#1 2013-10-29 16:36:16

xello_kitty
Member
From: Underworld.
Registered: 2009-12-29
Posts: 662

Re: Колко време може да ми отнеме да свикна с глада?

Минах на супер строга диета, която сама си създадох, защото реших, че ми е нужен контрол. Така, знам, че повечето от вас ще пишат, че съм откачила, че после ще има йо-йо ефект (но аз смятам да продължа с тази диета за по-дълго време), че отслабването не става с гладуване, а със спорт (въпреки че аз спортувам), но това съм го чувала милион пъти и смятам, че е безсмислено да си хабите редовете, за да ми пишете колко вредно е това. Диетата ми се състоеше от само 3 ябълки на ден и вода, после реших да мина на 2 ябълки на ден, а от днес почнах да консумирам само и единствено една ябълка на ден, вода и една чаша горчиво кафе сутринта. Доколкото знам, една ябълка има има 95 калории(0,095 kcal), а допреди няколко дена а консумирах +/- 1500 kcal. Колкото и трудно да се повярва, началото не ми беше изобщо трудно, не чувствах никакъв глад. Но при мисълта за някаква храна, която съм опитвала отпреди време и която ми е била вкусна, започва да ми къркори коремът, но някакси успявам да се въздържа от притичването до хладилника. Проблемът е, че не знам колко дълго ще ме мъчи това чувство за глад. Искам да ви помоля за съвет, не лекция относно колко нездравословно е това, правили ли сте такава драстична диета преди? Ако да, как свикнахте с нея и колко дълго издържахте?

И моля ви, без обидни коментари.

Offline

#2 2013-10-29 16:49:55

Breath Of Passion
Bitchy mod
From: In his mind..
Registered: 2008-12-26
Posts: 12,623

Re: Колко време може да ми отнеме да свикна с глада?

Освен да кажа, че с гладуване освен да хванеш някоя болест, друго няма да направиш, не знам какво да кажа - чувството на глад няма да спре, според мен, просто ще привикнеш .
wondering

Днешната младеж се побъркахте с тия диети.


Those who talk behind your back are behind you for a reason!


Джордже Балашевич

Offline

#3 2013-10-29 17:05:21

sunshine5383
Member
From: girlland <3 ^ ^
Registered: 2012-02-29
Posts: 2,085

Re: Колко време може да ми отнеме да свикна с глада?

С това, можеш да си докараш язва и куп други болести, за което после ще съжаляваш. Не се почва с толкова строга диета!!!! Не бива да намаляваш консумацията на храна толкова рязко. Защо просто не хапваш една ябълка сутрин, нещо питателно на обяд и нещо леко за вечеря, като избягваш да ядеш тестени продукти, сладко и да ядеш след 6-7 вечерта. Естествено между яденетата може да изядеш една ябълка или малко ядки, примерно. Така като сменяш внезапно приема си на по-голямо количество храна организма ти страда. Ти си мислиш, че с този глад и упражненията ще отслабнеш, но като ядеш толкова малко ти се губи енергия и по-лесно ще се изморяваш.
И още нещо: когато започнеш да гладуваш си мислиш, че мазнините, ще се стопят... АМА НЕ! Първо въглехидратите, които са важни за организма се изпречват на пътя на глада (така да се изразя), протеини и по този начин всичко друго минава преди мазнините. (говоря за порядъка от 2-3 седмици). И след това ставаш по-отпаднала, ще си разсеяна...
Това е което исках да кажа. Има и още няколко неща, но ще ти досадя, така че ти го казвам като на човек, който знае какво.


[img]http://prikachi.com/images/869/7292869x.jpg[/img]

Offline

#4 2013-10-30 15:39:27

Breath Of Passion
Bitchy mod
From: In his mind..
Registered: 2008-12-26
Posts: 12,623

Re: Колко време може да ми отнеме да свикна с глада?

Мда, да не говорим, че едва ли ще издържиш цял живот на една ябълка и вода на ден, а организма ти в момента в който погълнеш нещо друго ще започне да "складира", демек да трупа всичко, за следващия "гладуващ период". ..


Those who talk behind your back are behind you for a reason!


Джордже Балашевич

Offline

#5 2013-10-30 16:03:08

daqna90
Member
From: nekazvam
Registered: 2012-07-31
Posts: 23

Re: Колко време може да ми отнеме да свикна с глада?

Според мен не си струва..сестра ми преди години влезе в болница поради същата причина..пазеше диети,не ядеше..С времето ще започва да ти става лошо може и до припадаци да стигнеш .. Моята сестра го е преживяла не ти препоръчвам .. ораганизма ти с времето ще отпадне..и само ядове ще имаш..Но както искаш само ти казвам  speechless  speechless


dead

Offline

#6 2014-02-01 20:24:31

hip_hop_love
Member
From: L.A. <3
Registered: 2011-11-09
Posts: 125

Re: Колко време може да ми отнеме да свикна с глада?

Никаква диета, още растеш !


Когато си на дъното и искаш да умреш, помисли за хората, които умират и искат да живеят!!!!

Offline

#7 2014-05-09 15:31:00

-atanasowa
Member
Registered: 2012-08-07
Posts: 1,122

Re: Колко време може да ми отнеме да свикна с глада?

Чета темите, които публикуваш и мога да ти кажа само едно- момиче, не се нуждаеш от диети, а от психолог и вдигане на самочувствието.
Няма как да гладуваш и да спортуваш едновременно, това ти го казвам от личен опит. Започвала съм на 20 килокалории от първия ден, като на третия не приемах никаква храна, на четвъртия ми прилошаваше след 15-тата коремна преса и не можех да мръдна през следващия половин час, а на седмия започна да ми пада кръвното, да залитам и сякаш бях забравила как се ходи. Свалих 8 килограма за седем дни. След два дни ядене гладувах още пет дни и свалих четири и половина килограма, и в интерес на истината така и не се получи йо-йо ефект, но разваления дисбаланс на организма ми, ниското кръвно, нередовната менструация и опасенията от язва ги оправях два-три месеца със строга диета -от която ми се повръщаше, защото бях свикнала с глад- и неописуемата нужда от енергийни напитки, с които да съм убедена, че няма да припадна някъде по пътя  -които докараха още по-голяма опасност от язва и рак-. Гладуването ми излезе доста солено и ти казвам, това не е начинът.
Направи си режим на хранене, яж от всичко, но по малко и дъвчи бавно, за да разбереш точно кога си се наяла. Тренирай редовно и ще отслабнеш, и ще си в пъти по-здрава, щастлива и красива от положението, което имаш намерение да си създадеш.


.
Verlieben. Verlieren.

Offline

#8 2014-05-10 20:51:45

hip_hop_love
Member
From: L.A. <3
Registered: 2011-11-09
Posts: 125

Re: Колко време може да ми отнеме да свикна с глада?

Какво е това гладуване? С това най-много да си докараш някоя болест. А и да си чувала за йо-йо ефектът след диетите? Това означава, че след като приключиш диетата ще качиш двойно повече. Съветвам те да започнеш да спортуваш и ако има кой да ти направи хранителен режим. Ако не, просто яж по-малко и се ограничавай от някои храни и пий много вода.


Когато си на дъното и искаш да умреш, помисли за хората, които умират и искат да живеят!!!!

Offline

#9 2014-06-23 22:19:13

ECheth
Member
From: Jingletown
Registered: 2011-01-16
Posts: 425
Website

Re: Колко време може да ми отнеме да свикна с глада?

Ако искаш да галдуваш гладувай, но си изгради по-разнообразна диета, която да включва всички хранителни вещества, а не само въглехидратите в ябълката и кафето, от които само огладняваш повече. Яж протеини и наситени мазнини, за да се чувстваш по-сита и същевременно ограничавай количествата. Също така няма да е зле да проучиш Paleolithic диетата. Като ще се дисциплинираш и отслабваш го прави правилно.


we are all in the same game, just different levels, dealing with the same hell, just different devils

Offline

#10 2014-11-06 22:06:25

lady_ss1
Member
From: София
Registered: 2010-09-17
Posts: 21,410

Re: Колко време може да ми отнеме да свикна с глада?

Оооо ама като тръгнете сами да си правите хранителни режими....за тая работа си има фитнес инструктори, консултирай се с някакъв такъв, не се прави на специалист.
И с глад не става, така си забавяш метаболизма и трупаш още повече килограми (което е йо-йо ефекта)... и трябва и упражнения и добра храна, организма ти се нуждае от енергия, за да изразходва калории.
Не мога да си представя как гладуваш и спортуваш...

Offline

#11 2014-11-06 22:08:37

lady_ss1
Member
From: София
Registered: 2010-09-17
Posts: 21,410

Re: Колко време може да ми отнеме да свикна с глада?

Оооо ама като тръгнете сами да си правите хранителни режими....за тая работа си има фитнес инструктори, консултирай се с някакъв такъв, не се прави на специалист.
И с глад не става, така си забавяш метаболизма и трупаш още повече килограми (което е йо-йо ефекта)... и трябва и упражнения и добра храна, организма ти се нуждае от енергия, за да изразходва калории.
Не мога да си представя как гладуваш и спортуваш...

Offline

Харесайте страницата ни във Facebook

Вижте най-харесваните снимки, статии и албуми директно чрез Facebook