#1 2011-09-12 12:50:16

niksan_908
Member
From: Дупница
Registered: 2009-03-20
Posts: 1,302

Re: Мобилните телефони са вредни

Световната здравна организация (СЗО) заяви, че мобилни телефони са канцерогенни - лъчението от клетъчните телефони може да причини рак.

Специалистите от агенцията за изследване на ракови заболявания към СЗО смятат, че използването на мобилните устройства може да увеличи риска от рак при хората.

Заключение, че мобилните телефони не са безопасни за хората, бе достигнато от екип от 31 учени от 14 страни, след като разгледали внимателно изготвените проучвания върху безопасността от мобилните телефони, пише "Ройтерс".

Видът на радиация, излизащ от мобилния телефон, се нарича йонизиращо лъчение. Тя не е като рентгенова снимка, по-скоро наподобява микровълнова фурна с много ниска мощност.

Ние непрекъснато "сготвяме" мозъка си, защото говоренето по телефона е това, което се случва с храната ни, докато тя е в микровълновата фурната, смята д-р Кейт Блек, водещ невролог в Cedars-Sinai Medical Center в Лос Анджелис.

Употребата на мобилните устройва може да има негативни ефекти върху хората, като може да се стигне до нарушаване на когнитивната функция на мозъка, считат специалистите.

Д-р Джонатан Самът, председател на групата от изследователи, призна, че доказателствата все още не се събират, но бе категоричен, че има известен риск за хората. За това е необходимо да се наблюдава връзката между влиянието на gsm-ите и раковите заболявания.

Производителите на мобилни телефони веднага контрираха учените. Те твърдят, че няма нито едно недвусмислено доказателство, че телефоните причиняват рак.

Европейската агенция по околна среда пък излезе с изявление, че клетъчните телефони не са по-опасни за здравето от тютюнопушенето, например.

Производителите на много от популярните мобилни телефони вече предупреждават потребителите, да държат устройството далеч от тялото си. В ръководството по безопасност на iPhone - Apple 4 се казва, че устройството трябва да се държи на най-малко 15 мм от ухото, докато човек говори по телефона.

В упътването на BlackBerry Bold пък се казва, че потребителите трябва да държат устройството на поне 25 мм.

iNews припомня, че учените непрекъснато се опитват да разберат дали мобилните телефони са вредни за хората и какво причиняват те.

В едно от последните изследвания се твърдеше, че ако прекарате 50 минути с мобилен телефон, залепен за ухото, това със сигурност, ще повлияе на дейността на мозъчните ви клетки, в тази част на мозъка, която е най-близо до антената на телефона.

"Това, което проучването показа, е, че метаболизмът на глюкозата, която е знак за мозъчна дейност, се ускорява в мозъка на хора, които са близо до антената на мобилен телефон", казва доктор Нора Волков от Националния здравен институт.

Изследването бе направено, с цел да се проучи как реагира мозъкът, когато е изложен на електромагнитното поле, образувано от мобилните телефони.

Доктор Волков била изненадана, когато открила, че дори слабото електромагнитно поле на телефоните влияе върху мозъчната дейност, но тя подчертава, че то по никакъв начин не отговаря на въпроса за рака на мозъка.

Други учени откриха връзка между двете, но до окончателно становище така и не се стигаше.

Учени от Националния университет Куйо в Мендоса пък установиха, че мъжете, които имат навика да носят клетъчните си телефони на колана или в десния джоб, имат намалено съдържание на минерали в костите (BMC) и костна минерална плътност (BMD) в дясната бедрена кост.
+ако имате интересна информация по въпроса, моля споделете+


Умните си решават проблемите, а мъдрите не ги допускат!
http://kaprizen.com/forums/viewtopic.php?t=13497 <- снимките ми smile

Offline

#2 2011-09-12 13:10:38

pep4eto13
little bitch
From: St.Tropez (*)
Registered: 2010-12-11
Posts: 3,038

Re: Мобилните телефони са вредни

Да,аз даже бях чела някъде,че сложили два телефона звъннали от единия на другия и едно сурово яйце между тях и за един ден ли не помня колко яйцето се сварило ;х


[img]http://prikachi.com/images/627/4003627z.gif[/img]
<33

Offline

#3 2011-09-12 13:38:20

poxleitner
Member
Registered: 2011-09-08
Posts: 14,832

Re: Мобилните телефони са вредни

Бях чела,че когато спите не трябвало телефонът да е близко до вас..


Sometimes bad boys aren't like the books.
Sometimes they're actually bad.

Offline

#4 2011-09-12 15:10:57

little_baby
i am lost in time.
From: Upper East Side, Manhattan
Registered: 2009-08-05
Posts: 11,633

Re: Мобилните телефони са вредни

Телефонът също не трябва да бъде в джоб и близо до сърцето, изобщо близко до нас.

Offline

#5 2011-09-12 15:19:39

niksan_908
Member
From: Дупница
Registered: 2009-03-20
Posts: 1,302

Re: Мобилните телефони са вредни

http://play.novatv.bg/play/238981/
ето какво казва д-р Мария Папазова за мобилните телефони в "на кафе"


Умните си решават проблемите, а мъдрите не ги допускат!
http://kaprizen.com/forums/viewtopic.php?t=13497 <- снимките ми smile

Offline

#6 2011-09-12 19:23:45

privaтe Love
Member
From: in his late night thoughts
Registered: 2010-08-07
Posts: 5,126

Re: Мобилните телефони са вредни

Вредни,не вредни,без тях много трудно ще се живее  laugh  А и то какво ли е полезно ..  |-(


«» Hold my hand and I'll take you there... somehow, someday, somewhere...

Offline

#7 2011-09-12 19:34:19

martin34
Member
Registered: 2011-01-14
Posts: 6
Website

Re: Мобилните телефони са вредни

Вредни,не вредни,без тях много трудно ще се живее  laugh  А и то какво ли е полезно ..  |-(

Съгласен съм.Всяка една технология излъчва радиация.Където и да отидеш се има радиация.На планина почти минимално, но и там има.Вече света е пълен с радиация.И хората после си викат:
-"Защо сме се болни"?
Хоата през 21 век толкова много болести причиниха.Като свински грип, рак, грип.

Offline

#8 2011-09-12 20:32:16

mi_chan
Member
From: Hogwarts
Registered: 2010-03-20
Posts: 466

Re: Мобилните телефони са вредни

Хади на домашнитее xD


[img]http://24.media.tumblr.com/tumblr_mb9qvyDkIy1qc09cro2_500.gif[/img]

Offline

#9 2011-09-22 15:13:37

demito_didito
Member
From: Stockholm, Sweden
Registered: 2009-09-18
Posts: 2,246

Re: Мобилните телефони са вредни

Този експеримент с яйцето и аз бях го чувала.Наистина звучи ужасно.Вярно,че без телефоните живота на някой хора е немислим,но хората не казват това,с цел да се откажем от устройството,а просто да намалим разговорите си.Аз най-дълго говоря 10мин.,но вече ще ги редуцирам.Бях чела интресено изказване на някой учен,че ако говорим приблизително 10мин. по телефона,това се равнява на рентгенова снимка,което отново свучи също толкова плашещо.Знам също,че не трябва да поставяме моблния си телефон в джоб,близо до генеталиите или пък до главата,сърцето,защото апарата излъчва вредни вълникоито нарушават правилната дейност на органите.А какво да кажа за хората в 21век?В този век излязоха какви ли не болести,подкрепени с какви ли не отрицателни факти.От което стигам до заключениете- да има новонавлизаща техника,но тя вреди!!!

Offline

#10 2011-09-22 16:56:08

fire_cat
Member
From: Garden of Eden
Registered: 2009-09-28
Posts: 4,206

Re: Мобилните телефони са вредни

В днешно време абсолютно всичко е вредно. Телефоните явно не са изключение.


Nothing is impossible,
the word itself says 'I'm possible'!

Offline

#11 2011-10-07 17:12:48

dream_99
Member
From: { { Sofia } }
Registered: 2011-09-25
Posts: 1,321

Re: Мобилните телефони са вредни

Телефонът също не трябва да бъде в джоб и близо до сърцето, изобщо близко до нас.


Така е ...

______________________________________________
Трябва да си търпелив, любовта не винаги е идеална,
тя си е просто ЛЮБОВ ...  heart  heart  heart  heart  heart  heart
3889168k.gif
"The Vampire Diaries"  heart


[list=*]
[*][img]http://30.media.tumblr.com/tumblr_lwbb0cqIdj1qdi1fko1_250.gif[/img],[img]http://29.media.tumblr.com/tumblr_lwbb0cqIdj1qdi1fko4_250.gif[/img][/*]
[/list]

Offline

Харесайте страницата ни във Facebook

Вижте най-харесваните снимки, статии и албуми директно чрез Facebook