#1 2013-10-29 16:56:18

Mrs.Unmistakable
Member
Registered: 2012-09-10
Posts: 69

Re: Даскало

star  star  star  star Училище


I'm little bit weird,crazy and wild. I'd rather be stupid than boring as fuck

Offline

#2 2013-10-29 17:06:04

xnekfonikfox
Member
Registered: 2010-06-28
Posts: 21,552
Website

Re: Даскало

Ако момчетата не са гадове говори си и с тях.
Иначе е нормално, аз в 8-ми клас говорех само с две момичета, другите си се познаваха, но сега повечето не са толкова близки колкото бяха преди, по ред прични.
С времето ще свикнете едни с други и ще си станете близки. Щом няма конфликти м/у вас не виждам причина да се притесняваш, щом от началото си общувате. Отпусни се и ти, споделяй им някакви неща, примерно.


"Great loves? Maybe one, if you're lucky."

Offline

#3 2013-10-29 17:12:04

xello_kitty
Member
From: Underworld.
Registered: 2009-12-29
Posts: 662

Re: Даскало

Мила, аз имах абсолютно същия проблем, когато бях на твоята възраст. И до ден днешен отричам, че проблемът беше в мен. Съучениците ми бяха съвсем различни от мен, нямахме никакви общи интереси, нито общи характери, нито стил и за 2 години се чувствах тотално отхвърлена от класа си, стоях сама на чин и почти не общувах с тях. Беше ми объркано, понеже в предишното ми училище бях приятелка с всеки, нямах проблеми с никого и всеки проявяваше респект към мен, за разлика от класа, в който се бях паднала да съм за 2 години. Но на следващата година се запознах с хора от съседните класове и в следствие се сближихме доста с тях. Тази година, 10ти клас, преподредиха класовете, а аз се паднах в този съседен клас, в който всичко е нормално и съм близка със всички. Съветът ми към теб е може би по-различен, но не би трябвало обвиняваш само себе си за това, че с класа не се разбирате. По-добре прекарай малко повече време с тях, докато ги доопознаеш достатъчно, понеже от началото всичко е малко по-объркано, но ако нещата отново не вървят, по-добре се измести в друг клас. Желая ти успех. (:

Offline

#4 2013-10-29 17:16:46

Mrs.Unmistakable
Member
Registered: 2012-09-10
Posts: 69

Re: Даскало

Училище


I'm little bit weird,crazy and wild. I'd rather be stupid than boring as fuck

Offline

#5 2013-10-29 17:26:09

Mrs.Unmistakable
Member
Registered: 2012-09-10
Posts: 69

Re: Даскало

Мила, аз имах абсолютно същия проблем, когато бях на твоята възраст. И до ден днешен отричам, че проблемът беше в мен. Съучениците ми бяха съвсем различни от мен, нямахме никакви общи интереси, нито общи характери, нито стил и за 2 години се чувствах тотално отхвърлена от класа си, стоях сама на чин и почти не общувах с тях. Беше ми объркано, понеже в предишното ми училище бях приятелка с всеки, нямах проблеми с никого и всеки проявяваше респект към мен, за разлика от класа, в който се бях паднала да съм за 2 години. Но на следващата година се запознах с хора от съседните класове и в следствие се сближихме доста с тях. Тази година, 10ти клас, преподредиха класовете, а аз се паднах в този съседен клас, в който всичко е нормално и съм близка със всички. Съветът ми към теб е може би по-различен, но не би трябвало обвиняваш само себе си за това, че с класа не се разбирате. По-добре прекарай малко повече време с тях, докато ги доопознаеш достатъчно, понеже от началото всичко е малко по-объркано, но ако нещата отново не вървят, по-добре се измести в друг клас. Желая ти успех. (:

мхм


I'm little bit weird,crazy and wild. I'd rather be stupid than boring as fuck

Offline

#6 2013-10-29 17:37:19

xello_kitty
Member
From: Underworld.
Registered: 2009-12-29
Posts: 662

Re: Даскало

Мила, аз имах абсолютно същия проблем, когато бях на твоята възраст. И до ден днешен отричам, че проблемът беше в мен. Съучениците ми бяха съвсем различни от мен, нямахме никакви общи интереси, нито общи характери, нито стил и за 2 години се чувствах тотално отхвърлена от класа си, стоях сама на чин и почти не общувах с тях. Беше ми объркано, понеже в предишното ми училище бях приятелка с всеки, нямах проблеми с никого и всеки проявяваше респект към мен, за разлика от класа, в който се бях паднала да съм за 2 години. Но на следващата година се запознах с хора от съседните класове и в следствие се сближихме доста с тях. Тази година, 10ти клас, преподредиха класовете, а аз се паднах в този съседен клас, в който всичко е нормално и съм близка със всички. Съветът ми към теб е може би по-различен, но не би трябвало обвиняваш само себе си за това, че с класа не се разбирате. По-добре прекарай малко повече време с тях, докато ги доопознаеш достатъчно, понеже от началото всичко е малко по-объркано, но ако нещата отново не вървят, по-добре се измести в друг клас. Желая ти успех. (:

Другите класове се падат доста кифли  lipssealed В началото бях много радостна, че нито една не се е паднала в един клас с мен, но пък всичко си има минуси. И за това, че нито една кифла не се падна с мен плащам цена. Някак си ми омръзна всеки път като ме питат вкъщи как е в новото даскало да казвам добре. Просто защото не е. Попринцип все намирам нещо общо с някого дори да е възможно най-дребното. Но е общо. Старая се да се отпускам максимално, но все още не виждам резултат.

Хм, а преди местила ли си се в друго училище/клас? Защото ако не си, означава, че ще ти отнеме малко повече време да се отпуснеш. Познавам този стрес от повече от 2 години вече и според мен няма по-добър вариант от този да се въртиш край предишните си съученици и покрай тях да се запознаеш с други, които евентуално ще те предразположат. По този начин ти гарантирам, че ще превъзмогнеш притеснението.

Offline

#7 2013-10-29 17:55:59

Mrs.Unmistakable
Member
Registered: 2012-09-10
Posts: 69

Re: Даскало

мхм


I'm little bit weird,crazy and wild. I'd rather be stupid than boring as fuck

Offline

#8 2013-10-29 18:17:30

xello_kitty
Member
From: Underworld.
Registered: 2009-12-29
Posts: 662

Re: Даскало

Хм, а преди местила ли си се в друго училище/клас? Защото ако не си, означава, че ще ти отнеме малко повече време да се отпуснеш. Познавам този стрес от повече от 2 години вече и според мен няма по-добър вариант от този да се въртиш край предишните си съученици и покрай тях да се запознаеш с други, които евентуално ще те предразположат. По този начин ти гарантирам, че ще превъзмогнеш притеснението.

Никога не съм. 7 години бях в едно училище. А повечето ми приятели се пръснахме в различни училища. Обратна на моята смяна или направо сме една смяна. В училището имам също бивши съученици, но преди с тях не съм общувала кой знае колко, за да прекарвам време с тях. В училище ми е трудно като седна да кажа: "Знаете ли..." "онзи ден" и други такива. Очаквам някой да започне и да се включа ако е възможно. Изпращала съм някои момичета от сегашния ми клас до тях, но  lipssealed Предполагам, че ако всички бяха непознати всичко щеше да е ок.

Господи, сякаш изживяваш миналото ми. ;д Но все пак да не забравяме, че е минал само месец откакто си в този клас. На някои хора им отнема цяла година докато завържат истински приятелства и чрез тях се поотпуснат. А и неслучайно наричаме осмокласниците в новите училища зайци, понеже точно като зайците в началото са едни плашливи и плахи, често необщиви, но с течение на времето се променят. Така че недей да се отчайваш, а имай търпение. Няма да остане така за дълго.

Offline

#9 2013-10-29 18:42:20

Mrs.Unmistakable
Member
Registered: 2012-09-10
Posts: 69

Re: Даскало

Господи, сякаш изживяваш миналото ми. ;д Но все пак да не забравяме, че е минал само месец откакто си в този клас. На някои хора им отнема цяла година докато завържат истински приятелства и чрез тях се поотпуснат. А и неслучайно наричаме осмокласниците в новите училища зайци, понеже точно като зайците в началото са едни плашливи и плахи, често необщиви, но с течение на времето се променят. Така че недей да се отчайваш, а имай търпение. Няма да остане така за дълго.

мхм


I'm little bit weird,crazy and wild. I'd rather be stupid than boring as fuck

Offline

#10 2013-10-29 23:47:50

girlcheto
Member
From: New Yorkk ;pp
Registered: 2009-01-10
Posts: 1,999

Re: Даскало

Хмм.. аз доколкото помня моя клас в началото, повечето се познаваха, но бяхме много разговорливи. Всеки искаше да си поговори с другия, нямаше такова "изолиране" между отделните хора. И аз тогава много се притеснявах, защото познавах само 2 момичета.
Аз по принцип си падам повече единак. Не обичам да завися от някого и може би затова не ми е повлияло толкова..

Моят съвет е да разбереш г/д какви теми ги вълнуват хората, от които се интересуваш. Разучи кое какво е (ако става дума примерно за кола, игра, грим и т.н) и следващият път като си говорят за това, да може и ти да се включиш подобаващо.
Другия вариант е на 1-вото или 2-рото междучасие, докато учениците още не са излезли от стаята да попиташ дали някой иска да дойде с теб до стола/магазина. В този случай има 2 варианта - никой да не е гладен и да не му се ходи, или 1 човек да дойде с теб, или 1 човек да поиска да дойде с теб и с него да дойде и компанията му. Третият вариант е най-добър, защото по-този начин дори и за кратко ти ще си в тяхната компания и ще свикнат с теб по-бързо. smile


Реален свят .. реални хора с нереално самочувствие..

Убиецът от град Хевън <--- първата ми история

Offline

#11 2013-10-30 17:24:31

MiSteRry
Member
Registered: 2009-04-01
Posts: 20,590

Re: Даскало

Пробвай с момчетата да се сприятелиш.

Offline

Харесайте страницата ни във Facebook

Вижте най-харесваните снимки, статии и албуми директно чрез Facebook