осъзна къде е, беше мирисът на цимент. След това чу дъжд. Беше достатъчно близо, за да го чуе ясно, но и достатъчно далеч, за да не я намокри. Отвори очи. Когато се изправи, разбра, че се намира в някаква сграда. Сградата можеше да се срути във всеки момент. Срещу нея имаше една голяма дупка, в която вероятно преди време е имало прозорец. Вече беше станало сутрин. Дежавю. Всичко това го беше виждала някъде вече. Само дето не се сещаше къде. Можe би в някой филм на ужасите. Щяха ли да я убият ?Сякаш коремът й се беше свил на топка. Обзе я страх. Сърцебиене. Мислеше си, че ще откачи. Чу стъпки и настръхна. Вратата се отвори и вътре влезе Лесли, пренасяйки мрачното си настроение сякаш из целия свят. Поне на Астрид така й се стори. Отново беше облечен в черно, а черната му коса отново стърчеше на всяка възможна страна. Вероятно, ако някой друг имаше такава прическа, щеше да изглежда смешно, но не и Лесли. Той изглеждаше перфектно. Едва сега, когато за втори път го огледа от глава до пети, разбра, че очите му всъщност са много тъмен син цвят.
-Какво става? –Почти извика брюнетката, готова да продължи с въпросите, но Лесли сложи пръст на устните й.
-Ако дойдеш с мен, ще ти обясня. –В стаята влезе друг мъж. Беше на около петдесет години. Поне така предположи Астрид, понеже имаше бръчки.
-Хийт, трябва да побързате! –Мъжът беше задъхан.
-Хийт? –Астрид направи крачка назад. Той беше излъгал за името си.
-Астрид, трябва да ми повярваш. Знам защо родителите ти са мъртви. Мунусите искат да убият и теб, но ние можем да те спасим. –Хийт или Лесли хвана Астрид за ръката и побегнаха по стълбите. Мъжът беше след тях. Когато слязоха се насочиха в една кола. Момичето седна на задната седалка и опря глава на прозореца. Беше гладна и уморена. Защо избяга с тях? Защо не се възпротиви на момчето? Имаше нещо в него, което й вдъхваше доверие. Беше убедена, че той ще я спаси, че знае истината за родителите й. Но най-важната и истинска причина я призна само за секунда- тази, че няма нищо за губене.
Мъжът спря колата пред една ниска къща. Личеше си, че дворът е голям.
-Астрид, това Чан. Той е мой приятел. –Момичето се приближи и погледна в огледалото за задно виждане за секунда, за да види лицето му.
-Ясно. –Каза бързо и тихо тя.
-Хайде да вървим. –Момчето излезе от колата, а Астрид го последва. –Истинското ми име е Лесли. –Двамата тръгнаха към двора на ниската къща. Зад нея имаше друга постройка. Имаше около пет стълби, а след това две врати. Лесли влезе във втората.
-Известно време ще останем тук. Там е банята. –За секунда той премести погледа си към една врата, а после отново погледна Астрид.
-Разкажи ми всичко. Искам да знам защо съм тук и защо искат да ме убият? Нищо не съм направила! Защо те ме преследват?–Момичето почти щеше да се разплаче. Знаеше, че трябва да е силна, но се страхуваше. Чувстваше се достатъчно силна, че живее в такъв свят.
-Майка ти и баща ти... те не те взеха, понеже това можеше да се случи. Можеше да ги убият. Работиха по някакъв експеримент, който да трансформира мунусите в хора. Има такива, които го искаха, но някои биха се чувствали нищожно без дарба. А сега има такива, които си мислят, че и ти знаеш за... това. Експериментът. –Астрид потрепна, когато той я погледна. Той не беше човек, беше демон. Умееше с гласът си, с погледът си, дори само с присъствието си да кара предметите около него да изглеждат някак си мъртви.
-Само това ли е? Но мама и татко не са ми казвали нищо. –Момичето седна на леглото и сложи крака на бедрата си.
-Почини си. Знам, че ти е трудно. Искам да те попитам нещо, но искам да бъдеш точна. Искам да решиш на мига и да бъдеш честна с мен. Става ли? –Хийт прекара ръка през косата си.
-Само ако и ти бъдеш честен с мен и отговориш на въпросът ми. –Астрид вдигна глава.
-Става, но аз съм първи. Ако искаш да оцелееш трябва да ми се доверяваш на сто процента и да ме слушаш винаги. И освен това... имала ли си някога дежавю?

Втора част е тук. Имах няколко варианта, но мисля, че този е най-подходящ. Приемам положителни и отрицателни коментари ;p


Everytime I close my eyes it's like a dark paradise...

Offline

Харесайте страницата ни във Facebook

Вижте най-харесваните снимки, статии и албуми директно чрез Facebook