#1 2013-04-14 18:39:38

lyd3tinaaa
Member
Registered: 2009-11-09
Posts: 336

Re: ръчен багаж - въпроси?

  • Добър вечер smile

    Имам няколко въпроса към тези от вас, които са пътували със самолет:
    1. до колко килограма трябва да ми е ръчния багаж? а багажа като цяло (куфара)?
    2. какво д/г мога да нося -  има ли ограничения относно съдържанието на багажа? ако има какви са те?
    3. относно телефоните знам, че трябва да са изключени. това важи ли и за други техники ( мп3-ки, iPhone-и, iPad-и и прочие)

    Благодаря за отговорите предварително smile
    лека вечер :3


[img]http://24.media.tumblr.com/tumblr_mbdxxzCxGx1r1jh8wo1_500.gif[/img]
[list=*]
[*]You loved me and I froze in time
Hungry for that flesh of mine
But I can't compete with the she-wolf, who has brought me to my knees
What do you see in those yellow eyes?
'Cause I'm falling to pieces
[/*]
[/list]

Offline

#2 2013-04-14 18:54:22

drebosy4etu
Member
Registered: 2009-08-08
Posts: 33,354

Re: ръчен багаж - въпроси?

Предполагам знаеш,че трябва да гледате таблата по който трябва се чекирате и така нататък,затова започвам да отговарям на въпросите.
1. до колко килограма трябва да ми е ръчния багаж? а багажа като цяло (куфара)? - Доколкото си спомням повечето позволяват до 20кг багаж (за куфар) ,за ръчния багаж не съм сигурна,но мисля,че не трябваше да минава 2кг..
2. какво д/г мога да нося -  има ли ограничения относно съдържанието на багажа? ако има какви са те? -За ръчния багаж ако става въпрос - джобни ножчета и така нататък са забранени.Ако носиш вода в ръчния багаж е по-добре да бъде в шише с вместимост 100мл,защото ако е 500мл ще бъде взета.
3. относно телефоните знам, че трябва да са изключени. това важи ли и за други техники ( мп3-ки, iPhone-и, iPad-и и прочие)
-Зависи от тях,в повечето случай не се изисква спирането на мп3-ки,а телефона може да ти бъде в режим "полет" или нещо такова беше.


Виждам кога мъжете обичат жените.Те им дават всичко,освен малка чaст от живота си.Но жените,когато обичат,те дават всичко

Offline

#3 2013-04-14 19:28:14

anitu-bau
Member
Registered: 2009-07-15
Posts: 3,167

Re: ръчен багаж - въпроси?

1. и 2. В ръчния багаж не бива да имаш течности или кремове. За ножове и пили важи същото. Ако решиш да носиш крем или парфюм или нещо такова, то той трябва да е до 100 мл. и опакован в пликче което ти дават на летището.
Самия ти куфар не бива да е повече от 20 кг. иначе се плаща за всеки кг над позволеното.

3. Всяка една техника трябва да се спре по време на излитането и кацането, няма проблем да се използват по време на самия полет. За тези неща казват в кабината на самолета, така че спокойно..

Надявам се да съм била полезна..

  smile  smile


[img]http://i56.tinypic.com/2cdyd1x.jpg[/img]

Offline

Харесайте страницата ни във Facebook

Вижте най-харесваните снимки, статии и албуми директно чрез Facebook