#1 2013-02-03 12:52:37

ttiiniie^^
Member
From: Saint Petersburg.
Registered: 2010-12-17
Posts: 1,519
Website

Re: Университети

Тъй като има тема за училищата, реших да направя и една за университетите. Тук може да казвате в кой университет учите или да се задават въпроси за университета, който Ви интересува. Знам, че доста от хората в сайта вече са завършили гимназия. Дано темата не се изтрие.

Благоевград

Бургас

Варна
biberonchetoy - Технически Университет

Велико Търново

Пловдив

Русе

София
Heroine queen - Университет за национално и световно стопанство
privaтe Love - Софийски университет "Св. Климент Охридски"


Последна промяна от: Cаssidy


Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.
Tumblr.

Offline

#2 2013-02-03 13:48:38

metalniq
Member
From: не съм от този свят
Registered: 2010-04-07
Posts: 2,686

Re: Университети

във всичките университети е пълна пародия на учене, така че където и да е, все същото, само парите са различни


http://www.youtube.com/watch?v=20bgx9ZRpyQ !!!
Fuck Off And Die !!!!!!
NOT EVERYONE LIKES METAL… FUCK THEM!!!!!

Offline

#3 2013-02-03 14:12:27

Breath Of Passion
Bitchy mod
From: In his mind..
Registered: 2008-12-26
Posts: 12,623

Re: Университети

във всичките университети е пълна пародия на учене, така че където и да е, все същото, само парите са различни

Темата не е за това дали се учи или не???  wondering

Он:Аз съм в ТУ Варна.


Those who talk behind your back are behind you for a reason!


Джордже Балашевич

Offline

#4 2013-02-03 17:31:54

sweet_g1rl
Member
From: Бургас
Registered: 2010-01-14
Posts: 761

Re: Университети

аз съм за Бургас smile


[img]http://www.design-warez.ru/uploads/posts/2009-06/1245933127_630.gif[/img]

Offline

#5 2013-02-21 16:00:34

gabsit000
Member
Registered: 2010-08-14
Posts: 12

Re: Университети

в София


Как може дяволът да те дърпа към някого,който изглежда повече като ангел,когато ти се усмихва??? heart

[img]http://www.cosmopolitan.bg/lines/tickers/62393_21197.png[/img]

Offline

#6 2013-08-20 06:43:40

Heroine queen
Daughter of Mafia boss
From: Люлин.
Registered: 2010-07-02
Posts: 15,137

Re: Университети

Аз съм в УНСС София.


[list=*]
[*]A woman's heart is a deep ocean of secrets. ♥

"Истинският мъж е като любимата блуза в разхвърлян гардероб. Знаеш, че е някъде там, но никога не можеш да я откриеш, когато ти трябва. През ръцете ти минават десетки дрехи. Със състав, който не отговаря на сезона, и цвят, който не отива на косата ти. Сигурна си, че няма да ти стоят добре, но ги пробваш. За всеки случай..."[/*]
[/list]

Offline

#7 2013-08-21 19:13:43

privaтe Love
Member
From: in his late night thoughts
Registered: 2010-08-07
Posts: 5,126

Re: Университети

Софийски университет "Св. Климент Охридски"


«» Hold my hand and I'll take you there... somehow, someday, somewhere...

Offline

#8 2014-07-27 14:31:54

MiSteRry
Member
Registered: 2009-04-01
Posts: 20,590

Re: Университети

Пловдивски университет "Паисий Хилендарски"

Offline

#9 2014-08-06 12:37:32

bez_kontrol
Member
From: "P" to the "L" to the "D"
Registered: 2009-02-17
Posts: 5,063

Re: Университети

Аз съм в Пловдивски университет "Паисий Хилендарски".


Прекарваме живота си, борейки се да задържим нещата, които ценим най-много...
Хората и нещата, без които вярваме, че не бихме съществували.

Offline

#10 2015-06-17 13:15:49

countess
Member
From: New York
Registered: 2008-09-14
Posts: 3,430

Re: Университети

Великотърновски университет.


''Haunt me then... Be with me always... Take any form, drive me mad but don't leave me. In this abyss where I cannot find you... I cannot live without my life, I cannot live without my soul..'' heart

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/23 … 49c64e.jpg

Offline

#11 2015-07-11 14:13:45

anitu-bau
Member
Registered: 2009-07-15
Posts: 3,167

Re: Университети

Варна - ВВМУ


[img]http://i56.tinypic.com/2cdyd1x.jpg[/img]

Offline

#12 2016-10-03 17:55:30

supremor
Member
Registered: 2016-09-21
Posts: 93

Re: Университети

Аз съм завършил Шуменският университет, не знам обаче колко от вас са чували за него!...Не Военното училище,а Шуменският, бившето ВПИ-Шумен(Висш педагогически институт),който от 1995г. насам се нарича Шуменски университет. Та завърших го преди 3 години,в 2013г.
Тука по-горе един беше писал, че във всички университети,където и да идете, е пародия на преподаване и следване, и въобще целият учебен процес-ами не е лъжа да ви кажа, като бивш вече студент,възпитаник ако щете на ШУ, го твърдя и аз!... А това за таксите си е абсолютно така,навсякъде са в различен порядък сумите пари-в Шумен са едни,в Търново други,в Пловдив са трети...и т.н. А през социализма висшето образование е било също безплатно, вече от години е платено де,ама...аз мога да говоря конкретно за Шумен.Мога само да ви кажа, че 2009г.,като постъпвах тогава,бъдещ първокурсник и студент там,таксата тогава беше 214лв(бях с английска филология, а предполагам че за всички останали филологии е била все същата), докато сега таксата, в последните 2-3 години тука откакто съм завършил, за първокурсниците вече е 250лв,а за всички останали курсове по 225лв...правете си сами изводите как са нараснали семестриалните такси оттогава до сега!...
Но да оставим таксите настрана...Да не ви казвам пък, че до 3-ти курс,докато го имаше онова с подписите и заверките в студентските книжки, където нали, трябваше всеки да е събрал подписите на всички преподаватели, водили му най-различни работи през семестъра,независимо дали самите те са от университета или пътуващи такива(щото имахме и такива, 2 преподавателки от ВТУ, които ни водеха История на американската и английска литература по периоди-възраждане, романтизъм и т.н.)- е това като станахме 4 курс, вече го нямаше,през есента на 2012г., го бяха отменили вече!...И по този начин, неприсъствието както на лекции, така и на семинарни занятия, от страна на колегите се засили още повече, и все по-малко и по-нарядко идваха вече,но...искам да ви кажа просто, че именно заради незаверена книжка, не заради неиздържан изпит дотогава не можеше да се премине в следващия курс, не заради невзет изпит-значи, след ликвидацията,нямаше изключване от университета, ооо много моля-тия,които и на ликвидацията не успяваха поне с една калпава 3-ка да минат, тръгваха т.нар. условни изпити(а и сега ги има!), при които отиваш при преподавателя, уговаряте си дата за изпита, купуваш си протокол за явяване на този изпит,който струваше 15лв(не че съм ходил, но го знам от колегите, които честичко стигаха до тия условни изпити)-без тоз протокол ти на условен изпит не можеш да влезнеш, не те допускат!...И ако на единия се изложиш, следва и втори, и трети, и така докато не си го вземеш-до 4 курс преспокойно можеш да си го влачиш, ако ще и от 1 курс да ти е изпита,и ако дотогава не го вземеш,еми...или се отказваш и оставаш без диплома,или...не знам. wasntme И с всеки следващ условен такъв изпит,даваш по още 15лв за протокол, щот без него просто не може да се влезне на условен!...
Та така, в следващ курс не можеше да се премине,ако не ти е подпечатана и заверена от декана книжката, за тази цел трябваше да си събрал всички подписи през семестъра,инак няма...до лятото на 2012г. тъй беше, след туй вече като станах 4 курс, отпадна вече,но...то от университет като Шуменския всичко може да се очаква...Не знам дали знаете, но допреди време той е бил с лого "университет на толерантността", смисъл че нали е в Лудогорието, в тоз регион и в него могат да влезнат всякакви и от Варна(до голяма степен), Бургас, за Разград и Търговище пък да не говорим(те от цяла България има колеги де), дори незнаещи грам български език младежи, да не говорим пък за студентчетата от Турция, които се записват да следват именно в Шумен, там по Еразъм и пр. (даже ние имахме в потока си една такава девойка,от Бурса, Елиф се казваше,нищо против нея, тя и английски знаеше, и немски е учила, само дето български не знаеше, поназнайваше само от него!...). Не говоря за специалността Турска филология, нека си я има, то и без друго, освен нали в София, на друго място не може да се учи от желаещите,освен в Шумен(друг е въпроса след това дали въобще ше могат и да проговорят езика,но...)така...Но понеже съм чел разни коментари от типа на това, че турците и турскоговорящите се ползвали с привилегии в ШУ, може и да е така, никак не е изключено-абе като Шуменския друг университет няма бе,просто!...Па кви бяха някои от преподавателите, които на мен ми водеха през годините, ужас направо-дето се казва, да се чудиш как са станали университетски преподаватели и пр.,но...ако някой иска подробности по темата, с удоволствие ше му разкажа сред какви хора бях през годините, мога и имена да цитирам, ако някой пожелае(макар че имаше и свестни сред тях де,съвсем нормални такива асистенти и доценти, но имаше и наистина...ко да ви кажа!)...
Изобщо, като за финал искам да кажа, че и Шуменският, и Русенският университет, и тия свободните във Варна и Бургас дето са, просто трябва да се закрият след толкова години откакто съществуват като институции!...Айде,НБУ да речем нека остане, но тия 4-те - просто няма файда от тия 4 "ВУЗ-а", само гълтат пари, а образованието, което те предлагат в замяна, е просто...човек сам трябва да ходи,да търси материали, да кисне по библиотеки и да се готви самостоятелно както за изпитите,така и за онова, което евентуално ще работи след време или поне се е ориентирал към него!...Да, бивш възпитаник съм на ШУ, но това не пречи да "лобирам" за закриването му, даже смятам, че това е най-добре да се случи,и е хубаво да се случи един ден, но тъй като отгоре седят висшите,политиците и въобще Министерският съвет ако щете,на този етап не може да се очаква нито един университет да бъде закрит, а напротив-има още много години да си седят те,да лапат пари, и така докато не останат без потенциални преподаватели накрая,най-малкото...щото този момент не е много далеч във времето, ако сега все още има възрастни, но кадърни доценти и професори, то тука до няколко години вече и тях няма да ги има-просто защото вече ше са се пенсионирали, поне по-голямата част, други пък ше са болни, трети ше са луднали нещо, евентуално...и пр. То това важи за всеки един университет в страната ни де, но най-вече за Софийския, тъй като тука до няколко години, просто ше загуби и малкото си останали професори, които са вече на по 60 и нагоре години, и така...
Разбрахте ме какво искам да кажа, доста се отклоних от темата, но чувствам, че тези неща трябва да се казват ясно, без свян, без заобикалки и задръжки.Успех на бъдещите студенти оттук,ако има такива!... wink

Last edited by supremor (2017-01-08 19:24:06)

Offline

Харесайте страницата ни във Facebook

Вижте най-харесваните снимки, статии и албуми директно чрез Facebook