#1 2013-05-19 07:00:32

Nelchetoo7
Member
Registered: 2012-05-13
Posts: 125

Re: Очила или контактни лещи ?

При проблем с очите, кой от двата метода за корекция бихте избрали: очила или контактни лещи ?

Offline

#2 2013-05-19 07:34:41

rock_star_girl09
Member
Registered: 2012-07-07
Posts: 233

Re: Очила или контактни лещи ?

   Аз нямам такъв проблем, но ми се струва, че очилата са по-добър вариант. При лещите трябва изключителна хигиена (и не само при лещите де) - разтвори, промивки... А и мен би ме било страх да си ги сложа...

Offline

#3 2013-05-19 07:50:06

sunshine5383
Member
From: girlland <3 ^ ^
Registered: 2012-02-29
Posts: 2,085

Re: Очила или контактни лещи ?

Съветвам те ОЧИЛА, защото при лещите нещата са доста деликатни. Трябва да сменят на всеки 6 месеца, разтвора им също и е доста по- скъпо.


[img]http://prikachi.com/images/869/7292869x.jpg[/img]

Offline

#4 2013-05-19 07:52:15

barbiie92
Member
From: Russia.
Registered: 2011-09-12
Posts: 1,850

Re: Очила или контактни лещи ?

Очила разбира се! Лещите са доста трудни за поддържане.Освен това са ми казвали че може да ти се развалят още повече очите.


[img]http://prikachi.com/images/910/7424910J.jpg[/img]
[img]http://www.cosmopolitan.bg/lines/tickers/153940_22057.png[/img]

Offline

#5 2013-05-19 09:50:11

zuzka_99
Member
Registered: 2011-09-20
Posts: 131

Re: Очила или контактни лещи ?

Аз лично от малка имам проблем с очите и съм с доста голям диоптър. До преди година може би бях с очила, и всеки път като ходих на преглед, доктора ми увеличаваше диоптъра. След това си смених доктора, за да чуя и второ мнение, и той ми каза,че е по-добре да сложа лещи за да може диоптъра да не се увеличава толкова много.
Сега честно казано ми е по-добре с лещите, само трябва да си ги сменям на всеки 3 месеца, защото тези, които за са 1 година повече се замърсяват.
Също така и доста бързо свикнах с тях, може би ми отне седмица да се науча как точно да си ги слагам. Сега дори ги слагам без огледало, въпроса е да си хванеш окото като, че да не се затваря докато си слагаш лещата.


You jump, I jump! nodheart

Offline

#6 2013-05-19 10:14:58

Nelchetoo7
Member
Registered: 2012-05-13
Posts: 125

Re: Очила или контактни лещи ?

Аз лично от малка имам проблем с очите и съм с доста голям диоптър. До преди година може би бях с очила, и всеки път като ходих на преглед, доктора ми увеличаваше диоптъра. След това си смених доктора, за да чуя и второ мнение, и той ми каза,че е по-добре да сложа лещи за да може диоптъра да не се увеличава толкова много.
Сега честно казано ми е по-добре с лещите, само трябва да си ги сменям на всеки 3 месеца, защото тези, които за са 1 година повече се замърсяват.
Също така и доста бързо свикнах с тях, може би ми отне седмица да се науча как точно да си ги слагам. Сега дори ги слагам без огледало, въпроса е да си хванеш окото като, че да не се затваря докато си слагаш лещата.

И аз съм така, но лещите ми бяха пожелание , от 5 години нося очила и сега реших да пробвам с лещи, нося ги от около една седмица и ми стоят доста добре , но нашите са малко против да ги нося защото е можело да ми се възпалят очите , да се получи инфекция и т.н. На мен лично ми са много по - удобни от очилата ,само дето още ми отнема 15 минути докато ги сложа speechless

Offline

#7 2013-05-19 10:32:33

girlcheto
Member
From: New Yorkk ;pp
Registered: 2009-01-10
Posts: 1,999

Re: Очила или контактни лещи ?

От тези 2 варианта, аз лично бих предпочела очила, защото имах една съученичка, която носеше лещи. Една сутрин тази моя съученичка идва на училище с превързано око. Попитах я какво е станало и тя ми каза, че не могла да си сложи лещата ли какво било и май се получила някаква инфекция, ходила на доктор и е имало вероятност да се стигне до операция. А и не мога да си представя да да имам нещо все едно залепено на окото..

Вместо тези 2 варианта, аз бих се подложила на лазерна операция. :]


Реален свят .. реални хора с нереално самочувствие..

Убиецът от град Хевън <--- първата ми история

Offline

#8 2013-05-19 11:47:09

sheisbrutalbiitch
Member
From: >sunny beach<
Registered: 2012-09-13
Posts: 141

Re: Очила или контактни лещи ?

С очила ще е по-добре, при лещите трябва ОГРОМНА поддръжка

Offline

#9 2013-05-19 11:50:11

pipi11
Member
From: *Wonderland*
Registered: 2012-02-29
Posts: 1,019

Re: Очила или контактни лещи ?

Моя приятелка носи и очила и лещи - у тях и вечер си ходи с очилата, а иначе за навън и по по-официални случаи /тя се занимава с пеене/ си слага лещите. Да, за лещите е нужна много добра хигиена - разтвори, промивки + хубаво е да си ги сменяш по-често / ако ще са лещи по-добре си взимай за по 3-6 месеца./, но пък тя твърди, че с лещи и е по-добре...

  • Според мен, първо си вземи очила..походи с тях- а после можеш да опиташ и с лещи / както направи тя/ (:


[list=*]
[*][list=*]
[*]Обичай ме, когато най-малко заслужавам любовта ти,
[list=*]
[*]защото тогава най-много се нуждая от нея.
[/*]
[/list][/*]
[/list][/*]
[/list]

Offline

#10 2013-05-19 21:02:15

-atanasowa
Member
Registered: 2012-08-07
Posts: 1,122

Re: Очила или контактни лещи ?

О, о, хич не ги слушай!
Извинявам се за израза, но вероятност да получиш инфекция е само ако си някоя мърла.
Аз лично съм късогледа и нося и двете, тоест, както когато ми е удобно, пък и не се мисля за особено грозна с очила.
Лещите са много добър начин, стига да можеш да си ги позволиш. Виждам, че вече си пробвала и ти е оставило добро впечатление, значи сигурно си с качествени С:
Просто мий ръцете си преди слагане и махане и всеки ден *или когато се съберат прашинки* сменяй разтвора на кутийката за лещи БЕЗ да ги миеш с вода, в случай, че не си прочела книжката още. Хигиената е важна, защото и при най-малкото боклуче, болката е ужасна. Не бързай със слагането им, 15 минути по-рано не са проблем, ще свикнеш. Това, което аз сбърках беше, че бях нервна, бързах, треперех и не бях сама. И както бях раздразнена, стреснах се от приятелите си и получих ерозия на ретината. И това е, само в тези два случая може да стане нещо, просто си пази хигиена и бъди спокойна, с времето стават удобни и лесно за ползване, очите не се съсипват, напротив! Само лещите оправят астигматизъм. smile
Не знам дали ще ти е от полза, а и нямам идея какъв модел лещи си, но моите са..''дишащи'' и ми е препоръчително да не стоя с тях повече от седмица без да ги махам, пък и иначе на около 4-5 ден започва да ми пари на очите. Може да ги махаш преди да си легнеш или направо да питаш очния си лекар smile На компютър е препоръчително да си слагаш очилата.
Това са основните неща за лещите, надявам се да съм ти помогнала по някакъв начин smile Лека вечер.


.
Verlieben. Verlieren.

Offline

#11 2013-05-20 11:39:12

Nelchetoo7
Member
Registered: 2012-05-13
Posts: 125

Re: Очила или контактни лещи ?

О, о, хич не ги слушай!
Извинявам се за израза, но вероятност да получиш инфекция е само ако си някоя мърла.
Аз лично съм късогледа и нося и двете, тоест, както когато ми е удобно, пък и не се мисля за особено грозна с очила.
Лещите са много добър начин, стига да можеш да си ги позволиш. Виждам, че вече си пробвала и ти е оставило добро впечатление, значи сигурно си с качествени С:
Просто мий ръцете си преди слагане и махане и всеки ден *или когато се съберат прашинки* сменяй разтвора на кутийката за лещи БЕЗ да ги миеш с вода, в случай, че не си прочела книжката още. Хигиената е важна, защото и при най-малкото боклуче, болката е ужасна. Не бързай със слагането им, 15 минути по-рано не са проблем, ще свикнеш. Това, което аз сбърках беше, че бях нервна, бързах, треперех и не бях сама. И както бях раздразнена, стреснах се от приятелите си и получих ерозия на ретината. И това е, само в тези два случая може да стане нещо, просто си пази хигиена и бъди спокойна, с времето стават удобни и лесно за ползване, очите не се съсипват, напротив! Само лещите оправят астигматизъм. smile
Не знам дали ще ти е от полза, а и нямам идея какъв модел лещи си, но моите са..''дишащи'' и ми е препоръчително да не стоя с тях повече от седмица без да ги махам, пък и иначе на около 4-5 ден започва да ми пари на очите. Може да ги махаш преди да си легнеш или направо да питаш очния си лекар smile На компютър е препоръчително да си слагаш очилата.
Това са основните неща за лещите, надявам се да съм ти помогнала по някакъв начин smile Лека вечер.

Благодаря за съветите(sun) аз също съм късогледа и лещите ми също са направени така , че да достига кислород до очите, но ги свалям всеки ден , защото още не съм свикнала да имам нещо в окото. Марката на лещите ми е PureVision ( не знам дали е добра ,но са ми казвали че са качествени )
Освен това и аз си слагам очилата от време на време , но се харесвам повече с лещи, а и са ми по - комфортни , защото го няма онзи натиск в/у носа и ушите и мога да си спортувам без проблем, няма да се притеснявам че някой може да ме фрасне с топката и да ми се счупят скъпите очила chuckle
Отново ти благодаря за мнението и всичко хубаво  smile

Offline

#12 2013-05-22 08:43:31

-atanasowa
Member
Registered: 2012-08-07
Posts: 1,122

Re: Очила или контактни лещи ?

Радвам се, че помогнах smile


.
Verlieben. Verlieren.

Offline

#13 2013-05-26 17:48:12

prettybitchx
Member
Registered: 2012-07-10
Posts: 93

Re: Очила или контактни лещи ?

Аз имам проблем с очите и нося и очила и лещи. Когато съм вкъщи нося очилата, но когато излизам слагам лещите.

Offline

#14 2013-07-29 19:10:24

magnetic
Member
Registered: 2012-07-12
Posts: 28

Re: Очила или контактни лещи ?

Носила съм и двете. 2 години носих очила и освен, че причиняват комплекси, също са доста по-неудобни от лещите. Зимата се запотяват, малко като се изпотиш се хлъзгат /не са удобни за спорт/.. От друга страна лещите /ако са поставени правилно/, въобще не се усещат, камо ли да ги чувстваш като залепени както се изрази girlcheto. laugh laugh Наистина трябва да спазваш определени правила и хигиена но си струва на 100 %. Късогледа съм. Вече от 1 година съм с лещи Ultravision. Въобще не съжалявам за този избор. smile

Offline

#15 2013-08-24 10:28:01

bez_kontrol
Member
From: "P" to the "L" to the "D"
Registered: 2009-02-17
Posts: 5,063

Re: Очила или контактни лещи ?

Очила на 100%  8-|


Прекарваме живота си, борейки се да задържим нещата, които ценим най-много...
Хората и нещата, без които вярваме, че не бихме съществували.

Offline

#16 2013-08-24 11:49:24

katrin456.1997
Member
From: Iн Woнderlaнd
Registered: 2012-07-25
Posts: 2,620

Re: Очила или контактни лещи ?

Препоръчвам очила. Аз нося очила и се поинтересувах от познати за лещите, но всички горещо препоръчват очила. Дори имах приятел, на когото лещата се сви на руло и влезе под клепача  lipssealed


[img]http://i1114.photobucket.com/albums/k531/xieathearts/tumblr_lig0uuSo9J1qhnx85o1_500.gif[/img]

Offline

#17 2013-10-18 12:57:44

Annaa
Member
Registered: 2012-07-10
Posts: 219

Re: Очила или контактни лещи ?

Ами, нямам проблем с очите, но ако имах мисля, че бих предпочела очилата


Аз не съм Ана, така че, ще помоля изобщо да не гледате предишните тъпи мнения, които са нейни. Просто не можех да си направя регистрация и взех нейната.

Offline

#18 2013-10-18 23:08:29

anitu-bau
Member
Registered: 2009-07-15
Posts: 3,167

Re: Очила или контактни лещи ?

Аз съм от отбора на очилатите .. Нямам проблеми с тях, а и ми е малко трудно да си се представя сутрин дето едвам гледам как ще си сложа лещи ..  laugh


[img]http://i56.tinypic.com/2cdyd1x.jpg[/img]

Offline

Харесайте страницата ни във Facebook

Вижте най-харесваните снимки, статии и албуми директно чрез Facebook