#1 2013-06-07 18:27:24

miss_cute_kiss
Member
From: Somewhere in the oceans
Registered: 2010-11-20
Posts: 2,890

Re: Брекети.

Здравейте.
Снощи разбрах,че родителите ми замислят поставянето ми на брекети.
Нямам нищо против,защото винаги съм искала идеална усмивка,но имам няколко въпроса. Ще се консултирам и с ортодонтката си,но реших да попитам и някои от вас,ако са носили.
Първо,винаги ли се налага ваденето на зъби? (това също не е проблем за мен,но имам въпрос,кои зъби могат да се извадят : четвърти,пети или шести или и трите могат да бъдат извадени,не наведнъж,разбира се.)
Второ,затягането на дъгите. Наистина ли е толкова болезнено,колкото казват? Искам да кажа,знам със сигурност,че първият ден,след затягането челюстта наистина изтръпва от болка,един вид,не болка за умиране,но е неприятно. Но наистина ли е така?
И последно,може ли да попитам има ли разлика между прозрачните брекети и металните? Освен разликата в материала от който са направени и,че едните са прозрачни,а другите не?

Благодаря предварително. sun


[list=*]
[*]"Love,love,love...and what is it good for!?
Absolutely nothing."
[/*]
[/list]

Offline

#2 2013-06-07 19:39:22

ttiiniie^^
Member
From: Saint Petersburg.
Registered: 2010-12-17
Posts: 1,519
Website

Re: Брекети.

Приятелка има брекети и ще се опитам да отговоря според това, което знам от нея.

Първо,винаги ли се налага ваденето на зъби? (това също не е проблем за мен,но имам въпрос,кои зъби могат да се извадят : четвърти,пети или шести или и трите могат да бъдат извадени,не наведнъж,разбира се.) - Зависи от проблема. Както могат да се носят и по половин година така и по две години - същото е и с ваденето. До колкото знам, почти винаги вадят за да може да се отвори място и да се изправят другите. Ако твоите са много редки може и да не ти вадят.
Второ,затягането на дъгите. Наистина ли е толкова болезнено,колкото казват? Искам да кажа,знам със сигурност,че първият ден,след затягането челюстта наистина изтръпва от болка,един вид,не болка за умиране,но е неприятно. Но наистина ли е така? - Приятелката ми я болеше доста и не можеше да яде. Да не говорим как я мъчеха (и все още я мъчат) с някакви ластици, които също не са много удобни.
И последно,може ли да попитам има ли разлика между прозрачните брекети и металните? Освен разликата в материала от който са направени и,че едните са прозрачни,а другите не? - Тук не мога да отговоря.


Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.
Tumblr.

Offline

#3 2013-06-07 20:40:18

girlcheto
Member
From: New Yorkk ;pp
Registered: 2009-01-10
Posts: 1,999

Re: Брекети.

Аз носих брекети. На горната челюст ми бяха естетични (прозрачни, такива, които не се забелязват особено), а на долната ми бяха метални понеже зъбите ми не позволяваха естетични.
- Не е задължително да се вадят зъби, за да ти сложат брекети, но ако има някакъв проблем и само това е решението..
- Затягането на дъгите мен лично не ме болеше особено. Всичко си е до чувствителността на челюста. Имам една съученичка, тя си ги беше сложила преди мен и ме плашеше колко много я боляло при слагане и при затягане. Първите 2-3 дена след слагането на брекетите е най-гадно (неудобство, не си свикнал още..) после при първото затягане е същата работа (на мен ортодонтката ми ми препоръча да пия един аспирин, но аз не я послушах.. не че ме болеше много, но не ми беше удобно)
Също така както ttiiniie^^ каза по някое време се слагат ластици (ако захапката има нужда от оправяне) и тогава е най-гадно, защото тези ластици свързват горната и долната челюст (ограничава устата от широко отваряне и в началото малко трудно се говори и е пак малко неудобно все едно ти затягат брекетите, но след 2рия път при затягане и при слагане на ластици се свиква и няма да се забелязва)
- Разликата между прозрачните (естетични) брекети и металните е единствено в материала.


Реален свят .. реални хора с нереално самочувствие..

Убиецът от град Хевън <--- първата ми история

Offline

#4 2013-06-08 09:24:57

boxy
Member
Registered: 2010-03-11
Posts: 17

Re: Брекети.

В момента нося брекети. Сложиха ми на горната челюст на 12-ти Февруари и съм много доволна.За толкова малко време има доста ефект.Извадиха ми 2-та четвърти зъби и от двете страна на горната челюст( не болеше изобщо,защото ми сложиха упойка).Изобщо нищо не усещам,нищо не ме боли.Дори и ортодонката ми се изненада и каза,че търпя на болка,но аз не усещам изобщо такава.Само първият ден,когато ми ги сложеха ме болеше,а сега изобщо няма никаква болка.Бих ти препоръчала да сложиш. smile) handshake

Offline

#5 2013-06-08 12:32:13

littlepartofme
Rebellion.
From: District 4
Registered: 2011-01-26
Posts: 3,248
Website

Re: Брекети.

1.Не, не се налага винаги.Разбира се зависи от проблема, но на мен лично не ми вадиха, въпреки че зъбите ми не са редки.
2.Няма да те лъжа - боли, но зависи от самите зъби.Когато ми сложиха брекетите на горните зъби не можех да ям една седмица, защото болката беше ужасна, а долните ме боляха 2-3 дни.В началото докато ти се подредят зъбите боли 1-2 дни след стягането на дъгата, но след като се поизправят болката много намалява.
3.Освен материала разликата е в парите.Мисля, че като ми слагаха брекетите ортодонтката ми каза, че разликата е около 300 лв. и трябва специална поръчка за прозрачните.
Теб може да не те боли изобщо - зависи.Но не се плаши от адски болки и дори да трябва да ти вадят зъби, по - добре да го направят сега и после да се радваш на хубава усмивка.Не се страхувай - всичко ще мине и успех. (:


[list=*]
[*]We made our plans down in the sand.[/*]
[/list]

Offline

#6 2013-06-13 09:01:35

miss_cute_kiss
Member
From: Somewhere in the oceans
Registered: 2010-11-20
Posts: 2,890

Re: Брекети.

1.Не, не се налага винаги.Разбира се зависи от проблема, но на мен лично не ми вадиха, въпреки че зъбите ми не са редки.
2.Няма да те лъжа - боли, но зависи от самите зъби.Когато ми сложиха брекетите на горните зъби не можех да ям една седмица, защото болката беше ужасна, а долните ме боляха 2-3 дни.В началото докато ти се подредят зъбите боли 1-2 дни след стягането на дъгата, но след като се поизправят болката много намалява.
3.Освен материала разликата е в парите.Мисля, че като ми слагаха брекетите ортодонтката ми каза, че разликата е около 300 лв. и трябва специална поръчка за прозрачните.
Теб може да не те боли изобщо - зависи.Но не се плаши от адски болки и дори да трябва да ти вадят зъби, по - добре да го направят сега и после да се радваш на хубава усмивка.Не се страхувай - всичко ще мине и успех. (:

Да,знам,благодаря. Не се плаша от болката или от ваденето на зъби,изобщо,просто е странно,защото има възможност да ми извадят щестите зъби и се чудех,дали в същност изобщо е възможно. Знам,че те са едни от най-важните,но не мисля,че след като се наредят другите зъби ще има голяма разлика. Тоест да,не ми е проблем болката,искам да кажа,какво са една-две години болка или нещо подобно,в сравнение с цял живот перфектна усмивка!?
Просто ми беше странно за шестите зъби които искат да извадят.


[list=*]
[*]"Love,love,love...and what is it good for!?
Absolutely nothing."
[/*]
[/list]

Offline

#7 2013-06-15 13:33:45

anitu-bau
Member
Registered: 2009-07-15
Posts: 3,167

Re: Брекети.

За ваденето на зъби мога да ти кажа, че не се налага винаги. При брекетите Damon не се налага вадене..


[img]http://i56.tinypic.com/2cdyd1x.jpg[/img]

Offline

#8 2013-06-25 15:57:35

only_girl
Member
Registered: 2010-09-05
Posts: 47

Re: Брекети.

Аз също нося брекети и да,както казаха и преди мен за болката-зависи си от човека.Мен не ме болеше,просто беше неудобно в началото.А за разликата между двата вида,тук се извинявам,ако греша,защото е възможно,но мисля,че има разлика - металните са,как да кажа,по-силови,марак че и това не е точната дума т.е вършат повече работа за по-кратко време,а другите (прозрачните) те са по-леки ,смисъл не стягат и не болят толкова.Но според мен металните са по-добри.Дано да съм ти помогнала  wink  smile

Offline

#9 2013-07-28 05:41:55

Sevi7yYy_65
Member
From: Само за ВИП фенчетаа (*)
Registered: 2010-03-21
Posts: 2,581

Re: Брекети.

Здравей !
Преди 3 години и аз носих брекети,но не ми се налагаше да ми махат зъби. Когато ти ги сложат,ще те боли и ще ти е трудно да ядеш,но до 1 сед.,ще свикнеш . Аз лично ти препоръчвам металните,защото са по-добри . Лично на мене ,бяха ми казали,че прозрачните се носят за по-кратък период.


Еби, ебавай, преебавай, но заради путка, путка не ставай !
[img]https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/1014059_10151552279456984_1676027790_n.jpg[/img]

Offline

#10 2014-05-09 17:17:43

-atanasowa
Member
Registered: 2012-08-07
Posts: 1,122

Re: Брекети.

За да не отварям нова тема, искам да споделя тук моите си въпроси относно брекетите. Поставиха ми ги миналата седмица и попитах ортодонтката си дали има храни, които трябва да избягвам и дали има вероятност газираните напитки да разядат лепилото или брекета, -понеже аз пия кола и монстър доста често и осъзнавам, че е вредно, да- тя ми каза, че ако не прекалявам и мия зъбите си редовно нищо няма да им стане. Само че една моя съученичка, която е носила брекети ми каза точно обратното. Кое е истината?
Другият ми въпрос, имам познати, които ги носят от около две-три години и около брекета е оранжево, но не ги питам какво е, защото се притеснявам, че ще ги обидя. Това лепилото ли е и задължително ли ще стане такова на цвят с времето? Има ли начин да го предотвратя?
Благодаря предварително smile


.
Verlieben. Verlieren.

Offline

Харесайте страницата ни във Facebook

Вижте най-харесваните снимки, статии и албуми директно чрез Facebook