#1 2013-02-19 20:21:30

geri18
Member
From: East London
Registered: 2010-09-20
Posts: 946
Website

Re: воля

аз имам един проблем незнам тук ли му е мястото извинявам се ако не е но проблема е че нямам воля за нищо , искам да се храня здравословно но издържам 1-2 и се провалям , искам да започна да спортувам но пак същото , исках да се стегна и да уча  по-здраво обаче се нещо ще се случи и ще се откажа , бихте ли ми помогнали по някакъв начин как се справяте вие или нещо такова .... А има и още нещо много съм нерешителна , когато има някакъв проблем аз винаги съм във средата и немога да реша на коя страна да съм ... чувствам се ужасно ... cry


XVIII. XII .MCMXCVII

Offline

#2 2013-02-19 20:25:33

lady_ss1
Member
From: София
Registered: 2010-09-17
Posts: 21,410

Re: воля

Чувала съм, че ако кажеш на повече хора за диетата си или това, което правиш, за да отслабнеш, ще има резултат. Ще се мотивираш. Но всъщност на колко си години, колко си висока и колко тежиш?
Достатъчно е да спортуваш и да се храниш нормално, без да спазваш диети. Имат йойо ефект.

Offline

#3 2013-02-19 20:27:35

geri18
Member
From: East London
Registered: 2010-09-20
Posts: 946
Website

Re: воля

аз не искам да спазвам диета , просто искам да се храня здравословно и да си спортувам за здраве ,а не за да отслабна , но нямам воля ...


XVIII. XII .MCMXCVII

Offline

#4 2013-02-19 20:31:24

lady_ss1
Member
From: София
Registered: 2010-09-17
Posts: 21,410

Re: воля

аз не искам да спазвам диета , просто искам да се храня здравословно и да си спортувам за здраве ,а не за да отслабна , но нямам воля ...

Накарай вашите да ти помагат.
Смисъл, да махат сладките неща от шкафа, да купуват пълнозърнест хляб... и така...
И все пак питам? Колко си висока и колко тежиш?

Offline

#5 2013-02-19 20:33:50

geri18
Member
From: East London
Registered: 2010-09-20
Posts: 946
Website

Re: воля

висока съм 168 и тежа 63 мисля че може би трябва да сваля няколко но за сега си харесвам тялото и искам по някакъв начин да започна да се грижа по - добре за него , но както казах доста ми е трудно smile)


XVIII. XII .MCMXCVII

Offline

#6 2013-02-19 20:35:41

lady_ss1
Member
From: София
Registered: 2010-09-17
Posts: 21,410

Re: воля

висока съм 168 и тежа 63 мисля че може би трябва да сваля няколко но за сега си харесвам тялото и искам по някакъв начин да започна да се грижа по - добре за него , но както казах доста ми е трудно smile)

Е, добре си си. То и аз съм някъде толкова. Но зависи и от структурата.

Offline

#7 2013-02-20 06:30:03

nedi
Independent
From: Albuquerque, New Mexico
Registered: 2010-05-20
Posts: 20,505

Re: воля

Аз да помагам с нерешителността.

Според мен, лично - това не е нерешителност. Ти си неутрална - нито към единия, нито към другия. Дори е добре да си по средата и именно да не заемаш страна.
Защото може би, която и да заемеш, не знаеш какво печелиш и съответно - губиш.


[list=*]
[*]And if you're in love, then you are the lucky one,
'Cause most of us are bitter over someone.
Setting fire to our insides for fun,
to distract our hearts from ever missing them.
But I'm forever missing him...
[/*]
[/list]

Offline

#8 2013-02-20 16:30:55

summer.time
Member
Registered: 2009-07-17
Posts: 1,498

Re: воля

Не се изисква чак толкова воля да се храниш здравословно. Казваш си че го искаш много, ако трябва си правиш списък с позитивните страни на правенето на спорт и здравословното хранене ! Решаваш го и го правиш, но Просто не си забранявай неща !!! Например ако цял ден си яла здравословно и много ти се яде вафла, хапни си, но не се чувствай зле за това, а ти кажи "Аз имам контрол" изяла си вафлата защото си искала, и се чувствай горда че си изяла само една вафла а всичко друго е било здравословно. Не се подтискай, ако понякога изядеш нещо което не е трябвало, просто се замисли дали наистина си струва  и ако толкова много ти се яде го изяж и никога не се отказвай заради някакви глупости, една вафла (примерно) никой не е убила. Всеки ден трябва да ти е ново начало, ако вчера не си се справила добре, утре се опитай да бъдеш по добра !!!
След време ще ти стане навик, аз сега например ако не правя упражнения един ден, всички си мислят че съм в цикъл, просто съм в ужасно настроение и след като си направя упражненията съм като нова и всички го забелязват, обаче първите седмици/месеци трябваше да се насилвам... всеки път си рецитирах защо трябва да го правя и какво ще стане ако и ако не правя упражнения... Ти си единствената ти моривация, просто си казваш че трябва и толкова, същото и в училище... Дано да съм ти помогнала ! smile

Offline

#9 2013-02-21 19:46:38

waLLz =]
Member
From: SOFIYA CITY
Registered: 2011-09-09
Posts: 3,378

Re: воля

Залепи си снимка на някое секси момиче на хладилника и като я видиш всеки път щом ти се дояде сама ще се откажеш да ядеш.


[img]http://25.media.tumblr.com/7c425a9dbe4766bf629d30760ed8cdd9/tumblr_mjcw8cT5Cj1qen4j5o1_r1_250.gif[/img][img]http://24.media.tumblr.com/10da5e65b5f3d01e32ddef756fce49c8/tumblr_mjcw8cT5Cj1qen4j5o2_r1_250.gif[/img]
[img]http://25.media.tumblr.com/6e3d4ec3b5f71b8a094b5561bfe8d2d3/tumblr_mjcw8cT5Cj1qen4j5o3_r1_250.gif[/img][img]http://25.media.tumblr.com/514154f27a9110f167ab3986f6ac5f51/tumblr_mjcw8cT5Cj1qen4j5o4_r1_250.gif[/img]

Offline

#10 2013-02-22 11:16:59

~smiley___face~
Member
Registered: 2011-09-08
Posts: 2,036

Re: воля

Не се изисква чак толкова воля да се храниш здравословно. Казваш си че го искаш много, ако трябва си правиш списък с позитивните страни на правенето на спорт и здравословното хранене ! Решаваш го и го правиш, но Просто не си забранявай неща !!! Например ако цял ден си яла здравословно и много ти се яде вафла, хапни си, но не се чувствай зле за това, а ти кажи "Аз имам контрол" изяла си вафлата защото си искала, и се чувствай горда че си изяла само една вафла а всичко друго е било здравословно. Не се подтискай, ако понякога изядеш нещо което не е трябвало, просто се замисли дали наистина си струва  и ако толкова много ти се яде го изяж и никога не се отказвай заради някакви глупости, една вафла (примерно) никой не е убила. Всеки ден трябва да ти е ново начало, ако вчера не си се справила добре, утре се опитай да бъдеш по добра !!!
След време ще ти стане навик, аз сега например ако не правя упражнения един ден, всички си мислят че съм в цикъл, просто съм в ужасно настроение и след като си направя упражненията съм като нова и всички го забелязват, обаче първите седмици/месеци трябваше да се насилвам... всеки път си рецитирах защо трябва да го правя и какво ще стане ако и ако не правя упражнения... Ти си единствената ти моривация, просто си казваш че трябва и толкова, същото и в училище... Дано да съм ти помогнала ! smile

Напълно съм съгласна! Няма нищо лошо в това да си угаждаш с нещо. Но ако ти е толкова мерака, избирай по-здравословния избор. Ако например ти се яде шоколад, купи си черен или от по-малките расфасовки. Или пък от този за диабетици, защото в него няма захар (но трябва да внимавай за фруктозо-глюкозния сироп). Прегледай в интеренет всичко за здравословното хранене. Научи се да четеш етикетите. Така хем ще знаеш какво ядеш, хем ще е по-здравословно от нещо, което си взела "ей-така".
От личен опит ти казвам, че ако си свикнала всеки ден да се тъпчеш с боклуци (както правех аз), забрави още от първия ден да си само на здравословни шейкчета, салати и т.н. Създала си на организма си рутина, с която той свиква и трудно ще го изкараш от нея. Ако не стане днес, пробвай утре. Както каза summer.time - "всеки ден е едно ново начало"!
Знаеш ли, според мен не че нямаш воля, просто като не стане от първия път и ти вече си в криза и си мислиш "пълен провал;няма да се справя" и от там психиката ти поддава, мислено вече си се отказала, не ти пука и всичко започва отначало.
Така и със спорта. Не си мисли, че за един ден ще можеш да изтичаш 4 километра за рекордно време, ще отидеш до фитнеса и ще направиш 100 коремни преси, после ще направиш едно от тренировките на моделите от Victoria's secret, защото имам новина за теб - няма да стане. До сега съвсем спокойно си се излежавала, яла си бонбонки и хоп! След това правиш жестока тренировка. Трябва да започнеш от нулата - бавно и постепенно. Няма чудо за един ден. А и трябва да свикнеш, трябва да позволиш на мозъка си да свикне с това натоварване, което ще упражниш върху тялото си.
За ученето - важи същото. Ако до сега не си пипала учебник, няма как от първата вечер да седнеш и три часа да учиш, четеш, пишеш домашни... Започвай бавно и постепенно.
Желая ти успех!

П.С.:

"]Залепи си снимка на някое секси момиче на хладилника и като я видиш всеки път щом ти се дояде сама ще се откажеш да ядеш.

Идеята му също си я бива за мотивация! wink (:


Dream high!
[img]http://data.whicdn.com/images/46900411/tumblr_mfg4sjoK6B1qmk3n9o1_500_large.gif[/img]

Offline

#11 2013-02-22 20:33:46

ezaura65
Member
Registered: 2012-05-01
Posts: 74

Re: воля

За жалост и аз имам същия проблем с здравословното хранене..упражненията и за стягането в училище..понякога ми помага това когато се сетя за момчето което харесвам и ,че го правя за него..може и за нещо др. да си мислиш когато започнеш да правиш нередното...!!! smile


What over our souls are made of , his and mine are the same !

Offline

#12 2013-02-23 09:21:03

Ivity10
Member
Registered: 2009-04-02
Posts: 8,016

Re: воля

За жалост и аз имам същия проблем с здравословното хранене..упражненията и за стягането в училище..понякога ми помага това когато се сетя за момчето което харесвам и ,че го правя за него..може и за нещо др. да си мислиш когато започнеш да правиш нередното...!!! smile

И аз съм така,сещам се за него и си казвам "Струва си,ще се постарая!". Също така,се сещам за всички известия на началната във facebook,където момчета харесват снимки на момичета,снимали си телата във фитнеса или къде ли не..казвам си- "И аз мога да се стегна,те не са нищо повече от мен,щом те могат,ЗНАЧИ И АЗ МОГА"  smile А за училището при мен мислите за него ми играят лоша игра ;д Старая се да правя повече упражнения и да отделям повече време за себе си и да изглеждам по-добре,но като се замислите всеки от нас има време за всичко,стига да не го хабим(прекарвайки часове пред компютъра,който е изключително вреден или телезивията ). За училище се мотивирам,когато се сетя,че проваля ли се,нито аз,нито родителите ми,нито учителите ми ще са доволни,а напратив! Дори няма да подпомогна с нещо малко за тази държава..Няма никакъв смисъл,и какво бъдеще ще имам?
И това е от мен,дано ти помогна поне малко
smile

Offline

Харесайте страницата ни във Facebook

Вижте най-харесваните снимки, статии и албуми директно чрез Facebook