#1 2014-10-09 12:10:44

love.music
Member
Registered: 2012-05-17
Posts: 98

Re: Краят на лятото и още нещо

Нещо новичко от мен smile

Държах шепа песъчинки в ръката си, вълните едвам стигаха до пръстите на краката ми, а вятъра заглъхваше звука от околността в ушите ми. Стоях със свити колене и гледах как песъчинките се изплъзват от ръката ми. Чувството беше странно. Лятото вече си беше отишло. Само няколко слънчеви лъча се опитваха да се преврят из между сърдите облаци, които се люшкаха от вятъра сърдито из цялото небе. Вече започваше да се стъмнява и Фара започна да мига... изведнъж се озовах легнал на пясъка. Беше студено. Въпреки многото дрехи, с които се бях навлякъл ми беше студено все едно съм без тях. Чувствах се гол, гол пред морето, пред себе си и пред теб или по-скоро образа за теб. Не чувах нищо като чели вятъра беше изсмукал способността ми да чуя какъвто и да е звук, глас освен моя собствен. Всичко стана тъмно, дори светлините от града избледняваха в очите ми. Сърцето ми биеше, то беше моята помпа за сетивност, за живот. Изведнъж нещо светна пред мен. Ярка светлина. Приличаше на слънцето, но с твоя образ. Усетих, че нещо ме държи или по-скоро виждах, че ти ме държиш. Почувствах се силен. Целуна ме, но не с устни, а с ръце. Прегърна ме – висшата форма на целувката, форма оваляна от песъчинки с капчици от твоя собствен вкус. Намираш за секунди това, което искаш. Държи ме за ръката и вървиш с мен. Пред мен си, ярко е. Уж си с мен, а не мога да те усетя. Само образ. Опитах да допра устните си до твоите, но нещо ме спря, не го видях, но ме спря, беше магическо като погледа ти, който излъчват очите ти, с които ме гледаше толкова втренчено и се усмихваше. Всичко ставаше все по-бледо и по-бледо.. Имах чувството, че ще изчезнеш, че ще започнеш да избледняваш, а накрая може и да те забравя. Все едно някой държеше гума в ръката си и триеше спомените в съзнанието ми или части от тях. Изтриваше теб, оставяше мен. Вместо да вървях с теб, вървях сам. Почувствах хладина, но не и онази меланхолия по теб, изчезваше заедно с теб. Оставаше ми спокойствие, спокойствие от безболезненото ти заличаване от кожата ми, от съзнанието ми, от мислите ми, от сърцето ми. И накрая пак се връщам на брега с песъчинките в ръката си, но вместо да виждах залеза, който тъжи по теб, виждах изгрева, който се усмихваше и отразяваше мен самия без теб.


~ Когато се чувстваш изморен от светът около теб, застани пред входа на гарата в твоя град и си помечтай. Помечтай за градът, пътуването на мечтите си и го запечатай в умът си, дори за 5 минути.~

Offline

#2 2014-10-15 10:41:44

miss_cute_kiss
Member
From: Somewhere in the oceans
Registered: 2010-11-20
Posts: 2,890

Re: Краят на лятото и още нещо

Доста ми харесва. С:


[list=*]
[*]"Love,love,love...and what is it good for!?
Absolutely nothing."
[/*]
[/list]

Offline

Харесайте страницата ни във Facebook

Вижте най-харесваните снимки, статии и албуми директно чрез Facebook