#1 2013-10-16 14:12:00

drebosy4etu
Member
Registered: 2009-08-08
Posts: 33,354

Re: 25 любопитни и неизвестни факта за сериала „Приятели“.

Дано сте любители на този сериал и ви се стори интересно smile
1.През 1993-а Матю Пери предлага на Ен Би Си идея за ситком със заглавие „Къщата на Максуел“.Сценарият,чийто съавтор е Пери,разказва за група двадесет и няколко годишни приятели.Компанията му отказва,защото вече подготвя подобен сериал - „Приятели“.

2.Преди да се спрат на „Приятели“,продуцентите обмислят заглавия като „Приятели като нас“, „Шест като един“, „От другата страна на коридора“, „Имало едно време в Уест Вилидж“ и „Кафене Инсомния“.

3.Първоначално сериалът трябвало да се фокусира върху четирима герои-Mоника,Рос,Рейчъл и Джоуи.Фийби и Чандлър били замислени като поддържащи герои.

4.Моника и Джоу трябвало да бъдат основната двойка в сериала.

5.Елън Дедженеръс отказва ролята на Фийби.

6.В началото сценаристите обмислят да направят Чандлър гей.
6661498f.jpg

7.Shiny Happy People на R.E.M. е първоначалният избор за заглавна песен. Използвана е и в пилотния епизод.В него сериалът все още се нарича Friends Like Us („Приятели като нас“).

8.В рамката около шпионката първоначално има огледало.Човек от снимачния екип случайно го чупи,но понеже рамката пак си изглеждала добре,решават да я оставят.
6661507N.jpg

9.Култовият оранжев диван в кафенето „Сентрал Пaрк“ е открит от сценограф в мазето на Уорнър Брадърс Студиос.

10.В първите няколко епизода номерът на апартамента на Моника и Рейчъл е 5.В следващите епизоди е сменен на 20,защото продуцентите се усещат,че номерът съответства на апартамент на по-нисък етаж.
6661516q.jpg
Апартаментът на Чандлър и Джоуи в началото е с номер 4,но е променен на 19,за да съответства на новия номер на апартамента на Моника и Рейчъл.

11.Заглавната песен I'll Be There for You е написана от продуцентите на „Приятели“ Дейвид Крейн и Марта Кауфман,заедно с Фил Солъм и Дани Уайлд от „Рембрандс“.

12.През 1995-а песента е номер 1 в класацията Billboard Hot 100 Airplay осем поредни седмици.

13.Възрастта на актьорите при премиерата на сериала:
Чандлър -25
Рейчъл -25
Рос -27
Джоузеф -27
Моника -30
Фийби -31

14.Пълните имена на героите са:
Чандлър Мюриъл Бинг
Рейчъл Керън Грийн
Рос Юстас Гелър
Моника Е. Гелър
(така и не се разбира от какво е съкратено „Е“-то)
Джоузеф Франсис Трибиани младши
Фийби Буфе
(тя не знае второто си име,защото никога не е виждала свидетелството си за раждане).

15.Сезон 2 е единственият без епизод за Деня на благодарността.

16.Денифър Анистън е заявявала,че мрази превърналата се в емблематична прическа „Рейчъл“.
  През 2011-а Анистън казва пред USA Today:
„Да кажем,че има моменти,които не бих преживяла отново,като например цялото нещо, свързано с Рейчъл.Обичам Крис (Макмилън,нейния стилист),но в същото време той е и проклятието на моето съществуване,защото създаде тази проклета Рейчъл,което не беше най-добрият ми външен вид.Как да го кажа? Мисля,че беше най-грозната прическа,която някога съм виждала.Това,което наистина искам да знам е,как беше възможно това нещо да има крака.Да кажем,че просто не съм фен на късите фризури на етажи,поне не и върху мен самата,така че не обичам да се връщам отново точно към този период.“

17.Кортни Кокс е единствената от шестимата,която не е номинирана за награда Еми за ролята си в сериала.

18.Говори се,че Кристина Апългейт е взета да изиграе сестрата на Рейчъл Ейми Грийн в епизода с Деня на благодарността от Сезон 9,след като Рийз Уидърспун нямала възможност да изиграе отново ролята на другата сестра -Джил Грийн.Кристина печели Еми за „Изключителна гостуваща актриса в комедиен сериал“ за ролята си в епизода.

19.Брус Уилис се появява в сериала като гостуваща звезда напълно безплатно.
Докато снимат „Девет ярда",Матю Пери се обзалага с партньора си във филма Брус Уилис,че ако в първия уикенд от излъчването си филмът стане номер 1 по приходи,Уилис ще се появи безплатно в „Приятели“ (участието му вече е било уговорено).Филмът наистина заема първата позиция и Уилис дарява хонорара от „Приятели“ за благотворителност.

20.Първоначално Гюнтер няма реплики.Актьорът Джеймс Майкъл Тейлър получава ролята като статист,защото знае как да работи с машина за еспресо.

21.Хладилникът в апартамента на Моника наистина работел.Бил пълен с напитки за актьорите и снимачния екип.

22.В реалния живот бялото куче на Джоуи е на Дженифър Анистън.Приятел й го подарява за късмет.

23.За периода на излъчването на сериала са издадени два негови саундтрака.След края му са издадени още два саундтрака: Friends,The One with All the Party Music EP (2004) и Friends: The Ultimate Soundtrack (2005).

24.През първия сезон всеки от актьорите в главните роли получава по 22 500 долара на епизод.В края на сериала всеки прави по 1 милион на епизод.

25.Последният епизод е гледан от 52,46 млн. зрители и е четвъртият най-гледан финал на ТВ сериал в американската история.


Виждам кога мъжете обичат жените.Те им дават всичко,освен малка чaст от живота си.Но жените,когато обичат,те дават всичко

Offline

#2 2013-10-16 18:25:38

katrin456.1997
Member
From: Iн Woнderlaнd
Registered: 2012-07-25
Posts: 2,620

Re: 25 любопитни и неизвестни факта за сериала „Приятели“.

Наистина интересни факти... До сега не ги бях чувала surprised


[img]http://i1114.photobucket.com/albums/k531/xieathearts/tumblr_lig0uuSo9J1qhnx85o1_500.gif[/img]

Offline

#3 2013-10-16 19:23:17

cool c
Member
Registered: 2011-09-16
Posts: 311

Re: 25 любопитни и неизвестни факта за сериала „Приятели“.

Наистина интересни факти... До сега не ги бях чувала surprised


[img]http://prikachi.com/images/768/5661768K.jpg[/img]

Offline

#4 2013-10-16 19:37:06

lady_ss1
Member
From: София
Registered: 2010-09-17
Posts: 21,410

Re: 25 любопитни и неизвестни факта за сериала „Приятели“.

Наистина интересни факти... До сега не ги бях чувала surprised

Offline

Харесайте страницата ни във Facebook

Вижте най-харесваните снимки, статии и албуми директно чрез Facebook