#1 2012-10-28 15:21:01

iwantyou
Member
Registered: 2012-07-08
Posts: 37

Re: Птиците

Здравейте.Може ли да ми помогнете с домашното по биология :\ Каква е ползата на птиците за човека ?

Offline

#2 2012-10-28 16:09:43

Lamacorn
Member
Registered: 2012-09-10
Posts: 51

Re: Птиците

Стават за ядене  laugh


Boy: Knock knock.
Girl: Who is it?
Boy: Marry.
Girl: Marry who?
Boy: Marry me.

Offline

#3 2012-10-28 16:46:14

fykla__
Member
Registered: 2012-02-29
Posts: 118

Re: Птиците

Птиците са много древни животни,произлезли от влечугите. Появили са се преди около 150 милиона години. Насекомоядните птици помагат при унищожаването на различи насекоми и техните ларви. Зърноядните птици, пък помагат при плевели и други растения. Различните видове птици са незаменими помощници в селскотостопанство.
Но ако погледнем от друга страна, птиците служат за храна на човека.Хората ги отгллеждат и се грижат за тях дълго време, за да могат след това да се изхранват с тях. Птиците са животни които допринасят по много начини за човека/обществото.

Дано съм ти помогнала поне малко  smile

Offline

#4 2012-10-28 19:26:53

sladkyty_kiki
Member
Registered: 2008-11-02
Posts: 20

Re: Птиците

Значение за човека
Шилоопашата патица
Птиците са клас животни, тясно свързан с човека. Много видове са одомашнени и селекционирани с цел получаване на повече продукти от тях. Използват се за месо, яйца, перушина, кожи (щраус). Отглеждат се и като паркови или декоративни животни отглеждани от природолюбители. Други са предмет на спортен лов и по-рядко лов с цел прехрана. Отглеждани са и ловните птици, като сокола скитник, големия ястреб и скалния орел, които са използвани от древността от хората. Някои от видовете са красиво оцветени, други пеят хубаво. В Древен Рим гъските дори са послужили като пазачи. В нашата страна с подобна цел са отглеждани белите ангъчи.   


Надяван се да съм помогнала поне малко! wink


smile

Offline

#5 2012-10-28 19:43:45

miss_cute_kiss
Member
From: Somewhere in the oceans
Registered: 2010-11-20
Posts: 2,890

Re: Птиците

Хъм. Ами човек се възхищава на птиците защото те са безгрижни,свободни,жизнени! Или поне така изглежда.Зависи на мен птиците понякога ми служат за вдъхновение,за надежди.За много различни неща.Най-често им се възхищавам колко изящи са и колко бих искала да съм някаква птица.Те са направени за възхищение,а не з апохищение.Птиците са вид вдъхновение и свобода.
Така си го обяснявам аз.


[list=*]
[*]"Love,love,love...and what is it good for!?
Absolutely nothing."
[/*]
[/list]

Offline

#6 2012-10-29 13:25:47

fykla__
Member
Registered: 2012-02-29
Posts: 118

Re: Птиците

Това е по БИОЛОГИЯ трябва да обясни каква е ползата им за човек, а не какво е отношението на хората към тях.  smile

Offline

#7 2012-10-29 14:01:49

Cаssidy
Member
From: София.
Registered: 2011-09-21
Posts: 12,380

Re: Птиците


Когато ти предстои избор,
просто хвърли монета.
Това няма да ти даде верния отговор,
но момента, в който монетата е във въздуха,
вече знаеш на какво се надяваш повече.

Offline

Харесайте страницата ни във Facebook

Вижте най-харесваните снимки, статии и албуми директно чрез Facebook