#1 2009-05-24 18:47:52

Black Diamond
Member
From: Пловдuв
Registered: 2008-11-28
Posts: 41,121

Re: Начините да заспиш :)

Светлините в спалнята

Дори проблясъците на светлина, които се промъкват през щорите или синкавото сияние на включения ти монитор, могат да те държат будна. Светлината изпраща сигнал до мозъка ти да спре производството на мелатонин (мисля, че е меланин този хормон, но не съм сигурна – вижте как е в оригинала) – хормонът, който контролира съня ти и неговите фази.

„Хапче за сън“: Сдобий се с плътни пердета, смени електронния си будилник с обикновен без светещи бутони и изгаси компютъра си. Направи всичко възможно в спалнята ти да бъде тъмно, когато си лягаш. Ако все пак вътре прониква светлина, пробвай да спиш с маска за очи.

Хаотичният хранителен режим

Това, че нямаш фиксиран час за закуска, обяд или вечеря, затруднява задачата на тялото ти да разпознае кога е време за сън. Причината е, че биологичният ти часовник, който сигнализира кога трябва да си легнеш и кога трябва да се събудиш, разчита на следи от ежедневието – като например часовете на хранене. И ако храненията ти варират всеки ден, организмът ти изпитва трудност да дешифрира в кой момент е време за „изключване“.

„Хапче за сън“: Придържай се към еднакъв хранителен график всеки ден, дори през уикендите. Витамин В помага в регулирането на съня, така че се насочи към храни, богати на тази съставка (пълнозърнести ястия, ядки, броколи и картофи).

Вечерният енергичен прилив
Това е доста разпространен сценарий: след като си скучала цял ден (зад компютъра например), вечерта изведнъж те обзема прилив на енергия. Разбира се, супер трудно е да устоиш на приятната изненада, затова решаваш да подредиш гардероба си, да направиш няколко упражнения и т.н. И когато решиш, че вече е време за сън, си прекалено разсънена, за да заспиш.
Ето възможната причина. Това, което ти прилича на прилив на енергия всъщност, може би е тревожност, подтикната от увеличеното производство на хормоните кортизол и адреналин, защото организмът ти го увеличава при липса на сън. Ако се възползваш от енергичността си, първоначално ще се почувстваш още по-будна, а след това ще бъдеш много по-изтощена.

„Хапче за сън“: Наистина опитай да устоиш на изкушението или се възползвай от прилива на хормони, за да свършиш нещо релаксиращо – да почетеш книга например – което няма да предизвика отлагане на лягането извън приличните часове.

Разкрасителните процедури

Внимавай какво слагаш върху лицето и тялото си преди да загасиш лампите. Някои аромати, билки и подправки те разсънват. Един пример: ментата. Ако ползваш скраб за лице с аромат на мента или миеш зъбите си с такава паста, рискуваш да се разсъниш. Продуктите, които съдържат евкалипт и розмарин, действат по същия начин.

„Хапче за сън“: Запази освежаващите аромати за сутринта, когато имаш нужда от това. Преди лягане използвай паста с лек вкус и продукти с аромат на лавандула, защото тя има успокоителен ефект.

Менструалният ти цикъл

Някога забелязвала ли си, че будуваш точно преди да настъпи менструацията ти? Виновен е естественият спад на хормона прогестерон в организма, който ти помага да спиш по време на седмицата преди цикъл.

„Хапче за сън“: Предвиди този момент в месеца, когато няма да можеш да се наспиш, за да не бъдеш раздразнителна и се възползвай да направиш нещо, за което обикновено нямаш време.

Вечерните питиета

Алкохолът е депресант и питието преди сън може да те отпусне достатъчно, за да заспиш лесно. За съжаление сънливостта ти едва ли ще издържи много. Метаболизмът преработва алкохола доста бързо и веднага щом е извън организма ти, тялото ти изпитва симптомите на изтрезняване, които може да нарушат съня.

„Хапче за сън“: Гледай поглъщането на питието ти да бъде поне четири часа преди лягането, така че тялото ти да има време да преработи алкохола и той да не смущава съня ти.

Очакванията ти

Въпреки че осем часа са количеството сън, достатъчно за повечето възрастни хора, някои се нуждаят от дори повече, докато други се чувстват чудесно при пет, шест или дори четиричасов сън. Ако спиш повече, отколкото имаш нужда, ще ти е трудно да заспиш или ще се събуждаш твърде рано сутрин.

„Хапче за сън“: Опитай да откриеш вярната цифра за себе си. В продължение на седмица си лягай в един и същ час и ставай без будилник. Ако след седмия ден откриеш, че обикновено се събуждаш сама след седем часа например, значи това е твоята цифра.


"Жените, които се стремят да бъдат равни с мъжете, не са достатъчно амбициозни."
Мерилин Монро

Offline

#2 2009-05-25 08:53:58

blackberry
Member
Registered: 2009-04-07
Posts: 634

Re: Начините да заспиш :)

мН Яко smile
A иначе това с светлината в стаята..може би е вярно  smile


____________________
[img]http://www.prikachi.com/files/850334m.gif[/img]

Offline

#3 2009-05-25 09:28:38

mi6e_91
Member
Registered: 2008-11-02
Posts: 3,760

Re: Начините да заспиш :)

Аз съм свикнала да спя на нощна лампа


От сила имате нужда само ако искате да нараните някого. За всичко останало ви е необходима само любов!

Offline

#4 2009-05-25 18:39:54

MiSteRry
Member
Registered: 2009-04-01
Posts: 20,590

Re: Начините да заспиш :)

Аз съм свикнала да спя на нощна лампа

И аз  smile  laugh  :p

Offline

#5 2009-06-21 16:27:18

lovely1
Member
Registered: 2009-03-17
Posts: 1,159

Re: Начините да заспиш :)

мН Яко smile
A иначе това с светлината в стаята..може би е вярно  smile

+1  smile

Offline

#6 2009-06-22 07:01:25

vikatavili12
Member
Registered: 2009-03-30
Posts: 628

Re: Начините да заспиш :)

на мен като ми се спии нито светлина нито нищо не може да ме спре веднъж заспах на телевизор и на лампа не нощна ии бях под телевизора които работеше и пак си заспах  laugh

Offline

#7 2009-07-02 20:15:09

weschy.xD
Изгонен(а)
Registered: 2009-06-21
Posts: 9,118

Re: Начините да заспиш :)

яко ..  sun

Offline

#8 2009-07-05 07:30:37

S_i_S_i
Member
Registered: 2009-06-05
Posts: 221

Re: Начините да заспиш :)

Готино е  :p


Всичко идва,за да си отиде ... и да остави спомен за нещо ... което никога няма да се върне {!} ;[

Offline

#9 2009-07-05 15:13:27

JustMe23
Member
Registered: 2009-01-23
Posts: 143

Re: Начините да заспиш :)

Интересно...


[img]http://i421.photobucket.com/albums/pp292/peytonche/sayings-2-1.gif[/img]

Offline

#10 2009-07-16 07:04:12

elena_98
Member
From: НеКъДе ИзВъН СвЕтАа
Registered: 2009-06-16
Posts: 42

Re: Начините да заспиш :)

Светлините в спалнята

Дори проблясъците на светлина, които се промъкват през щорите или синкавото сияние на включения ти монитор, могат да те държат будна. Светлината изпраща сигнал до мозъка ти да спре производството на мелатонин (мисля, че е меланин този хормон, но не съм сигурна – вижте как е в оригинала) – хормонът, който контролира съня ти и неговите фази.

„Хапче за сън“: Сдобий се с плътни пердета, смени електронния си будилник с обикновен без светещи бутони и изгаси компютъра си. Направи всичко възможно в спалнята ти да бъде тъмно, когато си лягаш. Ако все пак вътре прониква светлина, пробвай да спиш с маска за очи.


  ŅŐ ΜŬšįĈ Ńŏ ŁļvĚ music

Offline

#11 2009-08-16 10:38:09

sunny13
Bitter*
Registered: 2009-07-26
Posts: 9,886

Re: Начините да заспиш :)

много е хубаво но аз винаги си заспивам на всичко е когато много ми се спи като немога да заспя ставам излизам си на терасата и си мисля или гледам тв  laugh


"Ако си решил да променяш живота си,давай.Не се обръщай назад,защото времето никога не чака."

Offline

#12 2010-06-25 08:31:28

demito_didito
Member
From: Stockholm, Sweden
Registered: 2009-09-18
Posts: 2,246

Re: Начините да заспиш :)

Преди не можех на тъмно да седя smile  smile  smile

Offline

#13 2010-06-28 11:29:38

mim3nceto96
Member
Registered: 2009-12-06
Posts: 342

Re: Начините да заспиш :)

Интересно  wink  (y)


Тя за тебе е приятелка-
ти за нея всичко
когато сърцето ти се чувства пак самичко
когато сълзите не спират и радоста избяга
тогава до теб един човек остава
едно момиче, което много те обича
и винаги добра приятелка ще те нарича
една душа, която винаги ще е до тебе
в щастие в нещастие и във всяко време!

Offline

#14 2010-06-28 19:18:36

Sisi7u
*-_c0oL StaR_-*
From: градът на прокълнаtиtе . !! .
Registered: 2010-03-06
Posts: 4,943

Re: Начините да заспиш :)

Интересно...


[img]http://prikachi.com/images/452/3028452n.jpg[/img]

Offline

#15 2010-06-28 21:22:08

blo0dy_so0ul
Member
From: Сейнт Луис, Мисури [h]
Registered: 2010-02-04
Posts: 5,326

Re: Начините да заспиш :)

Светлините в спалнята

Дори проблясъците на светлина, които се промъкват през щорите или синкавото сияние на включения ти монитор, могат да те държат будна. Светлината изпраща сигнал до мозъка ти да спре производството на мелатонин (мисля, че е меланин този хормон, но не съм сигурна – вижте как е в оригинала) – хормонът, който контролира съня ти и неговите фази.

„Хапче за сън“: Сдобий се с плътни пердета, смени електронния си будилник с обикновен без светещи бутони и изгаси компютъра си. Направи всичко възможно в спалнята ти да бъде тъмно, когато си лягаш. Ако все пак вътре прониква светлина, пробвай да спиш с маска за очи.


- Т'фа е много вярно, аз докато не е пълна тишина, не мога да заспя...  rofl  (y)


[img]http://i52.tinypic.com/25q8xfd.gif[/img] [img]http://i55.tinypic.com/10qxfl0.gif[/img]
[img]http://i56.tinypic.com/2uqjhcn.gif[/img] [img]http://i53.tinypic.com/n1xrp5.gif[/img]
We're Chuck and Blair... Blair and Chuck.  <333

Offline

#16 2010-07-26 21:38:13

n0name
Member
From: Стара Загора
Registered: 2010-04-16
Posts: 200

Re: Начините да заспиш :)

аз пък съм свикнал телевизора да ми върви цяла нощ  laugh


when you're on your way to quit, just stop and think about what did you go through and what did you expirienced…

Offline

#17 2010-08-21 23:01:24

pisety
Member
Registered: 2010-02-13
Posts: 561

Re: Начините да заспиш :)

много е хубаво но аз винаги си заспивам на всичко е когато много ми се спи като немога да заспя ставам излизам си на терасата и си мисля или гледам тв  laugh

и аз съм така xD


Бъди себе си, има достатъчно други хора!]

heart ---> xXx_lority_xXx <--- heart

Offline

#18 2010-08-31 06:05:03

yoannka_love_mariqncho
Member
Registered: 2010-02-27
Posts: 493

Re: Начините да заспиш :)

Приспи ле ми се-до там съм laugh


heart I LoVe OnLy My ReAl LoVe MaRiQn heart
heart FoReVeR ToGeThEr heart

Offline

#19 2010-08-31 07:00:57

Vip_ExtazyYy
Member
From: .... * CrAzYy t0wN * .. }} ~
Registered: 2010-04-10
Posts: 383

Re: Начините да заспиш :)

хмм .... тва със светлините донякйде е вярно


~ Няма значение човек колко е далеч от теб ,ако той живее в сърцето ти.. heart  ~



unique_baby27 heart ) ) `~

Offline

#20 2010-08-31 11:51:31

niksan_908
Member
From: Дупница
Registered: 2009-03-20
Posts: 1,302

Re: Начините да заспиш :)

Светлините в спалнята
(мисля, че е меланин този хормон, но не съм сигурна – вижте как е в оригинала) – хормонът, който контролира съня ти и неговите фази.

не е меланин, меланина е пигмента, който оцветява кожата smile


Умните си решават проблемите, а мъдрите не ги допускат!
http://kaprizen.com/forums/viewtopic.php?t=13497 <- снимките ми smile

Offline

#21 2010-08-31 11:58:52

Sun Smiley
Member
Registered: 2010-08-30
Posts: 1,330

Re: Начините да заспиш :)

Интересно...


new profile: miss_green : )

Offline

#22 2012-04-22 15:45:23

dirtymind
Member
From: Barselona <3
Registered: 2012-03-24
Posts: 1,749

Re: Начините да заспиш :)

Полезно. music

Offline

Харесайте страницата ни във Facebook

Вижте най-харесваните снимки, статии и албуми директно чрез Facebook