#1 2012-01-01 01:16:34

Call Again
«√anity ℱair»
Registered: 2011-03-01
Posts: 6,703

Re: Седемте малки убийства

Темата е апликация за Седемте смъртни гряха.В рамите на 7 поста ще пиша за седемте смъртни гряха /ако се хареса естественно/

http://bulged.files.wordpress.com/2010/ … .jpg?w=780

грях - Похотливост /luxuria /
добродетел - Целомъдрие - castitas


Асмодей (Asmodeus или Асмодий, Асмодис, Асмодей ,Ашмаел, Денница) е отъждествен като демон на похотта , разврата и гнева.Приписват му се по горно изброените дела и всички последвани нечовешки дела от тях.

Изобразяван е като яздещ дракон, с три глави (бича, овнешка и човешка) и с петелски крака.

Другата половина на демона е позната под името Имодей.


"Ако някой види брата си, че извърши несмъртен грях, нека се моли, и Бог ще му даде живот, сиреч, на ония, които съгрешават несмъртно. Има смъртен грях; не казвам за него да се помоли."

Сласт, Сластолюбие, Сладострастие, Еротика, Половост, Страст, Чувственост – всичките тези думи ги обединява силно сексуално желание, влечение; сластолюбие, сладострастие и те са под обхвата на думата “похот”.

Все повече и повече хора са под власта на похотта,малко или много тя задейства свойте страсти и ги приписва на хората.Човек се поддава,така сме устроени.
Всеки малко или много е кривал от правият път.

Похотта се подвизава в различни форми - "Човек изпълнен с похот","Похотлив поглед", "Похотливи мисли" и други.

Доста често похота бива бъркана с любовта или по-скоро самото чувство което ни подмамва и ни тласка мислейки,че това е любов.

"...и да имам силна вяра,щом любов нямам,нищо не съм..."

Тази прекрасна мисъл или по скоро Химнът на любовта,изразява каква е самата любов. В целият й блясък.В цялата й хармония и всички нейни добродетели.
Та Макар и често да е засенчвана от похотта,истинската любов не гасне.

Друг е стилистичният похват който някой хора използват за примамва в това си качесвто.Доста често се е прилагало,прилага се и ще се прилага ...

И все пак няка завършим като споделим,един обобщаващ цитат

Не се лъжете един друг, понеже сте съблекли вече стария човек с делата му,
  и сте се облекли в новия, който се подновява в познание по образа на Този, Който го е създал;

Offline

#2 2012-01-01 01:31:11

Princэska___
Member
Registered: 2011-01-07
Posts: 722

Re: Седемте малки убийства

Браво,уникално талантлив човек си,знаеш когато не ми харесва нещо съм те критикувала.
Но тук в десятката ...

Нещо различно,нещо което на хората НЯМА да се хареса,точно защото е различно от сега ти го казвам.

П.С. радвам се че си "зачервила" думата

апликация

, защото хората ще си помислят нещо друго като прочетат поста ти. И обърни внимание на правописа.
(y)

Offline

#3 2012-01-01 16:54:22

Call Again
«√anity ℱair»
Registered: 2011-03-01
Posts: 6,703

Re: Седемте малки убийства

Браво,уникално талантлив човек си,знаеш когато не ми харесва нещо съм те критикувала.
Но тук в десятката ...

Нещо различно,нещо което на хората НЯМА да се хареса,точно защото е различно от сега ти го казвам.

П.С. радвам се че си "зачервила" думата

апликация

, защото хората ще си помислят нещо друго като прочетат поста ти. И обърни внимание на правописа.
(y)

О,знам или по скоро помня как си ме критикувала,но е било за добро  laugh  (y)

Еми,аз се старая да не създавам еднотипни неща,защото историй,историй ... еми хайде малко да вкараме и истинос в тях.

П.С. - Ще обърна внимание на правописа!

Offline

Харесайте страницата ни във Facebook

Вижте най-харесваните снимки, статии и албуми директно чрез Facebook