#1 2013-05-22 11:54:06

Zor4etooo
Member
Registered: 2009-12-10
Posts: 36

Re: Богат или беден по съдба

Замисляли ли сте се какво да си купите, когато ви дадът пари днес, утре или други  ден ?! Явно да, всеки си мечтае за нов телефон, нови обувки или финансова стабилизация в семейтвото. Решението ми да напиша тази тема, ми дойде от многото мисли в главата и със сигурност няма да ви грабне вниманието, ако сте от онези 60 % от юношите, които главната цел в живота им е да си купят кутия цигари за да може да излиза нещо от устата и същевременно, да не правят нищо друго освен да се зарибяват с другите батковци, които след преспиването им с тях, веднага ги захвърлят като поредната хартийка в коша. Е, ето и моята част от която ще споделя, може би със гордост, че не съм от тях. Всъщност, историята е следната: Майка ми и баща ми, които се бъхтят по цял ден със основната цел да сложат  нещо на масата, не могат да ми осигурят нов  телефон или таблет, може би ме е срам да каня приятели у нас поради причината, че може би ще си променят мнението за мен като човек. Аз съм от онези 40 % които им пука, за семейството си и това с какво биха могли да помогнат. И така, гледайки facebooka на приятелите ми, които имат положението  в обществото на богатите, благодарение на родителите си, си вадя основния извод, ами ако техните не можеха да им предоставят всичко това ?! Дали те щяха да са такива, и така дали с присмех или с гордост, че не съм като тях, си вадя изводите за някой хора, които не знаят нещо основно за живота, да се радваш на това което имаш не в материален  аспкет. От там идва и извода, с които ще завърша и той е, че може би, може да имаш много пари и много дранкулки, но дали това ще ти помогне в живота, като например да се изградиш като човек и да се погрижиш да създадеш семейство. Мога да кажа, по мое лично мнение и наблюдение, че богатите могат да имат много неща, но дали са талкова богати по разум и мисли в главата си. И какво като нямаш поредния нов телефон или нов таблет, трябва да се гордееш с това което имаш, макар и малко, то може да ти даде тласък в живота. А вие какво смятате ?


Life is love

Offline

#2 2013-05-22 12:28:02

littlepartofme
Rebellion.
From: District 4
Registered: 2011-01-26
Posts: 3,248
Website

Re: Богат или беден по съдба

Напълно съм съгласна с теб.В повечето случаи богатите материално са с изключително нисък умствен багаж и често хвърлят парите си на вятъра и не ги ценят особено, защото не са ги изкарали с пот на челото както се казва.И да така е - дори да имаш малко трябва да се гордееш с това, което имаш, трябва да се гордееш и със себе си, защото ако не се приемаш какъвто си, беден или богат и другите няма да те приемат.


[list=*]
[*]We made our plans down in the sand.[/*]
[/list]

Offline

#3 2013-05-22 12:42:21

hip_hop_love
Member
From: L.A. <3
Registered: 2011-11-09
Posts: 125

Re: Богат или беден по съдба

Абсолютно си права. Разбрах, че не парите са най-важното. Мога да съм щастлива и без тях. И да ти кажа, парите нямат значение ако не струваш. Ако си готин човек и без пари ще бъдеш оценен, но от достойни хора, които са умеят да оценят това, което имат.   smile


Когато си на дъното и искаш да умреш, помисли за хората, които умират и искат да живеят!!!!

Offline

#4 2013-05-22 13:27:07

Sweety_333
Member
From: Пловдив
Registered: 2011-01-25
Posts: 2

Re: Богат или беден по съдба

Еми такова е.. парите не са най-важни,но е хубаво когато ги имаш.Вярно е,че не могат да ти купят истинските неща като любовта,щастието и п.р.,но са необходими.Вие си гледайте себе си и се радвайте и на малките неща в живота,ценете ги.Прекарвайте повече време със семейството и приятелите си,обичайте се heart  smile

Offline

#5 2013-05-22 13:30:35

sexy_girlll
Member
From: ~Summer Paradise~
Registered: 2012-03-13
Posts: 4,219

Re: Богат или беден по съдба

Еми такова е.. парите не са най-важни,но е хубаво когато ги имаш.Вярно е,че не могат да ти купят истинските неща като любовта,щастието и п.р.,но са необходими.Вие си гледайте себе си и се радвайте и на малките неща в живота,ценете ги.Прекарвайте повече време със семейството и приятелите си,обичайте се heart  smile

Аз само не съм съгласна с едно-щастието.
Не знам дали човек който няма дом и няма какво да яде може да е истински щастлив.
Тоест и парите са важен фактор,но наистина най-важното е да имаме неморалните ценности-любов,например.


[list=*]
[*]........................................................................

Let’s say goodbye
And never back again, let me cry
I wanted you, you wanted to lie
I knew that it would happen this way.
[/*]
[/list]

Offline

Харесайте страницата ни във Facebook

Вижте най-харесваните снимки, статии и албуми директно чрез Facebook