#176 2012-12-29 13:22:53

Smile3
Unbrєakablє ♥
From: Manhattan.
Registered: 2011-09-10
Posts: 28,504

Re: Грижа за косата.

Наскоро дочух, че за да имаш по - здрав и лъскав косъм, разбира се и по - гъста коса се използва тривитаминол. Някой да е ползвал?

Само веднъж си направих маска с Тривитаминол... Седях около един час така. Обаче миризмата е ужасна... После един месец може и повече косата ми миришеше на мокро куче. Странични ефекти нямаше.:D И все пак, ако ще ползваш, като отмиваш маската гледай да си измиеш косата минимум 2-3 пъти със шампоан, защото после става супер мазна.

Е поне някакъв ефект?


'Сложният проблем между нея и мен, всъщност е трагично прост:
За да й кажа, че не мога без нея, тя трябва да ми каже, че може без мен.'

Offline

#177 2012-12-29 14:31:12

Yonnie Salvatore *
Member
From: Бургас
Registered: 2011-09-24
Posts: 2,481
Website

Re: Грижа за косата.

Наскоро дочух, че за да имаш по - здрав и лъскав косъм, разбира се и по - гъста коса се използва тривитаминол. Някой да е ползвал?

Само веднъж си направих маска с Тривитаминол... Седях около един час така. Обаче миризмата е ужасна... После един месец може и повече косата ми миришеше на мокро куче. Странични ефекти нямаше.:D И все пак, ако ще ползваш, като отмиваш маската гледай да си измиеш косата минимум 2-3 пъти със шампоан, защото после става супер мазна.

Е поне някакъв ефект?

Ами, изглеждаше малко по-лъскава. Имаше някаква разлика. Но трябва да си постоянна.


I make music to numb your brain x
Стар профил: yoo_97
Tumblr.

Offline

#178 2012-12-29 14:54:26

Smile3
Unbrєakablє ♥
From: Manhattan.
Registered: 2011-09-10
Posts: 28,504

Re: Грижа за косата.

Само веднъж си направих маска с Тривитаминол... Седях около един час така. Обаче миризмата е ужасна... После един месец може и повече косата ми миришеше на мокро куче. Странични ефекти нямаше.:D И все пак, ако ще ползваш, като отмиваш маската гледай да си измиеш косата минимум 2-3 пъти със шампоан, защото после става супер мазна.

Е поне някакъв ефект?

Ами, изглеждаше малко по-лъскава. Имаше някаква разлика. Но трябва да си постоянна.

Мерси.


'Сложният проблем между нея и мен, всъщност е трагично прост:
За да й кажа, че не мога без нея, тя трябва да ми каже, че може без мен.'

Offline

#179 2012-12-29 15:33:22

p0p staR
Black Angel
From: In the Nowhere
Registered: 2012-04-03
Posts: 4,890

Re: Грижа за косата.

Да ми предложите някакъв нов вариант за прическа?
бтв;
http://kaprizen.com/?img=2172697Моята е с такава дължина и кестенява smile


[list=*]
[*]Follow me.[/*]
[/list]
[list=*]
[*]Ask me.[/*]
[/list]

Offline

#180 2012-12-29 17:55:51

malwu..
Member
From: Монтана ~
Registered: 2010-11-17
Posts: 1,239

Re: Грижа за косата.

Да ми предложите някакъв нов вариант за прическа?
бтв;
http://kaprizen.com/?img=2172697Моята е с такава дължина и кестенява smile


Има си специална тема относно въпроси за прически ->http://kaprizen.com/forums/viewtopic.php?t=22062
Ммм мисля, че не е моя работа това, но нямаше как, гризеше ме да го кажа. хД


~* - * Our love is like the wind .. I can't see it,but I can feel it ! <3 ~ ;}

Offline

#181 2013-01-01 13:32:37

Krusu123
Member
From: In my heart ..
Registered: 2012-07-21
Posts: 1,366
Website

Re: Грижа за косата.

Аз търся нещо за по - лъскава и по - мека коса.. някакъв шампоан, балсам.. идеи ? :Д


Just because someone smiles all the time,
doesn't mean their life is perfect.

Offline

#182 2013-01-01 14:57:33

Unstoppablє
Member
Registered: 2012-08-28
Posts: 9,514

Re: Грижа за косата.

Аз търся нещо за по - лъскава и по - мека коса.. някакъв шампоан, балсам.. идеи ? :Д

http://www.az-jenata.bg/a/6-kozmetika/1 … kava-kosa/

Offline

#183 2013-01-01 17:43:13

barbiie92
Member
From: Russia.
Registered: 2011-09-12
Posts: 1,850

Re: Грижа за косата.

Аз търся нещо за по - лъскава и по - мека коса.. някакъв шампоан, балсам.. идеи ? :Д


Терапията с Арганово масло на Ейван съдържа шампоан балсам маска и и едно с което си мажеш косата като се изкъпеш и е изсъхнала без отмиване е и настина действа. smile


[img]http://prikachi.com/images/910/7424910J.jpg[/img]
[img]http://www.cosmopolitan.bg/lines/tickers/153940_22057.png[/img]

Offline

#184 2013-01-02 21:58:20

Krusu123
Member
From: In my heart ..
Registered: 2012-07-21
Posts: 1,366
Website

Re: Грижа за косата.

Мерси.. : ) Амм сега се сетих, че баба ми казваше, че такъв обикновен сапун прави много мека косата и каза, че тя се къпе с такъв и наистина и беше много мека.. честно казано и мен ме караше да се къпя с такъв и наистина действа. Смисъл не е нужно всеки ден да се къпете с него, а може само когато ви е много изтощена косата. : )

Ето с такъв:

http://prikachi.com/images/615/5690615m.jpg


Just because someone smiles all the time,
doesn't mean their life is perfect.

Offline

#185 2013-01-04 10:30:17

emssii
Member
From: ~ mystic falls ~
Registered: 2012-08-20
Posts: 2,393

Re: Грижа за косата.

Бихте ли препоръчали нещо за тънка и лесно омазняваща се коса?
Благодаря предварително.


[img]http://prikachi.com/images/9/6397009z.gif[/img]

Offline

#186 2013-01-05 19:16:34

sweety_one
Member
From: in```{spring} worldd ;p :)))
Registered: 2010-08-22
Posts: 931

Re: Грижа за косата.

Искам да попитам какви преси използвате и от кои марки сте най-доволни?  smile


Пресата ми за изправяне е Bellissima <3. Вафличките са някаква полска марка, Оpti, ако не се лъжа. Иначе от време на време използвам машата на мама - Rowenta.

Искам да попитам и дали някоя от вас е пила витамини, които стимулират растежа и укрепват косата и доволна ли е.

Братовчедка ми беше пила такива витамини но разликата не беше някаква голяма  smile

Аз използвам Фитовал, той е и за растежа на косата и за укрепване на ноктите, и за подобряване като цяло на кръвообращението...Мисля че помага, защото косата ми видимо за няма и месец е пораснала доста...Надявам се да съм помогнала !  sun  sun


LOVE YOU



My page^^
MY FACEBOOK sun
summer 2014

Offline

#187 2013-01-14 17:46:14

petyyxbabyy
Member
From: New York, United States
Registered: 2011-03-02
Posts: 2,354
Website

Re: Грижа за косата.

Косата ми е къдрава след като се изкъпя, цялата на вълнички равномерни... Сутринта е съвсем различна... без форма УЖАСНА Е! :X Сутринта си изправям косата един час *и пресата ми не е особено хубава* изправяла съм се с друга,но пак се начупва, но все пак издържа повече време.Каквото и да я правя става на масури.. Не издържам вече! angry Докато отида на училище (20 мин.) не си личи,че съм се изправяла. Моля ви, помогнете ми!(h)


[list=*]
[*]Мъжете са открили огъня, но жените са открили как да си играят с него.[/*]
[/list]

[img]https://31.media.tumblr.com/946d01bba2210c230ec7fba6249a8c74/tumblr_myqwuyOj2d1to8yxyo1_500.gif[/img]

Offline

#188 2013-01-14 18:20:48

lady_ss1
Member
From: София
Registered: 2010-09-17
Posts: 21,410

Re: Грижа за косата.

Косата ми е къдрава след като се изкъпя, цялата на вълнички равномерни... Сутринта е съвсем различна... без форма УЖАСНА Е! :X Сутринта си изправям косата един час *и пресата ми не е особено хубава* изправяла съм се с друга,но пак се начупва, но все пак издържа повече време.Каквото и да я правя става на масури.. Не издържам вече! angry Докато отида на училище (20 мин.) не си личи,че съм се изправяла. Моля ви, помогнете ми!(h)

Знам една хубава преса - ISO. Много са яки на дизайн, и работят чудесно. От личен опит.
Но виж сега, косата ти може да се накъдря от времето. Сега е зима и е влажен въздуха, и затова така става.

Offline

#189 2013-01-14 19:06:19

petyyxbabyy
Member
From: New York, United States
Registered: 2011-03-02
Posts: 2,354
Website

Re: Грижа за косата.

Косата ми е къдрава след като се изкъпя, цялата на вълнички равномерни... Сутринта е съвсем различна... без форма УЖАСНА Е! :X Сутринта си изправям косата един час *и пресата ми не е особено хубава* изправяла съм се с друга,но пак се начупва, но все пак издържа повече време.Каквото и да я правя става на масури.. Не издържам вече! angry Докато отида на училище (20 мин.) не си личи,че съм се изправяла. Моля ви, помогнете ми!(h)

Знам една хубава преса - ISO. Много са яки на дизайн, и работят чудесно. От личен опит.
Но виж сега, косата ти може да се накъдря от времето. Сега е зима и е влажен въздуха, и затова така става.

Да и от това е, но познавам много  хора които се изправят и стоят по 2 дни така.. И през топлите сезони не се задържа повече от 12 часа. :X


[list=*]
[*]Мъжете са открили огъня, но жените са открили как да си играят с него.[/*]
[/list]

[img]https://31.media.tumblr.com/946d01bba2210c230ec7fba6249a8c74/tumblr_myqwuyOj2d1to8yxyo1_500.gif[/img]

Offline

#190 2013-01-14 19:17:11

lady_ss1
Member
From: София
Registered: 2010-09-17
Posts: 21,410

Re: Грижа за косата.

Косата ми е къдрава след като се изкъпя, цялата на вълнички равномерни... Сутринта е съвсем различна... без форма УЖАСНА Е! :X Сутринта си изправям косата един час *и пресата ми не е особено хубава* изправяла съм се с друга,но пак се начупва, но все пак издържа повече време.Каквото и да я правя става на масури.. Не издържам вече! angry Докато отида на училище (20 мин.) не си личи,че съм се изправяла. Моля ви, помогнете ми!(h)

Знам една хубава преса - ISO. Много са яки на дизайн, и работят чудесно. От личен опит.
Но виж сега, косата ти може да се накъдря от времето. Сега е зима и е влажен въздуха, и затова така става.

Да и от това е, но познавам много  хора които се изправят и стоят по 2 дни така.. И през топлите сезони не се задържа повече от 12 часа. :X

Зависи от типа коса. Като цяло зависи от самата ти коса и на какво е податлива и на какво не. Най-добре се консултирай с фризьор.

Offline

#191 2013-01-22 18:10:44

Daya.
Member
Registered: 2012-04-12
Posts: 29

Re: Грижа за косата.

Здравейте  smile Имам следния проблем: Косата ми цъфти много, супер много.. Омазнява се много бързо, например къпя се в неделя вечерта и понеделник вечерта е пак мазна. Ползвам кристали, маска за накъсваща коса и от време на време хиниова вода. Предложете някакво решение на поредицата проблеми. Благодаря предварително  smile

Offline

#192 2013-01-22 20:05:05

~smiley___face~
Member
Registered: 2011-09-08
Posts: 2,036

Re: Грижа за косата.

Здравейте  smile Имам следния проблем: Косата ми цъфти много, супер много.. Омазнява се много бързо, например къпя се в неделя вечерта и понеделник вечерта е пак мазна. Ползвам кристали, маска за накъсваща коса и от време на време хиниова вода. Предложете някакво решение на поредицата проблеми. Благодаря предварително  smile

Цъфти от начина по който се държиш с нея. Ако я боядисваш, третираш, изправяш и т.н., косата се изморява, един вид. Препоръчвам ти всеки път, когато забележиш, че започва да ти цъфти, незабавно да отидеш на фризьор.
Косата се омазнява ако я третираш, както казах. Другата причина е ако я къпеш прекалено често. Доказано че ако си къпеш косата всеки ден тя започва да се омазнява все по - бързо и по - бързо. Решението е или да я миеш два пъти в седмицата, или да я миеш всеки ден /през ден/ с детски шампоан. Той е по - лек.
Ако използваш хин. вода на "Милва" - спри! При някои се получава обратен ефект - косата пада и се омазнява. Колкото до маската, можеш да използваш с козе мляко. Страхотна е! Прави я мека, бляскава и все едно не цъвти (:
Дано съм помогнала (:


Dream high!
[img]http://data.whicdn.com/images/46900411/tumblr_mfg4sjoK6B1qmk3n9o1_500_large.gif[/img]

Offline

#193 2013-01-22 20:55:09

Daya.
Member
Registered: 2012-04-12
Posts: 29

Re: Грижа за косата.

Здравейте  smile Имам следния проблем: Косата ми цъфти много, супер много.. Омазнява се много бързо, например къпя се в неделя вечерта и понеделник вечерта е пак мазна. Ползвам кристали, маска за накъсваща коса и от време на време хиниова вода. Предложете някакво решение на поредицата проблеми. Благодаря предварително  smile

Цъфти от начина по който се държиш с нея. Ако я боядисваш, третираш, изправяш и т.н., косата се изморява, един вид. Препоръчвам ти всеки път, когато забележиш, че започва да ти цъфти, незабавно да отидеш на фризьор.
Косата се омазнява ако я третираш, както казах. Другата причина е ако я къпеш прекалено често. Доказано че ако си къпеш косата всеки ден тя започва да се омазнява все по - бързо и по - бързо. Решението е или да я миеш два пъти в седмицата, или да я миеш всеки ден /през ден/ с детски шампоан. Той е по - лек.
Ако използваш хин. вода на "Милва" - спри! При някои се получава обратен ефект - косата пада и се омазнява. Колкото до маската, можеш да използваш с козе мляко. Страхотна е! Прави я мека, бляскава и все едно не цъвти (:
Дано съм помогнала (:


Изправям я, но гледам да се случва поне веднъж на 2 седмици. Ходя на фризьор по посоченият от теб начин. Къпя я през ден, но с шампоан да мазна коса-вече ще обърна на детски. Хининовата вода-да, същата е, спирам я. Ще направя всичко възможно и да се сдобия с маската от козе мляко. Благодаря за помощта smile

Offline

#194 2013-01-24 18:23:24

privaтe Love
Member
From: in his late night thoughts
Registered: 2010-08-07
Posts: 5,126

Re: Грижа за косата.


Пресата ми за изправяне е Bellissima <3. Вафличките са някаква полска марка, Оpti, ако не се лъжа. Иначе от време на време използвам машата на мама - Rowenta.

Искам да попитам и дали някоя от вас е пила витамини, които стимулират растежа и укрепват косата и доволна ли е.

Братовчедка ми беше пила такива витамини но разликата не беше някаква голяма  smile

Аз използвам Фитовал, той е и за растежа на косата и за укрепване на ноктите, и за подобряване като цяло на кръвообращението...Мисля че помага, защото косата ми видимо за няма и месец е пораснала доста...Надявам се да съм помогнала !  sun  sun


И аз пия Фитовал, вече почти два месеца. Още няма особена разлика, но аз разчитам доста и на пласибо ефекта  laugh


«» Hold my hand and I'll take you there... somehow, someday, somewhere...

Offline

#195 2013-01-24 19:37:40

~smiley___face~
Member
Registered: 2011-09-08
Posts: 2,036

Re: Грижа за косата.

Здравейте  smile Имам следния проблем: Косата ми цъфти много, супер много.. Омазнява се много бързо, например къпя се в неделя вечерта и понеделник вечерта е пак мазна. Ползвам кристали, маска за накъсваща коса и от време на време хиниова вода. Предложете някакво решение на поредицата проблеми. Благодаря предварително  smile

Цъфти от начина по който се държиш с нея. Ако я боядисваш, третираш, изправяш и т.н., косата се изморява, един вид. Препоръчвам ти всеки път, когато забележиш, че започва да ти цъфти, незабавно да отидеш на фризьор.
Косата се омазнява ако я третираш, както казах. Другата причина е ако я къпеш прекалено често. Доказано че ако си къпеш косата всеки ден тя започва да се омазнява все по - бързо и по - бързо. Решението е или да я миеш два пъти в седмицата, или да я миеш всеки ден /през ден/ с детски шампоан. Той е по - лек.
Ако използваш хин. вода на "Милва" - спри! При някои се получава обратен ефект - косата пада и се омазнява. Колкото до маската, можеш да използваш с козе мляко. Страхотна е! Прави я мека, бляскава и все едно не цъвти (:
Дано съм помогнала (:

Изправям я, но гледам да се случва поне веднъж на 2 седмици. Ходя на фризьор по посоченият от теб начин. Къпя я през ден, но с шампоан да мазна коса-вече ще обърна на детски. Хининовата вода-да, същата е, спирам я. Ще направя всичко възможно и да се сдобия с маската от козе мляко. Благодаря за помощта smile


Такава маска можеш да намериш в магазини "Тити" и струва 3.60лв. /стига да не са й вдигна ли цената/ (:


Dream high!
[img]http://data.whicdn.com/images/46900411/tumblr_mfg4sjoK6B1qmk3n9o1_500_large.gif[/img]

Offline

#196 2013-01-25 22:56:54

Annica
Member
Registered: 2011-11-02
Posts: 79

Re: Грижа за косата.

Милички, моля ви препоръчайте ми някаква маска... нещо за удължаване на косата (без да ми препоръчвате хининови води дето нищо не става от тях). Много искам дълга коса  lipssealed Косата ми е малко под раменете и е чуплива.. Обичам виии  heart


[img]http://i1036.photobucket.com/albums/a443/shopping_mania4ka/zfgdfgsdf.png[/img]
Kriskoo Beats.

Offline

#197 2013-01-25 23:04:13

Annica
Member
Registered: 2011-11-02
Posts: 79

Re: Грижа за косата.

Милички ще можете ли да ми споделите каква е тази маска с травитамол, и как да си я направя ? Благодаря ви предварително heart


[img]http://i1036.photobucket.com/albums/a443/shopping_mania4ka/zfgdfgsdf.png[/img]
Kriskoo Beats.

Offline

#198 2013-01-28 19:58:26

privaтe Love
Member
From: in his late night thoughts
Registered: 2010-08-07
Posts: 5,126

Re: Грижа за косата.

Казват, че след прилагането на тази маска за околко 3 месеца, косата може да порасне с 10 сантиметра!

Подчертавам, че не съм я изпробвала.

Ето я рецептата:

2 суп. лъж. тривитаминол
1суп. лъж. хининова вода
1суп. лъж. водка

Мажеш цялата коса с получената смес, преспиваш една нощ и на другия ден я измиваш. Това средство е толкова мощно, че не трябва да се ползва често.(Дженифър Анистън се къпе с конски шампоан. Тривитаминолът се прилага на кучета и по-специално на кокерите за по-лъскава, гъста, и дълга козина, а и при овцете също за по-гъсто руно) Прави се веднъж на 3 месеца. Тривитаминолът е напълно безвреден, може да се прилага и върху хора и е ужасно богат на витамини. [/i]


«» Hold my hand and I'll take you there... somehow, someday, somewhere...

Offline

#199 2013-02-03 12:39:55

petyyxbabyy
Member
From: New York, United States
Registered: 2011-03-02
Posts: 2,354
Website

Re: Грижа за косата.

Пак съм аз...
Купих си нова преса за коса, тъй като косата ми е много  особена и не иска да стои права... Тоест в края се начупва, или става на вълни с каквото и да я изправям.Пресата ми е хубава, работи много добре, но косата ми пак си държи на  своето. Какви методи използвате,за да ви се държи "идеално" права косата? Това е пресата:
Bellissima_B20_50.jpg


[list=*]
[*]Мъжете са открили огъня, но жените са открили как да си играят с него.[/*]
[/list]

[img]https://31.media.tumblr.com/946d01bba2210c230ec7fba6249a8c74/tumblr_myqwuyOj2d1to8yxyo1_500.gif[/img]

Offline

#200 2013-02-03 14:02:10

-atanasowa
Member
Registered: 2012-08-07
Posts: 1,122

Re: Грижа за косата.

И аз питам за същото ^
Пробвах с лак за коса, ресане, изпъване, веднага след къпане и маска, но без резултат :С Ъглите винаги седят огънати


.
Verlieben. Verlieren.

Offline

Харесайте страницата ни във Facebook

Вижте най-харесваните снимки, статии и албуми директно чрез Facebook