#1 2013-07-31 05:42:30

Sevi7yYy_65
Member
From: Само за ВИП фенчетаа (*)
Registered: 2010-03-21
Posts: 2,581

Re: На прага на ръба .

Здравейте,капризни сладури !
Исках да ви разкажа за моята събда,защото така ще се почувствам по-добре . Тази година бях абитуриентка,кандидатстват в един университет в София,понеже родителите ми искаха да съм там.А,аз исках да кандидатствам и в Пловдив,но уви . . . Не ме приеха в София и сега започнаха да се държат с мен,като с . . . (дори не знам,как да го кажа). Забраниха ми телефона,да излизам навън и постоянно ме обиждат . В момента си търся работа,за да съм по-далеч от тука и да се успокоя малко . Но единственото,което искам от тях в такъв труден момент е да ме подкрепят и да ми дават кураж . Какво,като не се ме приели сега-догодина ще кандидатствам отново.Има хора,който нямат възможността изобщо да кандидатстват и какво ? Продължават напред с високо вдигната глава .


Еби, ебавай, преебавай, но заради путка, путка не ставай !
[img]https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/1014059_10151552279456984_1676027790_n.jpg[/img]

Offline

#2 2013-07-31 09:21:58

Breath Of Passion
Bitchy mod
From: In his mind..
Registered: 2008-12-26
Posts: 12,623

Re: На прага на ръба .

Мила, не искам да те плаша, но дори да си намериш работа ще е временно решение, пак ще зависиш от вашите.
Ако ти е успокоение мога да ти кажа, че не си единствената, чиито родители се отдръпват след като детето им не върви според техните желания, но като започнеш да учиш ще се пооправят.
Според мен ще е най-добре просто да поговориш с тях, да им кажеш как се чувстваш относно държанието им.

П.П. Като един допълнителен съвет - НЕ почвай да учиш някъде само защото родителите ти искат. Започни там, където ти искаш, където на  теб ти харесва. Няма нищо по-лошо от това да учиш нещо насила и без желание. Много мразя когато родителите си "насилват" децата да им изпълняват желанията. В крайна сметка ТИ ще го учиш, ти ще си "похабиш" 3-4години от живота.
А не разбрах ти не се записа в Пловдив заради вашите ли?


Those who talk behind your back are behind you for a reason!


Джордже Балашевич

Offline

#3 2013-07-31 10:37:49

Sevi7yYy_65
Member
From: Само за ВИП фенчетаа (*)
Registered: 2010-03-21
Posts: 2,581

Re: На прага на ръба .

Да,заради нашите .
Не казвам,че няма да завися от тях,но просто като започна работа,ще съм по-спокойна и няма да мисля толкова много за това .


Еби, ебавай, преебавай, но заради путка, путка не ставай !
[img]https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/1014059_10151552279456984_1676027790_n.jpg[/img]

Offline

#4 2013-07-31 11:09:58

Breath Of Passion
Bitchy mod
From: In his mind..
Registered: 2008-12-26
Posts: 12,623

Re: На прага на ръба .

Според мен ще съжаляваш ако започнеш да учиш там, където не искаш. Смисъл..като завършваш живот и здраве ще си на 23-24, ще си голяма и тогава ще съжаляваш, че не си записала където ти се иска заради вашите. В крайна сметка не можем цял живот да се ръководим по родителите си, а дето се вика от това, което учиш(може би) ще ти зависи и бъдещето, а ако е нещо, което не те кефи - съответно и работата ти занапред няма да ти носи удоволствие.

А пробва ли да им кажеш, че предпочиташ да учиш другаде, че не ти се иска да учиш в София, да ги убедиш и  т.н.?
С разговори, ако си по-убедителна може и да ги убедиш.


Those who talk behind your back are behind you for a reason!


Джордже Балашевич

Offline

#5 2013-07-31 17:29:28

Extazy Baby
Member
Registered: 2011-02-23
Posts: 11,968
Website

Re: На прага на ръба .

Животът е твърде кратък, не позвалявай на други да имат контрол над него, ако ще й да са родителите ти. В този случай изобщо не са прави. Това са решения, които трябва да вземеш сама и да реших какво ТИ искаш. Тегли им по едни майни и си хващай рейса за Пловдив.
Ще те оценят, когато те загубят или си далеч


"Understand me. I’m not like an ordinary world. I have my madness, I live in another dimension and I do not have time for things that have no soul."
-Charles Bukowski

Offline

#6 2013-07-31 18:18:15

xnekfonikfox
Member
Registered: 2010-06-28
Posts: 21,552
Website

Re: На прага на ръба .

"Родителите са готови на всичко за децата си, освен да ги оставят да бъдат себе си."
Да речем, че знам какво ти е.. Още от преди да съм била родена дядо ми си има тези фантазии, в които внуците му ще бъдат лекари. И като по-малка, да, влиаел ми е, казвала съм, че 'като порасна ще бъда лекар'.. дори съм в специалност биология в гимназията. А не исках това. Както и да е, мисълта ми е, че му казах, че няма да следвам това, което той иска, и все пак до ден днешен настоява и казва, че ще бъда лекарка, рехабилитатор по-точно. Брат ми вече е записан да следва това и е на върха на щастието. Искам и аз да го направя щастлив, но не искам да уча и работя това.
Същото го е искал за чичо ми и баща ми, но не са го послушали.. Въпреки,ч е сега се блъскат за малко пари все още ги обича и е горд, че са му синове. Т.е ще го преживеят.. Ще се вземат в ръце и ще разберат, че не е болка за умиране.. Бъди това, което си..


"Great loves? Maybe one, if you're lucky."

Offline

#7 2013-07-31 18:31:36

Breath Of Passion
Bitchy mod
From: In his mind..
Registered: 2008-12-26
Posts: 12,623

Re: На прага на ръба .

Тегли им по едни майни и си хващай рейса за Пловдив.
Ще те оценят, когато те загубят или си далеч

И като им тегли по една майна, ти ли ще и плащаш семестрите и квартирата/общежитието, джобните и т.н.? Сигурно ти ще я издържаш? Говориш колкото да не е без хич и без да мислиш. Родителите не са ти някое гадже, че "да те оценят, когато те загубят"..Това, че не и го показват не означава, че не я обичат и че не държат на нея по свой си начин.
Има едно нещо, нарича се УВАЖЕНИЕ, трябва да се научиш на това. Каквито и да са, са и родители, никой не си ги избира.
И аз съм на мнение, че трябва да запише каквото поиска тя, ама да "изчезне" и да "тегли майни"?

Като гледам твоите родители не са си свършили работата да те възпитат като хората, след като мислиш(и явно действаш) така и им теглиш майни и си обираш крушите, когато не ти позволяват нещо. wondering


Those who talk behind your back are behind you for a reason!


Джордже Балашевич

Offline

Харесайте страницата ни във Facebook

Вижте най-харесваните снимки, статии и албуми директно чрез Facebook