#1 2010-04-09 09:14:01

mihaela_krasimirovaa
Member
Registered: 2010-04-08
Posts: 197

Re: Циганско лято

Това сама съм го писала..искам да чуя мнението ви..не съм го завършила но и това стига! laugh
Кажете мнението си без да се притеснявате!

"Циганско лято"

Лейла погледна през прозореца.По обяд навън обикновено кипеше живот,но днес нямаше никой.Както всеки четвъртък в циганския квартал имаше пазар и всички бяха там.Само Лейла реши да остане насаме с мислите си поне за малко.Беше горещ ден..беше лято.Огледа се около себе си и остана с впечатлението,че трябва да почисти.Стана и започна да оправя вида на стаята.След около един час беше готова.Лейла се опитваше да направи всичко възможно за да забрави за сватбата си с мъжа който не обича.Както знаете при циганите не се жени по любов,ами родителите избират зет си.Тя не искаше да се жени и дори мислеше да избяга някъде..но къде?!Нямаше пари дори в каравана да отседне.Имаше една приятелка на име Сариел,но и тя нямаше възможност да и отпусне заем.Между Сариел и Лейла имаше голямо приятелство.Въпреки,че бяха от различни раси.Лейла е циганка,а Сариел - ромънка..странно как си допаднаха?
- Какво да направя?! Какво ? - с насълзени очи простена Лейла.. - Ако избягам,къде мога да отида?Никъде - започна дори сама да си отговаря.
На вратата се почука,след което се чу вик:
- Лей..бързо отвори вратата,защото торбите ми тежат. - това бе гласът на майка й.
Лей - това беше съкратеното име с което я наричаше майка й.
Затича се и отвори вратата с един замах.Всички нахлуха като хуни вътре и се тръшнаха по-вече оправените легла..
-Добре че не дойде с нас.Нищо не успяхме да продадем а пък и е толкова топло,че направо всички от пазара се разотидоха.


КОЙТО ИМА ИДЕИ ЗА ПРОДЪЛЖЕНИЕТО ДА ПИШЕ!


Non t'amo come se fossi rosa di sale,
topazio o freccia di garofani che propagano il fuoco:
t'amo come si amano certe cose oscure,
segretamente, entro l'ombra e l'anima. star(h)(*)

Offline

#2 2010-04-09 09:24:07

ArchDevil
Предупреден(а) за изгонване
Registered: 2009-08-10
Posts: 468

Re: Циганско лято

Не ми харесват единствено правописните грешки, но иначе ми харесва... разбира се не е довършено, но като за начало става... и трябва да се ориентираш да вмъкнеш елементи от това циганско лято... че да има общо със заглавието. smile


The Power To Create
[img]http://img11.imageshack.us/img11/7177/891544p.gif[/img]

Offline

#3 2010-04-09 09:47:51

mihaela_krasimirovaa
Member
Registered: 2010-04-08
Posts: 197

Re: Циганско лято

Попринцип аз от заглавието се водех..смисъл харесах това заглавие и започнах по него .. сигурно за това се е получило така.


Non t'amo come se fossi rosa di sale,
topazio o freccia di garofani che propagano il fuoco:
t'amo come si amano certe cose oscure,
segretamente, entro l'ombra e l'anima. star(h)(*)

Offline

#4 2010-04-09 09:48:20

weschy.xD
Изгонен(а)
Registered: 2009-06-21
Posts: 9,118

Re: Циганско лято

Не ми харесва.. :d

Offline

#5 2012-11-01 12:53:49

Sissy~~
Member
From: Wonderland ^^
Registered: 2012-08-26
Posts: 1,184

Re: Циганско лято

Не ми харесват единствено правописните грешки, но иначе ми харесва... разбира се не е довършено, но като за начало става... и трябва да се ориентираш да вмъкнеш елементи от това циганско лято... че да има общо със заглавието. smile


Някъде има някой, който си мечтае за твоята усмивка и в твое присъствие открива смисъла на живота си. Така че, когато си сам, помни това – някой, някъде мисли за теб!  heart [img]http://i1210.photobucket.com/albums/cc402/fuckyeahdamonsalvatore/Damon-Elena-damon-and-elena-16746451-450-253.gif[/img]
[img]http://i1210.photobucket.com/albums/cc402/fuckyeahdamonsalvatore/tumblr_ljo78jjp7j1qdz3mzo1_500.gif[/img]

Offline

Харесайте страницата ни във Facebook

Вижте най-харесваните снимки, статии и албуми директно чрез Facebook