#1 2013-02-21 18:24:31

lady_ss1
Member
From: София
Registered: 2010-09-17
Posts: 21,410

Re: Бягане от час

Така... реших да ви попитам конкретно за бягането от час в училищата, защото при мен има този проблем. Тоест не с мен, но с моите приятели. И сега ще ви разкажа историята, и ако може мнението си да дадете:

Имахме час по български език. Но госпожа Духнева я нямаше, и трябваше да ни замества Михайлов. Който никой не го харесва почти, и го е страх от него. И решиха да бягат от час. Само аз и една Хриси не искахме, защото ни беше страх, и него смятахме за правилно. И една Катрин започна да ни убеждава : Хайде, бе хора, ако трябва ще ви намеря отнякъде бележки фалшиви и ще ви извиня отсъствията...
Стефи пък ни нарече егоисти, задето сме щели да провалим класа и да останем в час. А напротив, те пак щяха да ни напишат отсъствия, но на всички. А сега всички имат отсъствия, ще имат и наказание, само аз и Хриси няма, защото сме останали в час. И те ни се подиграваха за това. Особено Катрин: Заради вас ще изхвърча имам и без това 18 неизвинени...
Аз не мисля, че ние сме виновни, това си е тяхна отговорност, че са избягали от час.
И сега ни говорят, че са ни питали дали ще останем или не, а просто е трябвало да кажем, че ще оставаме в час, за да останат и те.
Че ние ако кажем че ще се метнем през прозореца и те ли ще го направят? Те ако имаха акъл, сами щяха да се сетят да се върнат, без ние да им казваме. Просто ако не бяха планирали това бягство и то баш от часа на Михайлов, сега това нямаше да се случва.

П.П. Аз ги излъгах (може би благородно), че са ни хванали в коридора, докато съм ходила до сестрата, че ме заболял корема. И те сега само това ми натякват. Но аз го направих, защото не знаех какво да очаквам от тях - да ми се нахвърлят или да почнат да ме псуват.
Имам и доказателства за несправедливите им обвинения, и мисля утре на заместник-директорката госпожа Стефчева, да ги покажа. Защото те извъртяха ситуацията пред нея, и не я показаха много правилно.

Какво е вашето мнение по въпроса?

Offline

#2 2013-02-21 18:41:09

geri18
Member
From: East London
Registered: 2010-09-20
Posts: 946
Website

Re: Бягане от час

здравей , да ти кажа и аз съм била в такава ситуация когато бях 5-6 клас . Само аз и още едно момиче останахме и нас ни обвиняваха , аз те съветвам да им кажеш че не си длъжна да правиш каквото ти кажат , ти не си кукла ... искам и да ти кажа и още нещо , сега когато вече съм така да го кажа по- голяма не знам за колко по -голяма се имам ама на 16 вече си давам сметка , и така като се замисля не е хубаво да се делиш от класа все пак сте един клас , ако си под 7 клас си изкарала толкова време с него , приятели сте си не мисля че е добре за такива неща да се карате , ся едно отсъствие не е нищо , а и не мисля че ще ги накажат ние колко пъти сме бягали целия клас и само са ни заплашвали , а иначе ако си вече 8-9 и нагоре ще прекараш доста време с тях и отново не  е хубаво да си разваляте отношенията . Това е моето мнение . аз главно не исках да бягам със стария си клас защото не ги харесвах особено , но сега , сега имам един страхотен клас , много сме задружни и сме или всички или никой и някой да направи нещо , не си го издаваме и така , ако и вие  сте такъв клас и да сте се сдърпали днес най- късно вдругиден ще се оправите ...


XVIII. XII .MCMXCVII

Offline

#3 2013-02-21 18:48:04

lady_ss1
Member
From: София
Registered: 2010-09-17
Posts: 21,410

Re: Бягане от час

здравей , да ти кажа и аз съм била в такава ситуация когато бях 5-6 клас . Само аз и още едно момиче останахме и нас ни обвиняваха , аз те съветвам да им кажеш че не си длъжна да правиш каквото ти кажат , ти не си кукла ... искам и да ти кажа и още нещо , сега когато вече съм така да го кажа по- голяма не знам за колко по -голяма се имам ама на 16 вече си давам сметка , и така като се замисля не е хубаво да се делиш от класа все пак сте един клас , ако си под 7 клас си изкарала толкова време с него , приятели сте си не мисля че е добре за такива неща да се карате , ся едно отсъствие не е нищо , а и не мисля че ще ги накажат ние колко пъти сме бягали целия клас и само са ни заплашвали , а иначе ако си вече 8-9 и нагоре ще прекараш доста време с тях и отново не  е хубаво да си разваляте отношенията . Това е моето мнение . аз главно не исках да бягам със стария си клас защото не ги харесвах особено , но сега , сега имам един страхотен клас , много сме задружни и сме или всички или никой и някой да направи нещо , не си го издаваме и така , ако и вие  сте такъв клас и да сте се сдърпали днес най- късно вдругиден ще се оправите ...

Аз с този клас не общувам. Имам си само една приятелка оттам, и толкова. Те не ни възприемат, не си говорим почти. Страним от тях, и те от нас. Не се харесваме особено. Предпочитам стария клас, честно казано. По-разумни бяха.

Offline

#4 2013-02-21 19:16:18

Breath Of Passion
Bitchy mod
From: In his mind..
Registered: 2008-12-26
Posts: 12,623

Re: Бягане от час

Не се притеснявай, винаги тези, които не искат да бягат са нещо като..мм отлъчени.Смисъл - после всички си го изкарват на тях и естествено, обвиняват тях.
Въпреки, че аз винаги бягах с всички, никога не съм натяквала на малкото, които оставаха.
Съвета ми е - да не ти пука.Дори да имаш само един приятел - стига ти, стига да е истински.Няма смисъл да си рискуваш бъдещето(ако родителите ти разберат - вероятно и отношенията си с тях до някаква степен), само защото на някакви си пикли и пикльовци не им се стои в час и решават да завлекат и другите.
А и до колкото знам в момента около тоя въпрос с отсъствията в училище нещата са доста затегнати и се прилагали някакви наказания.
Когато аз учих няма начин с 18 отсъствия да те изгонят,дори предупреждение нямаше.Просто класния ги извинява и толкова.А фалшивите бележки се намират лесно, но до колкото знам от моята лична, вече карали лекарите да водят нещо като отчет и съответно няма как да излъжеш(ама сега колко е вярно не знам).
Не се сещам какво друго да напиша, тъй че...до тук..
laugh


Those who talk behind your back are behind you for a reason!


Джордже Балашевич

Offline

#5 2013-02-21 19:37:53

nedi
Independent
From: Albuquerque, New Mexico
Registered: 2010-05-20
Posts: 20,505

Re: Бягане от час

Да не ти пука. За тях си е. Не мисля, че в случая можеш да губиш нещо.


[list=*]
[*]And if you're in love, then you are the lucky one,
'Cause most of us are bitter over someone.
Setting fire to our insides for fun,
to distract our hearts from ever missing them.
But I'm forever missing him...
[/*]
[/list]

Offline

#6 2013-02-21 19:57:51

drebosy4etu
Member
Registered: 2009-08-08
Posts: 33,354

Re: Бягане от час

Не се притеснявай, винаги тези, които не искат да бягат са нещо като..мм отлъчени.Смисъл - после всички си го изкарват на тях и естествено, обвиняват тях.
Въпреки, че аз винаги бягах с всички, никога не съм натяквала на малкото, които оставаха.
Съвета ми е - да не ти пука.Дори да имаш само един приятел - стига ти, стига да е истински.Няма смисъл да си рискуваш бъдещето(ако родителите ти разберат - вероятно и отношенията си с тях до някаква степен), само защото на някакви си пикли и пикльовци не им се стои в час и решават да завлекат и другите.

(y) .


Виждам кога мъжете обичат жените.Те им дават всичко,освен малка чaст от живота си.Но жените,когато обичат,те дават всичко

Offline

#7 2013-02-21 20:03:41

Chicharitooo
Member
From: Narnia <3
Registered: 2012-03-04
Posts: 2,119

Re: Бягане от час

аз ще бъда кратка: Хич да не ти пука те сами са си избягали, това е било тяхна отговорност..на своя глава са си го направили. wink


Boy: Knock knock.
Girl: Who is it?
Boy: Marry.
Girl: Marry who?
Boy: Marry me.

Offline

#8 2013-02-21 20:26:48

ttiiniie^^
Member
From: Saint Petersburg.
Registered: 2010-12-17
Posts: 1,519
Website

Re: Бягане от час

Попитай ги толкова като ги е страх, че "само те" ще избягат защо са го направили. Защо заради вас да "изхвърчи"? Тя е избягала не вие.


Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.
Tumblr.

Offline

#9 2013-02-21 20:29:42

lady_ss1
Member
From: София
Registered: 2010-09-17
Posts: 21,410

Re: Бягане от час

Благодаря ви! bow

Offline

#10 2013-02-21 20:42:11

iorsss
Member
From: New Orleans
Registered: 2011-09-21
Posts: 677

Re: Бягане от час

Не се притеснявай, винаги тези, които не искат да бягат са нещо като..мм отлъчени.Смисъл - после всички си го изкарват на тях и естествено, обвиняват тях.
Въпреки, че аз винаги бягах с всички, никога не съм натяквала на малкото, които оставаха.
Съвета ми е - да не ти пука.Дори да имаш само един приятел - стига ти, стига да е истински.Няма смисъл да си рискуваш бъдещето(ако родителите ти разберат - вероятно и отношенията си с тях до някаква степен), само защото на някакви си пикли и пикльовци не им се стои в час и решават да завлекат и другите.
А и до колкото знам в момента около тоя въпрос с отсъствията в училище нещата са доста затегнати и се прилагали някакви наказания.
Когато аз учих няма начин с 18 отсъствия да те изгонят,дори предупреждение нямаше.Просто класния ги извинява и толкова.А фалшивите бележки се намират лесно, но до колкото знам от моята лична, вече карали лекарите да водят нещо като отчет и съответно няма как да излъжеш(ама сега колко е вярно не знам).
Не се сещам какво друго да напиша, тъй че...до тук..
laugh

(y)  Само един въпрос кой клас си?

Offline

#11 2013-02-21 20:51:48

lovegackt
Member
From: My imagination *~*
Registered: 2011-09-26
Posts: 3,962

Re: Бягане от час

Не се притеснявай, винаги тези, които не искат да бягат са нещо като..мм отлъчени.Смисъл - после всички си го изкарват на тях и естествено, обвиняват тях.
Въпреки, че аз винаги бягах с всички, никога не съм натяквала на малкото, които оставаха.
Съвета ми е - да не ти пука.Дори да имаш само един приятел - стига ти, стига да е истински.Няма смисъл да си рискуваш бъдещето(ако родителите ти разберат - вероятно и отношенията си с тях до някаква степен), само защото на някакви си пикли и пикльовци не им се стои в час и решават да завлекат и другите.

(y) .


Когато пред теб се изпречи стена, не се притеснявай, изрисувай я!
Нарисувай мечтите, за които не си вярвал че ще се сбъднат.
[img]http://ic.pics.livejournal.com/omgakuto/24609747/35781/35781_900.gif[/img]

Offline

#12 2013-02-21 20:52:06

Leonore.
Member
Registered: 2011-09-12
Posts: 1,008
Website

Re: Бягане от час

Реакцията им е инфантилна, но все пак характерна за ситуацията.
Сама казваш, че страните едни от други, а когато се отделиш от стадото е нормално да има последици. Всичко произлиза от факта, че те са мнозинство и вие поемате тежестта на това да бъдеш аутсайдер, както е прието да се прави обикновено. Не се трогвайте особено много, не сте първите такива, няма да сте и последните. Всичко ще трае три дни, най-много седмица/като всяко друго 'чудо'/ и ще отшумее, така че не му отдавайте много внимание и време.

Offline

#13 2013-02-21 20:57:54

Breath Of Passion
Bitchy mod
From: In his mind..
Registered: 2008-12-26
Posts: 12,623

Re: Бягане от час

Само един въпрос кой клас си?

Никой, първи курс съм.  smile


Those who talk behind your back are behind you for a reason!


Джордже Балашевич

Offline

#14 2013-02-22 00:06:05

miss_ya
Member
From: Narnia
Registered: 2010-11-22
Posts: 425

Re: Бягане от час

Аз пък,понеже съм си терсене,ще ти кажа,че когато бяга ЦЕЛИЯ КЛАС отсъствия не се пишат.Ето защо ви тормозят.Ако бяхте тръгнали и вие двете,най-много да имате забележка.А и едно отсъствие не е кой знае какво.
Когато с моя клас решим да бягаме,винаги има един Митко,който караме с 300 зора да тръгне и той,и следват обяснения какво може да ни се случи и т.н.
Това е клас,предполагам над 20 човека.Следващия път,ако не искате разправии,просто тръгнете и вие. smile
Има и още нещо..аз с моя клас ще съм още три години,а със заместващия учител - само веднъж.Лично предпочитам да ибягам с класа и да си живеем в мир,от колкото да се гледаме на криво.Тоя заместващя я ни срещне някъде,я не.Ако не искаш да те обвиняват,следващия път тръгни с всички,било то правилно или не. В крайна сметка,правилата са за да ги нарушаваме. wink


[img]http://store.picbg.net/pubpic/B3/F9/213db4373f5ab3f9.gif[/img]
heart Haytham Kenway  heart

Offline

#15 2013-02-22 08:57:53

drebosy4etu
Member
Registered: 2009-08-08
Posts: 33,354

Re: Бягане от час

Аз пък,понеже съм си терсене,ще ти кажа,че когато бяга ЦЕЛИЯ КЛАС отсъствия не се пишат.Ето защо ви тормозят.Ако бяхте тръгнали и вие двете,най-много да имате забележка.А и едно отсъствие не е кой знае какво.
Когато с моя клас решим да бягаме,винаги има един Митко,който караме с 300 зора да тръгне и той,и следват обяснения какво може да ни се случи и т.н.
Това е клас,предполагам над 20 човека.Следващия път,ако не искате разправии,просто тръгнете и вие. smile
Има и още нещо..аз с моя клас ще съм още три години,а със заместващия учител - само веднъж.Лично предпочитам да ибягам с класа и да си живеем в мир,от колкото да се гледаме на криво.Тоя заместващя я ни срещне някъде,я не.Ако не искаш да те обвиняват,следващия път тръгни с всички,било то правилно или не. В крайна сметка,правилата са за да ги нарушаваме. wink

Жестоко се бъркаш,пишат се отсъствия на ЦЕЛИЯ КЛАС .... nod


Виждам кога мъжете обичат жените.Те им дават всичко,освен малка чaст от живота си.Но жените,когато обичат,те дават всичко

Offline

#16 2013-02-22 09:42:38

-atanasowa
Member
Registered: 2012-08-07
Posts: 1,122

Re: Бягане от час

miss_ya това съвет за детенце 4,5 клас ли е?
Понеже и на нас ни пишат отсъствия като избяга целия клас, а съм 7 клас.
+Да не ти пука С: Защо да сте виновни вие? Задето си имате мозъци? Пф. Би трябвало да си го очаквала, повечето хора не влагат много разум в думите и действията си.  think


.
Verlieben. Verlieren.

Offline

#17 2013-02-22 09:46:56

Breath Of Passion
Bitchy mod
From: In his mind..
Registered: 2008-12-26
Posts: 12,623

Re: Бягане от час

miss_ya, явно си за първа година с класа си.Ама повярвай - няма да се разбираш с целият клас, колкото и да ти се иска, колкото и да бягаш с тях и да им се водиш по акъла.Няма как да има 30 човека на 1 място, всеки с различен характер и да се разбират всички.
Това, че сега сте "нови" едни за други и все още не всеки си е показал рогата е друг въпрос.
Днес ще избягаш, понеже някой си е решил, а утре няма да се понасяш със същия този човек.


Those who talk behind your back are behind you for a reason!


Джордже Балашевич

Offline

#18 2013-02-22 12:23:15

Анджелика_
Member
From: Някъде из света
Registered: 2012-08-30
Posts: 471

Re: Бягане от час

Аз пък,понеже съм си терсене,ще ти кажа,че когато бяга ЦЕЛИЯ КЛАС отсъствия не се пишат.Ето защо ви тормозят.Ако бяхте тръгнали и вие двете,най-много да имате забележка.А и едно отсъствие не е кой знае какво.
Когато с моя клас решим да бягаме,винаги има един Митко,който караме с 300 зора да тръгне и той,и следват обяснения какво може да ни се случи и т.н.
Това е клас,предполагам над 20 човека.Следващия път,ако не искате разправии,просто тръгнете и вие. smile
Има и още нещо..аз с моя клас ще съм още три години,а със заместващия учител - само веднъж.Лично предпочитам да ибягам с класа и да си живеем в мир,от колкото да се гледаме на криво.Тоя заместващя я ни срещне някъде,я не.Ако не искаш да те обвиняват,следващия път тръгни с всички,било то правилно или не. В крайна сметка,правилата са за да ги нарушаваме. wink

Напълно съм съгластна!
Аз никога не съм оставала.Винаги съм бягала с другите и никога не сме имали отсъствия макар в момента да съм седми клас.Така,че според мен другите са били прави.Трябвало е и вие двете да избягате,за да не се стига до такива неща.


Седнали да се занимават с моя живот...Мисля си-тогава, колко ли скучен  е техния?:D

Offline

#19 2013-02-22 13:07:35

lady_ss1
Member
From: София
Registered: 2010-09-17
Posts: 21,410

Re: Бягане от час

Аз не харесва моя клас, и затова не бягам. Не ги възприемам. А няма заради тях, да получа отсъствие и наказание. В случая те получиха наказание. И не искам заради тях да постъпя грешно и да си понеса последствията.
Не съм съгласна с miss_ya и Анджелика_

Offline

#20 2013-02-22 14:39:01

zelenojelence
Member
Registered: 2009-01-25
Posts: 155

Re: Бягане от час

Нямаше да има последствия за поне 50 % от класа ако не бяха решили всички да бягат. В крайна сметка който иска да си бяга и да си има отсъствията. СПоред мен нямаше да им наложат наказание ако не бяха избягали толкова "показно" всичкки. Това че сте останали в час не бива да засяга никого. Дали са били всички или без двама човека няма значение защото пак щеше да има наказание. Малко объркано се изках,но .. общо взето не го взимай много на сериозно . Кажи на директора,че нищо не знаеш по въпроса. Те винаги ще обвиняват някого, просто направи така че никой да няма за какво да се хване да те обвини. Не се интересувай от тях и толкова, ако си решила да спазваш правилата, поне недей да ги кофтиш допълнително. Няма да станете приятели, но поне според мен ще те уважават и ти ще правиш това което искаш, без да бъдеш обвинявана.[/i]


The quietest people have the loudest minds.
[img]http://prikachi.com/images/906/3980906k.gif[/img]

Offline

#21 2013-02-22 14:47:14

SweeT_kapriZz
Member
Registered: 2011-01-26
Posts: 266

Re: Бягане от час

Здравей!Ние с теб сме в едно училище и много добре знам какви са учителите ,които описа : ) ..Знам и тази история с версията на Кати..Не знам коя история точно е вярната,според нея ти и твоята приятелка сте казали ,че ще бягате и затова след това те ви нападнаха така.Да,може да не ги харесваш,знам това чувство ,но ще си с тях за много ,много време ..Така,а по въпроса с отсъствията,не знам как е в другите училища в момента,но специално в това училище,ако целия клас го няма,отсъствия не се пишат .. Бягали сме целия ми клас и никога не са ни писали отсъствия : )) .. най-много да напишат забележка към класа (Само защото сте избягали при Михайлов).Някои момичета и момчета от класа ти получиха наказания ,понеже имат повече от 10 отсъствия.Според мен просто поговори с тях и ги помоли да спрат ,не намесвай директорката или някой учител,това си е между вас!Ако не ги харесваш,не говори с тях,но поне поговорете за това и дано всичко се оправи : )


[img]http://prikachi.com/images/380/5164380x.gif[/img]

Offline

#22 2013-02-22 15:02:35

lady_ss1
Member
From: София
Registered: 2010-09-17
Posts: 21,410

Re: Бягане от час

Здравей!Ние с теб сме в едно училище и много добре знам какви са учителите ,които описа : ) ..Знам и тази история с версията на Кати..Не знам коя история точно е вярната,според нея ти и твоята приятелка сте казали ,че ще бягате и затова след това те ви нападнаха така.Да,може да не ги харесваш,знам това чувство ,но ще си с тях за много ,много време ..Така,а по въпроса с отсъствията,не знам как е в другите училища в момента,но специално в това училище,ако целия клас го няма,отсъствия не се пишат .. Бягали сме целия ми клас и никога не са ни писали отсъствия : )) .. най-много да напишат забележка към класа (Само защото сте избягали при Михайлов).Някои момичета и момчета от класа ти получиха наказания ,понеже имат повече от 10 отсъствия.Според мен просто поговори с тях и ги помоли да спрат ,не намесвай директорката или някой учител,това си е между вас!Ако не ги харесваш,не говори с тях,но поне поговорете за това и дано всичко се оправи : )

Михайлов каза, че ще пише отсъствия, дори на целия клас. Аз не искам да рискувам.

А как се казваш, от кой клас си? Благодаря за отговора.

Offline

#23 2013-02-22 17:39:41

iorsss
Member
From: New Orleans
Registered: 2011-09-21
Posts: 677

Re: Бягане от час

Само един въпрос кой клас си?

Никой, първи курс съм.  smile

Питах момичето,пуснало темата,но няма нищо  laugh

Offline

#24 2013-02-22 17:43:10

lady_ss1
Member
From: София
Registered: 2010-09-17
Posts: 21,410

Re: Бягане от час

Осми клас съм.

Offline

#25 2013-02-22 17:49:51

sexy_girlll
Member
From: ~Summer Paradise~
Registered: 2012-03-13
Posts: 4,219

Re: Бягане от час

Еми,иначе щеше да си кажеш „Защо го направих",ако беше избягала..Сега поне да не те гризе съвестта,всеки бере плодовете от действията си!Не си им виновна,тъй,че няма какво да те притеснява според мен.


[list=*]
[*]........................................................................

Let’s say goodbye
And never back again, let me cry
I wanted you, you wanted to lie
I knew that it would happen this way.
[/*]
[/list]

Offline

Харесайте страницата ни във Facebook

Вижте най-харесваните снимки, статии и албуми директно чрез Facebook