#1 2013-08-28 18:56:34

Коди Мартин
Member
From: Russia, St, Petersburg
Registered: 2012-03-03
Posts: 10,437

Re: Красотата на едно невинно дете

"Красотата на едно невинно дете"
Да стоиш тихо, приседнал до прозореца гледайки напред, но невиждайки нищо. Сякаш нещо е застанало пред погледа ти. Нещо, което те кара да се замислиш защо живееш, защо чувстваш, защо обичаш. Нещо наречено съдба.

Той стоеше до своята малка сестра, която въпреки, че му се усмихваше в очите й се четеше тъга, а в неговите безпомощност. Чувстваше, че не може да помогне, че е безсилен пред онова зловещо нещо, чието име дори не искаше да си помисля.

Двамата играеха в парка. Той откъсна едно цвете и го подаде на малката си сестричка, която се усмихна. Сякаш тази усмивка бе магическа. Сякаш криеше такава красота в себе си. Криеше онези детски чувства, които са толкова невинни, толкова топли. Зад малките и сини като маслини очи се криеше съвсем малко човече, което бе готово да страда за всяко растение, всяко животно, всяко същество. Някъде там зад онази човешка маскировка се криеше и малкото сърце, което туптеше ритмично. Всяко туптене, всеки дъх и всяко движение на малкото синеоко дете бе толкова невинно, толкова красиво, че неведнъж хората се заглеждаха в нея и въздъхваха мечтаейки някой ден да имат такова дете.
Когато тя пое цветето и го помириса се намръщи и с нежен детски глас заговори на брат си:
- Но ти го уби. Сега то няма да може да живее. Мама казва, че цветята помагат на хората. Тя казва, че всяко растение помага на земята да е такава, каквато я познаваме и я пази от лошите хора, които я замърсяват, но аз знам, че всъщност всеки човек вътре в себе си е добър.
От този ден брат й разбра колко добро може да бъде едно дете. Разбра, колко може да бъде добра неговата сестра, но и от този ден той разбра, колко може да бъде жестока съдбата.
Докато се прибираха, хванати за ръце двамата разговаряха за бъдещето. Синеокото момиченце сподели за нейните мечти, а те бяха толкова скромни, толкова добронамерени. Някой ден тя искаше да стане лекар. Искаше да помага на хората без те да й дават пари. Искаше да учи, а в свободното си време да се занимава с рисуване. "Аз обичам да рисувам и това ме прави щастлива" каза тя един ден на майка си докато й подаваше току-що завършена рисунка. Тогава майка й се усмихна и я погали по главата оставяйки на масата парче торта.
Докато синеокото дете се насочваше към масата то падна на земята. Русите й коси се разпиляха по земята, а клепачите й бяха затворени прикривайки красотата на малките сини очи.
Няколко дни след това брат й се върна от екскурзия и разбра, какво е станало. Разбра също, че неговата малка сестра няма да стане лекар, няма да може повече да рисува, нито да се усмихва. Нямаше да може дори да му казва, че е грешно да се късат цветята.

- Защо си толкова тъжен? - попита малкото момиче, лежащо безпомощно в леглото.
Той и се усмихна и хвана ръката й. По лицето му се стичаха сълзи.
- Моля те, не плачи. Знаеш, че те обичам.
Малката й ръчичка погали нежно лицето му изтривайки сълзите.
- Все още си толкова малка. Какво знаеш ти за света, за живота, за съдбата...;
Момиченцето погледна сериозно брат си.
- Знам, че не бива мъжете да плачат пред по-малките си сестри. Трябва да се държат, каквото и да става, но явно ти не знаеш това, големи братко.
Той стисна ръката й силно, но тя не простена. Не каза нито дума, защото беше силна.
Два дни след това по лицето на цялото семейство се стичаха сълзи. Единствено по стегнатото лице на брат й не закапа дори сълза. В погледа му се виждаше мъка, но той не го показваше, защото бе по-големият брат. Защото бе силен и защото сега тя го гледаше и щеше да се разсърди ако го видеше да плаче, а не трябваше. Някъде там малката му сестричка вече щеше да е щастлива, трябваше да е щастлива.
Докато стоеше замислен майка му се приближи до него подавайки му малък лист. Той пое листа забелязвайки измъченото лице на майка си по което все още не спираха да се стичат сълзи.
Когато разгърна листа той видя собствения си образ. Сякаш се оглеждаше в огледало. На лицето му имаше усмивка. Забелязваха се дори тръпчинките. Най-отдолу красиво написано той прочете "Искам винаги да изглеждаш така, мили братко." След това забеляза и несполучливия опит на сестра си да се подпише и тъжно се засмя. От устата му ясно излязоха само думите "Обичам те", след което той смачка листа и го пусна на земята, а до него капна една единствена сълза. Сълза, в която също имаше невидим надпис. Надпис, който изразяваше тъгата, безсилието, но и надпис, в който ясно се четеше "Обичам те, малка сестричке."

Автор: Илиян К.


[img]http://prikachi.com/images/652/6784652t.png[/img]

Offline

#2 2013-08-28 21:14:31

nqkfa_si_tam
Member
From: Някъде там...
Registered: 2010-09-06
Posts: 5,436

Re: Красотата на едно невинно дете

Каквото и да кажа, ще е малко...! Написал си нещо уникално!!! Свалям ти шапка!!  heart  bow


Открих сродната си душа. Той - не!

Offline

#3 2013-08-28 23:15:34

bebche__:)
Member
From: Pariss
Registered: 2011-02-26
Posts: 1,466

Re: Красотата на едно невинно дете

Цялата настръхнах..наистина каквото и да кажа ще е малко!!!  lipssealed heart



[img]http://24.media.tumblr.com/tumblr_lxrrp7zAaV1r7mjy5o1_500.gif[/img]

Offline

#4 2013-08-29 07:08:07

sunshine5383
Member
From: girlland <3 ^ ^
Registered: 2012-02-29
Posts: 2,085

Re: Красотата на едно невинно дете

Цялата настръхнах..наистина каквото и да кажа ще е малко!!!  lipssealed heart


[img]http://prikachi.com/images/869/7292869x.jpg[/img]

Offline

#5 2013-08-29 09:04:42

sunshinee™
Member
Registered: 2012-07-10
Posts: 1,781

Re: Красотата на едно невинно дете

Цялата настръхнах..наистина каквото и да кажа ще е малко!!!  lipssealed heart


[img]http://24.media.tumblr.com/61da6992cc4003d84b46167eb73804c5/tumblr_mf9r9qgbPB1rijbg1o1_500.gif[/img]

Anonymous! WE ARE HERE!

Offline

#6 2013-08-29 13:10:31

Анджелика_
Member
From: Някъде из света
Registered: 2012-08-30
Posts: 471

Re: Красотата на едно невинно дете

Много е добро!Поздравления! smile


Седнали да се занимават с моя живот...Мисля си-тогава, колко ли скучен  е техния?:D

Offline

#7 2013-08-29 13:46:35

ronnie
Member
Registered: 2011-02-21
Posts: 736

Re: Красотата на едно невинно дете

  • Ще се ожениш ли за мен?


[list=*]
[*]Legend of the Guardians[/*]
[/list]

Offline

#8 2013-08-29 14:06:34

bonbon99
Member
Registered: 2011-09-21
Posts: 615

Re: Красотата на едно невинно дете

Каквото и да кажа, ще е малко...! Написал си нещо уникално!!! Свалям ти шапка!!  heart  bow


╲╭━━━━╮♥╲
╲┃╭╮╭╮┃╲
┗┫┏━━┓┣┛╲       
╲┃╰━━╯┃╲
╲╰┳━━┳╯
╲╲┛╲╲┗╲╲ ╲

[img]http://store.picbg.net/thumb/1C/EC/78c6a642f20a1cec.gif[/img]

Offline

#9 2013-08-29 14:07:18

bonbon99
Member
Registered: 2011-09-21
Posts: 615

Re: Красотата на едно невинно дете

  • Ще се ожениш ли за мен?

Ох,тъкмо си мислех същото ама ме досрамя да го напиша ;дд  heart


╲╭━━━━╮♥╲
╲┃╭╮╭╮┃╲
┗┫┏━━┓┣┛╲       
╲┃╰━━╯┃╲
╲╰┳━━┳╯
╲╲┛╲╲┗╲╲ ╲

[img]http://store.picbg.net/thumb/1C/EC/78c6a642f20a1cec.gif[/img]

Offline

#10 2013-08-29 14:07:46

bonbon99
Member
Registered: 2011-09-21
Posts: 615

Re: Красотата на едно невинно дете

  • Ще се ожениш ли за мен?

Ох,тъкмо си мислех същото ама ме досрамя да го напиша ;дд  heart


╲╭━━━━╮♥╲
╲┃╭╮╭╮┃╲
┗┫┏━━┓┣┛╲       
╲┃╰━━╯┃╲
╲╰┳━━┳╯
╲╲┛╲╲┗╲╲ ╲

[img]http://store.picbg.net/thumb/1C/EC/78c6a642f20a1cec.gif[/img]

Offline

#11 2013-08-29 15:56:44

Chicharitooo
Member
From: Narnia <3
Registered: 2012-03-04
Posts: 2,119

Re: Красотата на едно невинно дете

Цялата настръхнах..наистина каквото и да кажа ще е малко!!!  lipssealed heart


Boy: Knock knock.
Girl: Who is it?
Boy: Marry.
Girl: Marry who?
Boy: Marry me.

Offline

#12 2013-08-29 16:44:29

Коди Мартин
Member
From: Russia, St, Petersburg
Registered: 2012-03-03
Posts: 10,437

Re: Красотата на едно невинно дете

Благодаря ви за милите коментари и предложенията (хо-хо). Наистина много се радвам, че ви харесва.  sun


[img]http://prikachi.com/images/652/6784652t.png[/img]

Offline

#13 2013-08-29 17:57:00

pipi11
Member
From: *Wonderland*
Registered: 2012-02-29
Posts: 1,019

Re: Красотата на едно невинно дете

Каквото и да кажа, ще е малко...! Написал си нещо уникално!!! Свалям ти шапка!!  heart  bow


[list=*]
[*][list=*]
[*]Обичай ме, когато най-малко заслужавам любовта ти,
[list=*]
[*]защото тогава най-много се нуждая от нея.
[/*]
[/list][/*]
[/list][/*]
[/list]

Offline

#14 2013-08-30 07:43:52

DamonGirl
Member
From: Новосибирск, Сибир
Registered: 2012-08-26
Posts: 604
Website

Re: Красотата на едно невинно дете

Цялата настръхнах..наистина каквото и да кажа ще е малко!!!  lipssealed heart


Понякога съм пара, понякога съм лед. И във всичките си превъплъщения съм полезна, непотребна, а понякога — отровна.Защото никога не се опитвам да съм това, което не съм.Защото приемам да съм част, не цялост.Защото съм много неща, не едно.Защото не съм повече от това, което съм.Нито по-малко.

Offline

#15 2013-08-30 09:48:10

Unstoppablє
Member
Registered: 2012-08-28
Posts: 9,514

Re: Красотата на едно невинно дете

Нереално добро... bow

Offline

Харесайте страницата ни във Facebook

Вижте най-харесваните снимки, статии и албуми директно чрез Facebook