#1 2010-01-27 21:52:51

ziky
Member
From: София
Registered: 2010-01-26
Posts: 19
Website

Re: Информация и история.

История

ziky's BG radio или радио Зики (както го наричат някои от вас) бе създадено на 12 Януари 2006 година.Самия старт е особено интересен и смешен, тъй като всичко беше неволно и абсолютно спонтанно и то заради една несподелена любов, провокирала ме да направя това.За пръв път предаване беше излъчено на 1 Февруари 2006 година, като то бе с продължителност 40 минути и скромните 15 слушателя.В продължение на 1 седмица, предаването се излъчваше в неопределен час.В радиото свиреше абсолютно всякаква музика от всички стилове.Водещ и единствен член на "екипа", ако можем да го наречем така, бях единствен аз.
След известно време, един мой приятел ми подшушна нещичко да направим заедно.Съгласих се, защото нещата вървяха добре и слушателите се увеличаваха.Започнахме да правим предаването на смени и да се редуваме на вечер.След неговото оттегляне, дойде друго момче - също мой прияел, с който правехме същото.После станахме 3-ма, присъедини се и Светла Антонова от Варна - първото момиче.След време сезона свърши хората се смениха, дойде сезон 2, оформи се сайт, смени се екипа, оформиха се реклами и стартове на нови предавания с различен стил музика в различни дни с различни часове, слушателите се увеличаваха, а също и интереса към радиото.По това време се появи и Марио Трендафилов.От начало сподели с мен, че има желание да води предаване в радиото, при което аз неможех да му се доверя и го мислех за обикновен Люлински скот.А пък и от нищо и никъде, някакъв си Марио от Люлин се появява и говори неща, които всеки би могъл да каже и за мен беше поредния "Аз искам да водя предаване!".Направихме репетиции и с течение на времето му гласувах доверие и го допуснах в ефир.С него започнахме да водим едно и също предаване на смени през ден.С течение на времето станахме много близки приятели и по- късно за своята коректност, заинтересованост и желание за работа бе повишен до администратор.Кой да предположи, че Люлинския скот може да постигне такива резултати и да даде всичко от себе си, показвайки желание да се занимава с нещо такова?!
След старта на сезон 3, в радиото звучаха общо 4 предавания с 6 водещи и общо около 10 човека екип.
След претърпяна загуба на данните (сайта, информацията, потребителите) поради "изгарянето" на твърдия диск на машината, радиото бе принудено да спре своето излъчване до 26.01.10 година, когато Мартин Цветанов администратор на http://kaprizen.com и аз решихме да обединим сили и да продължим едно напълно достъпно и безплатно забавление за всеки един от вас, скъпи слушатели и потребители.
С огромно щастие мога да кажа, че ziky's BG radio е едно от първите интернет радиа, излъчвало поздравителни програми и задържало се дълго време в средите на интернет пространството!
Силно се надявам тази история някой ден да бъде продължена с информация за още успехи!

Цветан Стефанов

Информация:

ziky's BG radio се излъчва със срйим от гр.София с качество 128kbs, 44kHz и достига до слушателите посредством връзка със сървър предоставен от http://kaprizen.com 24 часа - 7 дни в седмицата .
Целта на радиото е забавление и разнообразяване на скучния и еднообразен ден на всеки един.Радиото няма за цел да рекламира и нарушава интересите на нито една институция.Поздравителните програми и рекламирането в радиото е напълно безплатно и достъпно от всеки.
Излъчването на радиото и работата по поздравителните предавания се извършва с непрофесионална техника и неквалифициран и непрофесионален екип, също така с нетърговска цел.
Музиката която звучи е съчетана от няколко стила и обединява хитове от вчера и днес.
Силно се надяваме да допринасяме разнообразие, веселие и интерес към вас с нашият труд, скъпи слушатели!Нека направим това радио известно и интересно за всеки един, решил да бъде част от него!

Offline

Харесайте страницата ни във Facebook

Вижте най-харесваните снимки, статии и албуми директно чрез Facebook