#1 2014-07-17 12:26:55

sashkaaa
Member
Registered: 2010-04-07
Posts: 565

Re: Контрацептиви

Здравейте. Моят проблем е следният: ще пътувам в чужбина на 23-ти този месец за 10тина дни, но се ще ми дойде към 20-21, а не искам да пътувам докато съм в цикъл. Затова отидох на лекар и ми той ми препоръча контрацептиви (Три-Регол), които да пия редовно, докато се върна. Притеснява ме обаче, че съм девствена, а и не знам дали няма да има нежелани странични ефекти от тях. Затова, моля ви, ако сте ги пробвали споделете вашия опит   sweat

Offline

#2 2014-07-17 15:22:45

Breath Of Passion
Bitchy mod
From: In his mind..
Registered: 2008-12-26
Posts: 12,623

Re: Контрацептиви

За първи път през живота си чувам да дават контрацептиви за забавяне на цикъла.  wondering
Контрацептивите по принцип ти "бъркат" хормоните и си мисля, че МОЖЕ да доведат до странични ефекти, още повече ако си девствена и нямаш гинекологични проблеми ( кисти и т.н. ), за които също се изписват понякога.  Една приятелка има проблеми и и изписаха контрацептиви, от които се увеличи окосмяването.
Контрацептиви се изписват и за регулиране на цикъла - сиреч, да ти е редовно, на една дата, но баш за да си го спреш?!
Някак си ми се струва, че си отишла при някакъв пишман-лекар.
Ама пък може и да става и да греша. Според мен не трябва да си бъркаш организма заради едно пътуване, ама пък ти си решаваш.
smile


Those who talk behind your back are behind you for a reason!


Джордже Балашевич

Offline

#3 2014-07-18 22:04:41

ronnie
Member
Registered: 2011-02-21
Posts: 736

Re: Контрацептиви

Не натоварвай тялото си излишно. Неразположението от менструалния ти цикъл ще се потисне, но за сметка на това тялото ти може да не приеме контрацептивите като нещо нормално и да стане много по-лошо отколкото си очаквала и така цялата почивка да се провали. Помисли добре.


[list=*]
[*]Legend of the Guardians[/*]
[/list]

Offline

Харесайте страницата ни във Facebook

Вижте най-харесваните снимки, статии и албуми директно чрез Facebook