#1 2013-07-19 14:52:39

Лuглuчка { }
Member
From: Sofia.
Registered: 2012-03-01
Posts: 7,373

Re: Историята на една анорексичка.

Не знам защо се случи, нито как. Но ще започна от самото начало... Всъщност бях нормалните за възрастта и за височината ми четиридесет и девет килограма. Всички казваха, че съм си добре, но аз не мислех така. Виждах се дебела, чувствах се дебела.
Огледалото и кантарът ми бяха моето всичко, без тях не можех и десет минути. Оглеждах се в огледалото и виждах отвратителното си тяло, мразех го, мразех и себе си. Започнах с диетите, имаше ефект, да. Но унесът беше толкова сладък, че не спрях. Нуждаех се от още и още, харесваше ми. Не разбрах как и кога точно стана, но исках да подложа тялото си на изпитание, исках да видя до колко ще издържи. И така започнах да не ям с дни. Мразех храната, страхувах се от нея. Страхувах се да не напълнея още повече.
Криех се от нашите, повечето време прекарвах затворена в стаята си, правейки тежки упражнения, гледайки се в огледалото или стоейки върху кантара. Имах чувството, че проклетата стрелка не помръдва от тези четиридесет и девет килограма, които виждах като сто четиридесет и девет.
Не празнувах по празници, не ходех на ресторанти, избягвах семейните сбирки и вечери. Много рядко се налагаше да се храня пред родителите си. Веднага след това се заключвах в тоалетната и плъзвах пръст в гърлото си, трябваше да предизвикам повръщане, трябваше храната да изчезне от стомаха ми.
Бях спряла да излизам с приятели, нямах нужда от тях, нямах нужда от нищо. Мислех единствено за това как да отслабна. Много хора започнаха да се тревожат за мен, мислеха, че се разболявам, но не беше така, не. Бях много добре, само че ме тревожеше нещо...трябваше да отслабна още.
Един ден се случи нещо. Не помня много добре какво съм правила през деня, но следобедта се събудих в клиниката. Казаха ми, че съм припаднала. Родителите ми казаха да им обещая, че ще започна да се храня. Обещах им, не исках да оставам в болницата.
Започнах да се храня. Гадеше ми се, но бях обещала. Минаха точно два дни, през които се опитвах да се храня. Не можех да си го простя, не можех да живея така. Не! И започнах да се тъпча с големи количества храна. Започнах да ям висококалорични храни, след което повръщах всичко. Зъбите ми започнаха да се рушат. Постоянно усещах киселините в устата и стомаха си. Изпадах в кризи, в които за два часа бях способна да погълна над три хиляди калории. Извън пристъпите спазвах строг диетичен режим с дълъг списък от забранени храни. Започнах да викам по родителите си, бях станала много раздразнителна.
И така един ден отново припаднах. Отново се събудих в клиниката. След дълги разговори с мен и родителите ми, лекарите казаха, че съм страдала от анорексия. Казаха ми, че ако не започна да се храня нормално, ще умра. Разказах им за всичко. Оставиха ме да пренощувам в клиниката. На следващия ден говорих с психолози. Оказа се, че след анорексията съм проявила симптоми на булимия, следователно вече страдах и от булимия.
Минаха четири години от началото на анорексията ми и една година от лечението. Вече съм здрава, напълно здрава. Вече отново съм си в нормалните килограми и се чувствам прекрасно. Обичам тялото си. Съжалявам, че бях направила тази глупост със себе си.

- Историята не е по действителен случай. Това е първата история, която пиша и която публикувам. Надявам се да Ви хареса и по някакъв начин да съм накарала момичетата, които искат да отслабнат и са склонни към анорексия да се замислят и да внимават, защото последиците от анорексия не винаги са с хубав край.

Offline

#2 2013-07-19 14:56:10

nedi
Independent
From: Albuquerque, New Mexico
Registered: 2010-05-20
Posts: 20,505

Re: Историята на една анорексичка.

Хубаво е повече момичета, които се смятат за дебели да го видят. И да знаят какво правят.


[list=*]
[*]And if you're in love, then you are the lucky one,
'Cause most of us are bitter over someone.
Setting fire to our insides for fun,
to distract our hearts from ever missing them.
But I'm forever missing him...
[/*]
[/list]

Offline

#3 2013-07-19 15:00:30

love_hurts
Member
From: Texas.
Registered: 2012-03-25
Posts: 1,831

Re: Историята на една анорексичка.

Добро е, хареса ми. Ще има ли продължение?


[list=*]
[*][img]http://store.picbg.net/pubpic/86/D8/ff1b3148fe5f86d8.gif[/img]
In your life you meet people. Some
you never think about again. Some
you wonder what happened to them.
There are some that you wonder if
they ever think about you. And then
there are some you wish you never
had to think about again, but you do...
[/*]
[/list]

Offline

#4 2013-07-19 15:36:12

Sissy_love
Member
From: in purple clouds
Registered: 2012-03-30
Posts: 221

Re: Историята на една анорексичка.

Добро е, хареса ми. Ще има ли продължение?


Здравей.
Е,
обичам те
винаги съм и винаги ще те.
Това е.
Чао.

Offline

#5 2013-07-19 15:56:40

pipi11
Member
From: *Wonderland*
Registered: 2012-02-29
Posts: 1,019

Re: Историята на една анорексичка.

Много е хубаво. Браво, радвам се че си избрала такава важна за 21 век тема.

  • Както каза Nedi надявам се повече момичета, които се мислят за дебели да видят това! (:


[list=*]
[*][list=*]
[*]Обичай ме, когато най-малко заслужавам любовта ти,
[list=*]
[*]защото тогава най-много се нуждая от нея.
[/*]
[/list][/*]
[/list][/*]
[/list]

Offline

#6 2013-07-19 19:22:30

ttiiniie^^
Member
From: Saint Petersburg.
Registered: 2010-12-17
Posts: 1,519
Website

Re: Историята на една анорексичка.

Добро е, хареса ми. Ще има ли продължение?


Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.
Tumblr.

Offline

#7 2013-07-19 19:48:29

vili_ss
Member
Registered: 2010-02-21
Posts: 2,071

Re: Историята на една анорексичка.

Хареса ми ! Наистина е нужно повече момиче да го прочетат.. !! smile


"Животът е като представление – в него най-често най-лошите измежду хората заемат най-добрите места." Питагор

[img]http://prikachi.com/images/990/6088990T.gif[/img]

Offline

#8 2013-07-19 20:43:45

Krusu123
Member
From: In my heart ..
Registered: 2012-07-21
Posts: 1,366
Website

Re: Историята на една анорексичка.

Хареса ми ! Наистина е нужно повече момиче да го прочетат.. !! smile


Just because someone smiles all the time,
doesn't mean their life is perfect.

Offline

#9 2013-07-19 21:39:26

galiana
Member
Registered: 2012-06-20
Posts: 342

Re: Историята на една анорексичка.

Хубаво е повече момичета, които се смятат за дебели да го видят. И да знаят какво правят.


El amor es como mafia,una vez que estas dentro ya no puedes salir!

Offline

#10 2013-07-20 12:11:39

donitka
Member
From: italy .. verona
Registered: 2009-12-20
Posts: 219

Re: Историята на една анорексичка.

Хубаво е, че го пишеш дано помогне на някого....... но в предаването имаш поща гостуваше едно момиче, разказа за болестта си - анорексичка, как се е криела да повръща припаднала е един път след това още един път след, което се е осъзнала и е започнала отново да се храни и е  оздравяла.. не казвам, че не си го писала ти, но двете истории страшно много си приличат!


[img]http://30.media.tumblr.com/tumblr_lkljiwtlu51qggmkto1_500.gif[/img]

Offline

#11 2013-07-25 07:13:52

little_baby
i am lost in time.
From: Upper East Side, Manhattan
Registered: 2009-08-05
Posts: 11,633

Re: Историята на една анорексичка.

  • В началото си помислих, че е по действителен случай, тъй като разказваш много добре, интересно е някакси, макар и по тази тема.
    И аз преди писах нещо подобно.
    Както и да е, хареса ми много! heart

Offline

Харесайте страницата ни във Facebook

Вижте най-харесваните снимки, статии и албуми директно чрез Facebook