#1 2014-02-22 20:43:46

love.music
Member
Registered: 2012-05-17
Posts: 98

Re: Любовта трае три месеца

Края на февруари е и вървя някъде по улице из Варна. Рано е, особено за събота. Улиците са почти съвсем пусти, има гъста мъгла, която започва да се вдига бавно към небето и леки капчици дъжд падат върху сухия асфалт. Аз просто вървя по една права улица със слушалки в ушите си и усилена музика, толкова, че да не мога да чуя собствените си мисли. Искам да ги заглуша, искам да не мисля, а просто да вървя...
Капките капеха по мен, разливаха се и попиваха в тялото ми. Имах чувството, че се забиват каато бодли от рози по мен и ме подсещаха за онзи човек, който исках да забравя. И дори музиката не успя да ги заглуши проклетите мисли...
Любовта е като една роза-красива е, ухае прекрасно, но много бързо увяхва и после остават бодлите и окапалите листа, които напонят за някогашната и красота.
Любовта трае три месеца.
Първият: Срещата, онова запознаство, което те кара да искаш да опознаеш един човек, като накортик, който си опитал и ти харесва. Като първият поглед върху една роза, още не е разцъфнала, свита и загадъчна. Като парфюм, пуска лек аромат, за да не я забравиш и да искаш да я видиш как се разлиства, да я наблюдаваш всеки ден и да се опияняваш от красота и. В края на първият месец се срещате за първи път и очите се любуват едни на други, все едно виждат изграва за първи път.
Вторият: Вече сте почнали да се опознавате, влюбвате се, не можете един без друг, искате да прекарате всяка една секунда заедно и вечер се сънувате. Правите любов, цяла нощ под звездите, посрещате изгрева заедно и не спирате да се целувате, да си казвате, че се обичате и да си държите ръцете. Зависими сте един от друг. Давате си въздух един на друг, смисъл да се усминеш и да свършиш планвете си за деня. Розата изцяло е разцъфнала, показва чара си и вече не можеш да откъснеш поглед от нея. Влюбен си.
Третият: Обичате се, но в първите дни се разделяте за кратко. Не се виждате и единия се пречупва и започват листата на розата да окапват. Да отнемеш любовта на някого е като да отемеш крилата на новородено птиче току що успяло да лети и се влюбило в гледката от високо. Остават само бодли, които със всеки спомен се забиват все по силно в теб и кървиш, както небето спуска своите сълзи на земята..


~ Когато се чувстваш изморен от светът около теб, застани пред входа на гарата в твоя град и си помечтай. Помечтай за градът, пътуването на мечтите си и го запечатай в умът си, дори за 5 минути.~

Offline

#2 2014-02-23 09:07:41

sunshinee™
Member
Registered: 2012-07-10
Posts: 1,781

Re: Любовта трае три месеца

Невероятно е. Нямам думи...


[img]http://24.media.tumblr.com/61da6992cc4003d84b46167eb73804c5/tumblr_mf9r9qgbPB1rijbg1o1_500.gif[/img]

Anonymous! WE ARE HERE!

Offline

#3 2014-02-24 17:44:50

Luciinceto0o
Member
Registered: 2012-08-16
Posts: 43

Re: Любовта трае три месеца

Wow, lovely. Наистина прекрасно, с чудесен замисъл. Имаше някоя и другя грешциа, но не толкова фатална. Добра си smile


"Ако съдбата е против, тогава защо се срещнахме?"
http://25.media.tumblr.com/25bade952d4f … o1_500.gif
http://247.alle.bg/

Offline

#4 2014-03-02 20:07:39

Анджелика_
Member
From: Някъде из света
Registered: 2012-08-30
Posts: 471

Re: Любовта трае три месеца

Замисълът ми харесва,но не и начина по-който си писала.


Седнали да се занимават с моя живот...Мисля си-тогава, колко ли скучен  е техния?:D

Offline

Харесайте страницата ни във Facebook

Вижте най-харесваните снимки, статии и албуми директно чрез Facebook