#1 2011-12-20 18:28:43

lady_ss1
Member
From: София
Registered: 2010-09-17
Posts: 21,410

Re: Помощ! Забравям!

Реших да споделя проблем си. Мисля, че е сериозен. Имам проблем с паметта. Преди нямах, напротив, даже се отличавах с това, че имах слонска памет, ама сега ми е трудно да запомня дати, понякога забравям важни неща, които трябва да направя, а камо ли за уроците. Особено уроците по История и География. Направо.. ужас... не мога да запомня нищо. Споделих проблем и с майка си, но тя ми каза "Ааа, да бе да... глупости!". Това ми пречи на ученето. Запомня нещо за 1-2 минути, и после го забравя... а накрая се сещам, точно когато не трябва и ми става супер гадно. Ако знаете някакви упражнения или лекарства за подобряване на паметта, може ли да ги кажете? Благодаря предварително!

П.С. Чудя се дали не е от натоварената седмица?!  think Понеделник съм на уроци по математика, вторник и четвъртък на уроци по английски, а сряда и петък на курсове по рисуване, а и понякога събота или неделя също ходя на уроци по математика. smile

Offline

#2 2011-12-20 18:41:06

kiki_009
Brutal Bitch
From: Kavala,Grece <333
Registered: 2011-09-15
Posts: 8,046

Re: Помощ! Забравям!

Мисля , че  е  от  прекалено  натоварената  ти  програма  , по-добре се  отпиши  от  рисуването , редувай  четенето  на  уроци  с  почивка.
Ако  рисуването  ти  е толкова  важно  не се  отписвай,  не  е задължително , но  наистина  си  прекалено  натоварена.


♔...................†...........♔

Offline

#3 2011-12-20 18:42:32

beautiful_kitty
YMCMB ♥
From: Dubai .
Registered: 2010-02-21
Posts: 10,203

Re: Помощ! Забравям!

Според мен е от натоварената ти седмица пробвай 1-2седмици без да ходиш на тези неща и според мен ще ти е по-леко.Но ако това не помогне отиди на лекар защото наистиа може да е сериозно  wink  nod


[img]http://30.media.tumblr.com/tumblr_lz3gquTk911r5s8qlo1_r1_250.gif[/img] [img]http://30.media.tumblr.com/tumblr_lz3gquTk911r5s8qlo4_r1_250.gif[/img]
[list=*]
[*]Понякога трябва да се научиш да се сбогуваш..колкото и трудно да е.[/*]
[/list]

; We♥it ; Ask.fm

Offline

#4 2011-12-20 18:45:20

ani7y
Member
Registered: 2008-12-21
Posts: 310

Re: Помощ! Забравям!

ами и аз съм така... ходя на консултации по много предмети... вторник и четвъртък ходя на уроци по пиано... втора смяна съм, а излизам сутринта... всичко е от натоварването... понякога съм много изнервена и раздразнителна точно заради това, просто понякога си седя и си мисля, че изобщо не ми остава свободно време... няма какво да ни помогне освен да сме по-спокойни,  да мислим по-малко за всички неща, които трябва да свършим и да се разтоварваме от всичко  smile  smile


[img]http://prikachi.com/images/872/3717872C.gif[/img]

Offline

#5 2011-12-20 18:49:12

puh4u7
Member
From: Варна.
Registered: 2011-01-17
Posts: 3,248

Re: Помощ! Забравям!

Мислиш за прекалено много неща. Чудя се как може да сте такива.. е не се обиждайте laugh .. те родителите ни не се разкъсват толкова през седмицата да работят. Карай по - бавно. Пропусни един урок. Отдай се на съвсем малка почивка.. за да може да се възстановиш психически и физически и пак продължавай с по - бавно темпо.


[img]http://i44.tinypic.com/eu23jt.gif[IMG][IMG]http://i44.tinypic.com/eu23jt.gif[/img][/IMG]

Offline

#6 2011-12-20 18:52:20

TwilightGirl90
Member
Registered: 2010-06-16
Posts: 18,530

Re: Помощ! Забравям!

И аз съм така. 
За това съм си направила маааалко разписание  кога съм на уроци, кога трябва да свърша нещо  важно. Просто си имам едно табло като си слагам такива важни неща за мен, които да не забравям и така си насмогвам за датите, събитията. Имам уроци във вторник, събота, неделя. Имам и СИП - ове в сряда и четвъртък. И свободните ми  дни са само Понеделник и Петък.
А уроците си ги уча като гледам да не се разсейвам с нищо.
Опитай това с таблото, лесно е.


[list]Истинската сила е да се усмихнеш,
когато очите ти са пълни със сълзи. [/list:u]

Offline

#7 2011-12-20 18:54:19

Call Again
«√anity ℱair»
Registered: 2011-03-01
Posts: 6,703

Re: Помощ! Забравям!

спокойно,не ти е натоварена седмицата.
даже е хубаво дните да са ти запълнени.
На това не се вика забравяне,повярвай ми лошо и когато страдаш от болест,от която отслабва паметта ти... тогава е страшно!

Offline

#8 2011-12-20 18:56:29

lady_ss1
Member
From: София
Registered: 2010-09-17
Posts: 21,410

Re: Помощ! Забравям!

И аз съм така. 
За това съм си направила маааалко разписание  кога съм на уроци, кога трябва да свърша нещо  важно. Просто си имам едно табло като си слагам такива важни неща за мен, които да не забравям и така си насмогвам за датите, събитията.
А уроците си ги уча като гледам да не се разсейвам с нищо.
Опитай това с таблото, лесно е.

Добре, благодаря. Ще пробвам! smile

Offline

#9 2011-12-20 20:00:38

monit000
Member
From: In my home..
Registered: 2010-07-13
Posts: 2,686
Website

Re: Помощ! Забравям!

Реших да споделя проблем си. Мисля, че е сериозен. Имам проблем с паметта. Преди нямах, напротив, даже се отличавах с това, че имах слонска памет, ама сега ми е трудно да запомня дати, понякога забравям важни неща, които трябва да направя, а камо ли за уроците. Особено уроците по История и География. Направо.. ужас... не мога да запомня нищо. Споделих проблем и с майка си, но тя ми каза "Ааа, да бе да... глупости!". Това ми пречи на ученето. Запомня нещо за 1-2 минути, и после го забравя... а накрая се сещам, точно когато не трябва и ми става супер гадно. Ако знаете някакви упражнения или лекарства за подобряване на паметта, може ли да ги кажете? Благодаря предварително!

П.С. Чудя се дали не е от натоварената седмица?!  think Понеделник съм на уроци по математика, вторник и четвъртък на уроци по английски, а сряда и петък на курсове по рисуване, а и понякога събота или неделя също ходя на уроци по математика. smile

Мила имам същия проблем но за разлика от теб не ходя на уроци защото успявам да се справя!При мен е същото!Майка ми ми казва същото и имам същия проблем с уроците - запомням ги само за деня или дори ги забравям до определения час на другия ден(първа смяна съм)!Сега ми е по - лесно защото разделям нещата на малки "хапки" първо започвам с най - лесното и продължавам с по - трудното така първоначално тренирам мозъка си а после уча и самите уроци!Препоръчвам това или преди да започнеш да учиш нещо да го прочетеш да го разделиш на малки абзаци или както аз правя да свързвам определеното нещо с нещо лично събитие което ми се е случило!


You don't know who i am
[img]http://prikachi.com/images/249/5198249q.gif[/img]

Offline

#10 2011-12-20 20:04:39

lady_ss1
Member
From: София
Registered: 2010-09-17
Posts: 21,410

Re: Помощ! Забравям!

Реших да споделя проблем си. Мисля, че е сериозен. Имам проблем с паметта. Преди нямах, напротив, даже се отличавах с това, че имах слонска памет, ама сега ми е трудно да запомня дати, понякога забравям важни неща, които трябва да направя, а камо ли за уроците. Особено уроците по История и География. Направо.. ужас... не мога да запомня нищо. Споделих проблем и с майка си, но тя ми каза "Ааа, да бе да... глупости!". Това ми пречи на ученето. Запомня нещо за 1-2 минути, и после го забравя... а накрая се сещам, точно когато не трябва и ми става супер гадно. Ако знаете някакви упражнения или лекарства за подобряване на паметта, може ли да ги кажете? Благодаря предварително!

П.С. Чудя се дали не е от натоварената седмица?!  think Понеделник съм на уроци по математика, вторник и четвъртък на уроци по английски, а сряда и петък на курсове по рисуване, а и понякога събота или неделя също ходя на уроци по математика. smile

Мила имам същия проблем но за разлика от теб не ходя на уроци защото успявам да се справя!При мен е същото!Майка ми ми казва същото и имам същия проблем с уроците - запомням ги само за деня или дори ги забравям до определения час на другия ден(първа смяна съм)!Сега ми е по - лесно защото разделям нещата на малки "хапки" първо започвам с най - лесното и продължавам с по - трудното така първоначално тренирам мозъка си а после уча и самите уроци!Препоръчвам това или преди да започнеш да учиш нещо да го прочетеш да го разделиш на малки абзаци или както аз правя да свързвам определеното нещо с нещо лично събитие което ми се е случило!

Благодаря ти за мнението! smile

Offline

#11 2011-12-20 20:17:31

girlcheto
Member
From: New Yorkk ;pp
Registered: 2009-01-10
Posts: 1,999

Re: Помощ! Забравям!

Това е защото си прекалено натоварена психически. Мислиш за прекалено много неща едно след друго. Часовете, които прекарваш в учене и консултации са без никакви почивки. Смисъл, като се върнеш от училище можеш да подремнеш 30 мин максимум 1 час и така се зареждаш с нови сили. Моя съвет е да слушаш в час, ако го разбереш после ти трябва точно едно прочитане и си готова. А домашните - малките домашни можеш и в междучасията да си ги пишеш, за да може следобед да имаш повече свободно време. Макар, че няма да излизаш през междучасията, следобеда ти е осигурен. А, ако имаш намерение да си правиш табло - аз имам една програма, едно календарче и на него можеш да добавяш различни неща примерно на 23 декември (Петък) добавяш дейност: Класна по Литература, Да отида на консултации по математика и т.н. Програмата не е изобщо сложна и изисква само секунди, за да напишеш или изтриеш дейност. Ако се интересуваш - пиши ми на ЛС.


Реален свят .. реални хора с нереално самочувствие..

Убиецът от град Хевън <--- първата ми история

Offline

#12 2011-12-20 21:04:05

lady_ss1
Member
From: София
Registered: 2010-09-17
Posts: 21,410

Re: Помощ! Забравям!

Това е защото си прекалено натоварена психически. Мислиш за прекалено много неща едно след друго. Часовете, които прекарваш в учене и консултации са без никакви почивки. Смисъл, като се върнеш от училище можеш да подремнеш 30 мин максимум 1 час и така се зареждаш с нови сили. Моя съвет е да слушаш в час, ако го разбереш после ти трябва точно едно прочитане и си готова. А домашните - малките домашни можеш и в междучасията да си ги пишеш, за да може следобед да имаш повече свободно време. Макар, че няма да излизаш през междучасията, следобеда ти е осигурен. А, ако имаш намерение да си правиш табло - аз имам една програма, едно календарче и на него можеш да добавяш различни неща примерно на 23 декември (Петък) добавяш дейност: Класна по Литература, Да отида на консултации по математика и т.н. Програмата не е изобщо сложна и изисква само секунди, за да напишеш или изтриеш дейност. Ако се интересуваш - пиши ми на ЛС.

Много ти благодаря! smile Мнението ти наистина ще ми от полза!  sun  smile

Offline

#13 2011-12-23 07:17:45

karity.
Member
Registered: 2011-03-02
Posts: 77

Re: Помощ! Забравям!

Пиши си бележкии или си освободи малко графика, може да е от това, че си много натоварена  smile

Offline

#14 2012-02-03 15:28:42

miimity98
Member
Registered: 2011-10-01
Posts: 1,447

Re: Помощ! Забравям!

И аз бях така. След училище учех до 20:00 часа, ходех на сипове, на консултации. Не ми оставаше никакво време за почивка ... Сега вече като се прибера след училище спя 1 час и тогава започвам да уча и се отписах от някои сипове и консултации. Вече не съм толкова разсеяна и ми се отрази много добре на ученето.


[img]http://media2.giphy.com/media/AINIL9Oy8KAvu/giphy.gif[/img]

Offline

Харесайте страницата ни във Facebook

Вижте най-харесваните снимки, статии и албуми директно чрез Facebook