#1 2013-03-09 18:48:38

youngmoney9
Member
Registered: 2012-04-03
Posts: 900

Re: Имам нужда от съвет!

Здравейте на всички и благодаря предварително на тези, които ще го прочетат и ще ми помогнат!

Направих гаф в даскало и си тръгнах от часовете, за да ходя на кафе с 3 момичета и майка ми разбра от класната ми. Майка ми винаги ме е пускала навсякъде и ми е давала свобода, знае че пуша, знае къде ходя и с кого съм, но вчера останах само за първи час и тя разбра. Сега няма да взимам стипендия за успех и ще ми останат неизвинени (поне така казва класната ми) и то защото една друга (по руски) ни е видяла да се разхождаме и е отишла при класната. Сега майка ми не иска да говори с мен изобщо и не знам какво да правя, звъннах на класната да и се извиня, защото и нейното доверие не оправдах (тя ми е давала отговори за контролни и винаги ме е харесвала много) и тя каза да се стягам в даскало и че ще ме изпити в час, но майка ми дори не иска да ме слуша. Поне да ми се беше развикала по-малко щеше да ми е гадно... И след като не ми говори, аз и написах смс, понеже е на работа и и се извиних с доста обяснения и не знам какво да правя. Ако може някакъв съвет и ако някой е имал такъв проблем да ми каже какво е направил, за да се оправят нещата? Мерси много! smile


NO PAIN IS FOREVER!

Offline

#2 2013-03-09 19:03:56

monny99
Member
From: Narnia
Registered: 2012-04-03
Posts: 873

Re: Имам нужда от съвет!

Ако често са се случвали такива неща и ти е прощавала то тя бавно е губила доверието си. Трябва да го спечелиш отново  и все пак да внимаваш повече къде ходиш и какво правиш.Или с други думи казано трябва да се кротнеш малко.    Успех.  smile


"Ако обичаш нещо, пусни го на свобода.
Ако го сгази кола, значи не ти трябва." - Алф

[url]http://liveurlifeasyoulike.tumblr.com/ [/url]

Offline

#3 2013-03-09 19:08:41

lady_ss1
Member
From: София
Registered: 2010-09-17
Posts: 21,410

Re: Имам нужда от съвет!

Здравей.
Виж, наистина си постъпила много неправилно. Трябвало е да помислиш за последствията, преди да решиш да направиш това. На майка ти хич не й е лесно, особено като ти е дала свобода. Не злоупотребявай с нея, защото ти си под осемнайсет години и майка ти дотогава носи отговорност за теб. Тя се притеснява. Притеснява се, че може да направиш и други такива грешки.
Но виж, грешките са нещо нормално. В живота тепърва ще имаш по-големи грешки, за които обаче ти ще носиш последствията. Ако не става да говориш с нея, напиши й писмо (Не СМС) и й обясни, че наистина съжаляваш, че в живота ще допускаш много по-големи грешки, а грешките трудно могат да бъдат избегнати. Обясни й, че ще бъдеш по-отговорна оттук нататък и, че ако трябва ще помагаш с къщната работа (наистина го направи, а не дрънкай само празни приказки). Майка ти не е ядосана само на теб, но и на себе си - че ти е дала пълната свобода и да си караш самоиндикално. Според мен трябва малко да те стегнеш, нещата не трябват да бъдат така. Сега е ядосана, но мисля, че ще й мине. Всяка майка прощава на детето си, но ти недей я наранява и ядосва. Ще вземе жената да си докара наистина някой стрес. Моята майка сега е така от моите тъпотии и е на лекарства (е, не само от моите тъпотии, но и от ежедневието - много е натоварена). Не ти го казвам, за да те плаша по някакъв начин, а за де се стегнеш и да помислиш поне за майка си, ако не за собствените си постъпки. За това, какво може да й докараш? Защото тя и без това сигурно има натоварено ежедневие, а и непрекъснато те мисли. Успех!

Offline

#4 2013-03-09 19:34:23

youngmoney9
Member
Registered: 2012-04-03
Posts: 900

Re: Имам нужда от съвет!

Благодаря ви много за помощта! smile


NO PAIN IS FOREVER!

Offline

#5 2013-03-09 23:40:03

bez_kontrol
Member
From: "P" to the "L" to the "D"
Registered: 2009-02-17
Posts: 5,063

Re: Имам нужда от съвет!

Напълно съм съгласна с написаното от Диди. Бих добавила само, че е хубаво да показваш на майка си колко си й благодарна за това, което е правила, прави и ще прави за теб, за свободата, която ти е дала, за доверието. Важно е да оценяш нещата на време и дори при най-малката грешка от твоя страна да покажеш разбиране, да се извиниш и т.н. Бъди мила с майка си, дай й да разбере, че все още може да ти има доверие, бъди примерна, защото (както предполагам вече със сигурност знаеш), че доверието се гради дълго и трудно, много по-лесно е да бъде разрушено. Затова започвай да градиш наново и не се отказвай, независимо от нежеланието на майка ти да говори с теб. Ще има ефект, сигурна съм ! Всичко зависи от теб. Успех !!! smile


Прекарваме живота си, борейки се да задържим нещата, които ценим най-много...
Хората и нещата, без които вярваме, че не бихме съществували.

Offline

#6 2013-03-10 07:24:57

Leonore.
Member
Registered: 2011-09-12
Posts: 1,008
Website

Re: Имам нужда от съвет!

Аз пък мисля, че няма нужда от напразни смс-и и обещания. Намирам за повърхностно начина, по който много хора се сещаш да направят нещо или да обещаят нещо, едва когато се стигне до крайности. Уверявам те, че на майка ти ще й мине и след време отношенията между вас ще се нормализират. В крайна сметка си й дъщеря и тя те обича въпреки всичко.
Просто стани малко по-отговорна и покажи, че можеш да бъдеш и обратното на това, което си показвала до сега, че си. Човек не може да избяга напълно от себе си, затова съм далеч от мисълта, че ще се преобразиш в идеал за послушание или друг, изискван от родителите ти, затова винаги компенсирай едно нещо с друго. По този начин неутрализираш двете крайности и попадаш в златната среда. Ако днес си си наумила да направиш нещо, което си твърдо решена, че искаш, но смяташ, че няма да се одобри от родителите ти, преди това направи нещо добро, нещо, което знаеш, че те биха го оценили.

Offline

#7 2013-03-10 17:43:05

youngmoney9
Member
Registered: 2012-04-03
Posts: 900

Re: Имам нужда от съвет!

Благодаря ви много и на вас, и аз много се надявам нeщата да се оправят. smile


NO PAIN IS FOREVER!

Offline

Харесайте страницата ни във Facebook

Вижте най-харесваните снимки, статии и албуми директно чрез Facebook