#1 2013-05-29 14:52:41

Call Again
«√anity ℱair»
Registered: 2011-03-01
Posts: 6,703

Re: Изкривявяне на гръбначния стълб

Мисля,че ще е хубаво да се отвори тази тема и да се говори колкото се може повече по нея.За да знаят подрастващите организми,какво причинявам на тялото си когато си "криволерчат" ... макар,че не винаги се получава само от "Криволерчене". Искам хората които имат проблеми да пишат в темата и да не се срамуват от себе си и от проблема си,защото един от най-големите врагове на гръбначната изкривяване е ниското самочувствие. Да споделят,до каква степен са,от кога им е открита,носи ли ли са корсет ... аз се позаинтересувах и разбрах,че операциите са станали около 25 хиляди лева. Правили ли да си операции и т.н. Просто мисля,че ще е хубаво да се споделят такива проблеми.  smile

Offline

#2 2013-05-29 17:26:51

lady_ss1
Member
From: София
Registered: 2010-09-17
Posts: 21,410

Re: Изкривявяне на гръбначния стълб

Аз имам изкривяване на гръбначния стълб, защото стоя и ходя прегърбена и така и не се научих. Почти на 15 съм, дали може все още да ми се оправи стойката, защото видях, че стои наистина грозно, особено като се наведа и ми изпъква гърбицата супер много. ):

Offline

#3 2013-05-29 17:47:39

wulq
Member
Registered: 2010-11-01
Posts: 35

Re: Изкривявяне на гръбначния стълб

Ами лекарят ми каза , че имам гръбначно изкривяване , но не е сериозно .Той ми каза да стоя изправена и т.н.  , но аз просто не съм свикнала не ми е удобно така и постоянно се изгърбвам , но като се видя и виждам че стои супер зле wondering


[img]http://data.whicdn.com/images/55088938/tumblr_mdpq0kKAvu1r75c30o1_500_large.gif[/img]

Offline

#4 2013-05-29 18:04:15

Krusu123
Member
From: In my heart ..
Registered: 2012-07-21
Posts: 1,366
Website

Re: Изкривявяне на гръбначния стълб

Мен много често ме боли гърба. Постоянно седя изгърбена.. Притеснявам се да не се изгърбя. Не съм ходила на лекар, но не знам..  worried


Just because someone smiles all the time,
doesn't mean their life is perfect.

Offline

#5 2013-05-29 18:05:58

lady_ss1
Member
From: София
Registered: 2010-09-17
Posts: 21,410

Re: Изкривявяне на гръбначния стълб

Мен много често ме боли гърба. Постоянно седя изгърбена.. Притеснявам се да не се изгърбя. Не съм ходила на лекар, но не знам..  worried

Мои съвет: стои изправена, помисли за стойката си, или примерно, ако нямаш 18, как след години на абитуриентския ти бал трябва да си изправена. Стойката е наистина много важна и играе важна роля в естетическата красота на едно момиче и на нейното тяло.
Аз вече си патя и не знам до колко ще мога да се изправя.

Offline

#6 2013-05-29 20:12:08

nqkfa_si_tam
Member
From: Някъде там...
Registered: 2010-09-06
Posts: 5,436

Re: Изкривявяне на гръбначния стълб

Явно доста често сред младежите са изгърбената стойка. Аз също имам този проблем и често казано се притеснявам, понеже изглежда много грозно примерно като се видя в някоя витрина. Но лично не съм свикнала да стоя изправена, изглежда ми като пъчене и сигурно за това винаги седя и ходя прегърбена...


Открих сродната си душа. Той - не!

Offline

#7 2013-05-29 20:14:54

max-baby
Member
From: Стара Загора
Registered: 2010-08-19
Posts: 231

Re: Изкривявяне на гръбначния стълб

Аз проблема си го реших много лесно.. В училище стоя с момиче, което стой изправено.. Винаги е в нормална стойка.. когато я гледам някак си и аз се надъхвам и си казвам, че ще вземам пример от нея.. и винаги когато я погледна се сещам да се изправя.. и така вече стоя изправена и свикнах... Друго което е, слагай си стола близо до чина или масата и така няма да иама пространство да стойш изгърбена... Дано съм била полезна  smile


Twinkle Twinkle little whore
close your legs they're not a door..!

Offline

#8 2013-05-29 20:48:19

Call Again
«√anity ℱair»
Registered: 2011-03-01
Posts: 6,703

Re: Изкривявяне на гръбначния стълб

Аз проблема си го реших много лесно.. В училище стоя с момиче, което стой изправено.. Винаги е в нормална стойка.. когато я гледам някак си и аз се надъхвам и си казвам, че ще вземам пример от нея.. и винаги когато я погледна се сещам да се изправя.. и така вече стоя изправена и свикнах... Друго което е, слагай си стола близо до чина или масата и така няма да иама пространство да стойш изгърбена... Дано съм била полезна  smile

Когато имаш вече наличен проблем,само с изправена стоика не може да се оправи.

Offline

#9 2013-05-30 18:41:09

wulq
Member
Registered: 2010-11-01
Posts: 35

Re: Изкривявяне на гръбначния стълб

Явно доста често сред младежите са изгърбената стойка. Аз също имам този проблем и често казано се притеснявам, понеже изглежда много грозно примерно като се видя в някоя витрина. Но лично не съм свикнала да стоя изправена, изглежда ми като пъчене и сигурно за това винаги седя и ходя прегърбена...


(y)  И аз съм точно като теб


[img]http://data.whicdn.com/images/55088938/tumblr_mdpq0kKAvu1r75c30o1_500_large.gif[/img]

Offline

#10 2013-05-30 19:55:07

nqkfa_si_tam
Member
From: Някъде там...
Registered: 2010-09-06
Posts: 5,436

Re: Изкривявяне на гръбначния стълб

Между другото приятелят ми страда от сколиоза (вродено изкривяване на гръбначният стълб). Правили са му две операции. Сега всичко е нормално, Слава Богу. Но не трябва да се преуморява, защото започва да го боли и трябва да се пази. Ако се претовари има опасност ръста му да се смали...


Открих сродната си душа. Той - не!

Offline

#11 2013-05-30 20:03:42

Krusu123
Member
From: In my heart ..
Registered: 2012-07-21
Posts: 1,366
Website

Re: Изкривявяне на гръбначния стълб

Мен много често ме боли гърба. Постоянно седя изгърбена.. Притеснявам се да не се изгърбя. Не съм ходила на лекар, но не знам..  worried

Мои съвет: стои изправена, помисли за стойката си, или примерно, ако нямаш 18, как след години на абитуриентския ти бал трябва да си изправена. Стойката е наистина много важна и играе важна роля в естетическата красота на едно момиче и на нейното тяло.
Аз вече си патя и не знам до колко ще мога да се изправя.

Аз се опитвам колкото мога да стоя изправена. Благодаря !!  sun  nod  smile


Just because someone smiles all the time,
doesn't mean their life is perfect.

Offline

#12 2013-06-02 21:53:44

Call Again
«√anity ℱair»
Registered: 2011-03-01
Posts: 6,703

Re: Изкривявяне на гръбначния стълб

Така , тъй като хората с проблем с гръбнака са по особен случай , а наближават летните сезони и всеки иска да е със стегнато тяло,включително и тези хора.Не забравяйте - не трябва да се правят упражнения,които са показани в нета или които ги прави един здрав човек ... това само ще увреди гръбначното ви изкривяване. За да правите упражнения специално пригодени за вас , посъветвайте се с физиотерапевт , той ще ви подложи на лфк. Да,вярно е че в интернет има доста упражнения за сколиоза,кифоза или кифосколиоза,но не забравяйте,че ако правите упражнение които са предложени там , а не от специалист може да увеличите градуса на изкривяване! Но най-добрата гимнастика си остава плуването,които има възможност ще е добре да плува. Да не се забравя също така ,че болките с времето стават по-големи и по-големи ... шипове има,момичетат с изкривяване при бременост им е по-трудно. Тялото трябва да си почива. Успех ви пожелавам и не забравяйте - КРАСИВИ СТЕ !
hug

Offline

#13 2013-06-02 21:55:44

Call Again
«√anity ℱair»
Registered: 2011-03-01
Posts: 6,703

Re: Изкривявяне на гръбначния стълб

Между другото приятелят ми страда от сколиоза (вродено изкривяване на гръбначният стълб). Правили са му две операции. Сега всичко е нормално, Слава Богу. Но не трябва да се преуморява, защото започва да го боли и трябва да се пази. Ако се претовари има опасност ръста му да се смали...

Така е трябва много да се внимава . Да приема повече калции.

Offline

#14 2013-06-02 21:57:47

Call Again
«√anity ℱair»
Registered: 2011-03-01
Posts: 6,703

Re: Изкривявяне на гръбначния стълб

Явно доста често сред младежите са изгърбената стойка. Аз също имам този проблем и често казано се притеснявам, понеже изглежда много грозно примерно като се видя в някоя витрина. Но лично не съм свикнала да стоя изправена, изглежда ми като пъчене и сигурно за това винаги седя и ходя прегърбена...

Опитай се да стоиш изправена колкото се може повече и повече , то може да те боли тъй като гръбнакът е свикнал да стаи изгърбен , но ти не се предавай.

На колко години си , защото това също оказва своето влияние , защото ако си на 14/15 в момента растеш и е много важно да се следи състоянието ти от специалист.  smile

Offline

#15 2013-06-02 21:59:00

Call Again
«√anity ℱair»
Registered: 2011-03-01
Posts: 6,703

Re: Изкривявяне на гръбначния стълб

Мен много често ме боли гърба. Постоянно седя изгърбена.. Притеснявам се да не се изгърбя. Не съм ходила на лекар, но не знам..  worried

Мои съвет: стои изправена, помисли за стойката си, или примерно, ако нямаш 18, как след години на абитуриентския ти бал трябва да си изправена. Стойката е наистина много важна и играе важна роля в естетическата красота на едно момиче и на нейното тяло.
Аз вече си патя и не знам до колко ще мога да се изправя.

Аз се опитвам колкото мога да стоя изправена. Благодаря !!  sun  nod  smile

Най-добре ще е да посетиш ортопед,ако имаш притеснения.  smile

Offline

#16 2013-06-02 22:01:58

Call Again
«√anity ℱair»
Registered: 2011-03-01
Posts: 6,703

Re: Изкривявяне на гръбначния стълб

Ами лекарят ми каза , че имам гръбначно изкривяване , но не е сериозно .Той ми каза да стоя изправена и т.н.  , но аз просто не съм свикнала не ми е удобно така и постоянно се изгърбвам , но като се видя и виждам че стои супер зле wondering

Че стой , стой супер зле,така е  chuckle  ... грозно е , гадно е ...никой не иска да ни гледа! Никой не иска да ни приема! Особено тук , трябва да се говори повече и повече и ако може да не се гледа на такива хора , като на развалина.  Да,принципно се делят на степени 1,2,3,4 ... 1 е най-малката степен , може да премине и с лфк,стига да не прогресира,на за това трябва да се наблюдава от специалист.Това не е шега работа!   smile

Offline

#17 2013-10-12 07:37:03

lady_ss1
Member
From: София
Registered: 2010-09-17
Posts: 21,410

Re: Изкривявяне на гръбначния стълб

Ох, Софи ти ме знаеш с моята кифосколиоза.
Хора, ако не е толкова сериозно (колкото моето изкривяване) правете упражнения за изправяне, ходете изправени, стойте изправени и не си носете чантите както е модерно, до г*за.
Ако вече нещата са по-сериозни може да се наложи колан или корсет.
Плюс това е полезно да ходите на плуване за хубава стойка.

Offline

Харесайте страницата ни във Facebook

Вижте най-харесваните снимки, статии и албуми директно чрез Facebook