#1 2012-08-21 19:36:47

Малик ^^
Member
Registered: 2012-07-04
Posts: 31

Re: Страх ме е !

Здравейте ! Аз съм от Перник и на земетресението , което стана на 22 май много се уплаших и този страх не мога даго превъзмогна . През няколко дни има леки затихващи трусове , но и на тях много плаша . Ходих при няколко баби да ми баят , но не помогна . Ходих и на психолог , помогна , но временно до следващия лек трус . Искам , ако някой знае някакъв начин да ми помогне да преодолея страха си , защото вече не издържам ! Не съм спала от 3 месеца . Моля Ви се помогнете ми !

Offline

#2 2012-08-21 20:01:25

x_shawty_x
Member
Registered: 2012-04-08
Posts: 89

Re: Страх ме е !

Започни да гледаш романтични или комедийни филми преди да заспиш, за да не мислиш за това. Може вечерно време като си лягаш да си слагаш слушалките и да слушаш отпускаща музика и да се опиташ да мислиш за нещо друго. Повечето хора обичат да мислят за идеалната връзка, други пък за бъдещето си и какво искат да е. Пробвай! Може да помогне. Или поне ще помогне да спиш (ако въобще помогне, но се надявам). А за през деня може да излезеш с приятели, да се разхождате, да си говорите. Може да им споделиш проблема си ако все още не са научили. Късмет.  smile


[img]http://prikachi.com/images/324/5188324r.jpg[/img]

Offline

#3 2012-08-21 20:02:32

xnekfonikfox
Member
Registered: 2010-06-28
Posts: 21,552
Website

Re: Страх ме е !

Аз също съм от Перник. Не е трябвало да давате пари за психолози и т.н.
Сама ще се оправиш, смисъл, цял живот ли ще живееш в страх? Не е гаранция, че ще има утре, затова не го мисли. Живей си спокойно, радвай се, избий си го от главата просто.
Ако искаш цял живот в страх да живееш, давай, мисли го и се страхувай. Ако не просто си казваш стоп и толкова.


"Great loves? Maybe one, if you're lucky."

Offline

#4 2012-08-21 20:07:57

SweeT_kapriZz
Member
Registered: 2011-01-26
Posts: 266

Re: Страх ме е !

Разбирам те,идеално!Аз съм много уплашена от земетресенията насам .. Не съм от Перник,а от София ,но ми беше много натоварено тогава ии когато дойде и земетресението ,не издържах.Ходих да ми леят куршум 3 пъти,бабите ми баяха,ходих на психолог,но нищо не помогна ..През това време ми се ..отвориха нови страхове например от тъмно,от някакви шумове вънка ,като спа..Като съм сама вънка(например се прибирам )и просто ,а пък за съня да не говора.Така и една приятелка ми каза да отделя един-два дена сама вкъщи или например с някой приятел ( или гадже ) и да гледам детски , или да спа,да не мисля за нищо друго освен спокойствие .. да мога да кажа ,че има лек ефект ,ноо не съм като преди (не ми пукаше за нищо ии по цял ден спах ;д ) ..или се отдели ,отиди на море ии мисли само колко е красиво и не мисли за проблемите.. ако има нещо пиши ми ,винаги бих помогнала : ) .. или пък вземи преспивателни :ДД пробвах и е мнооого по-добре  hug дано съм помогнала !


[img]http://prikachi.com/images/380/5164380x.gif[/img]

Offline

#5 2012-08-21 20:23:19

CheRRy_LiPs.xD
addicted to u
Registered: 2011-09-17
Posts: 5,301

Re: Страх ме е !

Боже, боже.. lipssealed хора наистина не ви разбирам от какво толкова се страхувате?? Има къде-къде по-страшни неща от едно земетресение - без последици -.
Миналата година имаше земетресение, уплаших се малко, 2-3 нощи стоях на тръни, ама после пак си спах, нормално.
Помня, че преди 2-3 години, също имаше земетресение, но по-силничко, нашите доста се уплашиха, чак багажа приготвиха, ако има вторичен.  rofl Излязохме вънка веднага, и след 20 мин. пак се прибрахме, аз спах при мама и тати и на следващата вечер си спях в стаята (сама) и нищо ми нямаше.
Не знам какво толкова се плашите.. lipssealed
Това е нормално природно бедствие. Е това, което се е случила в Свищов, не е нормално, ама.. lipssealed все пак не сме Япония. Щом си с родителите си, няма от какво да се страхуваш. smile


[list=*]
[*]Бих ти дала шанс да изразиш това, което мислиш, но знам, че ще бъде лъжа.
Нямам повече сълзи за проливане. Ти взе всичко егоистично.
[/*]
[/list]

Offline

#6 2012-08-21 20:34:22

Hrisi. S. H
Member
From: Where the sky ends
Registered: 2011-11-01
Posts: 5,622

Re: Страх ме е !

Не мисля, че си права, но както и да е няма да го оспорвам.


Всичко е до психиката на човек.
Не мисля, че има от какво да се страхуваш, все пак не можеш цял живот да живееш в страх. Просто се опитай да забравиш за това, като сама си помогнеш. Просто се опитвай да игнорираш тази мисъл, защото колкото повече мислиш за това, толкова повече се задълбочава проблема ти. Ще ти дам един пример. Защо не намериш цитат, който те кара да се чувстваш и аз не знам как да го кажа "безстрашна", цитат който ти е любим, или може би веднага щом помислиш за земетресението веднага започвай да мислиш за нещо хубаво. Не давай на психиката ти, да те кара да живееш в страх, както през тези 3 месеца.

Дано си ме разбрала!
Успех!   smile


[list=*]
[*][list=*]
[*]Понякога ще идвам в съня ти
като нечакан и неискан гостенин.
Не ме оставяй ти на пътя-
вратите не залоствай.

Ще влезна тихо. Кротко ще приседна,
ще вперя поглед в мрака да те видя.
Когато се наситя да те гледам –
ще те целуна и ще си отида.[/*]
[/list][/*]
[/list]

[list=*]
[*][list=*]
[*][list=*]
[*]"Прощално"- Н. Вапцаров[/*]
[/list][/*]
[/list][/*]
[/list]

Offline

#7 2012-08-21 22:31:04

monnssy
ChokoLate Cat
From: Manhattan, New York
Registered: 2009-06-09
Posts: 12,137

Re: Страх ме е !

Боже, боже.. lipssealed хора наистина не ви разбирам от какво толкова се страхувате?? Има къде-къде по-страшни неща от едно земетресение - без последици -.
Миналата година имаше земетресение, уплаших се малко, 2-3 нощи стоях на тръни, ама после пак си спах, нормално.
Помня, че преди 2-3 години, също имаше земетресение, но по-силничко, нашите доста се уплашиха, чак багажа приготвиха, ако има вторичен.  rofl Излязохме вънка веднага, и след 20 мин. пак се прибрахме, аз спах при мама и тати и на следващата вечер си спях в стаята (сама) и нищо ми нямаше.
Не знам какво толкова се плашите.. lipssealed
Това е нормално природно бедствие. Е това, което се е случила в Свищов, не е нормално, ама.. lipssealed все пак не сме Япония. Щом си с родителите си, няма от какво да се страхуваш. smile

Ха, ти пък от къде се извади толкова безстрашна? Аз също съм от Перник, имаш ли представа какво преживяха хората тук? Знаеш ли колко хора останаха без дом?
По темата: Знам, че си уплашена, но няма смисъл. Страхът не е добър вариант в каквато и да било ситуация, още повече в тази. Каквото и да правим, ще стане каквото е писано. Няма страшно, всичко мина smile


..

I'll love you till the end of time
I'll wait a milion years.
Promise you'll remember that you're mine

Offline

#8 2012-08-22 07:48:32

senseye
Member
Registered: 2012-08-07
Posts: 189

Re: Страх ме е !

Страхът поражда излишни нерви. Използвай релаксираща музика, която ти харесва, за да се отпуснеш и гледай на живота по-позитивно. Вярно е, нищо не е гарантирано в живота, но това не е повод да се плашим и затворим в черупката си. Живей живота си пълноценно. wink


[list=*]
[*]Живеят само влюбените, останалите просто съществуват.
[list=*]
[*]- Уилям Шекспир[/*]
[/list][/*]
[/list]

Offline

#9 2012-08-22 10:28:42

Малик ^^
Member
Registered: 2012-07-04
Posts: 31

Re: Страх ме е !

Благодаря на всички !

Offline

#10 2012-08-22 14:24:08

-atanasowa
Member
Registered: 2012-08-07
Posts: 1,122

Re: Страх ме е !

Мило момиче, като начало, спри с драмите. wink Три месеца бе миутка сън? Или щеше да умреш, или да плудееш.
Успокой се, не мисли за това. Гледай комедии. Слушай музка преди лягане. По този начин ще се успокоиш. Преди време и аз имах проблеми със съня. Разбирам те. Пробвай да пуснеш телевизора на самоиключване, музикален канал, намали звука и легни. Успокоява (:


.
Verlieben. Verlieren.

Offline

#11 2012-08-22 14:26:21

sexy_girlll
Member
From: ~Summer Paradise~
Registered: 2012-03-13
Posts: 4,219

Re: Страх ме е !

Мило момиче, като начало, спри с драмите. wink Три месеца бе минутка сън? Или щеше да умреш, или да плудееш.
Успокой се, не мисли за това. Гледай комедии. Слушай музка преди лягане. По този начин ще се успокоиш. Преди време и аз имах проблеми със съня. Разбирам те. Пробвай да пуснеш телевизора на самоизключване, музикален канал, намали звука и легни. Успокоява (:


[list=*]
[*]........................................................................

Let’s say goodbye
And never back again, let me cry
I wanted you, you wanted to lie
I knew that it would happen this way.
[/*]
[/list]

Offline

#12 2012-08-22 14:39:55

nedi
Independent
From: Albuquerque, New Mexico
Registered: 2010-05-20
Posts: 20,505

Re: Страх ме е !

Не разбирам за какво е тази страх и ужас..
На 22ри май или там, когато беше и във Враца не беше леко, дори беше силничко :Х .
И аз се изплаших и скочих щом усетих леглото ми да се клати (буквално), но повече не ме е обземал страха.
Успокой се, както казаха вече, няма място за страх.. Наистина паниката в Перник е била голяма, но щом е приключило, освен да се молим да няма повече други такива явления, нищо не може да се направи..


[list=*]
[*]And if you're in love, then you are the lucky one,
'Cause most of us are bitter over someone.
Setting fire to our insides for fun,
to distract our hearts from ever missing them.
But I'm forever missing him...
[/*]
[/list]

Offline

#13 2012-08-22 15:01:16

monit000
Member
From: In my home..
Registered: 2010-07-13
Posts: 2,686
Website

Re: Страх ме е !

Мило момиче, като начало, спри с драмите. wink Три месеца бе минутка сън? Или щеше да умреш, или да плудееш.
Успокой се, не мисли за това. Гледай комедии. Слушай музка преди лягане. По този начин ще се успокоиш. Преди време и аз имах проблеми със съня. Разбирам те. Пробвай да пуснеш телевизора на самоизключване, музикален канал, намали звука и легни. Успокоява (:

+ Като бях малка ме оставиха сама за 5 мин и точно тогава имаше земетресение, не знам, но не се уплаших, мисълта ми е, че всичко е до психиката, както казаха - слушай музика, гледай филми....


You don't know who i am
[img]http://prikachi.com/images/249/5198249q.gif[/img]

Offline

Харесайте страницата ни във Facebook

Вижте най-харесваните снимки, статии и албуми директно чрез Facebook