#1 2010-06-11 11:17:59

Brutallity
Member
From: София
Registered: 2010-03-13
Posts: 1,285

Re: Любими цитати от книги

Hellow ^ ^
Тук споделяйте любимите си цитати от книги ^ ^
Желателно е да има името на книгата както и на автора. 
sun
предварително се извинявам ако има такава тема или не съм олучила раздела =P
ще започна първа :

" - На лицето ти играе едва доловима усмивка - да не би някой да е умрял от ужасна,страховита,кървава смърт,о,жлъчни ? "
Денят на дракона - Ричард А.Кнаак

                                     
" Верееса напусна най-южната част на доковете,изпълнена с крайно отвращение.Не само не бе постигнала никакъв успех,но измежду всички човешки селища,които бе посещавала,Хасик се нареждаше сред най-вонящите."
Денят на дракона - Ричард А.Кнаак


" Ако обичате истории с щастлив край,ще е по -добре да зачетете някоя друга книга.В тази книга не само,че няма щастлив край,но няма и щастливо начало,а и по средата има твърде малко щастливи неща."
Нещастното начало - Лемъни Сникет.

" Хари я погледна,после разсеяно свали ръка и докосна мълниевидния белег на челото си.
- Знам
Белегът не го беше болял деветнайсет години.Всичко беше наред."
Хари Потър и Даровете на Смъртта - Дж.К.Роулинг


"Той зачака.След почти цяла минута портите започнаха да се отварят.Скърцането им проехтя през Зин-Азшари.Звукът наподобяваше стоновете на мъртвите.
Когато се разтвориха докрай,Илидан спокойно влезе вътре.
Портите бързо се затвориха зад гърба му."
Демонична Душа - Ричард Кнаак.

" Ерагон вдигна Елдунари на Глаедр над главата си и го показа на слънцето и на новия ден.Усмихна се,нетърпелив за предстоящите битки и за момента,в който двамата с Сапфира най-накрая щяха да се изправят срещу Галабаторикс и да убият тъмния крал."
Бризингър - Кристофър Паолини.

victory.png


All lives end. All hearts are broken. Caring is not an advantage.

---- A morbid obsession in black and white.
-- Cognac, Lilac.
-Morgenstern.

Offline

#2 2010-06-11 12:19:06

demito_didito
Member
From: Stockholm, Sweden
Registered: 2009-09-18
Posts: 2,246

Re: Любими цитати от книги

http://vbox7.com/play:c339de10
една доста хумористична част от Бай Ганьо.

Offline

#3 2010-06-11 13:05:29

The Vampire Hunter *
Изгонен(а)
From: Циркът на прокълнатите *
Registered: 2010-06-06
Posts: 347

Re: Любими цитати от книги

Яя,каква хубава темичка. sun

Ето моите (arrow)

"Подобно поведение показваше повече интелект, отколкото има едно зомби. Не беше правилно. Аз грешах. Грешах, мама му стара. И Робъртс умираше заради мен."
Усмихнатият труп,Лоръл К. Хамилтън laugh

"– Ти изпразни пълнителя в лицето му. Издуха му шибания мозък от главата.След това се отпусна. Помислих, че си мъртва. Боже! – Той поклати глава. – Не повтаряй повече този номер пред мен, става ли?"
Усмихантият труп,Лоръл К. Хамилтън

"Обърнах се към него, посягайки с лявата си ръка за чука. Щом той ми го подаде, забих ясеновия кол в гърдите му.Карл изпищя. Кръв плисна от устата на Оливър. Той сякаш замръзна като че ли не можеше да се движи с кол в сърцето, но не беше мъртъв
– още не. Забих пръсти в гърлото му и дръпнах, откъсвайки големи парчета плът, докато не видях гръбнака, лъскав и влажен. Увих пръсти около гръбначния стълб и го изскубнах. Главата на вампира се килна встрани, задържана от няколко ивички месо.Откъснах я и я захвърлих през арената."
Циркът на прокълнатите,Лоръл К. Хамилтън

"Замахнах нагоре преди дори да се замисля – преди той да ми прочете мислите. Пъхнах ръка в гърдите му. Ребрата изпукаха и ме одраха.Стиснах туптящото му сърце и го смачках.Не можех да дишам. Гърдите ми бяха стегнати и ме болеше. Издърпах сърцето му през дупката. Той падна с ококорени и изненадани очи.Паднах заедно с него.Борех се да си поема дъх. Не можех да дишам, не можех! Лежах върху господаря си и усещах как сърцето ми бие и за двамата. Той нямаше да умре. Стиснах гърлото му с две ръце и започнах да мачкам. Усетих как пръстите ми потъват в плътта, но болката ме поглъщаше. Давех се с кръв – нашата кръв."
Циркът на прокълнатите,Лоръл К. Хамилтън

Offline

#4 2010-06-11 14:41:57

she_is
Member
Registered: 2009-09-12
Posts: 18

Re: Любими цитати от книги

"Аз не чувствам, нямам чувства. Човек просто живее." smile
Автор - Робърт Лъдлъм, а за книгата мисля че беше - Знакът на близнаците.

Offline

Харесайте страницата ни във Facebook

Вижте най-харесваните снимки, статии и албуми директно чрез Facebook