#1 2014-02-14 16:32:53

Same Mistakes.
Member
Registered: 2012-07-09
Posts: 115

Re: Кои от тези книги да си взема ?

Значи, реших да си направя малък списък с книгите, които да си купя след като прочета 7 книги. Та, върпосът ми е кои от тях да си взема ? Чели ли сте някоя от тях ?

Предимствата да бъдеш аутсайдер – Стивън Чбоски
Вината в нашите звезди – Джон Грийн
Вълка от Уолстрийт – Джордан Белфърт
Красиво бедствие – Джейми Макгуайър
Да убиеш присмехулник – Харпър Ли
Ема – Джейн Остин


Two can keep a secret if one of them is dead - Pretty Little Liars.

Offline

#2 2014-02-14 16:38:05

Breath Of Passion
Bitchy mod
From: In his mind..
Registered: 2008-12-26
Posts: 12,623

Re: Кои от тези книги да си взема ?

Странно, че си се насочила към тези книги, при положение, че имаш 50 нюанса.  lipssealed Нищо общо.

Да убиеш присмехулник е прекрасна книга.


Those who talk behind your back are behind you for a reason!


Джордже Балашевич

Offline

#3 2014-02-14 16:49:21

littlepartofme
Rebellion.
From: District 4
Registered: 2011-01-26
Posts: 3,248
Website

Re: Кои от тези книги да си взема ?

Чела съм Вината в нашите звезди и скоро смятам да прочета Предимствата да бъдеш аутсайдер.Иначе съм чувала само хубави неща и за Да убиеш присмехулник и
Ема.Мисля, че всички книги между които се колебаеш си заслужават четенето.


[list=*]
[*]We made our plans down in the sand.[/*]
[/list]

Offline

#4 2014-02-14 19:47:14

pipi11
Member
From: *Wonderland*
Registered: 2012-02-29
Posts: 1,019

Re: Кои от тези книги да си взема ?

Чела съм "Предимствата на бъдеш аутсайдер- на Стиван Чбовски и "Вината в Нашите звезди" на Джон Грийн
относно "Предимствата да бъдеш аутсайдер" - това е една наистина страхотна книга, прочетох я на един дъх...заслужава си.
за "Вината в Нашите звезди" - това е една книга, която те раздира от вътре, също си заслужава. Горещо ти ги препоръчвам и двете!
чувала съм и че "Да убиеш прислехулних" също е много добра.


[list=*]
[*][list=*]
[*]Обичай ме, когато най-малко заслужавам любовта ти,
[list=*]
[*]защото тогава най-много се нуждая от нея.
[/*]
[/list][/*]
[/list][/*]
[/list]

Offline

#5 2014-02-15 08:15:11

Same Mistakes.
Member
Registered: 2012-07-09
Posts: 115

Re: Кои от тези книги да си взема ?

Странно, че си се насочила към тези книги, при положение, че имаш 50 нюанса.  lipssealed Нищо общо.

Да убиеш присмехулник е прекрасна книга.

Да, вкусът ми за книги е различен - харесвам книгите, които всеки чете.
Но благодаря на всички! Предложете ми други книги ?


Two can keep a secret if one of them is dead - Pretty Little Liars.

Offline

#6 2014-02-15 11:49:47

Breath Of Passion
Bitchy mod
From: In his mind..
Registered: 2008-12-26
Posts: 12,623

Re: Кои от тези книги да си взема ?

Странно, че си се насочила към тези книги, при положение, че имаш 50 нюанса.  lipssealed Нищо общо.

Да убиеш присмехулник е прекрасна книга.

Да, вкусът ми за книги е различен - харесвам книгите, които всеки чете.
Но благодаря на всички! Предложете ми други книги ?

Много често книгите, които множеството четат са много надценени.
По-скоро бих ти препоръчала вместо да търсиш книги на посоки, да разбереш какво ти харесва и да се насочиш към такъв стил, а не да чуеш, че всеки бил чел еди коя си и да си я вземеш.
Много често също, много харесваните книги, са харесвани от определен тип хора - примерно приказките от децата, 50 нюанса(според мен) би се понравила най-много на някоя тинейджърка, "Любов по време на Холера" пък се харесва на трети.
Мисълта ми е - това, че една книга е много четена, не я прави автоматично качествено четиво.
smile


Those who talk behind your back are behind you for a reason!


Джордже Балашевич

Offline

#7 2014-02-15 15:08:43

Same Mistakes.
Member
Registered: 2012-07-09
Posts: 115

Re: Кои от тези книги да си взема ?

Странно, че си се насочила към тези книги, при положение, че имаш 50 нюанса.  lipssealed Нищо общо.

Да убиеш присмехулник е прекрасна книга.

Да, вкусът ми за книги е различен - харесвам книгите, които всеки чете.
Но благодаря на всички! Предложете ми други книги ?

Много често книгите, които множеството четат са много надценени.
По-скоро бих ти препоръчала вместо да търсиш книги на посоки, да разбереш какво ти харесва и да се насочиш към такъв стил, а не да чуеш, че всеки бил чел еди коя си и да си я вземеш.
Много често също, много харесваните книги, са харесвани от определен тип хора - примерно приказките от децата, 50 нюанса(според мен) би се понравила най-много на някоя тинейджърка, "Любов по време на Холера" пък се харесва на трети.
Мисълта ми е - това, че една книга е много четена, не я прави автоматично качествено четиво.
smile

Знам и се съгласявам с теб. Не говоря само за 50-те нюанса, а за книгите.


Two can keep a secret if one of them is dead - Pretty Little Liars.

Offline

#8 2014-02-15 17:46:33

Breath Of Passion
Bitchy mod
From: In his mind..
Registered: 2008-12-26
Posts: 12,623

Re: Кои от тези книги да си взема ?

Знам, дадох го като пример.
И все пак, ако прочетеш поредицата и не спреш по средата, би ми било интересно да кажеш дали ти е е харесала и с какво.


И между другото Любов по време на Холера също е хубава.


Those who talk behind your back are behind you for a reason!


Джордже Балашевич

Offline

#9 2014-02-16 16:49:33

Same Mistakes.
Member
Registered: 2012-07-09
Posts: 115

Re: Кои от тези книги да си взема ?

Добре. Имам един въпрос, който може да ви се стори и налудничев..
Като ми приситигнат книгите, не знам как да ги покажа на нашите (50-те нюанса), след като в самите резюмета се споменава само думите секс, еротика и т.н. Малко ме е срам, какво да направя ;д Не се смейте.  chuckle


Two can keep a secret if one of them is dead - Pretty Little Liars.

Offline

#10 2014-02-20 20:23:40

wounds
Member
From: Втората звезда в дясно
Registered: 2010-10-13
Posts: 711
Website

Re: Кои от тези книги да си взема ?

Добре. Имам един въпрос, който може да ви се стори и налудничев..
Като ми приситигнат книгите, не знам как да ги покажа на нашите (50-те нюанса), след като в самите резюмета се споменава само думите секс, еротика и т.н. Малко ме е срам, какво да направя ;д Не се смейте.  chuckle

Точно с Нюансите си е за срам работата...

Предимствата да бъдеш аутсайдер – Ужасно сдухваща и депресираща, но въпреки това много хубава, кара те да погледнеш света по друг начин.
Вината в нашите звезди – Ще ти изтръгне сърцето без капка жал, адски добре написана, въпреки че от всичо на Грийн най-любима си ми остава Хартиени градове.
Вълка от Уолстрийт – Определено не е мой тип и не бих ти я препоръчала.
Да убиеш присмехулник – Приказно наивна и красива и тя като Предимствата те кара да се замислиш за предразсъдъците и кога точно обществото ги е втълпило в главата ти.
Ема – това ми беше най-скучният роман на Джейн Остин евър, заклевам се. Бих ти препоръчала Гордост и предразсъдъци, Разум и чувства, Доводите на разума, дори Абатството Нортангър и Мейнсфийлд Парк са по-хубави от Ема.
Други хубави от жанра на Остин са Джейн Еър на Бронте, Север и юг на Елизабет Гаскел, Земята на Джейн Остин на Шанън Хейл...

Биберонката е права за това, че броят читатели не прави книгата качествена. Едни от най-недооценените книги в последните години за мен си остават Ужасно силно и адски близо от Джонатан Сафран Фоер, Един прекрасен недостатък на Артюр Жапен, Аз съм пратеникът на Зюсак, Бяла като мляко, червена като кръв на д'Авения


Just remember that sometimes,
the way you think about a person
isn’t the way they actually are.

Offline

#11 2014-03-02 23:24:14

ECheth
Member
From: Jingletown
Registered: 2011-01-16
Posts: 425
Website

Re: Кои от тези книги да си взема ?

Не бих ти препоръчала "Предимствата да бъдеш аутсайдер", но "Да убиеш присмехулник" определено е една от книгите който трябва да се прочетат. "Вината в нашите звезди" също е много хубава, както и всичко на Джон Грийн, но ако можеш а прочети на английски.


we are all in the same game, just different levels, dealing with the same hell, just different devils

Offline

Харесайте страницата ни във Facebook

Вижте най-харесваните снимки, статии и албуми директно чрез Facebook