#1 2013-02-24 13:44:54

drebosy4etu
Member
Registered: 2009-08-08
Posts: 33,354

Re: Проблеми с цикъла.

Всички въпроси свързани с цикъла - закъснение,всички проблеми -ТУК!


Виждам кога мъжете обичат жените.Те им дават всичко,освен малка чaст от живота си.Но жените,когато обичат,те дават всичко

Offline

#2 2013-02-24 15:47:47

nedi
Independent
From: Albuquerque, New Mexico
Registered: 2010-05-20
Posts: 20,505

Re: Проблеми с цикъла.

Имам общ въпрос - как се справяте със спазмите в корема? Понякога много ме боли коремът, не знам как да ги премахна. Дайте някакви идеи, без лекарства. Благодаря.

П.С Полезна тема!


[list=*]
[*]And if you're in love, then you are the lucky one,
'Cause most of us are bitter over someone.
Setting fire to our insides for fun,
to distract our hearts from ever missing them.
But I'm forever missing him...
[/*]
[/list]

Offline

#3 2013-02-24 18:10:14

lady_ss1
Member
From: София
Registered: 2010-09-17
Posts: 21,410

Re: Проблеми с цикъла.

Имам общ въпрос - как се справяте със спазмите в корема? Понякога много ме боли коремът, не знам как да ги премахна. Дайте някакви идеи, без лекарства. Благодаря.

П.С Полезна тема!

Мисля, че трябва да сложиш едно топло одеало върху корема си и болката ще изчезне. Но ето и още някои рецепти:

Следете теглото си

Клетките на мастната тъкан произвеждат хормона естроген, чието небалансирано количество спомага за редовните маточни спазми.
Пийте много вода
Ако организмът ви е добре хидратиран, той функционира правилно, поддържайки нивата на хормоните (както и тези на естрогена) в норма.
Стойте далеч от кафето
Кофеинът в кафето, колата и повечето видове чай действа диуретично и може да влоши състоянието ви. Напрежението в корема засилва спазмите.
Движение и упражнения
Не се плашете от тях! Те само могат да ви помогнат!
Избягвайте упражнениея като кардиото, които ще разширят кръвоносните ви съдове и кръвотечението ще се засили.
За сметка на това, всички други по-леки разтягания и движения, включително и лека разходка, ще намалят стреса и ще "влеят" ендорфин в тялото ви. Тогава болката осезаемо ще намалее.
Топлината е ваш приятел
Независимо какви мерки взимате против болката, тя все пак може да надделее. В този случай има едно решение - самонагряваща се възглавничка.
Да, течението ви ще се засили, но за сметка на това мускулите ще се отпуснат, а болката ще се успокои.
Хапнете си зеленко
Зеленолистни зеленчуци като спанак, киселец и лапад съдържат много магнезий, който е природно средство за отпускане на мускулите.
Изследванията сочат, че жени, предразположени към силни менструални болки, страдат от липса на достатъчно магнезий.
Не забравяйте фибрите
В червата ни се задържат какви ли не ненужни вещества, които с помощта на изтъргващото свойство на фибрите можем да премахнем.
Не пренебрегвайте този факт, защото колкото повече "мръсотия" се задържа в организма, толкова по-зле ще се чувства тялото.
Никакво мазно
Забравете за пържените картофки, пържените яйца, мазните джънк фууд и за каквото още мазно се сетите.
И в крайна сметка, отново стигаме до храната. Всичко, с което се храним и с което зареждаме организма си, влияе върху здравето и живота ни.

Offline

#4 2013-02-24 18:17:00

nedi
Independent
From: Albuquerque, New Mexico
Registered: 2010-05-20
Posts: 20,505

Re: Проблеми с цикъла.

Благодаря ти, ще пробвам.


[list=*]
[*]And if you're in love, then you are the lucky one,
'Cause most of us are bitter over someone.
Setting fire to our insides for fun,
to distract our hearts from ever missing them.
But I'm forever missing him...
[/*]
[/list]

Offline

#5 2013-02-24 19:44:45

LostGirl
Member
From: Майна Сити
Registered: 2012-03-17
Posts: 72

Re: Проблеми с цикъла.

Здравейте.

Последно цикълът ми дойде на 3 декември и не ми беше идвал до вчера. Това нормално ли е? Защото се притеснявам. Не съм споделила на майка ми, първо писах тук.
Благодаря предварително smile


Don't be surprised when I disappear..

[img]http://prikachi.com/images/323/6169323F.png[/img]

Offline

#6 2013-02-24 19:47:49

nedi
Independent
From: Albuquerque, New Mexico
Registered: 2010-05-20
Posts: 20,505

Re: Проблеми с цикъла.

Здравейте.

Последно цикълът ми дойде на 3 декември и не ми беше идвал до вчера. Това нормално ли е? Защото се притеснявам. Не съм споделила на майка ми, първо писах тук.
Благодаря предварително smile

Зависи на каква възраст си. На колко години си?
Нормално е да е нередовен.


[list=*]
[*]And if you're in love, then you are the lucky one,
'Cause most of us are bitter over someone.
Setting fire to our insides for fun,
to distract our hearts from ever missing them.
But I'm forever missing him...
[/*]
[/list]

Offline

#7 2013-02-24 19:51:06

LostGirl
Member
From: Майна Сити
Registered: 2012-03-17
Posts: 72

Re: Проблеми с цикъла.

Зависи на каква възраст си. На колко години си?
Нормално е да е нередовен.

На 15 съм.


Don't be surprised when I disappear..

[img]http://prikachi.com/images/323/6169323F.png[/img]

Offline

#8 2013-02-24 19:53:27

drebosy4etu
Member
Registered: 2009-08-08
Posts: 33,354

Re: Проблеми с цикъла.

Зависи на каква възраст си. На колко години си?
Нормално е да е нередовен.

На 15 съм.

Да,нормално е да е нередовен щом си на 15.Организма ти все още се развива и приспособява.


Виждам кога мъжете обичат жените.Те им дават всичко,освен малка чaст от живота си.Но жените,когато обичат,те дават всичко

Offline

#9 2013-03-15 08:44:09

Yonnie Salvatore *
Member
From: Бургас
Registered: 2011-09-24
Posts: 2,481
Website

Re: Проблеми с цикъла.

Спирането на цикъла може ли да бъде провокирано от гладуване?


I make music to numb your brain x
Стар профил: yoo_97
Tumblr.

Offline

#10 2013-03-15 08:45:13

nedi
Independent
From: Albuquerque, New Mexico
Registered: 2010-05-20
Posts: 20,505

Re: Проблеми с цикъла.

Спирането на цикъла може ли да бъде провокирано от гладуване?

Не мога да те разбера. Искаш да кажеш днес да имаш, утре не ти идва, и се редува 5 дни, или?


[list=*]
[*]And if you're in love, then you are the lucky one,
'Cause most of us are bitter over someone.
Setting fire to our insides for fun,
to distract our hearts from ever missing them.
But I'm forever missing him...
[/*]
[/list]

Offline

#11 2013-03-15 08:46:29

Yonnie Salvatore *
Member
From: Бургас
Registered: 2011-09-24
Posts: 2,481
Website

Re: Проблеми с цикъла.

Спирането на цикъла може ли да бъде провокирано от гладуване?

Не мога да те разбера. Искаш да кажеш днес да имаш, утре не ти идва, и се редува 5 дни, или?

Става въпрос, да не ти идва с месеци.


I make music to numb your brain x
Стар профил: yoo_97
Tumblr.

Offline

#12 2013-03-15 08:50:59

nedi
Independent
From: Albuquerque, New Mexico
Registered: 2010-05-20
Posts: 20,505

Re: Проблеми с цикъла.

Спирането на цикъла може ли да бъде провокирано от гладуване?

Не мога да те разбера. Искаш да кажеш днес да имаш, утре не ти идва, и се редува 5 дни, или?

Става въпрос, да не ти идва с месеци.

Ами казваш спирането, и не те разбрах. Ами не знам - той е нередовен все още. Предполагам храненето няма роля, просто организмът е такъв.


[list=*]
[*]And if you're in love, then you are the lucky one,
'Cause most of us are bitter over someone.
Setting fire to our insides for fun,
to distract our hearts from ever missing them.
But I'm forever missing him...
[/*]
[/list]

Offline

#13 2013-03-15 08:51:58

nedi
Independent
From: Albuquerque, New Mexico
Registered: 2010-05-20
Posts: 20,505

Re: Проблеми с цикъла.

Да използвам темата и аз - как да го намаля, течението е много обилно напоследък.. speechless


[list=*]
[*]And if you're in love, then you are the lucky one,
'Cause most of us are bitter over someone.
Setting fire to our insides for fun,
to distract our hearts from ever missing them.
But I'm forever missing him...
[/*]
[/list]

Offline

#14 2013-03-15 09:25:04

Merriue
Member
From: Madrid, Spain..
Registered: 2012-06-26
Posts: 1,391

Re: Проблеми с цикъла.

Да използвам темата и аз - как да го намаля, течението е много обилно напоследък.. speechless

Ами помага Vitamin C, но трябва да пиеш по доста таблетки на ден, за да подейства. Също съм чувала, че шоколада и пиенето на много вода, намялава..


[list=*]
[*]La mentira es un triste sustituto de la verdad,
pero es el unico que se ha descubierto hasta ahora.
[/*]
[/list]

Offline

#15 2013-04-29 18:53:17

nedi
Independent
From: Albuquerque, New Mexico
Registered: 2010-05-20
Posts: 20,505

Re: Проблеми с цикъла.

Благодаря.
Още такива съвети да знаете? think


[list=*]
[*]And if you're in love, then you are the lucky one,
'Cause most of us are bitter over someone.
Setting fire to our insides for fun,
to distract our hearts from ever missing them.
But I'm forever missing him...
[/*]
[/list]

Offline

#16 2013-04-29 19:01:56

drebosy4etu
Member
Registered: 2009-08-08
Posts: 33,354

Re: Проблеми с цикъла.

Благодаря.
Още такива съвети да знаете? think

Не пий витамин ц за такива неща |-( ще предизвикаш закъснение ! |-( Не мисля,че искаш другия месец да ти закъснее заради едно по-обилно течение...
Спорта помага в такива моменти...водата също.


Виждам кога мъжете обичат жените.Те им дават всичко,освен малка чaст от живота си.Но жените,когато обичат,те дават всичко

Offline

#17 2013-04-29 19:05:33

nedi
Independent
From: Albuquerque, New Mexico
Registered: 2010-05-20
Posts: 20,505

Re: Проблеми с цикъла.

Благодаря.
Още такива съвети да знаете? think

Не пий витамин ц за такива неща |-( ще предизвикаш закъснение ! |-( Не мисля,че искаш другия месец да ти закъснее заради едно по-обилно течение...
Спорта помага в такива моменти...водата също.

Да, не ми трябва закъснение. Благодаря ти bow


[list=*]
[*]And if you're in love, then you are the lucky one,
'Cause most of us are bitter over someone.
Setting fire to our insides for fun,
to distract our hearts from ever missing them.
But I'm forever missing him...
[/*]
[/list]

Offline

#18 2013-05-02 12:50:55

Chicharitooo
Member
From: Narnia <3
Registered: 2012-03-04
Posts: 2,119

Re: Проблеми с цикъла.

Да използвам темата и аз - как да го намаля, течението е много обилно напоследък.. speechless

Колкото повече вода пиеш, толкова повече всичката кръв се регулира и изхвърля.  smile


Boy: Knock knock.
Girl: Who is it?
Boy: Marry.
Girl: Marry who?
Boy: Marry me.

Offline

#19 2013-05-02 22:45:58

drebosy4etu
Member
Registered: 2009-08-08
Posts: 33,354

Re: Проблеми с цикъла.

Дано ви помогне.

Ако се борите с нередовна менструация или аменорея,не пропускайте тези съвети.Здравословното хранене е важно за тялото както и за менструалния цикъл.Редовен цикъл е този,който настъпва между 21 и 35 дни,считано от първия ден на кървенето до началото на следващия период.Колебанията в цикъла показват смущения в естествената верига на хормоналните събития,които влияят и управляват менструацията.

Причини за нередовен менструален цикъл могат да бъдат:
-стрес и напрежение -хормонът прогестерон се изработва по време на месечния цикъл и негов най-сериозен враг е стресът;
- медикаменти;
- тютюнопушене – води до скъсяване на фоликурярната и лутеалната фаза,тъй като тютюневият дим нарушава функцията на жълтото тяло;
- загуба или покачване на тегло;
- кърмене;
- нарушения в храненето;
- химиотерапия;
- хормонален дисбаланс;
- проблеми с щитовидната жлеза - щитовидната жлеза произвежда хормони, които влияят върху метаболизма;
- спонтанен аборт или аномалии на матката (кисти,ендометриоза);
- усилени тренировки;

Тютюнопушенето,затлъстяването и високият холестерол могат да повлияят отрицателно на кръвоносните съдове на яйчниците,като блокират хормоните и притока на кръв към тях.Първата стъпка е да се разбере какво причинява нередовния ви менструален цикъл.
След като се разбере причината,заедно с консумирането на посочените по-долу храни,можете да се отървете от нередовния цикъл.

При нередовна менструация може да увеличите леко приема на мазнини.Това може да повиши риска от менструални болки,но би могло да регулира месечния ви цикъл.
Драстичните колебания в теглото също биха могли да предизвикат нередовна меструация и аменорея.

Омега-3 мастни киселини
Лекарите препоръчват добавки от рибено масло към дневното хранене,вместо консумирането на по-голямо количество мазна риба,заради живака,който се акумулира от този вид риби /риба тон,риба меч,скумрия и др./. Рибните масла засилват кръвообращението,намаляват вредите от свободните радикали и увеличават допамина (който подобрява настроението ви!).

Нерафинирани храни
Повечето естествени храни са зелени,жълти или друг цвят,но не и бели.Белите храни се обработват до такава степен,че се превръщат в нездравословни.За да регулирате менструалния си цикъл,избягвайте да консумирате бяло брашно,бяла захар,бял хляб и бял ориз.

Протеини -извара,нетлъсто месо,ядки
Белтъчините подобряват фертилитета и балансират хормоните,а когато хормоните са балансирани,менструалният цикъл е редовен.Богатите на протеини храни като извара и постни меса са важни за хормоналния баланс.Растителните протеини са особено полезни за подобряване на хормоналния фон.Те се съдържат в орехи,бадеми,фъстъци,кашкавал,твърдо сварени яйца,хумус и едамаме(зелени соеви бобчета).

Витамин D
-Този витамин подобрява взаимодействието между клетките,което стабилизира хормоните.Консумирайте обогатени млечни продукти,риба тон,яйчни жълтъци,сом,гъби, соево мляко,сирене,козе мляко,краве масло,миди.
-Излагайте се достатъчно на слънчева светлина.При човека основният начин за набавяне е чрез синтез на витамина в кожата.Някои групи от населението са изложени на по-голям риск от недостиг-хората с тъмна кожа,вегетарианците и др.Колкото по-тъмна е кожата ви,толкова по-дълго време е нужно да престоите на слънце,за да се образува достатъчно витамин D.

Черен шоколад
Черният шоколад съдържа флавоноиди,които имат активност,подобна на естрогените.Те предотвратяват слепването на тромбоцитите,подобряват циркулацията на кръвта, микроциркулацията в яйчниците и жлезите с вътрешна секреция,както и увеличават нивото на допамин (т.н. ”чувствам се добре” хормон).Когато избирате черен шоколад,стремете се да съдържа възможно най-голям процент какао (над 70%),това ще гарантира и по-ниско съдържание на захар.Много са проучванията,според които какаото и тъмният шоколад носят ползи за здравето.Какаото съдържа естествени опиати,които намаляват чувствителността към болката.
Какаото и шоколадът увеличават нивото на серотонин в мозъка.
Черният шоколад съдържа магнезий.Доказано е,че увеличава предменструалните нива,като по този начин облекчава и проблемите тъй като магнезиевият дефицит ги изостря.


Виждам кога мъжете обичат жените.Те им дават всичко,освен малка чaст от живота си.Но жените,когато обичат,те дават всичко

Offline

#20 2013-05-10 14:08:50

Call Again
«√anity ℱair»
Registered: 2011-03-01
Posts: 6,703

Re: Проблеми с цикъла.

Спирането на цикъла може ли да бъде провокирано от гладуване?

Да.

Offline

#21 2013-06-08 20:16:05

nattito
Member
Registered: 2011-09-27
Posts: 5,955

Re: Проблеми с цикъла.

Пиша тук, за да не правя нова тема. Кажете метод за предизвикване на цикъла, миналия месец ми закъсня с доста дни и този май пак ще се получи така. Обикновено това не ме притеснява, но имам планове и не искам да се объркат. Мисля да питам личната, но няма да откажа 2ро мнение.


"Мислех, че любовта е угаснала и разрових пепелта... изгорих си ръката"

Offline

#22 2013-06-09 16:57:47

Unstoppablє
Member
Registered: 2012-08-28
Posts: 9,514

Re: Проблеми с цикъла.

Пиша тук, за да не правя нова тема. Кажете метод за предизвикване на цикъла, миналия месец ми закъсня с доста дни и този май пак ще се получи така. Обикновено това не ме притеснява, но имам планове и не искам да се объркат. Мисля да питам личната, но няма да откажа 2ро мнение.

Има хапчета за забързване на цикъла, но първо се посъветвай с гинеколог, за да не стане някоя беля.

Offline

#23 2013-06-10 13:42:13

nattito
Member
Registered: 2011-09-27
Posts: 5,955

Re: Проблеми с цикъла.

Ами аз нямам много доверие на хапчетата, но ще се консултирам. Мерси за отговора.


"Мислех, че любовта е угаснала и разрових пепелта... изгорих си ръката"

Offline

#24 2013-06-11 11:36:44

Call Again
«√anity ℱair»
Registered: 2011-03-01
Posts: 6,703

Re: Проблеми с цикъла.

Ами аз нямам много доверие на хапчетата, но ще се консултирам. Мерси за отговора.

Зависи на колко години си! Не бива да се малтретира тялото, а и е хубаво да се посети гинеколог!  smile

Offline

#25 2013-06-21 13:16:23

Ivity10
Member
Registered: 2009-04-02
Posts: 8,016

Re: Проблеми с цикъла.

Имам общ въпрос - как се справяте със спазмите в корема? Понякога много ме боли коремът, не знам как да ги премахна. Дайте някакви идеи, без лекарства. Благодаря.

П.С Полезна тема!

Мен принципно много ме боли,но когато видя,че ми идва веднага пия хапче,за да може да подейства за 30 минути и да не ме боли. При мен действа smile

Offline

Харесайте страницата ни във Facebook

Вижте най-харесваните снимки, статии и албуми директно чрез Facebook