#1 2013-03-26 20:01:40

skitlyo
Member
Registered: 2011-11-01
Posts: 91

Re: Хачико

Здравейте!Искам да ви споделя огромния респект към този филм.. Интересното е , че е по реален случай!
Първо за тези , които не са го гледали , искам да ви го препоръчам , може да ви накара да пролеете много сълзи , защото е наистина тъжен, но пък и ще ви накара да откриете смисъла на живота  и това как може да зависите от нещо или някой,  а , когато един ден просто то изчезне  , целият ти свят се срива..
Накратко разказва се за кучето Хачико , пратено от Азия за един определен човек , но етикетчето на клетката му се къса  , а , когато стига на гарата на , която трябва да бъде поето , кученцето изпада от количката на пиколото и остава само на тъмната гара.. там го намира един усмихнат господин и го взима в дома си докато му намери стопани.. жена му е против това в дома ѝ да има куче , но накрая забелязва как кучето и мъжът се привързват един към друг и решава то да остане.. след като всеки ден , стопанинът и животинчето си играят , кучето придобива навика всеки ден да изпраща собственикът си до гарата сутрин и да го посреща вечер в пет часа.. но в един ден стопанинът умира.. а кучето все още продължава да идва в пет часа следобед девет години след смъртта на собственикът си и така докато не умира в един тъмен снежен ден на гарата.. филмът е наистина тъжен и поучителен!
А сега въпросите!
1.-Има ли нещо , някой към , който сте се пирвързали?
2.-А случвало ли ви се е нещо да срине света ви?
3.-Кое е по-вярно човекът или животното?Защо?


I can't live without you..
[img]http://data.whicdn.com/images/65791815/large.gif[/img]

Offline

#2 2013-03-26 20:06:02

nedi
Independent
From: Albuquerque, New Mexico
Registered: 2010-05-20
Posts: 20,505

Re: Хачико

Не съм гледала филма, но изглежда много тъжен и хубав.
1. Семейството ми.
2. Не, изцяло не..
3. В днешно време животните са по-верни от хората.


[list=*]
[*]And if you're in love, then you are the lucky one,
'Cause most of us are bitter over someone.
Setting fire to our insides for fun,
to distract our hearts from ever missing them.
But I'm forever missing him...
[/*]
[/list]

Offline

#3 2013-03-26 20:06:47

lady_ss1
Member
From: София
Registered: 2010-09-17
Posts: 21,410

Re: Хачико

Филмът е наистина прекрасен. Гледала съм го няколко пъти даже и просто се разплаках... наистина този филм ме накара да плача. Ако не го гледате, изпускате много.

1.-Има ли нещо , някой към , който сте се пирвързали? Има.
2.-А случвало ли ви се е нещо да срине света ви? За момент, да, случвало се е.
3.-Кое е по-вярно човекът или животното?Защо? Животно. Човекът се мисли за твърде властен и за господаря на света, хората са фалшиви, дадени са им прекалено много качества... как да го обясня. Животното е по-невинно , някак си чисто.. <3

Offline

#4 2013-03-26 20:49:06

miss_cute_kiss
Member
From: Somewhere in the oceans
Registered: 2010-11-20
Posts: 2,890

Re: Хачико

Много съм съгласна със всичко което каза за филма! Наистина е уникален! <3
1.-Има ли нещо , някой към , който сте се пирвързали? Да.
2.-А случвало ли ви се е нещо да срине света ви? Не знам искам да кажа,че в тези години всичко ни "срива света",но може би все още не точно.
3.-Кое е по-вярно човекът или животното?Защо? Няма нещо по-чисто и неопетнено с такава глупост ,като хорската, от животното. А и в сегашните положения според мен животното е  много по-вярно от човекът. Стига да полагаш необходимата грижа за него и то ще ти отвърне.


[list=*]
[*]"Love,love,love...and what is it good for!?
Absolutely nothing."
[/*]
[/list]

Offline

#5 2013-03-26 21:07:47

bl@ck_c0c@!ne
_*nArCo*BaBy* ^^
From: The green world ^^
Registered: 2010-07-16
Posts: 12,568

Re: Хачико

Филмчето наистина е много хубаво и даже плаках на него..  (y)
1.-Има ли нещо , някой към , който сте се пирвързали? - по принцип хората с които се срещам ежедневно,например кучето ми,майка ми,ей такива.. smile
2.-А случвало ли ви се е нещо да срине света ви? - След всичко съм се изправяла,но да,имало е такива моменти
3.-Кое е по-вярно човекът или животното?Защо? - Мисля,че животното,защото хората в днешно време са неблагодарни и нямат никакви принципи,не че животните имат де,но мисля,че едно куче си струва повече отколкото един човек.


[img]http://store.picbg.net/pubpic/09/89/a00646cb83ac0989.gif[/img]

Стискаш зъби,бориш се в живота,преодоляваш препятствията,биеш сълзите и започваш на ново с усмивка!! smile

Immortal bitch ! ♥

Offline

#6 2013-04-03 18:09:10

youngmoney9
Member
Registered: 2012-04-03
Posts: 900

Re: Хачико

1.-Има ли нещо , някой към , който сте се пирвързали?  Да, естествено.
2.-А случвало ли ви се е нещо да срине света ви? Чак толкова - не, но ми е било достатъчно гадно поради някаква причина.
3.-Кое е по-вярно човекът или животното?Защо? Ако сравняваме хора и кучета както във филма, на 100% избирам кучето. Много хора са казали, че то е най-добрия приятел на човека и аз така мисля. Хората използват и гледат само как да задоволяват собствените си нужди, рядко се замислят за близките си...


П.С. Филмът е уникален, препоръчвам го на всеки! Много ревах на него...


NO PAIN IS FOREVER!

Offline

#7 2013-04-13 20:37:42

Коди Мартин
Member
From: Russia, St, Petersburg
Registered: 2012-03-03
Posts: 10,437

Re: Хачико

Това е филм, за който наистина трябва да се отдели повече внимание, защото е един уникален и неповторим филм. Историята за това куче е по действителен случай и е просто доказателство за това, колко са невинни и прекрасни животните.

1. Разбира се, че има. Обичам семейството си, приятелите си и разбира се животните си.
2. За мое щастие не. И не бих желал да се случи.
3. Няма как от тези две неща да се избере едното. Всяко от тях има изключения, но понякога съм по съгласен да кажа, че животните са много по-добри от хората, поради причината, че те почти никога не ме разочароват, а в моменти, когато си казвам "Боже, хората наистина стават по добри", нещо е толкова потресаващо и всичко пропада.


[img]http://prikachi.com/images/652/6784652t.png[/img]

Offline

#8 2013-04-30 12:42:29

Chicharitooo
Member
From: Narnia <3
Registered: 2012-03-04
Posts: 2,119

Re: Хачико

1.-Има ли нещо , някой към , който сте се пирвързали? да
2.-А случвало ли ви се е нещо да срине света ви? не съм сигурна
3.-Кое е по-вярно човекът или животното?Защо? животните: те никога няма да те излъжат, наранят, обидят etc..

Хачико е един наистина невероятелн филм. Това е филмът, на който съм плакала най-много, просто...не знам, всичко е толкова истинско (говоря за връзката между стопанинът му и кучето).


Boy: Knock knock.
Girl: Who is it?
Boy: Marry.
Girl: Marry who?
Boy: Marry me.

Offline

Харесайте страницата ни във Facebook

Вижте най-харесваните снимки, статии и албуми директно чрез Facebook