#1 2012-04-26 19:55:00

kotta233
Member
From: The Hell.
Registered: 2010-09-14
Posts: 18
Website

Re: Едно ново начало или един малък ад?

Здравейте! Изпаднах в един много интересен случай: трябва да помогна на приятел да си намери постоянно жилище в моят град а той дори не е от него (Добрич). Аз също не разбирам как стоят нещата в този аспект и ще съм много благодарна ако ми отговорите на няколко въпроса.
1.Когато намерим обява която да допада и на двама ни и се обадим какво трябва да направим след това?
2.Какъв е точно процеса при който жилището се прехвърля от едно лице на друго?
3.Има ли някакви варианти процесите да се улеснят?
4.Какви документи трябва да се попълнят?
Ами.. май това е. Благодаря и съжалявам ако има друга такава тема.  smile
П.С : Предполагам че ще изникнат и други въпроси в движение но сега просто не се сещам..


This was never my world.You took the angel away.I'd kill myself to make everybody pay.
I would have told her then she was the only thing that I could love in this dying world. - Marilyn Manson.


[img]http://store.picbg.net/pubpic/8C/E3/188daea52fd08ce3.jpg[/img]

Offline

#2 2012-04-26 20:13:14

nekwaa__
Banned
From: .. of the moon !!
Registered: 2012-03-07
Posts: 1,145

Re: Едно ново начало или един малък ад?

За документите , ами отидете при нотариус и той ще ви каже


“You can’t buy love, but you can pay heavily for it”

Offline

#3 2012-04-26 20:19:14

Breath Of Passion
Bitchy mod
From: In his mind..
Registered: 2008-12-26
Posts: 12,623

Re: Едно ново начало или един малък ад?

1.Когато намерим обява която да допада и на двама ни и се обадим какво трябва да направим след това? - Говорите с продавача, разбирате се за подробности - оглед на жилището най-вече.Все пак едно е на обява, друго да видиш с очите си.Ако ви хареса вече се разбирате за цена, за прехвърляне и т.н.
2.Какъв е точно процеса при който жилището се прехвърля от едно лице на друго? - Отива се при нотариус.
3.Има ли някакви варианти процесите да се улеснят? - Чувала съм, че когато е без посредник(брокер) е по-лесно(или по-добре).
4.Какви документи трябва да се попълнят? - Тук вече не знам.Но мисля, че нотариалнят акт трябва да се прехвърли, вероятно се попълват няколко(доста) документа/и, искат се данните на продавача и купувача.

П.П. Не мога да гарантирам за сигурността на отговорите си, просто така мисля, така съм чувала и така знам.. smile  (И аз съм от Добрич! laugh )


Those who talk behind your back are behind you for a reason!


Джордже Балашевич

Offline

#4 2012-04-27 06:57:03

kotta233
Member
From: The Hell.
Registered: 2010-09-14
Posts: 18
Website

Re: Едно ново начало или един малък ад?

Попитах родителите ми и те ми казаха , че било много по-лесно с агенция.Вярно ли е?


This was never my world.You took the angel away.I'd kill myself to make everybody pay.
I would have told her then she was the only thing that I could love in this dying world. - Marilyn Manson.


[img]http://store.picbg.net/pubpic/8C/E3/188daea52fd08ce3.jpg[/img]

Offline

#5 2012-04-27 11:01:18

Chicharitooo
Member
From: Narnia <3
Registered: 2012-03-04
Posts: 2,119

Re: Едно ново начало или един малък ад?

да агенция, нотариус или адвокат smile


Boy: Knock knock.
Girl: Who is it?
Boy: Marry.
Girl: Marry who?
Boy: Marry me.

Offline

#6 2012-04-27 17:26:08

kotta233
Member
From: The Hell.
Registered: 2010-09-14
Posts: 18
Website

Re: Едно ново начало или един малък ад?

да агенция, нотариус или адвокат smile

Чрез адвокат? Какво точно имаш в предвид?


This was never my world.You took the angel away.I'd kill myself to make everybody pay.
I would have told her then she was the only thing that I could love in this dying world. - Marilyn Manson.


[img]http://store.picbg.net/pubpic/8C/E3/188daea52fd08ce3.jpg[/img]

Offline

Харесайте страницата ни във Facebook

Вижте най-харесваните снимки, статии и албуми директно чрез Facebook