#1 2013-11-28 20:09:28

nqkfa_si_tam
Member
From: Някъде там...
Registered: 2010-09-06
Posts: 5,436

Re: Контрацептиви

Здравейте, мили момичета! В събота бях на гинеколог, понеже цикълът ми е нередовен. Изписа ми лекарства, с които да го предизвикаме и след това ще пия в продължение на 3 месеца контрацептиви с името "Джаз", за да може цикълът ми да се регулира и всичко да е нормално. След като споделих това на една моя близка роднина, тя каза, че от въпросните хапченца се пълнее както и се получава окосмяване на не толкова приятни места. Мен това ме притесни доста, защото аз съм леко пълна, а и освен това би било доста неприятна гледка момиче да е окосмено примерно по бузите (като брада) или нещо подобно. Та въпросът ми е дали всичко това е вярно или няма за какво да се тревожа? Моля момичетата, които са приемали хапчета да споделите опита и мнението си, дали при вас е имало подобни странични ефекти. Благодаря предварително за отделеното време! smile 


Открих сродната си душа. Той - не!

Offline

#2 2013-11-28 20:58:16

nessy_
Member
From: -New York
Registered: 2010-12-25
Posts: 393

Re: Контрацептиви

Аз също си предизвиквам цикъла, защото иначе въобще не ми идва. В случая аз пия Оргаметрил(хормони)вече почти година. Гинеколожката ми каза, че това са възможно най-леките хапчета, и че не се пълнее от тях. В началото нямах никаква разлика от към тегло, всичко си беше нормално. Но лятото ми се наложи да ги почна отново, при което след около месец след почването, рязко качих килограми и в момента продължавам да пълнея, като съм с над 10 килограма отгоре. При мен напълняването може би се дължи на друг вид проблем, не на хормоните, но все пак реших да споделя. smile

Дано нещата се нормализират!  nod


[img]http://www.prikachi.com/images/105/4948105h.jpg[/img]
________________________________
Докосвам гръбнака на вселената, когато пътувам из времето и оставям сянка върху слънцето, любовта ми е като песента на вятъра. Ако зависи от мен, никога няма да умра, ако зависи от мен, утре ще умра хиляди пъти и ще оживея седем секунди по - късно ..!!!

Offline

#3 2013-11-28 21:33:35

Breath Of Passion
Bitchy mod
From: In his mind..
Registered: 2008-12-26
Posts: 12,623

Re: Контрацептиви

Най-добрата ми приятелка пие, и не ми е казвала да е напълняла от нейните, но те са Chloe.
Иначе ДА, наистина може да се напълнее и да има нежелано окосмяване, все пак това ти "бърника" хормоните.
Ако толкова се притесняваш просто помоли да ти изпишат други, които не са толкова силни.


П.П. Не, че се правя на доктор и много разбирам, но НЕ ми се струва нормално ВСЕКИ ПЪТ в продължение на години да си предизвиквате цикъла с хапчета. Според мен може да има някакъв по-дълбок проблем.
Някоя от вас правила ли си е по-"дълбок" преглед или просто отивате, казвате, че не ви е редовен, изписват ви някакви хапове и си тръгвате?


Those who talk behind your back are behind you for a reason!


Джордже Балашевич

Offline

#4 2013-11-28 22:04:07

nqkfa_si_tam
Member
From: Някъде там...
Registered: 2010-09-06
Posts: 5,436

Re: Контрацептиви

Ами мен ме гинеколожката ме гледа на видеозон и установи, че нямам кисти или някакви други образувания и ми изписа хапчета. Но нещо по - сериозно - не. Може би защото съм девствена и заради това прегледа не беше чак толкова "дълбок". При мен няма да трае години, а само три месеца, през които по преценка на лекарката трябва всичко да се нормализира.
Благодаря ви за подробните мнения! smile


Открих сродната си душа. Той - не!

Offline

#5 2013-11-29 12:46:34

nessy_
Member
From: -New York
Registered: 2010-12-25
Posts: 393

Re: Контрацептиви

Мен също ме гледа само на видеозон, също съм девствена. Само че аз в началото имах киста на левия яйчник. Плюс, че аз преди това въобще нямах цикъл. При което бях на хормони за около 3 месеца и след като ги спрях, отново спря да ми идва. Затова сега пак ги пия. Каза ми, че не е сериозно, а просто ми трябва малко повечр време да се нормализират нещата(един вид се развивам малко по-бавно).


[img]http://www.prikachi.com/images/105/4948105h.jpg[/img]
________________________________
Докосвам гръбнака на вселената, когато пътувам из времето и оставям сянка върху слънцето, любовта ми е като песента на вятъра. Ако зависи от мен, никога няма да умра, ако зависи от мен, утре ще умра хиляди пъти и ще оживея седем секунди по - късно ..!!!

Offline

#6 2013-11-29 13:47:13

nqkfa_si_tam
Member
From: Някъде там...
Registered: 2010-09-06
Posts: 5,436

Re: Контрацептиви

Мен също ме гледа само на видеозон, също съм девствена. Само че аз в началото имах киста на левия яйчник. Плюс, че аз преди това въобще нямах цикъл. При което бях на хормони за около 3 месеца и след като ги спрях, отново спря да ми идва. Затова сега пак ги пия. Каза ми, че не е сериозно, а просто ми трябва малко повечр време да се нормализират нещата(един вид се развивам малко по-бавно).

Аз първият път като ходих ми казаха, че единият ми яйчник е по - голям от другия и матката ми е малка.. Сега явно са се оправили нещата, защото не спомена подобно нещо.
Пожелавам ти и всичко при теб да се нормализира!!  (f)


Открих сродната си душа. Той - не!

Offline

#7 2013-11-29 19:21:35

nessy_
Member
From: -New York
Registered: 2010-12-25
Posts: 393

Re: Контрацептиви

Благодаря ти !!  sun
btw на мен също ми каза, че матката ми е с по-малки размери, но явно защото се развивам по-бавно(поне според мен се дължи на това)


[img]http://www.prikachi.com/images/105/4948105h.jpg[/img]
________________________________
Докосвам гръбнака на вселената, когато пътувам из времето и оставям сянка върху слънцето, любовта ми е като песента на вятъра. Ако зависи от мен, никога няма да умра, ако зависи от мен, утре ще умра хиляди пъти и ще оживея седем секунди по - късно ..!!!

Offline

Харесайте страницата ни във Facebook

Вижте най-харесваните снимки, статии и албуми директно чрез Facebook