#1 2012-01-07 17:43:44

miss_cute_kiss
Member
From: Somewhere in the oceans
Registered: 2010-11-20
Posts: 2,890

Re: Изплаши Се (История за Духове)

Нещо много ново.Ще се радвам много ако ви хареса.Но обещавам и да продължа другата история! : )
П.С: Може да ви се вижда банално.Но ще се радвам на всякакви мнеия.

Част І

-Идвате и ми заявявате,че ще се местим!? -попитах ядосано,но се стараех да не викам.И двамата стояха и ме гледаха с умоляващи погледи.
-Лиз,скъпа.Знаеш,че съм бременна в шестия месец.С баща ти решихме,че така ще е най-добре за бебето. -каза майка ми,а татко кимна  със съгласие.
-Да,за бебето.И на никого му пука какво мисли изтърсака!? -измънках аз,обръщайки се за да извадя прашния куфар изпод леглото.
-Благодаря ти скъпа.Няма да съжаляваш.Къщата много ще ти хареса.Доста е голяма.Ще можеш да си каниш повече приятели. -каза та и се усмихна.
-Мамо..знаеш,че нямам приятели. -казах провлачено докато все още бях в гръб.
-Да,ето ти нова възможност.Там ще си намериш.Нов град,нов дом - нови приятели. -каза весело мама,а татко все така мълчаливо стоеше до нея.Предъвквах информацията която току-що бях получила и накрая загрях.
-Чакай какво!?Нов град!? -попитах разярено като се обръщах и без да искам бутнах прашния куфар.
-Но,разбира се.Защо ни е да се местим на друго място - в същия град!? -каза реторично татко и се опита да се усмихне,но това заприлича по-скоро на озъбване.
-След час да си готова.Долу сме. -каза рязко майка ми и излезе от стаята.
-Не се цупи.Наистина ще ти хареса. -каза татко и ме целуна по бузата,сетне излезе.Веднага започнах да трия с ръце мястото от целувката на татко.
-Да бе. -казах и вдигнах прашния куфар.

След час вече бях напълно готова.Взех куфара и двата сака и заслизах.Те ме чакаха пред вратата с другият багаж.Огледах се.Колко пусто изглеждаше.Сивият цвят на стените сега изглеждаше по-сив от всякога.Все тая.Така или иначе щяхме да заминем.Взех си багажа и излязох.Затворих вратата,после я заключих и се качих в колата.Сивият миниван  потегли и се отдалечаваше все повече и повече.
-Кой ще живее там сега? -попитах
-Наематели. -каза татко.Завъртях очи от досада.През целият път мълчах.Татко не спираше да говори за новият ни дом,а мама се правеше,че го слуша.Пътят не бе особено дълъг.Да е имало най-много три четири часа път.Но както и да е,най-накрая стигнахме.Излязох от колата и огледах къщата.
-А,как ти се вижда? -попита татко с усмивка до ушите и сложи ръка на рамото ми.Врътнах се,така че да се отърва от хватката му и презрително казах.
-Типична къща от двадесетте. -усмивката му за миг угасна,но после каза.
-Точно това и е готиното,а!? Къща от класа. -да бе.Направо е чудесна.Обикновена къща от тези които съм гледала на снимки.Както на пра-баба ми е.Бе висока на три етажа.Имаше шоколадово кафяв цвят и прозорците бяха с капаци.Колко скучно.Къщата изглеждаше така сякаш никой не я поддържаше.Около нея имаше двор.И той един двор.Бе обрасъл от храсти и дървета.
-Да,малко трябва да я пооправим и да изчистим тук-там.Но като цяло,цената и беше много добра.Къщата е прекрасна. -каза мама когато влязохме вътре.Отвътре пък беше още по-старомодна.Позлатени рамки с извити краища на огледалата,глупави картини,на жени и мъже,голям диван от кожа,също в кафяв цвят.Какво толкова са харесвали предишните наематели,които са живели тук,че не са променили нищо!? Поне цвета..
-Аз къде ще спя? -попитах и оставих багажа на пода за да си почина малко.
-Третият етаж е твой. -каза татко и се обърна към мама.
-Пат,дай на мен. -каза той,но тя се дръпна.
-Ще се справя. -каза и продължи да обикаля.Насочих се към третия етаж.<Но от толкова много врати,в коя да вляза първо!? > зачудих се и избрах първата врата.

----------------------
Първата час е много скучна,но ще се радвам,ако нататък ви хареса.
Мнения? : )


[list=*]
[*]"Love,love,love...and what is it good for!?
Absolutely nothing."
[/*]
[/list]

Offline

#2 2012-01-07 17:50:28

Lidka2
Member
From: In wonderland {} < 3 3
Registered: 2010-08-28
Posts: 2,530

Re: Изплаши Се (История за Духове)

Харесва ми . Некст ?


Fight all your demons. ;]]

Offline

#3 2012-01-07 17:51:04

nqkfa_si_tam
Member
From: Някъде там...
Registered: 2010-09-06
Posts: 5,436

Re: Изплаши Се (История за Духове)

Интересно е.


Открих сродната си душа. Той - не!

Offline

#4 2012-01-07 18:14:14

AlexAndrA_1998
Member
From: All over the world
Registered: 2011-02-22
Posts: 4,361

Re: Изплаши Се (История за Духове)

Да..интересно е smile давай следващата част


[img]http://24.media.tumblr.com/ec83d032a9e84402271c1bb747242055/tumblr_mor66tHgf81svhepzo1_500.gif[/img]

Offline

#5 2012-01-07 18:27:00

miss_cute_kiss
Member
From: Somewhere in the oceans
Registered: 2010-11-20
Posts: 2,890

Re: Изплаши Се (История за Духове)

Наистина много се радвам,че ви харесва.След малко я пускам : ) heart


[list=*]
[*]"Love,love,love...and what is it good for!?
Absolutely nothing."
[/*]
[/list]

Offline

#6 2012-01-07 18:28:39

~smiley___face~
Member
Registered: 2011-09-08
Posts: 2,036

Re: Изплаши Се (История за Духове)

I likе!  :p Некст, моля! sun


Dream high!
[img]http://data.whicdn.com/images/46900411/tumblr_mfg4sjoK6B1qmk3n9o1_500_large.gif[/img]

Offline

#7 2012-01-07 18:37:11

juji7a
Member
Registered: 2011-01-18
Posts: 5

Re: Изплаши Се (История за Духове)

Некст!  smile

Offline

#8 2012-01-07 18:45:39

just_incredible
Member
From: London
Registered: 2011-01-05
Posts: 66

Re: Изплаши Се (История за Духове)

харесва ми . некст smile

Offline

#9 2012-01-07 18:56:39

poxleitner
Member
Registered: 2011-09-08
Posts: 14,832

Re: Изплаши Се (История за Духове)

Още. heart


Sometimes bad boys aren't like the books.
Sometimes they're actually bad.

Offline

#10 2012-01-07 19:50:16

miss_cute_kiss
Member
From: Somewhere in the oceans
Registered: 2010-11-20
Posts: 2,890

Re: Изплаши Се (История за Духове)

Много се радва,че ви харесва.

Част ІІ

Тактично и отегчено отворих първата врата.Грешка! Не бях тук.Във вътрешността на стаята имаше,разбира се старинна вана и позлатени кранчета.
-Стига бе.. -казах огорчено и хлопнах вратата.Беше ред на другата.Бяха наредени три врати.Е,все някоя от тях трябваше да е вратата към ,,моята" стая..или затвор.Пуснах багажа на земята и натиснах дръжката на вратата.Тя не се отвори,после отново пробвах и пак нищо.
-Мамоо! Проклетата врата не се отваря! -извиках.Изчаках малко и чух стъпките по стъпалата.
-Ти мама ли си? -попитах престорено и завъртях очи когато татко се показа.
-Не,но мама в момента е заета. -каза той опитвайки се да отвори вратата.Скръстих ръце.
-Ами да дойде когато може. -заявих.Вратата силно изпука,но се отвори.
-Ето. -каза театрално той и слезе по стъпалата.
-Благодаря.. -измънках и бутнах вратата.Влязох по-навътре и огледах нещата.Типично.Старо метално легло в тъмно зелен цвят,покрито с..
-Какво!? Иуу,какво е това? -говорех по-скоро на себе си отколкото на някой друг.Леглото беше покрито с някаква покривка на голи мъже и жени.Беше като картина от петнадесети век.
-Каква изненада.. -казах отегчено и с два пръста махнах проклетата гнусна покривка и я хвърлих на пода.Отдолу имаше друго,сравнително добро покривало.На кой идиот по Дяволите ще му трябват две покривала за легло.Оставих саковете на леглото а куфара долу до него.Огледах хубаво.До леглото имаше нощно шкафче от обикновено дърво.В страни имаше малки рафтчета в бял цвят,о да и стените бяха в гадно тъмно зелено като леглото.Оставих нещата така и излязох.Тръгнах надолу по стълбите.
-С тая къща..очаквайте да си намеря приятели - камо ли да ги поканя.. -говорех си тихичко.
-Ей,къде сте? -извиках.Заради голямото пространство имаше ехо.
-Навън сме скъпа,разговаряме с брокерката изчакай малко. -викна майка ми.
-Пфф,нямаш проблеми.. -казах.обичах да си мрънкам под носа,така че никой да не ме чува.Още по-малко ако говорех с тях.Винаги правеха каквото си искат.Не ги интересуваше моето мнение.Гледаха си кефа..Обърнах се на другата страна и започнах да обикалям.У имаше два входа,колко оригинално.Така ако някой влезе да ни обира (дори и крадец би се отказал) ще има от къде да влезе и излезе...Както и да е.До вторият вход имаше още едно голямо огледало с позлатени рамки.Бавно се приближих и се огледах.Тук е времето да ви кажа как изглеждам.Тъмно русата коса разделена на равен път,дълга някъде до кръста,си седеше на мястото.Понякога ме изнервяше,никога не мърдаше от това положение.Както винаги,кожата ми е бледа,дори през лятото не мога да хвана тен..Гадно е.Очите ми..ами те са смесица между светлозелено и кафяво.Общо взето,не съм първата красавица,а и не ми пукаше особено.Обърнах се и тръгнах по обратния път.Къщата беше У-Ж-А-С-Н-А! Поне предишните собственици - ако е имало такива,така като я гледам,май не са идвали хора тук от доста време, да бяха сменили цвета на стените...Както и да е.Върнах се в коридора между стълбището и кухнята с хола.Само там не бях ходила,но не умирах от желание.
-Казвам ти Майк.Това не е просто слух. -казваше мама на татко.
-Кое не е просто слух? -намесих се в разговора им.
-Стига Пат,просто деца.. -каза татко.
-Ало,аз невидима ли съм? Казвайте! -подхвърлих.
-Ами майка ти вярва на глупостите които говорят децата. -обясни татко.
-А те какво говорят? -казах аз и се опитах да имитирам радост,но не се получи особено.
-Хайде,кажи и да видим дали и тя няма да реши,че са просто детски приказки. -подкани го мама.
-Да,да все тая,казвай. -казах отегчено.
-Ами току-що едно дете каза ,,Виж мамо,мамо.Някакви откачалници се нанасят в къщата на духовете" -каза татко и аз избухнах в смях.
-Сериозно ли!? Хайде,хайде.Направи го пак. -казах през смях,а после отново се отегчих. -Просто слух. -казах и свих рамене.
-Не е само това.Кажи и Майк. -каза тоново мама.
-Да и още някакво момче дойде и каза <Вие сте луди да сте тук,тук убиха Кайза и семейството му.> И в този момент майка ти стана на тръни.
-Да бе...Убиха Кайза.Някой знае ли кой е Кайза!? -попитах реторично. -Изглежда не.Мамо! -казах и я погледнах отчаяно,докато започвах да изкачвам стълбите.


[list=*]
[*]"Love,love,love...and what is it good for!?
Absolutely nothing."
[/*]
[/list]

Offline

#11 2012-01-07 19:52:04

kkalippso
Member
From: ~ ••• ~ При Карлсон на покрива
Registered: 2011-09-08
Posts: 1,707

Re: Изплаши Се (История за Духове)

smile Хубава идея, харесва ми. Чакам следващата глава.


"Истинската литература, която ни носи емоции и е в състояние да ни отведе в други светове е тази, която разказва история чрез словото, а не онази, която анализира авторовия замисъл при написването на историята. Художественият текст е като вицовете - ако трябва да се обяснява допълнително, значи не е достигнал целта си да бъде разбран само и единствено чрез съдържанието си."
---------------------------------------------- е казал някой,  някога, някъде

Offline

#12 2012-01-07 20:01:05

malwu..
Member
From: Монтана ~
Registered: 2010-11-17
Posts: 1,239

Re: Изплаши Се (История за Духове)

Харесвааааааам !!!  heart  inlove НЕКСТ !  (arrow)


~* - * Our love is like the wind .. I can't see it,but I can feel it ! <3 ~ ;}

Offline

#13 2012-01-07 20:05:48

miss_cute_kiss
Member
From: Somewhere in the oceans
Registered: 2010-11-20
Posts: 2,890

Re: Изплаши Се (История за Духове)

Харесва ми,че ви харесва  chuckle  chuckle  heart


[list=*]
[*]"Love,love,love...and what is it good for!?
Absolutely nothing."
[/*]
[/list]

Offline

#14 2012-01-07 20:09:26

~smiley___face~
Member
Registered: 2011-09-08
Posts: 2,036

Re: Изплаши Се (История за Духове)

Още! Още! Още! - развиках се аз радостно, когато видях края на главата.  laugh  kiss  kiss


Dream high!
[img]http://data.whicdn.com/images/46900411/tumblr_mfg4sjoK6B1qmk3n9o1_500_large.gif[/img]

Offline

#15 2012-01-07 20:21:12

miss_cute_kiss
Member
From: Somewhere in the oceans
Registered: 2010-11-20
Posts: 2,890

Re: Изплаши Се (История за Духове)

Уу,радвам се(sun).Да пусна ли трета част тази вечер или утре!? Ако има интерес,разбира се : )


[list=*]
[*]"Love,love,love...and what is it good for!?
Absolutely nothing."
[/*]
[/list]

Offline

#16 2012-01-07 20:30:39

~smiley___face~
Member
Registered: 2011-09-08
Posts: 2,036

Re: Изплаши Се (История за Духове)

Днес, днес, днес! heart  heart  heart


Dream high!
[img]http://data.whicdn.com/images/46900411/tumblr_mfg4sjoK6B1qmk3n9o1_500_large.gif[/img]

Offline

#17 2012-01-07 22:05:00

miss_cute_kiss
Member
From: Somewhere in the oceans
Registered: 2010-11-20
Posts: 2,890

Re: Изплаши Се (История за Духове)

Окей .Ето : ) Hope u like it


Част ІІІ

-Тъпаци.. -ругаех качвайки се по стълбите. -Защо аз трябва да съм на третия етаж..? -просто си мънках.Не очаквах отговор.Стигнах до стаята си най-после.Отворих вратата и влязох.Огледах я отново.Нещо не беше наред.Все едно.Отворих саковете и започнах да вадя дрехите от там.Когато извадих всичко,дори и от куфара се огледах.
-Екстра,сега няма и къде да ги прибера.. -мънках.Излязох от стаята и започнах да слизам по стълбите.
-Мамо!? -никой. -Мамоооо!? -отново никой. -Татко?-казах тихичко. -Да бе,точно той.. -запътих се на там където предполагам бе кухнята заедно с ,,хола".
-Да не би да сте глухи!? -викнах,но осъзнах,че няма никой. -По дяволите къде сте бе хора!? -говорех си.Вървях право към липсващия хладилник.Намерих бележка до мраморната мивка.
Лиз,брокерката ни извика за да ни разясни
проблема с къщата.
  Мама

-Наивници.. -казах отново.От тази къща тръпки ме побиваха.Изкачих набързо стъпалата и отидох в ,,стаята си".Тъй като вече бях извадила нещата си,започнах да ровя в купа с дрехи.Знаех какво си крия там.Както и да е,сега не търсех него.
-Ето те! -казах когато намерих книгата.Не си спомням от колко време се опитвах да я прочета..Легнах на леглото и отворих книгата отначало.Взех телефона и си пуснах музика.Любимата ми песен на ,,Three Days Grace -I hate everything about you".Започнах да чета.Не беше нищо особено.В тази книга пишеха разни глупави цитати от известни писатели..Докато мислех как може да ми стане още по-скучно,чух шум идващ от първия етаж.Супер дано да са се прибрали.Оставих книгата на леглото и затичах надолу.
-Ехо? -викнах един път,после още един път-никой. Чух още един шум идващ от външната страна на вратата,някой чукаше.И то напористо,непрестанно,чукаше на вратата и звънеше едновременно.Сърцето ми ускори ритъм,но все тая. 
-Мамка му,какво искаш!? -развиках се от коридора.Отворих вратата.
-Лакомство или номер? -пред мен стоеше някакво дете с кошничка от тиквен фенер.
-Мамка му,коя дата сме? -попитах,а малкото дете ме гледаше странно.
-Тридесет и първи октомври,Вси Светий е. -каза то.Да..напълно изключих.
-Е,лакомство или номер? -попита отново то. Какво да направя,какво да направя..? Сетих се импровизация.
-Не мърдай ! -казах и тръгнах към кухнята.Нямаше нищо за ядене,намерих само две сапунчета и малко кекс.
-Добре хлапе ето ти ъ-ъ-ъ..сапун и кекс. -казах и ги набутах в кошничката му.То ме изгледа недоумяващо после се обърна и си тръгна.Отново започнах да се катеря по стълбите но някой тъпак отново звънна.
-Кой е? -попитах ядосана.Никой. -Ехо глух ли си,питам кой е ? -отново никой,но този никой не преставаше да чука по вратата.Отидох  до нея и натиснах дръжката.Вратата се отвори.


[list=*]
[*]"Love,love,love...and what is it good for!?
Absolutely nothing."
[/*]
[/list]

Offline

#18 2012-01-08 00:09:30

malwu..
Member
From: Монтана ~
Registered: 2010-11-17
Posts: 1,239

Re: Изплаши Се (История за Духове)

Нееекст !! (arrow)


~* - * Our love is like the wind .. I can't see it,but I can feel it ! <3 ~ ;}

Offline

#19 2012-01-08 11:34:09

miss_ya
Member
From: Narnia
Registered: 2010-11-22
Posts: 425

Re: Изплаши Се (История за Духове)

О ЕМ ДЖИИИ,давай некста,зариби ме! heart  heart


[img]http://store.picbg.net/pubpic/B3/F9/213db4373f5ab3f9.gif[/img]
heart Haytham Kenway  heart

Offline

#20 2012-01-08 11:44:46

~smiley___face~
Member
Registered: 2011-09-08
Posts: 2,036

Re: Изплаши Се (История за Духове)

Next! Nеxt! Next!!! heart  heart  heart


Dream high!
[img]http://data.whicdn.com/images/46900411/tumblr_mfg4sjoK6B1qmk3n9o1_500_large.gif[/img]

Offline

#21 2012-01-08 11:52:25

miss_cute_kiss
Member
From: Somewhere in the oceans
Registered: 2010-11-20
Posts: 2,890

Re: Изплаши Се (История за Духове)

Съжалявам,ще има малко забавяне.Обикновено идеите ми хрумват късно вечерта.Очаквайте некст тази вечер : )

Радвам се,че има интерес : ) heart


[list=*]
[*]"Love,love,love...and what is it good for!?
Absolutely nothing."
[/*]
[/list]

Offline

#22 2012-01-08 12:03:41

juji7a
Member
Registered: 2011-01-18
Posts: 5

Re: Изплаши Се (История за Духове)

Тази вечер!  laugh

Offline

#23 2012-01-08 12:05:43

miss_cute_kiss
Member
From: Somewhere in the oceans
Registered: 2010-11-20
Posts: 2,890

Re: Изплаши Се (История за Духове)

Тази вечер!  laugh

Да де и аз това казах :д laugh


[list=*]
[*]"Love,love,love...and what is it good for!?
Absolutely nothing."
[/*]
[/list]

Offline

#24 2012-01-08 12:52:21

just_incredible
Member
From: London
Registered: 2011-01-05
Posts: 66

Re: Изплаши Се (История за Духове)

Вече обичам историята ти :X laugh нексттт heart

Offline

#25 2012-01-08 13:03:45

vladiity
Member
From: маDриD* .. <33
Registered: 2010-11-23
Posts: 189

Re: Изплаши Се (История за Духове)

некст некст некстт  heart  heart


[img]http://prikachi.com/images/70/4264070F.jpg[/img]
Fuck world ..

Offline

Харесайте страницата ни във Facebook

Вижте най-харесваните снимки, статии и албуми директно чрез Facebook