#1 2014-04-27 14:37:39

nattito
Member
Registered: 2011-09-27
Posts: 5,955

Re: Мазна кожа на лицето

Препоръчайте ми някаква маска или нещо подобно за мазна кожа лицето. Стои все едно съм се поляла с олио и усещането е доста неприятно, лятото особено порите ми страшно се запушват и ми излизат пъпки.В интернет мога да намеря доста неща, но искам нещо, което сте пробвали.


"Мислех, че любовта е угаснала и разрових пепелта... изгорих си ръката"

Offline

#2 2014-04-28 07:15:54

nqkfa_si_tam
Member
From: Някъде там...
Registered: 2010-09-06
Posts: 5,436

Re: Мазна кожа на лицето

И аз съм със абсолютно същият проблем. Чистя си лицето сутрин и вечер преди лягане със спирт. Взех си и един комбиниран крем (дневен и нощен в едно), сега не се сещам как се казва. Освен това козметичката ми каза една хитринка: Разтваряш една супена лъжица сода бикарбонат в чаша вода и си измиваш лицето с нея. След това се изплакваш с хладка вода. Ако не помогне можеш една щипка от сода да разнесеш направо на лицето си, като след нанасяне изплакваш веднага. Не трябва да се прави много често, за да не си изсушиш кожата. Най - много два пъти на седмица. И то когато я усещаш наистина мазна. Дано да ти помогне! smile


Открих сродната си душа. Той - не!

Offline

#3 2014-04-28 16:40:06

nattito
Member
Registered: 2011-09-27
Posts: 5,955

Re: Мазна кожа на лицето

Мерси за съветите. Задължително ще пробвам smile


"Мислех, че любовта е угаснала и разрових пепелта... изгорих си ръката"

Offline

#4 2014-04-28 20:49:04

nqkfa_si_tam
Member
From: Някъде там...
Registered: 2010-09-06
Posts: 5,436

Re: Мазна кожа на лицето

Пропуснах да кажа, че лицето трябва да е мокро, ако използваш метода за директно нанасяне на сода на лицето. А кремът се казва My face young.


Открих сродната си душа. Той - не!

Offline

#5 2014-05-09 15:13:41

-atanasowa
Member
Registered: 2012-08-07
Posts: 1,122

Re: Мазна кожа на лицето

Не мога да ти предложа маска или нещо подобно, но баба ми е имала козметичен салон и ме посъветва един трик, за да избегна лъщене и пъпки през пубертета- мия си лицето сутрин с бебешки сапун, защото порите се отварят през нощта и кожата започва да става мазна. После после почиствам лицето си с хидратиращ тоник, нанесен върху памук. След като се прибера измивам лицето си без сапун и пак го почиствам с тоника. На мен ми помага, дано да свърши работа и при теб.


.
Verlieben. Verlieren.

Offline

Харесайте страницата ни във Facebook

Вижте най-харесваните снимки, статии и албуми директно чрез Facebook