#1 2013-12-07 12:22:30

prettybitchx
Member
Registered: 2012-07-10
Posts: 93

Re: Проблема с пъпките и мазната коса - РЕШЕН!

Здравейте!

Аз съм на 17 и поддържам доста добре косата и кожата си. Преди имах проблеми с мазна коса и младежки пъпки, купувах какви ли не шампоани, маски за коса против омазняване, какви ли не кремове, гелове и прочие срещу пъпки и нищо не подейства. Тъй като намерих решението с удоволствие го споделям с вас, това което може да ви помогне и това, което може да ви навреди.

В борбата срещу пъпките не използвайте :

- Бирена мая - от нея се дебелее страшно много, въпреки, че е ефикасна.
- Спирт - няма значение какъв, суши пъпките, но оставя белези!
- АКНЕ АУТ - Този продукт, макар и препоръчван от кожните лекари може да причини невъзможни обриви на чувствителната кожа!

А ако не искате мазна коса, не се подвеждайте от:

- Шампоаните против мазна коса, в повечето случаи не помагат.
Ограничете използването на преси и маши, на лак и пяна за коса. Сменяйте калъфката на възглавницата си на поне 2-3 дни smile

-------------------
Против пъпки :
1. Стривате 2-3 хапчета аспирин и добавяте съвсем малко вода към него за да стане на каша. Мажете си лицето и чакате да изсъхне. След това измивате с топла вода /много ефикасно и против черни точки/
2. Хума - Купува се от аптеката, много е евтино - около 40 стотинки. Добавяте малко вода и си правите маска. След това отмивате и сте готови.
3. Кремче „Здраве“ или „Бочко“ - няма как някой да не познава тези кремчета, намазвате с едно от тях след първите две процедури и го оставяте да попие.
4. Паста за зъби - преди да си легнете намажете пъпката с паста за зъби и на сутринта отмийте. Резултатът е отличен!

Против мазна коса:
Тук отново ползвам хума и аспирин.
- Към шампоана, който ползвате добавяте 2 стрити аспирина и измивате косата. Това е специалната рецепта на Дженифър Анистън, тя е посочена за известна личност с най-хубавата коса.
- Хума - това е стара бабина рецепта, хумата влиза в ролята на сух шампоан, добавяте 50гр. вода към него и си миете косата. После може да повторите и с мъничко шампоан за да е по-мека косата.
- Съветвам ви да си вземете лек шампоан, от най-обикновените, а не някакъв скъп и тарикастки, който уж помага. Шампоаните „Тео“ ви препоръчвам, така няма как да похарчите повече от 5лв. за грижите на косата си.

УСПЕХ НА ВСИЧКИ! smile

Offline

#2 2013-12-07 12:42:49

miss_cute_kiss
Member
From: Somewhere in the oceans
Registered: 2010-11-20
Posts: 2,890

Re: Проблема с пъпките и мазната коса - РЕШЕН!

Много полезна тема,мерси. ^^^


[list=*]
[*]"Love,love,love...and what is it good for!?
Absolutely nothing."
[/*]
[/list]

Offline

#3 2013-12-07 13:31:29

prettybitchx
Member
Registered: 2012-07-10
Posts: 93

Re: Проблема с пъпките и мазната коса - РЕШЕН!

Това го забравих, моля да ме извините  chuckle
- Освен аспирина, който действа и за пъпките аз правя така против гадните черни точки, мазното лице и предотвратяване на появата на нови неприятни гадини по лицето ни:
ПРАВИЛА:
1. Мийте си лицето! Дори много хора да са против ползването на сапун за лицето, наистина почиства и не добавя никакъв проблем, но ако вие не сте съгласни по аптеките има специални гелове за лице. Сутрин и вечер задължително! През деня, когато се приберете от работа или училище, освежава и не е трудно за спазване.
2. Не стискайте, докато не се появи бяло връхче! Е, това ще е трудно на много от младите мацки, но по-горе съм дала много добри и полезни съвети срещу пъпките.
3. Спрете газираното! Повечето хора не биха взели това правило на сериозно, но не само че газираното добавя към килограмите ви, има вероятност да съдържа натриеви киселини, които могат да изгорят хранопровода и стомаха ви те вредят и на кожата. Пийте сокчета smile

------------------
Какво може да ви помогне:
- Мед - връзвайте косите високо и се мажете със лепкавото лакомство. Освен, че прави кожата мека помага страшно много срещу черните точки.
- Сода бикарбонат - 40-45 стотинки на хранителния магазин. Слагате две от най-малките лъжички в някаква купичка и после няколко капки вода. Втривате ВНИМАТЕЛНО върху проблемната област и резултата е моментален.
- Паста за зъби - малко паста върху четката ви за зъби и на лицето! Неприятно е и щипе, но е ефикасно, разбира се след това ползвайте тоник!
- Ако имате някакво кремче срещу черни точки, което помага ама донякъде не го отписвайте, ако направите всичките процедури по-горе + кремчето, черна точка и с лупа да търсите няма да намерите.

Offline

#4 2013-12-07 16:38:44

viktoriq_biserova
Member
Registered: 2010-05-14
Posts: 658

Re: Проблема с пъпките и мазната коса - РЕШЕН!

Много полезна тема,мерси. ^^^


♥¤..Let us die young or let us live forever.We don`t have a power but we never say never!!..¤♥
[img]http://static.rollingstone.ru/pic/ano/3/one_direction.jpg[/img]

Offline

#5 2013-12-07 17:05:25

pipi11
Member
From: *Wonderland*
Registered: 2012-02-29
Posts: 1,019

Re: Проблема с пъпките и мазната коса - РЕШЕН!

Много полезна тема  smile


[list=*]
[*][list=*]
[*]Обичай ме, когато най-малко заслужавам любовта ти,
[list=*]
[*]защото тогава най-много се нуждая от нея.
[/*]
[/list][/*]
[/list][/*]
[/list]

Offline

#6 2013-12-07 20:49:38

cool c
Member
Registered: 2011-09-16
Posts: 311

Re: Проблема с пъпките и мазната коса - РЕШЕН!

Много полезна тема,мерси. ^^^


[img]http://prikachi.com/images/768/5661768K.jpg[/img]

Offline

#7 2013-12-07 23:48:19

Sim0na
Member
Registered: 2009-06-26
Posts: 154

Re: Проблема с пъпките и мазната коса - РЕШЕН!

(y)  (y) мнохо полезна тема , всичките неща изписани за пъпките са ефикасни  sun


Красивата жена можеш да я замениш с още по-красива. Любимата - с никоя.

Offline

#8 2013-12-08 08:46:30

Breath Of Passion
Bitchy mod
From: In his mind..
Registered: 2008-12-26
Posts: 12,623

Re: Проблема с пъпките и мазната коса - РЕШЕН!

Всичко зависи от кожата. Има хора, чиято кожа не се влияе от нищо и нищо не помага.

Иначе хубава тема. Надявам се да ви помогне, момичета.


Those who talk behind your back are behind you for a reason!


Джордже Балашевич

Offline

#9 2013-12-12 13:36:37

smileme
Member
From: ~In my Dream~
Registered: 2011-09-23
Posts: 753
Website

Re: Проблема с пъпките и мазната коса - РЕШЕН!

[b]Всичко зависи от кожата. Има хора, чиято кожа не се влияе от нищо и нищо не помага.[b]

Такова животно няма! laugh Ако до толкова нищо не ви върши работа отидете на дерматолог и той да ви каже какво точно да правите (от личен опит).

Offline

#10 2013-12-16 17:47:15

DamonGirl
Member
From: Новосибирск, Сибир
Registered: 2012-08-26
Posts: 604
Website

Re: Проблема с пъпките и мазната коса - РЕШЕН!

Много полезна тема,мерси. ^^^


Понякога съм пара, понякога съм лед. И във всичките си превъплъщения съм полезна, непотребна, а понякога — отровна.Защото никога не се опитвам да съм това, което не съм.Защото приемам да съм част, не цялост.Защото съм много неща, не едно.Защото не съм повече от това, което съм.Нито по-малко.

Offline

Харесайте страницата ни във Facebook

Вижте най-харесваните снимки, статии и албуми директно чрез Facebook