#1 2010-10-01 22:37:34

yee
Изгонен(а)
From: New York
Registered: 2009-02-13
Posts: 7,394
Website

Re: Любимите ви цитати от книги.

Вие имате ли си любими цитати?Напишете ги тук!
- имам навика да си записвам любими цитати, от книги които съм чела :]
ето и някои от моитe:

- "Това,което прави живота интересен,е възможността да осъществиш мечтата си."- Паулу Коелю, Алхимикът

-"Когато човек силно желае нещо,цялата Вселена му съдейства."- Паулу Коелю,Алхимикът

- "Когато често се срещаме с дадени хора,те стават част от живота ни.И като станат част от живота ни,започват да се опитват да го променят.И се сърдят, когато не правим това,което те изискват от нас.Понеже всеки си мисли,че знае как другият трябва да живее живота си,но всъщност никой не знае как трябва да живее своя собствен."- Паулу Коелю, Алхимикът

- "За мен Вселената беше лишена от Живот,от Смисъл,от Воля,дори от Враждебност; тя беше като огромна,безчувствена и безразлична Парна машина,която изпълнява своя безкраен и вечно повтарящ се ритуал.О,ти огромна,мрачна и самотна Голгота,Мелница на Смъртта! Защо Животът ти е гръб обърнал? Не е ли това на Дявола работа,или пък Дяволът ще да е твоят Господ Бог?" -Томас Керлайл (Стивън Кинг - "Дългата разходка" )

- „Мозъкът е мускул,който може да помести света.“ - Стивън Кинг.


[img]http://resources.toolwi.com/resource/preview:2/1af8d4db513594f6879e92dac1a32aa0.gif[/img] [img]http://store.picbg.net/pubpic/C4/A3/da310092b6d3c4a3.jpg[/img]

Довчера плюехте сайта, а сега го обичате. И модератори ще ставате. ахаха ;D

p.s тези рангове станаха като бонбони ..

Offline

#2 2010-10-02 11:49:20

audrey
Member
From: In your room
Registered: 2010-07-15
Posts: 6,566
Website

Re: Любимите ви цитати от книги.

Оо , още някой чете Оскар Уайлд  happy

"Има едно - единствено нещо по - лошо на света от това да говорят много за теб и това е - да не говорят изобщо" - "Портретът на Дориан Грей"

"Красотата. Както винаги, красотата погуби звяра.
                               "Кинг Конг"
"Синьото сияние, заместващо на Смърт очите, постепенно помътня и сякаш засмука погледа й в празните кухини и отвъд, в мрака...
...който се простираше в безкрая. Няма дума, която да го опише.Дори вечността е човешка представа. Щом й дадеш име, даваш й и определена продължителност, ако ще и да е неимоверно проточена. Но този мрак щеше да остане и след като вечността се предаде. Обитаваше го Смърт. Съвсем сам. "
                                        "Soul music"

"...Грях ли е да се оцелее? Грях ли е да се приспособява човек? Що е добро на този свят? А зло що е?"         "Цар Плъх"


cap ou pas cap ?
[img]http://24.media.tumblr.com/tumblr_m04xsnL8LL1qc0cxpo1_400.gif[/img]
I have loved the stars too fondly to be fearful of the night

Offline

#3 2010-11-20 16:43:46

kingsize_ofanziva
kingsize
From: Някъде там
Registered: 2009-03-09
Posts: 5,677
Website

Re: Любимите ви цитати от книги.

...Аз убих не с цел, след като се сдобия с пари и с власт,да стана благодетел на човечеството. Глупости! Аз просто убих; за себе си убих, само за себе си...Аз исках друго да разбера, друго ме тласкаше: тогава исках да разбера, и то час по-скоро, въшка ли съм и аз като всички останали, или човек".Из " Престъпление и наказание" Ф.М.Достоевски star

П.С. Оооуу, audrey "Цар Плъх" е доста тежка книга- по какъв повод я чете ?


Я, едно ангелче с крилца още мърда...ПРАС и то
умря...хахаха...

  star
Да ви имам мониторно , процесорната , клавиатурно , мишкова , скайп любов !!

Offline

#4 2010-11-20 20:56:35

audrey
Member
From: In your room
Registered: 2010-07-15
Posts: 6,566
Website

Re: Любимите ви цитати от книги.

[b] П.С. Оооуу, audrey "Цар Плъх" е доста тежка книга- по какъв повод я чете ?

Ами,по незнайна причина съм силно привлечена от живота по времето на втората световна война.За това един съученик ми я препоръча.  smile


cap ou pas cap ?
[img]http://24.media.tumblr.com/tumblr_m04xsnL8LL1qc0cxpo1_400.gif[/img]
I have loved the stars too fondly to be fearful of the night

Offline

#5 2010-12-06 13:46:28

lyd3tinaaa
Member
Registered: 2009-11-09
Posts: 336

Re: Любимите ви цитати от книги.

"изглежда"? Не! При мен "изглежда" няма!
Нима по моя мрачен плащ, госпожо,
или по задължителния траур,
или по непрестанните въздишки,
или по водопадите сълзи,
или по израза на безутешност,
нима по тях и други тям подобни
прояви, форми, знаци на скръбта
ще съдите какво ми е в душата
по тях наистина човек "изглежда
защото би могъл да ги играе" -"Хамлет", Втора сцена,У. шекспир

-"Когато не откриваш ясна причина за любовта си към някого,означава,че наистина го обичаш...Често пъти обичаш хора,които изпълняват капризите ти,които са като теб.Чувстваш се сигурен с тях.Да обичаш хората,които са като теб,всъщност е лесно.Трудното е да обичаш хора,които не приличат на теб,които не изпълняват всяко твое желание.Трудното е да обичаш някого не защото те прави щастлив,а просто защото съществува,защото не прилича на никого другиго,защото си е такъв,какъвто е.." -"Музика край леглото ми",Кюршат Башар

-"На този свят няма нито щастие,нито нещастие,има само сравнение между едно състояние и друго.Нощо повече.Само който е изпитал безгранична злочестина,може да изпита безгранично щастие.Човек трябва да е пожелал да умре,за да разбере колко хубав е живота." -"Граф Монте Кристо" ,Александър Дюма


[img]http://24.media.tumblr.com/tumblr_mbdxxzCxGx1r1jh8wo1_500.gif[/img]
[list=*]
[*]You loved me and I froze in time
Hungry for that flesh of mine
But I can't compete with the she-wolf, who has brought me to my knees
What do you see in those yellow eyes?
'Cause I'm falling to pieces
[/*]
[/list]

Offline

#6 2010-12-06 16:09:53

Marietchety
Member
From: *..Dream City.. [[sun]]
Registered: 2008-12-04
Posts: 4,344

Re: Любимите ви цитати от книги.

"Ето моята тайна. Много е проста: истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите."   -Антоан дьо Сент Екзюпери

Offline

#7 2010-12-06 17:38:18

audrey
Member
From: In your room
Registered: 2010-07-15
Posts: 6,566
Website

Re: Любимите ви цитати от книги.

"Всяка война в човешката история винаги завършва с абсолютно един и същи резултат: гарвани -1000точки,хора - 0 точки"


cap ou pas cap ?
[img]http://24.media.tumblr.com/tumblr_m04xsnL8LL1qc0cxpo1_400.gif[/img]
I have loved the stars too fondly to be fearful of the night

Offline

#8 2011-11-25 10:16:02

Call Again
«√anity ℱair»
Registered: 2011-03-01
Posts: 6,703

Re: Любимите ви цитати от книги.

О,доста са,ето част

"О,използвайте младостта си докато не е отминала! Не губете напразно златните си дни в слушане на досадни проповеди,не се опитвайте да поправите непоправимото,не пропилявайте живота си заради невежите,пошли и нищожни хора в името на болезнени стремления и лъжливи идеали.Жвейте! Живейте този прекрасен живот се съдържа във вас! Не пропускайте нищо! Търсете все нови и нови усещания! Не се страхувайте от нищо!"- Оскар Уайлд

"Знам,че има поражения.И никoй не може да ги избегне.Затова е по-добре да изгубиш няколко битки,воювайки за мечтите си,от колкото да бъдеш победен,без да знаеш за какво се бориш"- Паулу Коелю

"Винаги се чувствам щастлив.Знаеш ли защо? Защото не чакам нищо от никого.Да чакаш винаги боли.Животът е кратък.Затова обичай живота,бъди щастлив и винаги се усмихвай.Живей за себе си и запомни- преди да говориш - слушай,преди да пишеш -мисли,преди да нараниш-чувствай,преди да мразиш-обичай,преди да се предадеш-опитай! Преди да умреш -ЖИВЕЙ!"- Шекспир

"Никога не трябва да осъждаме живота на другите,защото всеки сам знае колко голяма е болката и саможертвата му.Едно е да мислиш,че си намерил верния път,съвсем друго е да смяташ,че твоят път е единственият възможен." - Паулу Коелю - "Край река Пиедра седнах и заплаках"

"Когато бях на 5 години мама непрекъснато ми повтаряше,че най-важното в живота е да бъдеш щастлив.Когато тръгнах на училище,попитаха всички ни,какви искаме да станем,
когато порастнем.Аз отговорих: - Щастлив! Тогава ми казаха:-Ти не си разбрал въпроса.А аз отвърнах: - Не!Вие не сте разбрали Живота!" Джон Ленън

Offline

#9 2011-11-25 10:36:13

x_alien_x
Member
Registered: 2010-10-04
Posts: 35,889

Re: Любимите ви цитати от книги.

" Дори само близостта й събуди у него най-странното усещане, като онази топлина, полъхваща, когато някой пън се разпадне на пепел в огъня." - Паднали ангели,Лорън Кейт speechless  heart


[list=*]
[*]To feel nothing.
What a beautiful feeling that is.
[/*]
[/list]

Offline

#10 2011-11-25 11:08:55

Call Again
«√anity ℱair»
Registered: 2011-03-01
Posts: 6,703

Re: Любимите ви цитати от книги.

Прасчо пита Мечо Пух:
- Пух, какво е любовта?
- Това, което означава всичко за теб - отговори Пух.
- А до края ли продължава? - попита Прасчо.
- Не - отвърна Пух, - продължава дори ПО-ДЪЛГО, защото тя е безкрайна!
- И значи тя е по-велика от всичко? - попита пак замислен Прасчо.
- Не Прасчо, пак не разбра - ТИ СИ ПО-ВЕЛИК ЩОМ ОБИЧАШ, тя те прави такъв!!!

Offline

#11 2011-11-25 11:33:58

wounds
Member
From: Втората звезда в дясно
Registered: 2010-10-13
Posts: 711
Website

Re: Любимите ви цитати от книги.

"Животът е твърде кратък,за да поемаш върху плещите си товара на чуждите грешки.Всеки човек живее свой собствен живот и плаща своя цена за него.Жалко само,че често изплащаме една-единствена грешка.Изплащаш,изплащаш и няма край.В своите сделки с човека,съдбата никога не приключва сметките си."
-"Всъщност,Дориан,каква полза има човек да спечели целия свят,ако загуби душата си?"
"Портретът на Доариан Грей", Оскар Уайлд

-"Болката е най-тежкото и невидимо нещо на света."
-"Нямам какво да кажа,защото,когато няма любов думите свършват.Страниците стават бели,мастилото на живота пресъхва."
-"Заради грешката си исках животът да има бутон за пренавиване.Но животът няма такъв бутон.Той продължава напред и свири мелодията,независимо дали искаш или не.Можеш само да засилваш или намаляваш звука.И трябва да танцуваш.Колкото се може по-добре."
-"Мечтите са като звездите-виждаш ги да блестят,когато изгасне изкуствената светлина, но ги е имало и преди...Просто не си ги забелязвал."
"Бяла като мляко,червена като кръв" от Алесандро д'Авения

-“Искаш да пиеш от луната като от златна чаша: твърде вероятно е да станеш велик,но само ако останеш дете.Всички велики хора по света са били малки момчета,които са искали луната: тичали са и са се катерили,а понякога са хващали светулки.Но когато човек порасне,разбира,че не може да има луната,а дори и да може-не я иска.И така вече не лови светулки”
-„Робърт,виждал ли си онези огромни,черни мравки,които се раждат с криле? Летят ден-два,после крилете им падат и те се спускат на земята,за да пълзят цял живот.Не е ли странно,Робърт,че сред мъжете това пълзене е на почит и че децата късат своите криле,за да се отдадат на великолепното пълзене?”
"Златната чаша" от Джон Стайнбек

-"Не си глупав.Просто си глух.Който е глух,не чува музиката.Нито радиото.И както не ги чува,като нищо може да каже,че такива неща няма."
"За кого бие камбаната", Ърнест Хемингуей

-"Животът не може да бъде прекъснат лесно.Човек не умира,докато нещата,променени от него,са живи.Следите,оставени от него,са единственото доказателство,че е живял.Докато съществува и най-малкият спомен,човек не може да бъде забравен,да умре."
"Към един незнаен бог", Джон Стайнбек

-"Каквото и да изпитвам,няма да позволя да си проличи.Ако трябва да плача,ще плача вътрешно.Ако трябва да кървя,ще си правя синини.Ако сърцето ми полудее,няма да спомена и думица на никоя жива душа на света.Не помага на никого.Само прави живота на всички по-лош."
"Ужасно силно и адски близо", Джонатан Сафран Фоер

-"Някой винаги чака някого,а другият все не се завръща у дома.И тогава този някой прави всичко възможно да го унищожи,за да не му причинява повече болка"
"Сирената", Рей Бредбъри

-"Добре,че ги има децата,за да научат възрастните на нежност"
"Земята е море от сълзи в което се давим"
"Странният рицар на свещената книга", Антон Дончев

-"Подходящо е да се разплачеш в задушния мрак,затворен в някого-когато виждаш,че всичко,което си постигнал,ще свърши на боклука.Всичко,с което се гордееш,ще бъде изхвърлено.Всички,които обичаш,ще те отхвърлят или ще умрат."
-"Един миг - само толкова можеш да очакваш то съвършенството"
"Боен клуб", Чък Паланюк

"Всички щастливи семейства си приличат,но всяко нещастно семейство е нещастно по своему" -"Анна Каренина", Лев Толстой


Just remember that sometimes,
the way you think about a person
isn’t the way they actually are.

Offline

#12 2011-11-25 15:26:47

summer.time
Member
Registered: 2009-07-17
Posts: 1,498

Re: Любимите ви цитати от книги.

Аз като най-големия глупак, никога не съм чела книга на Български, в момента чета "Под игото" и е много интересна, но нямам любим цитат, това са ми любимите цитати но на английски, от любимата ми книга Looking for Alaska, John Green :

- At some point, you just pull off the Band-Aid and it hurts, but then it's over and you're relieved.

- Y'all smoke to enjoy it. I smoke to die.

- I wanted so badly to lie down next to her on the couch, to wrap my arms around her and sleep. Not fuck, like in those movies. Not even have sex. Just sleep together, in the most innocent sense of the phrase. But I lacked the courage and she had a boyfriend and I was gawky and she was gorgeous and I was hopelessly boring and she was endlessly fascinating. So I walked back to my room and collapsed on the bottom bunk, thinking that if people were rain, I was drizzle and she was a hurricane.

Offline

#13 2011-11-25 18:12:49

weezy_FTW
Member
From: Miami, FL
Registered: 2011-01-07
Posts: 327

Re: Любимите ви цитати от книги.

"Той се облича и отива в обора, където е оставил коня си. Мисли за овеса, за сеното, за времето... За сина си, когато е сам, не може да мисли... Да поприказва за него с някого може, но самичък да мисли и да си представя образа му, е нетърпимо тежко..." - Мъка, А. П. Чехов

Offline

#14 2012-05-15 15:10:19

preska99
Member
Registered: 2011-01-31
Posts: 5

Re: Любимите ви цитати от книги.

"Двамина млади през стени от злоба
обикват се под гибелна звезда
и таз любов, отвела ги до гроба,
погребва с тех и кръвната вражда."

"Не може той открито да я среща,
тъй както правят влюбените вред;
тя длъжна е да крие страст гореща
от поглед на родител и съсед.

"Узнах го късно, за да се опазя,
обикнах го, преди да го намразя —
вещае ми — усещам — кръв и мрак
таз обич към заклетия ми враг!"

Всичките са от "Ромео и Жулиета" на Шекспир

Offline

#15 2012-05-21 16:45:26

Princэska___
Member
Registered: 2011-01-07
Posts: 722

Re: Любимите ви цитати от книги.

Доста са,но ето едни от които ...

"Когато човек твърди,че не иска да говори за нещо,той обикновено иска да каже,че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая"

“Никога не се доверявай на жена,която носи лилаво,независимо от възрастта си,или на жена над 35,която обича розови панделки.Това са жени с истории зад гърба си.”

“Да бъдеш добър,значи да живееш в хармония със себе си.Противоречието настъпва тогава, когато си принуден да живееш в хармония с другите.”

“Да си естествен е поза,която дразни хората повече от всички други.” -Оскар Уайлд, “ Портретът на Дориан Грей “

Offline

#16 2013-01-03 17:22:41

-atanasowa
Member
Registered: 2012-08-07
Posts: 1,122

Re: Любимите ви цитати от книги.


-"Най-хубавото се вижда само със сърцето.Най-същественото е невидимо за очите (Антон дьо Сент Екзюпери - "Малкия Принц"
-"Ние не можем да понесем у хората недостатъците,които притежаваме сами" -Портретът на Дориан Грей
-"Да си естествен е поза,която дразни хората повече от всички други" -Портретът на Дориан Грей


.
Verlieben. Verlieren.

Offline

#17 2013-01-05 01:25:21

xnekfonikfox
Member
Registered: 2010-06-28
Posts: 21,552
Website

Re: Любимите ви цитати от книги.

Попринцип са много, но този е последният, който ми хвана окото:
"Когато обичаш един човек, ти не просто преминаваш през неговите проблеми.
Нито ги търпиш, надявайки се всичко скоро да свърши. Вие двамата заедно ги решавате -
не защото не искаш да си разваляш спокойствието, а защото животът на двама ви е свързан,
пътищата ви са преплетени.
Когато ти си щастлива, и аз съм щастлив, а когато не си... нищо друго няма значение."


"Great loves? Maybe one, if you're lucky."

Offline

#18 2013-01-05 10:54:46

lady_ss1
Member
From: София
Registered: 2010-09-17
Posts: 21,410

Re: Любимите ви цитати от книги.

"И щастливи продължихме към това малко, но съвършено парченце от нашата вечност."

Offline

#19 2013-01-12 13:46:24

ecei
Е ' Т И °
From: College Princeton °
Registered: 2010-12-25
Posts: 3,858

Re: Любимите ви цитати от книги.

''Любовта не е старание,а лъскане на бастуна - поне за мъжете! ''


†  †   † † † † † † † † † † † † † † † † †

Offline

#20 2013-02-14 22:14:49

Call Again
«√anity ℱair»
Registered: 2011-03-01
Posts: 6,703

Re: Любимите ви цитати от книги.

“Хубаво е неволно да извикваш любов с такава сила.”

Offline

#21 2013-02-28 08:35:44

LostGirl
Member
From: Майна Сити
Registered: 2012-03-17
Posts: 72

Re: Любимите ви цитати от книги.

"Живей свободен или умри." - Джон Каценбах, "Психоаналитикът"

"Никой не може да се счита за щастлив, докато не е завършил живота си." - Софокъл, "Едип цар"

"Ако се случи нещо лошо, пиеш, за да забравиш;
ако се случи нещо хубаво, пиеш, за да го отпразнуваш;
а ако нищо не се случва, пиеш, за да се случи нещо." - Чарлз Буковски, "Жени"

"Адът не е нищо в сравнение с яростта на измамена жена." - Стивън Кинг, "Живата факла"


Don't be surprised when I disappear..

[img]http://prikachi.com/images/323/6169323F.png[/img]

Offline

#22 2014-01-05 11:51:50

DamonGirl
Member
From: Новосибирск, Сибир
Registered: 2012-08-26
Posts: 604
Website

Re: Любимите ви цитати от книги.

Въздухът ме обгръща като прегръдка и за миг сърцето ми запява "Аз летя!" -Делириум, Лорън Оливър


Понякога съм пара, понякога съм лед. И във всичките си превъплъщения съм полезна, непотребна, а понякога — отровна.Защото никога не се опитвам да съм това, което не съм.Защото приемам да съм част, не цялост.Защото съм много неща, не едно.Защото не съм повече от това, което съм.Нито по-малко.

Offline

#23 2014-02-06 21:12:28

Breath Of Passion
Bitchy mod
From: In his mind..
Registered: 2008-12-26
Posts: 12,623

Re: Любимите ви цитати от книги.

“Добър си с онези, които обичаш. Искаш да бъдеш добър с онези, които обичаш, защото знаеш: времето, прекарано с тях, ще отлети твърде бързо, без значение колко ще продължи.” - Стивън Кинг

”- Обичам те - казах и аз. - И това ще мине - ми отговори тя и затвори телефона.” — Юрий Визбор

"Пушеше ми се. Беше глупаво, защото не пушех вече от години. Да, обаче такъв е животът... Доказвате, че имате страхотна воля, а после една зимна сутрин решавате да извървите четири километра в студа, за да си купите пакет цигари или пък обичате мъж, правите с него две деца и една зимна сутрин научавате, че той си тръгва, защото обичал друга. Добавя, че се срамува, че е сбъркал.
Като по телефона: "Извинете, грешка."
Моля, моля..." -  Анна Гавалда


Those who talk behind your back are behind you for a reason!


Джордже Балашевич

Offline

#24 2014-02-10 22:06:38

niq9712
Member
Registered: 2012-03-01
Posts: 13

Re: Любимите ви цитати от книги.

Защото знам, че има хора които казват че тези неща не са се случили.
Има хора, които забравят какво е да си на 16, когато станат на 17.
Знам, че някой ден всичко това ще бъде история
и снимките ни ще са просто стари снимки.
Ще станем нечии родители.
Но точно сега тези моменти не са истории.
Те се случват.
Тук съм и я гледам, и е толкова красива.
Мога да го видя-онзи момент в който знаеш,че не си тъжна история.
Ти си жив.
Изправяш се и виждаш светлините на сградите и всичко, което те кара да се чудиш.
Караш и слушаш песента, която обожаваш с хората които обичаш най-много на този свят.
И в този момент се кълна че сме безкрайни!  - "Предимствата да бъдеш аутсайдер";Стивън Чбоски
(Мисля,че в книгата е по-различно)

Следите,които хората оставят са доста често белези.- "Вината в нашите звезди";Джон Грийн

Понякога четеш някоя книга и тя те изпълва с едно такова божествено чувство, че накрая стигаш до убеждението, че разбития на парчета свят няма да върне целостта си докато всяко едно човешко същество не прочете тази книга.От друга страна, има книги , за които не можеш да споделиш на никого - книги толкова специални,необикновени и твои, да обявиш пред някого увлечението си би било равно на предателство.-"Вината в нашите звезди";Джон Грийн
   
Мислите ми са звезди, които не мога да събера в съзвездия. - "Вината в нашите звезди";Джон Грийн 

Отивам да търся голямото ''Може би'' - "Къде си, Аляска ?",Джон Грийн

Ако хората бяха дъжд, аз ръмя, а тя е ураган. - "Къде си, Аляска ?",Джон Грийн

Ще отидеш в хартиените градове и никога няма да се върнеш. - "Хартиени градове";Джон Грийн

Тези образи й се привиждаха като химера. Химера за друг живот. По-топъл и уютен, с повече щастие и истински усещания, които не са стимулирани от кокаин, амфетамини, метамфетамини, екстази, LSD и куп други боклуци, които употребяваше. Живот с чувства. Реални, действителни чувства. - "Химера за живот";Росица Траянова

smile

Offline

#25 2014-03-01 21:57:17

Step Up
Member
Registered: 2009-10-24
Posts: 1

Re: Любимите ви цитати от книги.

- Защо гледаме все към небето? – помисли си Данаил. – Уж не вярваме, не вярваме, а все към небето гледаме…

Offline

Харесайте страницата ни във Facebook

Вижте най-харесваните снимки, статии и албуми директно чрез Facebook