#1 2013-04-19 08:29:55

kotta233
Member
From: The Hell.
Registered: 2010-09-14
Posts: 18
Website

Re: Ние и специалните ученички.

Здравейте,хора.
По принцип много рядко се решавам да пиша нещо,но бях провокирана от един меко казано нелеп случай. Аз съм седми клас тази година и знаете колко важни са оценките и прочее. До тук добре,но в класа ни има две момичета, към който може да се кажа,че се действа "специално". Те идват на училище,когато пожелаят и си тръгват,когато пожелаят. Намират бележки и оправдания за всичко и нищо не ги тревожи. Понякога не идват нарочно,за да не правят тест по даден предмет, а когато се върнат не биват изпитвани,защото са били "болни". С всеки един изминал ден ситуацията става все по-нелепа и по-нелепа. Говорихме с класният си ръководител - той ни казва да не сме му държали сметка и не било наш проблем.Учителите в училище им правят компромиси. Тук ще разкажа няколко случки. Предният час една от ученичките с името А. трябваше да бъде изпитана по биология. Не стига,че въпросната ученичка не си знаеше не само новият,ами и два урока назад,учителката ни реши да я изпита другият час. И с цялата си наглост А. помоли да бъде изпитана писмено,а не устно,както си е прието. Всъщност се оказа,че учителката ми по биология е приятелка с майката на А. и за това й е направила компромис. Добре де,това не е ли малко несправедливо към нас?
Другата случка е свързана с другото момиче на име Е. Та,правихме контролно по математика,което беше на много труден материал и естествено - тя не дойде. Върна се след около три-четири дни и направи контролното. Изкара четворка и когато я попитах "колко имаш?" тя ми каза - "четири,но мама е говорила с учителката и няма да ми я пишат.Нали бях болна?". Какво по ..... ?
Сега е ред на третата случка,отново свързана с Е. Имаме един час химия седмично. Учителката ни по химия меко казано желае да знаем целият учебник за пет или шест. Пише ни тройки на всяко изпитване и често максималната оценка е четири.Та Е. дойде в часа по химия (след дълго "боледуване") и я изпитаха на дъската.Написаха й петица,което беше просто някакво чудо. На следващата седмица не дойде в часа по химия.Чак на по-следващата реши да влезе и я изпитаха отново за да й изравнят оценките.Изпитаха я на същият материал,на който тя получи петица. Този път обаче си би рекорда и получи 6. И се получава следната картинка: целият клас,който е редовен има само тройки,четворки и тук-таме някоя  петица (дар от Бога), а милата ни Е.,която идва в два часа (от три налични в месеца)има пет и шест.
Последната случка,която ще разкажа е свързана със А. Целият ни клас си дава бележниците на "отговорникът за бележниците", за да не си ги крием и да не мамим родителите си.В началото на седмицата всеки е длъжен да даде своят бележник и в петък си го получава. А.,обаче си носи бележникът в понеделник, а в петък не идва умишлено,за да не й бъде даден бележникът и майка й да не го види. Справя се много умело,защото когато й отворите бележникът ще видите,че няма нито един подпис от 17 септември до сега. Хитро,нали?
Има още един тон безредици и според мен цялата ситуация е повече от глупава. Идват на училище общо седмица от целия месец,изпитват ги на някакъв материал и когато оценката е над 3 или 4,им я пишат, а когато е под 3 или 4, им се прави компромис,защото били болни. Хора,вече всичко това ми омръзна. Целият ни клас ги мрази,а и ги разбирам. Моля ви кажете ни какво да правим с тези момичета? Забравих да кажа,че родителите ни също знаят за това и не толерират изобщо поведението им. Благодаря за прочита все пак и давайте съвети,моля.
(y)


This was never my world.You took the angel away.I'd kill myself to make everybody pay.
I would have told her then she was the only thing that I could love in this dying world. - Marilyn Manson.


[img]http://store.picbg.net/pubpic/8C/E3/188daea52fd08ce3.jpg[/img]

Offline

#2 2013-04-19 08:39:14

girlcheto
Member
From: New Yorkk ;pp
Registered: 2009-01-10
Posts: 1,999

Re: Ние и специалните ученички.

Не е справедливо, но има ги и такива. Да ви имам и проблемите както се казва...

Преди  5-7 години брат ми като учеше  една учителка не беше справедлива с него  няколко пъти и родителите на целия му клас събраха подписка срещу нея. В последствие директора накара въпросната учителка наново да си взима всички изпити и така тя не преподаваше 1 година, докато не си ги вземе.

И това е вариант, но за кога? Нали и без това си 7ми клас. Такива нелепости под път и над път, постоянно ще се сблъскваш с такива работи занапред..


Реален свят .. реални хора с нереално самочувствие..

Убиецът от град Хевън <--- първата ми история

Offline

#3 2013-04-19 08:50:26

miss_ya
Member
From: Narnia
Registered: 2010-11-22
Posts: 425

Re: Ние и специалните ученички.

Какво да ти кажа,мила?! При нас има една такава(слава Богу,че е само една),която се разпорежда така,все едно тъпото училище е на баща й.Идва,когато си поиска.Взима фалшиви бележки от доктори,които се намират в градове на 300км примерно от нашия,където е училището.Класната ни е с репутация на 'СТРОГА И СПРАВЕДЛИВА',въпреки,че бих казала 'Подкупна мишка' и само на тази ученичка,да я наречем Т.,и се признават всички документи.Предполагам си чувала за бележките,които могат да се вземат от класния и за тия от родителя.Те,по принцип,са по три от всеки (или една за три дни),а оная не знам колко такива е давала до сега,100% са над десет.  |-( Значи,за едни може,за други не...Казвам ти,въпросната Т е циганка,привилегирована при това!
Скоро 'БОЛЕДУВА' ужасно дълго време,докара някви бележки от Търново,признаха й се естествено.Стана така,че трябваше да ни изпитват целия клас по история.Казаха номер 25,оная стана,каза 'аз' и господина я накара да си седне?!Тва е господина,пред който всички треперят,буквално. о.О И не само по история е ставало.Освен тва тя краде пари,избяга с парите за учебници по география.Абее,циганска история.След като избяга с парите,не влиза по география.А профилът ни е с този предмет,освен още два,което означама ЗАСИЛЕНО обучение.Но на кой му пука!? Дори отсъствия не й се пишат.Казваме на класната,тя решава,че проблема не е наш,т.е.,както при вас.
В краен случай,отидете при директора.Наща хубавица също е мразена не само в класа,ами и извън него.Не немирам логика да си нищо на практика,а да се държиш и разпореждаш така,все едно училището е на баща ти. However,отивайте при директор. wink Дано да стане!


[img]http://store.picbg.net/pubpic/B3/F9/213db4373f5ab3f9.gif[/img]
heart Haytham Kenway  heart

Offline

#4 2013-04-19 08:53:11

CheRRy_LiPs.xD
addicted to u
Registered: 2011-09-17
Posts: 5,301

Re: Ние и специалните ученички.

+ Е. почва да се държи дооста мазно.
Иска умишлено да я съжаляваме. Правихме писмено изпитване по история и тя беше изписала към 3-4 листа.  И ми вика, "сигурно ще имам 2 нищо не написах", ах колко нагло... и имаше 6 разбира се. Прибираме се в същия ден и тя(Е.) се прибра с нас. И ние си говорим съвсем различни неща, които не са свързани с училище и тя изведнъж се изцепи "как така имам 6, не знам, почти нищо не писах" ...
Тя седи пред мен и пред момичето, с което седя и нали със момичето до мен си 'разказвахме' урока и тя се обръща и ни поправя...
Когато тая по биология тръгна да ни изпитва за срочните оценки, нашата Е. разбира се, извини и се, че е отсъствала и че не е знаела урока. Ама веднъж да не и мине номера. Евала на тая по биология.  laugh
Когато една от тях отсъства те се прибират с нас, абе общуват с нас повече, нооооо когато са двете странят от нас. Много е тъпо, не мисля че злорадстваме ...., защото заради техните отсъствия и извинения изпитват нас.  |-(
А. не си учи уроците по български ии когато я изпитва класния и  пише 2ки, но не ги пише в дневника smile И на нас(целия клас) не ни хареса това отношение и се скарахме миналия петък с него и той почна да пише по слаби оценки..
И като почва Е. да преиграва вече ми се повдига... добре, не е хубаво да им се подиграват, но ТЕ (и А.) правят  така, че да им се подиграват. Имат 150+ ИЗВИНЕНИ отсъствия ... и ние останалите момичета не сме много яки, ама не отсъстваме и не си тръгваме за щяло и нещяло. Миналия петък Е. не дойде на училище, защото ТЕХНИ ПОЗНАТИ ОТДАЛЕЧЕ имали рожден ден. Еми по тая логика, айде и аз да не ходя на училище, защото мои роднини имат рожден ден...
Отново казвам, не злорадстваме. 
smile
Не мисля да пиша повече...
М/у не съм расистка, но мисля, че Е. е туркиня ;д


[list=*]
[*]Бих ти дала шанс да изразиш това, което мислиш, но знам, че ще бъде лъжа.
Нямам повече сълзи за проливане. Ти взе всичко егоистично.
[/*]
[/list]

Offline

#5 2013-04-19 11:43:16

MiSteRry
Member
Registered: 2009-04-01
Posts: 20,590

Re: Ние и специалните ученички.

Или си тарикат, или не си.. това е. Тарикати като тези двечките ще срещаш през целия си живот. Даже и по-големи от тези двете. Не се пали толкова, не се затормозявай, защото нищо не можеш да направиш.
И да, злорадствате. 

Offline

#6 2013-04-19 14:04:18

ttiiniie^^
Member
From: Saint Petersburg.
Registered: 2010-12-17
Posts: 1,519
Website

Re: Ние и специалните ученички.

Или си тарикат, или не си.. това е. Тарикати като тези двечките ще срещаш през целия си живот. Даже и по-големи от тези двете. Не се пали толкова, не се затормозявай, защото нищо не можеш да направиш.
И да, злорадствате. 

+1


Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.
Tumblr.

Offline

#7 2013-04-19 14:33:24

xnekfonikfox
Member
Registered: 2010-06-28
Posts: 21,552
Website

Re: Ние и специалните ученички.

Да речем, че аз съм така с отсъстването. Но не си купувам бележки.
Така, че ще има такива - ще има. Вие гледайте себе си, гледайте своите оценки. А тях живота ще ги оправи, няма винаги всичко да им е на поднос.


"Great loves? Maybe one, if you're lucky."

Offline

#8 2013-04-19 15:19:53

waLLz =]
Member
From: SOFIYA CITY
Registered: 2011-09-09
Posts: 3,378

Re: Ние и специалните ученички.

Животът е нечестен и тепърва ще го разберете (не че аз съм много голям). И аз правя понякога много шано, защото баба ми е лекар и бележки си имам с печат и подпис бол, но най-много в годината веднъж да ги ползвам. Гледайте си вашите оценки, учети си уроците, изкараите си изпитите, а на тях все някога ще им се върне, споко.


[img]http://25.media.tumblr.com/7c425a9dbe4766bf629d30760ed8cdd9/tumblr_mjcw8cT5Cj1qen4j5o1_r1_250.gif[/img][img]http://24.media.tumblr.com/10da5e65b5f3d01e32ddef756fce49c8/tumblr_mjcw8cT5Cj1qen4j5o2_r1_250.gif[/img]
[img]http://25.media.tumblr.com/6e3d4ec3b5f71b8a094b5561bfe8d2d3/tumblr_mjcw8cT5Cj1qen4j5o3_r1_250.gif[/img][img]http://25.media.tumblr.com/514154f27a9110f167ab3986f6ac5f51/tumblr_mjcw8cT5Cj1qen4j5o4_r1_250.gif[/img]

Offline

#9 2013-04-19 15:24:19

monit000
Member
From: In my home..
Registered: 2010-07-13
Posts: 2,686
Website

Re: Ние и специалните ученички.

Или си тарикат, или не си.. това е. Тарикати като тези двечките ще срещаш през целия си живот. Даже и по-големи от тези двете. Не се пали толкова, не се затормозявай, защото нищо не можеш да направиш.
И да, злорадствате. 


You don't know who i am
[img]http://prikachi.com/images/249/5198249q.gif[/img]

Offline

#10 2013-04-19 16:23:07

lady_ss1
Member
From: София
Registered: 2010-09-17
Posts: 21,410

Re: Ние и специалните ученички.

Или си тарикат, или не си.. това е. Тарикати като тези двечките ще срещаш през целия си живот. Даже и по-големи от тези двете. Не се пали толкова, не се затормозявай, защото нищо не можеш да направиш.
И да, злорадствате. 

Offline

#11 2013-04-19 16:57:24

Chicharitooo
Member
From: Narnia <3
Registered: 2012-03-04
Posts: 2,119

Re: Ние и специалните ученички.

"]Животът е нечестен и тепърва ще го разберете (не че аз съм много голям). И аз правя понякога много шано, защото баба ми е лекар и бележки си имам с печат и подпис бол, но най-много в годината веднъж да ги ползвам. Гледайте си вашите оценки, учети си уроците, изкараите си изпитите, а на тях все някога ще им се върне, споко.

Ето това е!!!  smile


Boy: Knock knock.
Girl: Who is it?
Boy: Marry.
Girl: Marry who?
Boy: Marry me.

Offline

#12 2013-04-19 18:56:51

miss_ya
Member
From: Narnia
Registered: 2010-11-22
Posts: 425

Re: Ние и специалните ученички.

+ Е. почва да се държи дооста мазно.
Иска умишлено да я съжаляваме. Правихме писмено изпитване по история и тя беше изписала към 3-4 листа.  И ми вика, "сигурно ще имам 2 нищо не написах", ах колко нагло... и имаше 6 разбира се. Прибираме се в същия ден и тя(Е.) се прибра с нас. И ние си говорим съвсем различни неща, които не са свързани с училище и тя изведнъж се изцепи "как така имам 6, не знам, почти нищо не писах" ...
Тя седи пред мен и пред момичето, с което седя и нали със момичето до мен си 'разказвахме' урока и тя се обръща и ни поправя...
Когато тая по биология тръгна да ни изпитва за срочните оценки, нашата Е. разбира се, извини и се, че е отсъствала и че не е знаела урока. Ама веднъж да не и мине номера. Евала на тая по биология.  laugh
Когато една от тях отсъства те се прибират с нас, абе общуват с нас повече, нооооо когато са двете странят от нас. Много е тъпо, не мисля че злорадстваме ...., защото заради техните отсъствия и извинения изпитват нас.  |-(
А. не си учи уроците по български ии когато я изпитва класния и  пише 2ки, но не ги пише в дневника smile И на нас(целия клас) не ни хареса това отношение и се скарахме миналия петък с него и той почна да пише по слаби оценки..
И като почва Е. да преиграва вече ми се повдига... добре, не е хубаво да им се подиграват, но ТЕ (и А.) правят  така, че да им се подиграват. Имат 150+ ИЗВИНЕНИ отсъствия ... и ние останалите момичета не сме много яки, ама не отсъстваме и не си тръгваме за щяло и нещяло. Миналия петък Е. не дойде на училище, защото ТЕХНИ ПОЗНАТИ ОТДАЛЕЧЕ имали рожден ден. Еми по тая логика, айде и аз да не ходя на училище, защото мои роднини имат рожден ден...
Отново казвам, не злорадстваме. 
smile
Не мисля да пиша повече...
М/у не съм расистка, но мисля, че Е. е туркиня ;д

Наща също казва,че нищо не писала.А когато другите изкарат по-високи оценки от нея,ходи да приказва,че преписвали.Коментиралите по-долу НЕ са прави,че живота е гаден.Гадни са хората.А на гадните трябва да им се натрие носа.По-добре направете нещо.Ако не се научите да тъпчите,ще ви тъпчат цял живот.Приеми го като съвет от човек,който е бил тъпкан..някога.На тях никога няма да им се върне,те са гадните.А на гадните нищо не им се случва,никога.Ако чакат съдбата,Бог или някое си там друга свръхестествено да им го върне,ще си останат с чакането.И още повече,седми клас си.Догодина ще си в ново училище,там също ще има такива.Научи как да се справяш с тях wink.И не,хора,не злорадстват.Нито завиждат.ПРАВИ СА! wink


[img]http://store.picbg.net/pubpic/B3/F9/213db4373f5ab3f9.gif[/img]
heart Haytham Kenway  heart

Offline

#13 2013-04-19 19:18:52

ttiiniie^^
Member
From: Saint Petersburg.
Registered: 2010-12-17
Posts: 1,519
Website

Re: Ние и специалните ученички.

^ Аз пък не разбрах кой, кого тъпче? Момичето се оплаква как в класа ѝ имало други две момичета, на които не пишели отсъствия и им прощавали когато са били болни и не си знаят урока.
В нашето училище също е така (с някои ученици, включително и мен). Нито някой подкупва друг, нито нищо. Просто някои учители си знаят на кои трябва и може да се прости няколко пъти. Но не ми се вярва да подкупват цялото училище.
Колкото до химията - учителите по химия са някак объркани. Както предмета. При нас всеки с 6 по химия има 3-4 по другите предмети и обратно - отличниците имат 4-5 по химия. Не знам защо е така.
+ Ако и на тях не им пишеха отсъствия и им прощаваха, мислиш ли, че щеше да има такава тема и изобщо да се прави на въпрос? Точно ги е яд, според мен.


Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.
Tumblr.

Offline

#14 2013-04-19 21:47:28

malwu..
Member
From: Монтана ~
Registered: 2010-11-17
Posts: 1,239

Re: Ние и специалните ученички.

Жестоко е когато трябва да бъдеш с години в близост до такива хора. Та понеже в моят клас сме много ученици, чийто родители ни имат частни фирми и битката е голяма. Ние също имаме двама такива индивида, но и още 3ма, които им подражават.. толкова са жалки, че няма накъде, на всичкото отгоре, включително и ония двамата се мислят за най- велики и имат космическо его. Въпросните двама индивида са големи лигльовци и всички учители ги харесват и непременно ги изтъкват, допълвайки че са пример за държание. Техните грешки винаги биват толерирани, а нас ни правят на 5ст. пълни идиоти сме, а.. не зная още как ги търпим, но още малко и не само тия двамата ще го отнесат, но и учителките които ни карат да се чувстваме ощетени. Не е правилно, най- добре се оплачете .. или при директорка или целия клас се съюзете в един учебен час и защитете правата си, когато тия двете момичета тръгнат да пречат на учебния процес..

Успех. smile


~* - * Our love is like the wind .. I can't see it,but I can feel it ! <3 ~ ;}

Offline

#15 2013-04-21 14:49:24

MiSteRry
Member
Registered: 2009-04-01
Posts: 20,590

Re: Ние и специалните ученички.

+ Е. почва да се държи дооста мазно.
Иска умишлено да я съжаляваме. Правихме писмено изпитване по история и тя беше изписала към 3-4 листа.  И ми вика, "сигурно ще имам 2 нищо не написах", ах колко нагло... и имаше 6 разбира се. Прибираме се в същия ден и тя(Е.) се прибра с нас. И ние си говорим съвсем различни неща, които не са свързани с училище и тя изведнъж се изцепи "как така имам 6, не знам, почти нищо не писах" ...
Тя седи пред мен и пред момичето, с което седя и нали със момичето до мен си 'разказвахме' урока и тя се обръща и ни поправя...
Когато тая по биология тръгна да ни изпитва за срочните оценки, нашата Е. разбира се, извини и се, че е отсъствала и че не е знаела урока. Ама веднъж да не и мине номера. Евала на тая по биология.  laugh
Когато една от тях отсъства те се прибират с нас, абе общуват с нас повече, нооооо когато са двете странят от нас. Много е тъпо, не мисля че злорадстваме ...., защото заради техните отсъствия и извинения изпитват нас.  |-(
А. не си учи уроците по български ии когато я изпитва класния и  пише 2ки, но не ги пише в дневника smile И на нас(целия клас) не ни хареса това отношение и се скарахме миналия петък с него и той почна да пише по слаби оценки..
И като почва Е. да преиграва вече ми се повдига... добре, не е хубаво да им се подиграват, но ТЕ (и А.) правят  така, че да им се подиграват. Имат 150+ ИЗВИНЕНИ отсъствия ... и ние останалите момичета не сме много яки, ама не отсъстваме и не си тръгваме за щяло и нещяло. Миналия петък Е. не дойде на училище, защото ТЕХНИ ПОЗНАТИ ОТДАЛЕЧЕ имали рожден ден. Еми по тая логика, айде и аз да не ходя на училище, защото мои роднини имат рожден ден...
Отново казвам, не злорадстваме. 
smile
Не мисля да пиша повече...
М/у не съм расистка, но мисля, че Е. е туркиня ;д

Наща също казва,че нищо не писала.А когато другите изкарат по-високи оценки от нея,ходи да приказва,че преписвали.Коментиралите по-долу НЕ са прави,че живота е гаден.Гадни са хората.А на гадните трябва да им се натрие носа.По-добре направете нещо.Ако не се научите да тъпчите,ще ви тъпчат цял живот.Приеми го като съвет от човек,който е бил тъпкан..някога.На тях никога няма да им се върне,те са гадните.А на гадните нищо не им се случва,никога.Ако чакат съдбата,Бог или някое си там друга свръхестествено да им го върне,ще си останат с чакането.И още повече,седми клас си.Догодина ще си в ново училище,там също ще има такива.Научи как да се справяш с тях wink.И не,хора,не злорадстват.Нито завиждат.ПРАВИ СА! wink

хахах да, права си .. не злорадстват, само ги оплюват в сайтовете пха/ това, че и те искат да минават между капките, а сигурно не им се получава е друг въпрос. (: 

Offline

#16 2013-04-22 07:05:43

CheRRy_LiPs.xD
addicted to u
Registered: 2011-09-17
Posts: 5,301

Re: Ние и специалните ученички.

хахах да, права си .. не злорадстват, само ги оплюват в сайтовете пха/ това, че и те искат да минават между капките, а сигурно не им се получава е друг въпрос. (: 

Ако исках да минавам м/у капките, до сега щях да имам 456641 отсъствия wink Просто поискахме съвет. И не мисля, че ти знаеш точно каква е ситуацията, че да ни изкарваш нас виновните. wink
Преди бяхме с тях приятели. Но просто с такива хора, не можеш да си приятел..
Госпожата по биология, каза да сме им приятели. Това няма да стане, и пари да ми дават. Ще ги игнорирам, и ще се правя, че не съществуват.
Когато някой им се подиграва, на тях не им е смешно, но когато е на друг разбира се кикотят се... така, че айде не са цвете за мирисане, ако имаше и в твоя клас такива, едва ли щеше да си мълчиш.
И това за мен, да идваш 2 пъти в седмицата не е решение. Или сядаш да учиш или въобще не учиш и пак имаш 2ки.
Спирам да се занимавам с тях.


[list=*]
[*]Бих ти дала шанс да изразиш това, което мислиш, но знам, че ще бъде лъжа.
Нямам повече сълзи за проливане. Ти взе всичко егоистично.
[/*]
[/list]

Offline

#17 2013-04-26 23:00:30

kotta233
Member
From: The Hell.
Registered: 2010-09-14
Posts: 18
Website

Re: Ние и специалните ученички.

хахах да, права си .. не злорадстват, само ги оплюват в сайтовете пха/ това, че и те искат да минават между капките, а сигурно не им се получава е друг въпрос. (: 

Всъщност,ако исках да минавам между капките,щях да си го осигуря отдавна. Не е там въпроса. Не знам ти как ще се чувстваш,ако в твоят клас има такива хора. Едва ли ще си много щастлива от това,че им се правят и компромиси, и компромиси, и компромиси,а те са доволни от това и грам не им пука за нищо. И в краят на годината, тя ще има по-хубави оценки от моите,просто защото не е идвала през половината учебна година и не се е fail-вала на контролни никога. А като толкова има здравословни проблеми (несъществуващите с които се оправдава) - нека не идва,а да си вземе частен учител вкъщи.
И пак казвам: ако исках да минавам между капките,все щях да намеря някой бунак да ми дава бележки срещу 20 лева. : )


This was never my world.You took the angel away.I'd kill myself to make everybody pay.
I would have told her then she was the only thing that I could love in this dying world. - Marilyn Manson.


[img]http://store.picbg.net/pubpic/8C/E3/188daea52fd08ce3.jpg[/img]

Offline

Харесайте страницата ни във Facebook

Вижте най-харесваните снимки, статии и албуми директно чрез Facebook